Під враженнями від другої зустрічі блогерів

Чесно кажучи, переповнений думками… І є з чим трохи посперечатися стосовно певних слів наших почесних блогерів, які були головними на другій зустрічі…

Почну із слів Олександра Сергійовича. Пан Шаталов сказав, що на кожній зустрічі з якимось колективами керівництво області отримує цілий перелік «завдань». Всі зрозуміли, що це неправильно. Але… А що влада хоче від звичайного народу? Хіба зустріч із представниками суспільства перших осіб — чи то держави, чи то регіону — не супроводжується із викладенням людьми очільникам свого бачення, своїх ідей? Хіба просто треба було кожному поділитися своїми здобутками і не турбувати «Господа по мелочам» (с)?

Стосовно фрази Сергія Миколайовича про те, що ці ідеї, які були висловлені, нема кому виконувати. Та взагалі, якщо щось пропонується — треба, щоб і виконання сам носій ідеї й забезпечив… А чиновники облдержадміністації нічого не хочуть та не будуть робити… Тут в мене два питання виникає.

1) Чи дійсно на Кіровоградщині так важко знайти працьовитих чиновників, які будуть просто виконувати СВОЮ роботу? Чи дійсно на всю Кіровоградську область тільки й можуть працювати  — дві людини з області Донецької? Хіба вже немає на Кіровоградщині людей, які виконують свою роботу? Я часто читаю про кадровий голод та про кадрову проблему, та не можу цього збагнути. Видимо, не розумію багато чого… А як відбувається в інших областях? Наш регіон найвідсталіший та люди в нашій області найдурніші? Невже це справедливо?

Друге питання полягає в тому, що не всі серед блогерів є такого рівня, як Людмила Володимирівна (Шубіна). Не всі можуть сказати, що я таке-то пропоную та ось так це зроблю. Я навіть із своєю дрібною пропозицією — встановити вказівники вулиць на перехрестях (що, до речі, зустрічав в інших містах України) — реалізувати це на практиці не зможу. Я не можу кинути свої дрібні справи (лікування онкологічних хворих та решту інших) та взятися за виготовлення та розміщення вказівників. Також пан Валерій, який запропонував мерові капітальний ремонт доріг — також, думаю, не зможе власними силами втілити свою ідею в життя… Тож, виходить, якщо сам не можеш робити — не треба й озвучувати? А якщо я щось можу зробити власними силами — нащо мені це доводити до керманичів регіону? Якщо я й сам можу?

І ще одне з того, що я не розумію. Вкотре на зустрічі було повторене, що блогери сайту УЦ розглядаються, як «експертне товариство». Не знаю, мені це адекватним не здається. Ну яким я себе відчуваю експертом? Та не вважаю я себе експертом взагалі. Я ділюся своїми думками, сумнівами, спілкуюся, одним словом. Можливо, є тут люди, які дійсно вважають себе експертами. Але…

До реєстрації на сайті УЦ запрошувалися всі. Поза залежністю від досвіду роботи та рівня «експертності».

Мені здається, що, все ж таки, для влади, яка хоче дослухатися до народу, важливим мало би бути й вислухати думку людей. А не чекати, що люди за владу самі все зроблять…

Ось така критика народилася, сподіваюся, її можна віднести до конструктивної.

Під враженнями від другої зустрічі блогерів: 334 комментария

 1. Дуже цікава позиція. Мені вона до вподоби. Чому я як платник податків не можу давати завдання владі? Чому за 2 роки не була сформована професійна команда?

 2. Не єдиним, Андрію.
  Я погоджуюся з твоїми думками, особливо щодо того: сам запропонував — сам виконай! Але ж якщо мова йде, наприклад, про СНІД-центр — ну як я можу виконати це завдання/пропозицію??? Та я, власне, сказала, що ми готові долучатися з допомогою, тільки ж почати маємо не ми! Бо ми вж б’ємося головою об стіну не один рік, а без волі керівництва змін не настане.

 3. и я конечно же согласна с ходом твоих мыслей..жаль, что не была на встрече .. и не могу дополнить или подтвердить как свои)))
  но для меня было бы важным увидеть всех…первостепенным, я бы сказала)) :yes:

 4. Уважаемый Андрей, в очередной раз выскажу Вам своё троекратное — :good: :good: :good:
  Именно ТАКИЕ мысли одолевали меня после встречи. В подтверждение того, что высоко оцениваю Ваш блог не по принципу: «кукушка хвалит петуха…», призываю в свидетели Игоря Вьюна,которому дал ещё ВО ВРЕМЯ встречи экспресс интервью, сказав, что МЫ не ЭКСПЕРТЫ. Теперь добавлю — эксперт это специалист, приглашаемый или нанимаемый за вознаграждение, для выдачи квалифицированного заключения или суждения по вопросу, рассматриваемому или решаемому другими людьми, МЕНЕЕ КОМПЕТЕНТНЫМИ в этой области ( из вики). Мы по определению ТАКОВЫМИ не являемся. Наши идеи и предложения это не более чем сконцентрированный на важнейших проблемах ГЛАС НАРОДА. И хотя моё предложение (видение) КОРЕННОГО решения проблемы дорог, продиктовано ЗНАНИЯМИ в этом вопросе, РЕШИТЬ её не в моих СИЛАХ (даже денег Шубиной не хватит) и не в моей КОМПЕТЕНЦИИ (я не мэр).

 5. Я, с одной стороны, поддерживаю. А с другой — ну если чиновник какого-то уровня не заинтересован в нормальном исполнении своих обязанностей, значит нужно его менять. А на кого менять? На более инициативных и талантливых. Вот так и ищут таких инициативных и талантливых: через поддержку что-то сделать.

  Ну и через 10, 20, 50 лет не будут приниматься отговорки, что чиновники были ленивые или жители. Будут просто факты: это сделано, а это не сделано. Так давайте делать.

  P.S. Я приверженец того, что нужно сменить большую часть чиновников, и чтобы они работали под кнутом. Пряники то кончились…

 6. Я принаймні одну зі своїх ідей готова була втілити в життя ще пару місяців тому.
  тоді в мене й команда для цього була.
  зараз — треба всіх згрібати докупки, якщо надумаю
  і чи треба це комусь, крім мене?
  крім того, життя вдома дуже затягує. чим довще я сиджу вдома, тим менше хочу на роботу. будь-яку.
  соромно…
  а що робити?

 7. И я с тобой полностью согласна.Но самой высказатся так у меня даже мысли не возникло.Я начала с другой стороны,обсуждали с соседями как бы реализовать проэкт мини-пляжа на Полтавской.Люди поддерживают.готовы вложить свой труд.Но это только первые шаги,может еще и «локомотив » найдем

 8. Позиция правильна и неодходимо было воспользоваться возможностью высказать СН и АШ,на мой взгляд,конечно,
  претензии и своё видение решения проблем.
  Пусть подсказки будут на уровне пожеланий,но они должны были прозвучать.И звучали!Папр.по руководителю медицины нашлось решение.
  На мой взгляд,пришло время лишать портфелей удельных князьков,которые своими бестолковыми решениями губят все начинания образованных,имеющих желание прекратить падение в пропасть
  Кировоградщины.Скажу честно:стиль руководства и поведения тандема Ларин-Шаталов вызывает уважение и доверие.
  И всё-таки было отрадно встретиться с людьми неравнодушными к судьбам других.Спасибо всем!

 9. конечно, люди могут поднять проблему, показать что где не так как им хотелось бы. А власть на то и власть, что бы эти проблемы решать. Как бы мы Алина не старались нам не в силах решить проблему ни СПИД -центра , ни центра для бездомных. Конечно если речь идет о помощи конкретному человеку тут и сейчас, тогда да, а стратегические вещи делать должна власть, пусть по инициативе общественности.

 10. Андрей, наши мысли совпадают. И Горожанин во многом прав. Не буду (тут) повторяться, думаю о Дневнике обозревателя.

  А вот чего не будет в колонке точно: уверен, наши новые встречи должны носить характер не мозговых штурмов, а неформального и открытого общения.

 11. Ну так правильно все. Пошук — це справа важлива. Але окрім пошуку чиновників є ще просто решта людей. Які інколи мають право голосу. І які роблять також свою справу. Маленьку. Інколи непомітну. Але роблять. Інколи присвячуючи всього себе на цю справу. Не всі мають бути чиновниками.

  Стосовно твого П.С. єдине, що скажу. Спочатку треба забезпечити гідні умови життя та виконання своїх функцій чиновнику (як на то твоя воля, хай, назвемо це пряником), а потім треба вимагати та з усією суворістю спитати — що зроблено. Бо, якщо голодного коня тільки хлистати — він помре, а користі все одно не буде. Я проти використання одних батогів, бо, буцім-то пряники скінчилися… Це не дуже правильний шлях, мені здається…

 12. народ, мы еще раззнакомимся и при наличии множества людей с активной позицией (это я про всех, кроме меня) получатся у нас и мозговые штурмы между первой и второй, и идеи получат право на жизнь…
  я делать ничего не хочу, но каркать могу — всегда пожалуйста 😉

 13. Я на Криничуватой.это совсем рядом.Я уже кажется решила эту проблемку.Скоро будем вместе облагораживать пляжик.Поможешь?

 14. Розумію. Сподіваюся, що гідна робота, яка надихатиме, таки знайдеться. А ідеї. Якщо 100 людей зацікавлені, а підтримки немає — чи то суспільства, чи то влади, вона скоріше за все просто буде похована. А тим більше, коли вона потрібна одній людині. Ви/ти (як будемо звертатися один до одного?) маєте рацію в цьому.

 15. Лена, лучше не надо. Мозговой штурм — это серьезное дело, он эффективен в узком кругу хорошо знакомых и подготовленных людей. Давайте встречаться и радовать друг друга общением на самые разные темы. А идеи предлагать в блогах, а воплощать в реальности.

 16. Оксано, якщо це зауваження, що я висловився саме так, то… Ну що ж, висловився, як відчував, як зміг. Можливо, я недостатньо креативним був для цієї зустрічі. Я про це казав ще до неї самої. Те, що ти власними силами втілюєш свою ідею — моя шана! Буду вчитися у тебе. Якщо вийде, звісно.

  До речі, ти по ходу інформуй тут, якщо не проти це робити, про те, як просувається справа. Це цікаво та корисно.

 17. Там еще живет наш автор Рената, тоже давно интересуется этим вопросом. Подключайте и ее.

 18. Не буду приховувати, таких слів від Вас, Юхиме Леонідовичу, зовсім не чекав… Я дуже здивований, приємно здивований… Вибачте вже мені мою відвертість. Дякую.

 19. блогери сайту УЦ розглядаються, як «експертне товариство». Не знаю, мені це адекватним не здається. Ну яким я себе відчуваю експертом? Та не вважаю я себе експертом взагалі.
  ==========================
  Андрей! Ты себя недооцениваешь… :mail:
  Раз сказали так про блогеров…у нас зря не скажут… :mail:

 20. Ну,вообще-то я хотела сказать совсем противоположное.Я хотела сказать.что подумала точно так-же как ты.но с критикой выступить побоялась,поэтому и подошла к решению проблеиы сдругой стороны.
  Это я у тебя буду учиться

 21. Вот и расскажи Ярику, что умению приятно удивлять, возраст — не помеха. 🙂

 22. …Господа-товарищи, не рассматривайте слово эксперт в таком узком понимании…
  Кому кажется, что это его недостойно — называть так его не будут… :mail:

 23. …может устроить факельное шествие блогеров по ночному Кировограду…всех в монашеские одёжи нарядить…в руки по факелу и вперёд… :yahoo: :mail:

 24. Тож, будемо вчитися один у одного. Хоча твій шлях більше дасть для вирішення конкретної проблеми. Тож, він кращий. Але вибач за те, що не правильно зрозумів.

  П.С. тільки тобі скажу, але це — між нами, що я також не такий сміливий. Але я так собі швиденько натиснув на кнопку «оприлюднити», щоб не передумати. А тепер вже пізно… 🙂

 25. 🙂 :good:
  Обов’язково! :yes:
  Хоча, чого Ярик так зациклився на тому віці? :scratch: … Нічого, це, напевно, юнацький максималізм. З часом пройде. Ми в університеті ще вивчали на уроках фізіології, що є поняття домінанти — коли один імпульс робить інші неважливими, та звертає на себе всю увагу. Ось і тут своєрідна домінанта.

 26. Наявність такого одягу гарантуєш? Тоді був би прикольний флеш-моб.

  Хоча, як би це не стало блюзнірством. Ні, із смолоскипною ходою я погоджуся, а от одяг ченця ми маємо заслужити, постригшися у ченці. Я до цього ще не готовий. Давай, краще, у вишиванках. )))

 27. Наверное каждый может быть экспертом только в той области которую он выучил и знает. Ну как можно быть экспертом в том чего не знаешь? А градостроение или построение государства это наука. То чего настроили наши «эксперты» от «Верховной рады» прийдеться пожинать НАМ . И если кто то называет себя экспертом в устроительстве жизни нашего грода так пусть на себя сразу и берет ответственность за их благополучие.

 28. Силить никто не будет… :yes: ну не все же такие серьёзные… А я вот обалдуй даже и не собираюсь открещиваться от этого определения… :yahoo: :mail:

 29. а от одяг ченця ми маємо заслужити
  =========================
  Опять идеализм… это они пусть заслужат, чтобы у них из рук приняли… Сами вынесут и отдадут… :mail:

 30. Алина, натолкнула на мысль…Вот я так подумал…сколько из наших блогерш монашек симпатичных получится…
  B-) :mail:

 31. Я смотрю, что вторая встреча блогеров в основной части тлетворно повлияла на определённую часть блогеров… Почитаешь — одно самобичевание, граничащее с моральным мазохизмом… :whistle: :mail:
  Ничего…пройдёт… :mail: Живём то один раз… :mail:

 32. я живу на Васнецова, не знаю насколько это близко))но конечно же помогу..свисти)) правда ребенок маленький, но когда будет с кем оставлять, то ноу проблем)) :yahoo:

 33. A.K. говорит:»А я вот обалдуй даже и не собираюсь открещиваться от этого определения…»
  Александр, и не вздумайте в будущем. ТАКОГО эксперта по постам и комментариям блогеров ещё ПОИСКАТЬ надо!!! :yahoo:

 34. підтримку знайти можна. але я відчуваю, що зараз всім не до того — вибори на носі.
  а потім, чого доброго, СН заберуть, і все знову буде тихеньким болітцем.
  до речі, давайте на ти…

 35. а ми станемо добрими знайомими!
  ви ж не проти?

 36. И не только по постам, а по всему сущному…
  Это сарказм воспринимаю как комплимент… :good: :mail:

 37. Єлисаветградський лікар говорит:
  31.03.2012 в 19:11
  Саша, не знав би тебе особисто, подумав би, що в тебе манія величі
  =========================
  Андрей! А почему или я, или ты, или мы все должны просить или клянчить, чтобы сделать то, что нам хочется и при этом ещё и оправдываться??? …тем паче, какие одёжи носить… :yes:
  Вот почему мы так далеки от европейских ценностей… 🙁

 38. 1) Домовились стосовно на «ти»
  2) Сергій Миколайович — людина визначна для нашого регіону, але давай не зациклюватися на одному «Царю-батюшці». По-перше, сам голова ОДА обіцяв, що він не планує в найближчий час кудись від нас іти. По-друге, там порядок, де життя не дуже залежить від керівника. Простіть, Сергію Миколайовичу, але дозволю собі думку, що Кіровоградщина має розвиватися поза залежністю від прізвища очільника області. А завдання суспільства, якщо це прізвище негативно впливає на розвиток регіону — активно противитися цьому. Думаю, що регіональні ЗМІ, в тому числі УЦ, в тому числі блог на УЦ — в цьому дуже допоможе, якщо, не дай Боже, в цьому буде необхідність.

 39. а можно я тогда в платье таком пышной.. большом, с корсетом.. с огромной кипой волос на голове… с веером… так как -то оденусь??ну так хо..не в то время я родилсь..хех))разрешаете?? :whistle:

 40. Саша,а чего ты ни слова за спид-центр не напишешь?Ты же ,обычно.все знаешь.Что там на самом деле?

 41. Ошибаетесь, это даже не ирония. Людям надо верить. Даже если и не хочется.

 42. Та не в тому справа, Саша, щоб виправдовуватися. Просто, щоб вдягти форму Героя Радянської Армії треба бути Героєм Радянської Армії. А якщо вдягти з метою насміятися — я на це не погоджуся. Те ж саме стосується Героїв УПА, наприклад, ченців, інших груп, які я можу поважати. Та я й одяг шахтаря ніколи не вдягну, щоб принизити шахтаря. Ну й так далі…

 43. Со временем формат встреч определится. Но должен заметить,алгоритм встречи задал сам инициатор-губернатор.Кстати,а у меня ,надеюсь г-жа Шубина поверит,случайно номерок из раздевалки остался…

 44. у нас не вміють самі чогось хотіти, планувати й виконувати. треба, щоб хтось морочив собі голову. лідер має бути.
  а в нас всі лідери місцевого розливу — чи багато з них — просто повиїжджали і більш перспективні, як вони вважали, регіони.

 45. Всем добрый вечер! Тут меня упомянули, чтобы подключить к осуществлению идеи устройства мини-пляжа на Полтавской. С удовольствием поучаствую в меру возможностей. А где место пляжика? Может и соседей позову на субботник, называйте дату и место встречи :good:

 46. Не вірю я в те, що на Кіровоградщині дурніші, ніж, на приклад, на моїй рідній Луганщині. Можливо, нагору пробратися достойні не можуть. Можливо. Але відсутність нормальних керівників — для мене неможлива. Ну не можу я в це повірити.

 47. Конечно,это на Полтавской,справа от источника.Мы тут разыскали координаты депутата.которая собирается баллотироваться по нашему округу,в среду проведем собрание-обсуждение.к тому времени я нарисую черновой проектик…Буду информировать И на субботнике встретимся, и в гости приглашу.там ко мне совсем недалеко

 48. Оксано, давай домовимось, коли справа дійде до суботнику, ти окрему замітку тут створиш та повідомиш про це всім нам, добре? Я, якщо в мене вийде — також постараюся прийняти участь в цьому. Обіцяти не люблю, не все можу гарантувати. Але хочеться.

 49. якщо цікавить таке — можу пальцем показати.. бувають хренові керівники

 50. …скажу интеллигентно: не в этом случае…
  или вы хотите, чтобы вам все верили, а вы этим пользовались???

 51. Олено, я ж не про те. 🙂 🙂 🙂 Наявність дурних керівників в будь-якому регіоні — для мене це не новина. Я про те, що саме на Кіровоградщині відсутні розумні люди, а у всій області — одні лише дурні — ось у це я не повірю ніколи. Хоча, кажуть, не зарікайся… Але те, що важко в це повірити — це точно.

 52. Yuliya_Tuz говорит:
  31.03.2012 в 19:21
  а можно я тогда в платье таком пышной.. большом, с корсетом.. с огромной кипой волос на голове… с веером… так как -то оденусь??ну так хо..не в то время я родилсь..хех))разрешаете??
  ========================
  Не можно, а нужно… В таком амплуа ты нам напомнишь испанскую маркизу… :yes: :good:

 53. це на театральну зустріч так збираєтесь?

 54. Протупила.Там же протекает речка бьянка.кроме того там несколько источников.Раньше там была такая заводь,где вода прогревалась и наши дети все лето там плескались,а пару лет назад поставили изгородь,»капличку» и др Это все делала церковь за добровольные пожертвования.Все бы хорошо.но вода там теперь ледяная и дети купаться не могут.А вот через мостик речка течет дальше,и место есть для пляжика.но реально там чут-ли не свалка.вот и хочется облагородить…

 55. Обязательно.Будет лишний повод встретиться и сделать что-то полезное

 56. Саша!Тебя мы тоже позовем и отвертеться не получится

 57. Да Бог с вами…ничего я не знаю больше вас… :unsure:

 58. Нет.сначала на субботник,переходящий в пикник

 59. …я про пикник слышу с первой встречи блогеров…а воз и ныне там… Трезвость рулит… 🙁 :mail:

 60. ок.. буду маркизой..хех….такие вот детсике мечты.. :yahoo: только можно под платье кроссовочки??а то если идти..то по нашим улицам каблучки ..цок-цок..и бряк..))хотя.. бывают маркизы ростом 1,50м..?? :unsure: :scratch:

 61. Цитата: «Не всі можуть сказати, що я таке-то пропоную та ось так це зроблю».
  ==============================
  :good: Стовідсотково підтримую Андрія! «Хто про що, а вшивий про баню!»(с). От я переконаний, що в Олександрії медицину руйнують. І це стосується не тільки жителів міста Олександрії, а й Олександрійського, Світловодського, Онуфріївського, Петрівського районів. Для майже 250 тис людей, а це 25% жителів області, погіршується доступність медичної допомоги. Це не тільки моє переконання, такої ж думки УСІ керівники ЛПУ. І що я можу зробити, окрім як повідомити про це неподобство керівництву області? Нічого!

 62. Борметаль, а на встрече не было возможности об этом сказать?

 63. А в чём выгода или смысл этого «пользования». Я вот что-то въехать не могу. Чай не перемудрили, Александр?

 64. И что?Это же не решаем ни ты.ни я,ни даже С.Н. Лишние койки по Украине, достаточно 56 на 10000 населения .ка у нас 73.Надо сокращать койки.а значит сокращать ставки.

 65. Чесно кажучи, я тоді й сам охрінів, коли почув твої слова про те, що від 390 ліжок залишилося 40… Боюся, що навіть не зміг стримати емоцій, хоча сидів там, де сидів. Але думаю, що саме в цьому питанні є дуже великий позитивний результат нашої зустрічі. Бо твої слова, мені здається, без уваги не залишилися. А якщо збудеться те, що мені здалося, стало намічатися — це буде великим плюсом для нашої медицини.

 66. у нас в Новомиргороді лікарів бракує.
  я ще раз нагадую
  у нас і студентам-медикам стипендії з районного бюджету платять, сподіваючись на їх повернення, і навіть житло давали молодим спеціалістам.
  Олександрійському району ми цим не допоможемо…
  але, може, когось з лікарів інформація зацікавить.

 67. Віталій, ну дійсно, а що ти мав на увазі під питанням «И что?». Ти думаєш, що Борменталь може одним вольовим рішенням зупинити це скорочення, яким би ідіотським воно не було. А от якою буде реакція влади — це буде видно згодом. Бо перша реакція була схожою на те, що голова ОДА погодився, що це — неподобство. Сподіваюся, що саме в цій проблемі позитивний зсув буде.

 68. Андрей, я имел ввиду, какая была реакция губернатора?.

 69. Кто владеет информацией — тот владеет всем… А въезжать не нужно…авария может быть… :yahoo: …просто вникайте в мои аксиомы… :mail:
  …Мда…с вами ухо востро держать нужно… :yes:

 70. Добрый вечер всем! Можна и мне пять копеек вставить? Меня тут ( благодаря провокатору А.Дануце) на ВК половина Кировограда жует,обвиняя в » услужении» Ларину,так я хочу попытаться расшифровать его мысль,хотя с ним только сидела рядом и не знаю мнения на этот счет.Мы с мужем почти до 3 часов ночи встречу обсуждали,и пришли к консенсусу (пардон): нельзя убивать такие встречи, лидеры (если они-лидеры) просто должны!!!!!! ЗНАТЬ точку зрения НЕБЕЗРАЗЛИЧНЫХ граждан! Я видела,они многие проблемы фиксировали у себя в блокнотах (правда подсматривать- неприлично,но я без очков все равно ничего прочесть не могу,но думаю,что не стихи же они сочиняли во время встречи). Думаю,что семена должны упасть на благодатную почву,какие-то прорастут,иначе зачем этот цирк им устраивать? Врядли подчиненные чиновники так остро могут обозначать проблемы,правдв мы в этот раз были оччччень ,ну очень толерантными.Но,наверное, это-синдром первой встречи с руководителем столь высокого ранга.Потом попустит,если,конечно,этот «потом» будет.А теперь по существу: нужны и мозговые штурмы по конкретным проблемам.И пусть там будут и специалисты и просто небезразличные люди. Я провожу такие вещи,и приглашаю на них самых экзотических для этой проблемы заводских специалистов.Так некоторые из них такие перлы выдают,глядя на проблему не в шорах,как мы,а по делетански,что мы потом долго чешем затылки,как такое простое решение в голову не приходило? Мы часто не подозреваем,как может отреагировать наш интелект на какую-то проблему,ведь иногда информация о чем то на подсознательном уровне попадает в голову,а потом в головешкином компьютере как-то перерождается в классную идею. Так что для начала проблему обсуждают специалисты,а потом втягиваются остальные и с ,казалось бы, самых бредовых идей,можит родиться прекрасный,стройный проект. Ведь главное схватить волну,а потом спецы все разложат по полочкам! А знаете,почему он к нам пришел? Да потому,что здесь собрались НЕБЕЗРАЗЛИЧНЫЕ люди ! А это дорогого стоит ,иногда больше,чем профессионализм. Не сочтите за брюзжание,так- мысли вслух. Так что,не недооценивайте себя! Да и среди нас могут ,дествительно,попадаться люди,которых есть смысл имплементировать во власть. А Кировоградскую чиновничью братию я хорошо знаю.Им бы день до вечера и ,что бы НИКТО вопросов не задавал.Обидно,но -ФАКТ. Может и правда лучшие уехали ? Сама себе на этот вопрос не могу ответить: почему ИМ надо, а нашим -не надо? Ведь не только каръера движет людьми,ведь цифирь штука хитрая,ею можно жонглировать,особо не напрягаясь. И начальство от этой цифири будет в восторге.Но мы то видим! Мучает меня это! Ну почему наши ТАКИЕ ПОФИГИСТЫ ???Наверное пора мебель менять!

 71. Оксана!
  Сокращать койки нужно, слов нет. НО!!! КАКИЕ, ГДЕ, КАК КОМПЕНСИРОВАТЬ ИХ СОКРАЩЕНИЕ? ПОЧЕМУ 56, А НЕ 16, или 58, или 156? Где обоснования? Об этом не думают. Просто тупо сокращают, экономисты сказали, видите ли. Это во-первых.

  Во-вторых, поговорите с организаторами здравоохранения и спросите их, что они думают о 33-м приказе. Почему штаты привязывают к круглосуточным койкам??? Почему не к функции? Где здравый смысл?

  Не хочу детализировать. Организация здравоохранения — наука. Такая же, как, к примеру, мостостроение. Вы бы ездили по мосту, который построил экономист, а не мостостроитель?

 72. То, КАК он (С.Н.) отозвался о Бенете и чиновниках от медицины, мне тоже показалось, что РЕАКЦИЯ будет.

 73. Людмила Владимировна! То оппозиционный сайт… Тут другого и не могло быть… Кто-то должен был сделать пиар на встрече блогеров… Их давит жаба, что «Украина-центр» заняла передовую позицию…а они ушли в тень… Вот и всё…
  А где вам нужно было сесть? Возле выхода что ли? Пусть завидуют… пусть шумят…а караван идёт…
  Встреча была организована на высшем уровне… :good:
  Я думаю, что блогеры, которые были на встрече мои слова поддержат…

 74. Это не Бенет придумал эту «реформу медицины». Козлов отпущения не надо искать в Кировогаде. Это сейчас такая государственная политика.

 75. Почему штаты привязывают к койкам?Вот тот главный вопрос и он же ответ
  «Поговорите с организаторами здравоохранения…» А кто станет слушать мое мнение по этому вопросу.я только практический врач.имею право работать и не лезть в другие вопросы

 76. Аж зайшов на «ВК» :). Ви їм рекламу робите, Людмило Володимирівно. По-моєму, пропозиція Ваша зібратися в «Драйві» прозвучала трохи раніше за рішення очільників області прийняти в зустрічі участь… Хіба я помиляюся? То про яке прислужування взагалі може йти мова???

  А стосовно ідей. Я так зрозумів Сергія Миколайовича та Олександра Сергійовича, що самі ідеї їм не дуже цікаві. От хто запропонує та сам зробить — це так. Хоча, можливо, це просто так здалося…

 77. ага, поддерживаем…
  Людмила Владимировна, вы там очень органично выглядели.
  а если бы вас посадили где-то на задворках, на сайтах бы писали, что СН со своим заместителем и бандой блоггеров окупировали «Драйв», а вас оттуда вообще выживают.
  короче, пусть говорят.
  что не некролог — то все пиар…
  есть один губернатор, от которого я эту фразу подцепила, и она меня много раз в этой жизни утешала.

 78. оксана говорит: 31.03.2012 в 21:08
  А кто станет слушать мое мнение по этому вопросу.я только практический врач.имею право работать и не лезть в другие вопросы
  =============================
  Что могу сказать? » Бойся равнодушных! Это с их молчаливого согласия совершается все зло на земле!»(Ю.Фучик). Вот как раз вы, практические врачи, ничем не рискуете. Но именно вы, уходя в тень и не поддерживая своих руководителей, рубите сук, на котором сидите.

 79. По первому вопросу-точно не помиляешся.Людмила Владимировна предложила «Драйв»еще не зная как будет проходить встреча
  А по второму вопросу-я не знаю.хочется верить .что все было не зря

 80. вони шукають активістів.
  а що в цьому дивного?
  ви б на їхньому місці не поповнювали свою команду, наприлад, такими класними людьми, яких я бачила на зустрічі?

 81. Rainbow говорит:
  31.03.2012 в 21:13
  ================
  Точно…что не скажи или не сделай всё равно перекрутят…
  Тем паче, что в отличии от нас — на том сайте сидит кучка пользователей, которые липовые рейтинги строчат с одного компа по сто постов типа от разных пользователей…оттуда и создаётся иллюзия массовости…
  На самом деле всё гораздо прозаичнее…

 82. на сайтах бы писали, что СН со своим заместителем и бандой блоггеров окупировали «Драйв»,
  _______________
  Лена, Шаталов в некотором роде заместитель Ковальчука, а не Ларина. :yes: Хотя, согласен, воспринимать его как зама Ковальчука несколько смешно. :yes:

 83. Это я равнодушная?И это я не поддерживала своих руководителей?Когда была «катастрофа» в нашей больнице, мы ходили и писали и добивались…И обещали мне не раз.что вместо своей первой я буду аттестоваться на вторую с третьего раза..Ничего.переживем

 84. Оксана,
  Вы не обратили внимания, что «вы» я написал с маленькой буквы? Поскольку Вас и Вашу позицию не знаю.
  Но многие ли врачи «ходили и писали и добивались» вместе с Вами?

 85. ну, не так би написали, але придумали б щось не гірше!

 86. А я всегда пишу вы с маленькой.поэтому и не обратила,а потом еще и забыла.что мы же на «ты»
  Многие,далеко не все но многие

 87. Андрей почитай мой вышенабранный коментарий. А теперь об реформе в медицине. На мой ,простого обывателя в медицине, взгляд я бы начала с анализа заболеваний, их кол-ва,сроков нахождения, по протоколу,а не от фонаря, в стационаре для результативного лечения,а потом уже экономисты должны посчитать.Но алгоритм,прогамму компьютерную,по-простому,должен задать РУКОВОДИТЕЛЬ от медицины. А для этого этот человек должен быть управленцем со знаниями медицины,а ек практикующим врачем. Когда то я была конструктором,но сегодня безвозвратно отстала,т.к. это правда,управлять любой отраслью-это наука.И практика,конечно. Но повторюсь,только анализ статистики и остальной информации дает возможность руководителю принимать правильное управленческое решение.Мои экономисты такие перлы иногда мне приносят,что будь-будь. НО они-инстремент (счетоводы), т руководитель,и только он может задать правильный алгоритм расчетов.Вот в областной больнице по тупому бахнули все отделения чехом,не вдумываясь где и сколько пролечено людей,какой уровень заболеваемости по видам ,какой срок необходим для госпитализации по каждому виду заболеваний и т.д.Я думаю,что вся эта информация в статистике есть.Но это же надо ДУМАТЬ и много. А зачем? Сказал начальник всех на 30% и по-фиг,что одни отделения будут полупустыми,ав других по очереди на одной койке по 3 человека за сутки будут прлечивать. Ощущение дурдома. Но ведь надо готовить расчеты,аргументы , ехать в Министерство и долбачить ,пока не ПОЙМУТ.Действует,ей Богу! Но это же надо напрягаться!!! Еще и врагов наживешь! А за чем? Сказал верхний начальник: ЛЮМИНТИЙ,значит люминтий! Так и будем жить,если настоящихбуйных будет мало!!! А ты говоришь:купаться пойдем! :yahoo:

 88. О! И я, пепел на мою лысую голову, забыл о «ты»! 🙁
  Видишь, Оксана, многие, но далеко не все. Потому и угрожали. А если бы не все, но хотя бы процентов 90?

 89. :good: Странно, Людмила Владимировна, но Вы меня не удивили! :rose: После Вашего высказывания о недопустимости рушить бездумно, у меня отчетливое ощущение, что мы, не будучи более-менее знакомы, однодумцы. :yes:

 90. Правильно на все сто.Вот если бы были депутаты такими.как вы.. :rose: И деньги в проэкты вложить готовы.и проэкты эти потянуть готовы,и медицина вам не безразлична..Жаль,что наяву не так.. 😥
  А покупаться тоже надо.надо уметь переключаться от проблем.Энергия.говорят.добавляется

 91. Людмило Володимирівно, з Вашими словами я погоджуюся, але, признаюсь, не зрозумів, чому Ви адресували їх мені… :scratch:

  1) звісно я читав Ваш попередній коментар, я ж на нього і відповідав.
  2) Коли я казав про купання?
  3) І що я писав про реформи в медицині?..

  Чи Ви дійсно це не мені написали?

 92. Нет, в краснобайстве я вам не соперник :bye:

 93. До речі, все ж таки цікава тема про те, що керувати медициною мають управлінці, а не практикуючі лікарі. Вона в мене давно викликає симпатію. Вибачте, не так багато пропрацював в галузі, щоб однозначно стверджувати, що повністю її підтримую. Поділюся сумнівом. Чи не буде й негативних сторін від цього? Ну, наприклад, взбреде в голову такому управлінцю, що лікарям робити нема чого, та придумає, наприклад, що щоденники в історії хвороби треба писати три рази на день. (Ну, це я умовний приклад навів, але щось на кшталт цього). Сам ніколи лікарем не працював, не знає, що лікарі взагалі роблять, то й подумає, що це необхідно для підвищення якості роботи. А медицина від цього взагалі на паперову галузь перетвориться.

  Чи нема небезпеки чогось подібного в разі призначення керівників лікарень, управлінь охорони здоров’я, міністерства ОЗ не лікарів, а управлінців?

  Сподіваюся, що отримаю думки з цього приводу.

 94. …не скромничайте…я в этом деле отдыхаю по сравнению с вами… :mail:
  Будьте проще…и люди потянутся к вам…может даже руками… :yahoo: :yahoo:

 95. P.S.
  Это если интеллигентно сказать.

 96. Андрей! Я понял…метишь на какого-нибудь главврача… :yahoo: :yahoo: :mail:

 97. …опасаешься, что такие штатские сволочи как я могут сесть в кресла главрачей… :mail:

 98. Так не бывает.всегда есть люди,хата которых скраю.И их много

 99. …ну не хотите, чтобы тянулись руками…ну давайте скажем, что конечностями начнут тянуться… :yahoo: :good: :mail:

 100. Ти правий, Андрію. Але тутнемає проблеми. Управлінці повинні бути виходцями із лікарів. Таких прикладів немало.

 101. оксана говорит:
  31.03.2012 в 22:14
  Так не бывает.всегда есть люди,хата которых скраю.И их много
  ======================
  Их не просто много, а их — большинство…

 102. Вот и я об этом. Только вот тех, кто «хата с краю», среди нас на порядки больше, чем, скажем, среди педагогов.

 103. Борменталь говорит:
  31.03.2012 в 22:15
  Ти правий, Андрію. Але тутнемає проблеми. Управлінці повинні бути виходцями із лікарів. Таких прикладів немало.
  =========================
  Это мне напомнило фильм «Полосатый рейс» 1961 года…вернее фразу: «…лев в каюте укротителя, а укротитель в клетке льва»… :yahoo: :yahoo: :yahoo:
  …так и тут… первого чиновника на главврача, а главврача в на первого чиновника… :yahoo: :mail:

 104. Я думаю,что при менеджере-главвраче должен обязательно быть медсовет,ну или где-то так.А вот туда должны входить ведущие специалисты больницы.И медсовет должен решать проблемы первоочередности покупки оборудования,изменения штатного расписания.реорганизацию и др

 105. Ну що ж ти, Саша, в кожному моєму пості шукаєш корисливого підґрунтя? 🙂 Хіба не віриш, що я просто теоретично можу думати над питанням? Тим більше, що від того, наскільки розумні розпорядження головного лікаря, начальника управління ОЗ та Міністра ОЗ — залежать і умови роботи звичайного лікаря, в тому числі — мене. А якщо «такі штатські сволочі, як ти» 🙂 сядуть в крісло головного лікаря та забезпечать високий рівень надання медичної допомоги та гідні умови для роботи персоналу, тоді я перший аплодувати буду. :yes: 😉

 106. Звучить дуже слушно. Якщо заборонити головному лікарю приймати певні рішення без згоди «мед. ради» (назвемо все ж таки це так), тоді можна сподіватися, що незнання практичної медицини не буде загрозливим для роботи закладу.

 107. А зараз не так відбувається? Лікарі стають управлінцями та проходять спеціалізацію, а потім підвищення кваліфікації з ООЗ. Чи ти маєш на увазі, що лікар має полишити практичну діяльність, коли стає управлінцем?

 108. Так. Ну, курси по ООЗ, це чепуха. Формальність.

  Не обов»язково має полишити.

 109. А ось тут хворе для мене місце. Бо те, що курси (часто — будь-які) — це формальність, а атестація, це просто привід познущатися над лікарем (взагалі не розумію цієї події) — це біда медицини, як на мою думку… 🙁

 110. Андрей! Если не хочешь ты… 🙁 тогда пора мне стать главврачём… B-) :yahoo: :mail:

 111. Єлисаветградський лікар: «А стосовно ідей. Я так зрозумів Сергія Миколайовича та Олександра Сергійовича, що самі ідеї їм не дуже цікаві. От хто запропонує та сам зробить – це так. Хоча, можливо, це просто так здалося…»
  Добрый вечер, друзья! Спасибо за обсуждение и жаль, что вы так поняли 🙁
  1) Вы, лично для меня, экспертное сообщество. Люди неравнодушные и активные. Я же постоянно пытаюсь измерять «температуру» в регионе разными методами — правильно ли мы движемся. И вы в этом мне помогаете. В том числе, на встрече тоже. Честно только, я не знал формат.
  2) Меня интересуют все идеи, которые помогут области стать такой, какой она заслуживает быть. Лучшей! К сожалению, многие поколения чиновников были заточены на исполнение, а не на творчество, креативность — вот в чем беда. И от любой идеи до ее реализации расстояние может быть очень большое, а может быть и пропасть. А мы привыкли так, если говорим — значит делаем!
  Поэтому, я призываю всех неравнодушных вместе, и власть и люди, реализовать идеи на наше же благо!

 112. А дорогу с Полтавской на Балку делали в прошлом году,навезли стройотходов,равняли,засыпали отсевом.Только заасфальтировать забыли.А к весне она теперь хуже.чем была раньше.Разве так надо влаживать деньги?

 113. Инга, в чем проблема — становитесь у руля проекта. Задания все мастаки раздавать, это правда… Сам таким был.
  «ПААААЧИМУ НЕ СДЕЛАНО?» — вопрошал я у кого-то-там. А мне говорили — а что ТЫ сделал для решения ЭТОЙ проблемы?
  Ларин и Шаталов говорили немного о другом, как мне кажется. Они какбе намекали «ты понимаешь, что вот это — проблема»? Осознал — подумай, что нужно сделать? Подумал — теперь предложи пути решения. Предложил? Теперь формируй проектную команду, становись у руля и ВПЕРЕД.

  Нет сил? Нет идей? На кой оно тебе нужно? — тогда занимайся тем, чем занимаешься

 114. Игорь,вы так резко озвучиваете свои мысли.что можете отбить охоту заниматься чем-бы то ни было.Прям как прокурор!

 115. Коль обсуждение в этой теме коснулось реформирования медицины, позволю высказать свое мнение.
  Постулат номер один — медицина должна быть доступной. О материальной (ценовой доступности) уже было сказано-пересказано. Но есть есть один важный аспект — территориальная доступность. Возьмем центр Кировограда. Вакуум! К ближайшей поликлинике ехать 4-8 остановок. Как добираться пожилым людям? Есть прекрасный положительный пример — амбулатория на поселке Горном. Именно в этом направлении — открытии территориальных амбулаторий, оснащенный диагностической аппаратурой, физкабинетом медицина должна двигаться в сторону пациента!

 116. Эх-хех-хех, счас достал свой старый ноут, стряхнул с него пыль, подниму старые записи, подкорректирую, да и открою темку о реформировании здрава. Я так понял, Ефим Леонидович предлагал тему реформирования здрава как вариант для мозгового штурма. А чо? Кто сказал, что «мозговой штурм» нельзя провести в виртуале? Конечно, ограничимся этапом генерации идей. Хотя, как знать…

 117. Александр! Амбулатории — это расширение штата…оплата за аренду…коммунальные услуги… Они же не будут ездить как бродячие артисты в вагончике… Тут много нюансов, которых некому финансировать…
  Тут же одной амбулаторией не обойтись…их нужно штук 10- по окраинам города…

 118. вам таки надо принять то предложение… относительно руководящего поста.
  у вас очень хорошо получится
  а пост — излагайте. будем старательно думать

 119. Во-первых, открытие амбулаторий не потребует ни одной дополнительной единицы штата!. Сейчас участковые терапевты в поликлинике принимают по три врача в одном кабинете. В разное время. Теперь же они будут принимать в амбулатории непосредственно на своем участке! Оплата за аренду и коммунальные… Здесь надо бы и власть употребить. Сколько в городе стоит пустых коробок…Собаки на сене. Ни себе, ни людям. Это называется по-современному — социальная ответственность бизнеса.
  Поэтому — будущее за сетью амбулаторий и одним-двумя диагностическим центром!

 120. Дякую за те, що прояснили свою думку, Сергію Миколайовичу!

  Чесно кажучи, це один з тих випадків, де я буду радіти, якщо помиляюсь.

  І одну думку собі дозволю. Все ж таки, часто треба розділяти тих, хто дає ідеї, хто розробляє творчій підхід, та тих, хто займається впровадженням тих ідей. Чому б тим, хто «заточений на виконання» не запропонувати втілити одну з ідей? Можливо, такий «конвеєр» стане більш результативним, ніж пошук «комбайну» все в одному?

  Я багато тонкощів не знаю, тому пишу, як дилетант, просто думки в голос.

 121. кожен може бути заточеним на виконання, якщо знати, як виконувати…
  нашому блогерському товариству не завадив би майстер-клас від деяких прогресивних і креативних керівників —
  як організовувати й виконувати собою ж поставлені завдання.
  тренінг якийсь чи що…
  але я розумію, що то було б дуже великим нахабством — просити таке.

 122. Александр говорит:
  01.04.2012 в 10:46
  ====================
  …ну, в принципе, согласен…
  И снова ж таки упираемся в вопрос политической воли… Пока мэр этого не захочет…ничего с места не сдвинется…

 123. Єлисаветградський лікар говорит:
  01.04.2012 в 11:05
  ===================
  Андрей! Ты прав… Три в одном трудно найти…

 124. кочін починає задумуватися, що й ця влада не ідеальна…
  і з політичною волею щось не те буває…
  з ким я сперечатися буду, якщо кочін змінить світобачення?

 125. …ничего я менять не собираюсь…
  Просто, что любая власть не идеальна — это аксиома…у каждой власти есть и плюсы и минусы…
  А политическая воля первых лиц настолько важна, что переоценить её невозможно…
  У нас такой народ, что пока не услышат в воздухе свист бича — ничего делать не будут…

 126. Правильно писал Кировоградец, что остался кнут — пряники закончились… :scratch: :mail:

 127. Сейчас в поликлиниках-лаборатория, рентген, УЗИ, узкие специалисты всех специальностей, к которым вы можете попасть в тот же день или в случае необходимости вас направляют на консультацию, и вы попадаете в тот же ден,. а не ждете, как в Европе 2 месяца, хирургия с операционной, физиотерапия, дневной стационар и т.д.
  Кто будет в амбулатории? Участковый терапевт с фонендоскопом.

 128. Как-то интересно размещаются сообщения. Отвечаешь одному человеку, а сообщение оказывается фиг знает где.

 129. Єлисаветградський лікар говорит:
  01.04.2012 в 11:34
  відправив тобі листа на пошту
  ========================
  Андрей! Только сейчас до меня дошло, что этот пост мне… Чуть позже ответ напишу…

 130. КОЧІН!
  а лист не тобі, а мені!
  :whistle:
  я вже й відповідь написала :mail:

 131. Rainbow говорит:
  01.04.2012 в 12:19
  КОЧІН!
  а лист не тобі, а мені!
  =========================
  ..да ну конечно…и у меня на ящике письмо…

 132. Прежде, чем отвечать, нужно, как минимум внимательно прочесть сообщение, на которое отвечаешь, как максимум — посетить амбулаторию на поселке Горном.

 133. По вопросу, сколько раз минимально нужно посетить поликлинику. Давайте посчитаем.
  1 день — прием у врача и получение назначений на анализы.
  2 день — сдача анализов
  3 день — получение результатов анализа и получение назначений по лечению
  Это минимум три раза.
  Теперь посчитайте по затраченному времени в каждый из этих дней, стоимость проезда…

 134. Александр, Горный это удаленный поселок, а городские поликлиники находятся в жилых микрорайонах. Это максимально удобная и доступная система для людей, которая была продумана в советские времена. Люди приезжают с Португалии. Испании, Италии, Канады и говорят, что там в очереди к узким специалистам ждут несколько месяцев, а у нас вы считаете это проблема, если нужно проехать несколько остановок.

 135. Если будет реализована эта реформа, когда 90 процентов пациентов будут лечить семейные врачи, вы к узкому специалисту вообще так просто попасть не сможете.

 136. Vitalii
  Давайте как-то без лозунгов о лучшей Украинской медицине… Представьте, что вы живете по ул.Шевченко в доме, где находится магазин Рубин. Представили?А ваша поликлиника находится на ул.Габдрахманова. Вы как предпочитаете? Пешочком или на такси?
  А по поводу того, что вам рассказывают люди, приехавшие из Канады и т.д., простите, но это просто смешно. Сравнивать даже не собираюсь. Бессмысленно!

 137. а как там на Горном?Неужели коммунизм?Поехать не получится,а знать очень хочется.Если не тяжело,напишите вкратце

 138. Оксана, лучше один раз увидеть…Думаю, вам как медику это будет интересно. А то, заочно, мы действительно поверим что у нас лучшее медобслуживание, чем в Канаде…

 139. Заинтриговали,теперь точно найду возможность увидеть

 140. Я прекращаю эту дискуссию, поскольку Вам ничего не докажешь, а спорить ради спора-у меня есть более важные дела.

 141. Рубин находится на Шевченко, на той же улице и 3 поликлиника, куда относится этот район, в 10 минутах пешком. Мы не о том говорим.

 142. Я ошибаюсь или нет? Это первый коммент губернатора вне его же постов?

 143. навіть тему «Шок» обговорювали без нього!

 144. До речі, дізнавалася про розфарбовування будинків.
  у Києві оголосили конкурс і розфарбовувати будинки приїхали команди майстрів граффіті з Європи!
  міська влада передивилася проекти, обрала переможців проектів і закупила на це діло матеріали — наскільки я зрозуміла, стіну треба штукатурити й грунтувати, а потім розфарбовувати.
  у Львові й Івано-Франківську запропонували розписувати будинки, кафешки, ще там що студентам-монументалістам.
  зараз в Києві студентам, які мають захищати дипломні по цій спеціальності, важко знайти торець будинку такий, щоб був незайнятий, і отримати дозвіл на його розмалювання. У Києві зі студентів місцеві чиновники хочуть нерідко не тільки проект, але й конверт за дозвіл захищати диплом шляхом розмалювання будинків.
  вони зазвичай збираються в команди по кілька чоловік, залежно від складності роботи, й розмальовують один будинок разом.
  але матеріали купувати й організовувати будівельні конструкції, щоб можна було працювати на висоті, доведеться все-таки місцевій владі.
  Отака інформація для роздумів.
  Що взнала, те й вам розказала, за що купила — за то продала.

 145. Vitalii, вы так далеки от темы… К вашему сведению, эта сторона ул Большой Перспективной обслуживается 1-о1 поликлиникой, находящейся по ул.Габдрахманова. И 3-я поликлиника вас просто откажется принять по адресу прописки.

 146. А может, сначала крыши покрасим? Может, течь перестанут…

 147. Ну почему вместо планомерной работе по восстановлению коммунального хозяйства у нас зреют такие бредовые идеи — покрасить канализационные люки, раскрасить стены домов. Ну ведь не даром это все… Так не лучше ли деньги тратить с умом…

 148. Знаєте, у приватному секторі, якщо в когось щось протікає, ремонтують самі. при тому, що будинок жодній людині не дістається за безцінь, як декому приватизована квартира. і ніхто не страждає, самі розбираються.
  якщо ЖЕК не виконує своїх функцій — завжди можна вийти і створити ОСББ, самим складатися грошима, виконувати ті ремонтні роботи, які можна виконувати.
  це теж мало хто хоче робити.
  але — зробіть оте, не робіть оте.
  хіба хтось сказав, що на ці малюнки, якщо вони будуть робитися, підуть гроші ЖЕКів?
  чи ви переконані, що у місцевій владі всі повинні відірвати шматочнок від будь-яких інших заходів — зокрема культурних і розважальних, щоб відремонтувати будинок? на ці цілі є ж квартплата!
  і є ще питання того, що на будинках буде намальовано — може, соціальна реклама в картинках, яка буде пропагувати позитивні ідеї для дітей та молоді? У нас з соціальною рекламою туго…
  врешті, треба, щоб молодь кучкувалась, чимось цікавилася і займалася… і краще, щоб вона займалася творчістю, ніж якимись дурницями.

 149. Это не бредовые идеи.У города должно быть свое лицо,должен быть какой-то бренд,который сможет привлечь туристов,сделать город узнаваемым.Вот Л.В. займется проектом «коммунистической аллеи» И это будет очень класно,но одного проекта мало,вот и узнавали за другие

 150. Rainbow, вы в многоквартирном доме когда-нибудь жили? Вы себе представляете стоимость капитального ремонта крыши? Крыши не ремонтировались с момента ввода дома в эксплуатацию — начало 60-ых годов прошлого столетия. Люди платили квартплату в тариф которой входил восстановительный ремонт. А при организации ОСББ дом должен пройти капитальный ремонт. Вы это положение знаете? В свое время Никулин отвечал таким образом — вы приватизировали квартиру, значит и приватизировали ту часть крыши, которая над вами… Вот и ремонтируйте сами. Как говорится, Законы не знаю, но думаю, что где-то так…

 151. Оксана, город должен быть, в первую очередь, комфортным для проживания! А для этого люди не должны со страхом ждать весенних дождей, которые льются прямо в вашу квартиру, запыкают электрощитовые и т.д.

 152. Может это первоапрельский прикол,но передали,что наша гордость,фаллический знак-газовая труба уже наполовину пуста,или пока ещё наполовину полна.А если так то наше дело труба или табак,как говорил капитан Врунгель.Или мобилизуемся,не уверен.

 153. Конечно,вот этим и должны заниматься чиновники от жкх.Не залатывать чего-нибудь и как -нибудь,а проводить планомерные работы…А простые жители этого сделать не могут,но могут поучавствовать в небольших проектах

 154. Оксана, чиновники от ЖКХ ни-че-го делать не собираются. Их нужно заставлять и контролировать! Кроме того, деньги для ремонта крыш выделяет не ЖЭК, а горисполком. А там…круговая порука. Дом каждый год ЖЭК подает в ремонт, а деньги улетают то ли на обрезку деревьев, то ли на День города… И так из года в год. Вы, говорят, что, не патриоты города, не хотите праздник провести, потерпите еще год…

 155. Я в этом не компетентна.не могу с вами спорить.Но вот вчера ходили мы поздравить девушку с днем рождения .Живет в 9 эт на против эпицентра,раньше это было общежитие.Какой там бардак в подъездах,это не передать словами.Комнаты поприватизировали,поперестраивали,а подъезд же общий,зачем там что-то делать?Так и ходят по мусору,ждут помощи от жека. Вот такого отношения я понять не могу

 156. Ну. бывшие общежития — это вообще особая тема. Такое же можно увидеть и в общежитии Пишмаша на углу Героев Сталинграда и Пацаева и в общежитиях Красной Звезды. Люди живут в ужасных условиях!!! Вот где нужны комплексные программы и креативное мышление!!!

 157. якщо самі не візьметесь, то ЖЕК нічого не робив і робити не буде. їм на голову не капає. такі реалії.
  можете мріяти, що хтось зробить капремонт…

 158. Ну да,как правильно взять в руки веник,и как методично ним мести.

 159. Оксана, не все так просто. Там море вопросов с облэнерго, горисполкомом и т.д. Там ведь электропроводка была сделана как для общежития, а теперь нужно ставить индивидуальный учет. Да и много еще всего. Это со стороны все проблемы руками развести можно. Я не говорю о том, что нужно жилище содержать в порядке, но не нужно общими фразами уходить от сложных проблем…

 160. это все так,но если люди сами не хотят навести элементарный порядок,то кто за них должен хотеть сделать что-то большее?
  Это мое-уберу,а это общее-пусть хоть развалится.До тех пор,пока у народа будет такой менталитет ,будем жить в разрухе

 161. Нет,Андрюша,не тебе! Относительно медицины я писала для Борменталя.У меня,вообще,сложилось впечатление,что его есть смысл рассматривать ,как потенциального руководителя здравоохранения области .Человек системно мыслит,выглядит довольно респектабельно(поверьте,это часто необходимо бывает,ведь встречают,к сожалению, по одежке). Поэтому надо двигать людей,которые имеют потенциал РАБОТАТЬ. А относительно моей шутки про купание, так это такая наша студенческая хохма была! Выдашь эту фразу на прощание,а на следующий день тебя спрашивают: что ты имела ввиду? Вот и занята у человека голова была добрыми мыслями! :heart:

 162. щодо пана Борменталя плюсую.
  справляє дуже позитивне враження, вміє заспокійливо говорити про будь-які болісні для співбесідника речі. професійне, мабуть.
  але для юлдини, якій доведеться спілкуватися з журналістами, скаржниками і так далі — дуже потрібна риса.

 163. Действительно,Админ,почему коменты не вставляются там,где ты их писал?Раньше ответ размещался правильно.Технические проблемы?

 164. для людини… це я так свою ж помилку виправила…
  мене на відповідальний пост не можна))))))

 165. Да?А я подумала.что купание-это про меня.Ну,типа,что есть проблемы поважнее,а ты купаться (мини пляжик)

 166. ЖКХ-эта проблема нам еще даст жару ! В прошлом году я в своем доме ,в подвале,отремонтировала все коммуникации: и щитовую поменяла,и канализационные трубы ,и водопроводные. Все -ГНИЛЬ !!!! Текло все,свет выбивало почти ежедневно. Но оставалось еще дойти от выхода из дома до канализационного колодца,а на это я не имела прав.Есть куча моментов,которые необходимо соблюсти. Думала -голова лопнет.По три раза в день,в течение почти всего лета и осени звонила Саинсусу,Дзядуху и Вещеву.В конце ЭПОПЕИ » канализационная труба» ребята от меня таких комплиментов наслушались,что мама-НЕ ГОРЮЙ ! В октябре трубу поменяли,т.к. в старую проросли корни дерева и по ней почти ничего не текло.Можете себе представить,что может решить пенсионер,инвалид ….? Поэтому я не зря сказала,что ХОЧУ принять участие в реформировании ЖКХ,т.к. понимаю,что мы стоим на краю пропасти,ситуация с жилым фондом и коммуникациями КАТАСТРОФИЧЕСКАЯ. Можно ,правда не быстро,навести порядок. Но нужна ПОЛИТИЧЕСКАЯ ВОЛЯ власти и ДОБРАЯ воля людей. А если и те и другие будут перекладывать решение вопросов друг на друга, то будем жить,как в лесу скоро. Но,к сожалению, я не вижу среди ГОРОДСКИХ ЧИНОВНИКОВ людей,которые хотят что-то делать по-взрослому.Так ,понты колотят,что бы Ларин отвязался. Да и люди наши НЕ ГОТОВЫ брать на себя ОТВЕТСТВЕННОСТЬ за свое жилье.Пора избавиться от иллюзий,что мы чего-то куда-то ПЛАТИЛИ, и нам должны,ДЕНЕГ на ремонт домов у государства НЕТ. Поэтому надо всей громадой ДУМАТЬ,как эту проблему решать. А решать НАДО!!!!

 167. гарні відгуки від мешканців ОСББ про ВІктора Андрєєва. казали, що в темі і допомагав вирішувати багато комунальних проблем, які в них виникали.
  але це було, ще як я жила в Кіровограді

 168. Но он же сам ушел с зама по жкх.Что-то ему помешало ,или кто-то

 169. А самого Борменталя де коментар?
  ми вже прогаласували!
  а він мовчить…
  а хто ж буде захищати олександрійську медицину…

 170. Оппаньки! А тут комментов куча! Спасибо за лестные отзывы, прям в краску вогнали. :rose: :rose: :rose:
  А что комментировать? Утром Людмиле Владимировне я ответ написал . Тему на завтра подготовлю и запостю (или запощу? :unsure: ).

 171. :yes: Только это уж как-то слишком солидно. :scratch:

 172. Тему на завтра подготовлю и запостю (или запощу?
  _______________________
  запостчу B-)

 173. Действительно,Админ,почему коменты не вставляются там,где ты их писал?
  __________________________
  Всё очень просто. на один и тот же пост могут ответить несколько человек. естественно, кому то быть первым, а кому то — извините…

 174. — Єлисаветградський лікар говорит:»Ну яким я себе відчуваю експертом? Та не вважаю я себе експертом взагалі» и » Дякую за позитивний відгук. Чогось я підозрюю, що він буде єдиним.»
  — Сергей Ларин говорит:» Вы, лично для меня, экспертное сообщество….»
  Андрей, ну вот, обсуждение развеяло все Ваши сомнения. БОЛЬШИНСТВО блогеров, за некоторым исключением, разделило ваше мнение. И это не САМОУНИЧИЖЕНИЕ, а самокритичная (ответственная) оценка, соответствующая реальному положению вещей. Лично я теперь уверен — на сайте «УЦ» действительно существует СООБЩЕСТВО блогеров единомышленников.
  Мне совершенно понятна и искренняя удовлетворенность (комплиментарные оценки) С.Н. Самый популярный, с многочисленной блогерской аудиторией сайт не перегружен ПОЛИТИКОЙ, в меру ТОЛЕРАНТЕН к верховной власти (областной тем более) и ГЛАВНОЕ, тут процитирую нашего уважаемого Редактора из его блога накануне встречи: » Мы – все разные. По большому счету, единственное, что нас объединяет – это неравнодушие и любовь к родному краю. А значит, нам есть что сказать руководству и друг другу.»
  Собственно после этого обращения я и решил прийти на встречу.

 175. Андрей, Вы получили мою «записку» на почту?

 176. как-то недоработка, что нет личных сообщений. :scratch:

 177. Игорь Вьюн говорит:
  01.04.2012 в 00:42
  ———————————————————
  Игорь, озадачили. Неужто летопись блогосферы пишите. Так надо работать с документами (архивы УЦ, там всё есть, даже часы и минуты). Человеческая память ведь может и ошибаться. Вообще то я ЗДЕСЬ где-то с 2009г. Месяц не помню.

 178. :unsure:
  Я просил переправить Ваше ко мне сообщение на указанную там свою электронку. Не блогерскую.

 179. Однозначно! Адміністрація сайту не хоче дублювати соц. мережі. Але є речі, які не мають обговорюватися публічно. Мені здається, що більшість форумів має можливість відправляти приватні повідомлення. З іншого боку, думаю, що більшість повідомлень все одно залишилися б публічними в блогах. Тому ці побоювання мені здаються марними.

 180. ОК! Только давайте уж завтра. Принимается?

 181. а у нас там в Трендеже-именниник объявился.. :yes: ну это я так, чтобы вы мож заглянули)) 😉

 182. Єлисаветградський лікар говорит:
  02.04.2012 в 00:25
  ===================
  Андрей! Правильно Админ делает…
  Иначе все плавно перекочуют в личку…
  А здесь кто останется?…

 183. Андрей! Я там тебе вчера днём ответ по электронке отправил…

 184. а я сиджу й думаю…
  з»явилася ідея про розфарбовані будинки.
  я людей шарпала, щось про це взнавала
  а автор ідей навіть не з»явився сказати, що щось таке чи не таке…
  агов, авторе, не бійся, критика ЖКГ ще не означає неможливість втілення твоєї ідеї!

 185. Позволю себе вернуться к нашим баранам — Кировоградской медицине. Даю справку. Оказывается, многие не знают, что четная сторона ул.Большой Перспективной и далее в сторону Ковалевки, ул. 50 лет Октября, пр.Победы, ул.Октябрьской Революции, ул. Беляева, ул. Волкова — сторона к областной больницу — весь этот район обслуживается одной поликлиникой, которая находится на ул Габдрахманова. Тот, кто знает город, представляет себе удобство граждан…

 186. По поводу того, что не нужно ссылаться на деньги, которые платят жильцы домов? То есть, как это? Давайте договоримся, либо не платить вовсе, либо требовать, чтобы эти деньги работали…Почему в прошлом году мэрия изыскала деньги на ремонт крыш домов по ул. Криворожской, а на другие нет? Легче всего кинуть клич жильцам — хотите ремонта, соберите деньги, найдите исполнителя и делайте… А может, пристальнее посмотреть куда идут бюджетные деньги, которые не из воздуха берутся…

 187. Ошибся — не Криворожская, а Кременчугская улица

 188. читай вище
  доки ми не перейшли на проблеми жкг

 189. так придивіться!
  чому одні дахи не течуть, ремонтуються, а інші — ні?
  чому платять жекам однакову суму, а послуги отримують різні?

 190. Я вот живу на Беляева, и тоже, если приходится, еду сначала до типографии, а потом пешком до 1 поликлиники… Да, неудобно… Но из-за меня не будут переносить поликлинику или строить на Беляева амбулаторию…
  Вопрос: чем лучше житель ул.Карла Маркса, чем я ? Ничем…Поэтому пусть отрывают ж…еневьеву от стула и чешут в поликлинику, не могут идти — врача на дом…
  Да никто никаких амбулаторий открывать не будет…нельзя угахать все средства на одну статью расходов горбюджета…
  …пусть поднимают от стула и вперёд…

 191. Я уже писал, что деньги на ремонт крыш выделяются не ЖЭКом, а горисполкомом. То есть, аккумулируются они там. ЖЭКи только даю список домов, нуждающихся в ремонте. А как расходуются бюджетные деньги горисполкомом вы можете посмотреть по состоянию дорог. Каждый год миллионы на ветер…

 192. є ще один мінус амбулаторій.
  от уявіть собі — епідемія грипу, хтось захворів з лікарів, а хтось вже на ногах…
  в амбулаторії весь колектив маленький захворів — і нема нікого.
  прийшли, поцілували замок і пішли.
  і просто трудову дисципліну легше підтримувати, коли всі на очах

 193. Что касается Беляева, то амбулаторию можно прекрасно открыть в здании поликлиники кардиодиспансера. Было бы желание…Причину ведь всегда легче найти…

 194. а ви сплачуєте квартплату з розрахунку З РЕМОНТОМ будинку чи БЕЗ ЙОГО РЕМОНТУ?
  питання — грошей на ремонт не сплачено чи вкрадено?

 195. Опять же, причин можно найти вагон и маленькую тележку… А если завтра война, а если землетрясение…
  Отвечать что будет, если эпидемия не буду. Медики сами знают лучше меня что делать в период эпидемий…

 196. Существует такое понятие как амортотчисления. Это отчисления от всех коммунальных платежей на проведение коммунального ремонта. Существуют нормативы, согласно которым через определенное время в дому должна меняться водопроводные трубы, стояки и т.д. Должна производиться отмостка фундамента… Если всего этого не делать, здание просто рухнет…

 197. і ще — ви працюєте, сплачуєте податки, маєте право на ремонт даху.
  чому не мають права на ремонт даху мешканці приватного сектору — вони ж теж наповнюють бюджет?
  може, тому в приватній хатинці й найбідніші дах латають не тоді, коли «до третього поверху протікатиме»

 198. Или вот вы можете отвеnить на вопрос, почему сумму денег на вывоз мусора исчисляют из площади квартиры, а не из количества проживающих в ней?

 199. куди воно відраховується? в бюджет міста?

 200. А вы платите деньги ЖЭКу (квартплату)?

 201. Если бы были идиоты, то «ошибались» бы в другую сторону…

 202. ну, давайте підберемо епітети…
  особисто я вважаю, що їм так легше рахувати.
  не морочити голову.

 203. ні, я в приватному секторі.
  ми самі собі жек

 204. Александр! Какое экономическое обоснование открытия таких амбулаторий? Жалобы пару скандальных бабок, которым лень задницу поднять? Обойдутся…
  Никаких отговорок…Не откроют и всё тут…нет средств…

 205. і питання для складних випадків, якщо важко доїхати до лікарні — що краще й дешевше — утримувати більше швидких чи ще одну амбулаторію?

 206. Это как в анекдоте, одних считают по глkовам, других по членам?
  Просто, по логике, мусор производит человек, а не квадратный метр…

 207. Несравнимо. Скорая потому так и называется, что оказывает ургентную помощь. Амбулатория — это передовой форпост медицинской помощи.

 208. згодна. у нас сміття рахується по об»єму
  щотижня на машину — хто заплатив — може здати п»ять відер.
  мінус — сміття вивозять раз на тиждень

 209. Обоснование существует только одно — территориальная доступность получения помощи… Я лично сегодня возил свою 86-летнюю маму в поликлинику… Описывать не буду…

 210. не буду сперечатися — я від медицини далека, взагалі погано уявляю, що саме ви пропагуєте

 211. Если говорить об экономической целесообразности, то экономически выгодно умерщвлять всех граждан после 65 лет. И пенсию не нужно платить и медпомощь оказывать…

 212. заспокойтесь, ми до того йдемо…
  ваше покоління ще пенсія має, а на нас чекає голодна смерть, бо утримувати нас буде нікому. як вам, легше?

 213. КОЧІН, ви від мене дезертирувати захочете?
  не вірю… :whistle:

 214. Rainbow говорит:
  01.04.2012 в 16:04
  До речі, дізнавалася про розфарбовування будинків.
  у Києві оголосили конкурс і розфарбовувати будинки приїхали команди майстрів граффіті з Європи!
  міська влада передивилася проекти, обрала переможців проектів і закупила на це діло матеріали – наскільки я зрозуміла, стіну треба штукатурити й грунтувати, а потім розфарбовувати.
  у Львові й Івано-Франківську запропонували розписувати будинки, кафешки, ще там що студентам-монументалістам.
  зараз в Києві студентам, які мають захищати дипломні по цій спеціальності, важко знайти торець будинку такий, щоб був незайнятий, і отримати дозвіл на його розмалювання. У Києві зі студентів місцеві чиновники хочуть нерідко не тільки проект, але й конверт за дозвіл захищати диплом шляхом розмалювання будинків.
  вони зазвичай збираються в команди по кілька чоловік, залежно від складності роботи, й розмальовують один будинок разом.
  але матеріали купувати й організовувати будівельні конструкції, щоб можна було працювати на висоті, доведеться все-таки місцевій владі.
  Отака інформація для роздумів.
  Що взнала, те й вам розказала, за що купила – за то продала.

  ТРИМАЙ!!!!!! МІЦНО!

 215. ааааааааааа… нереально красиво… :good: :good:
  мне кажется в таком районе, с такими цветами..даже депрессия безсильна.. :yahoo: :yes:

 216. ой, я не про таке взнавала… а про великі картини на будинках — щось на зразок граффіті….
  я думала, можна було б, для прикладу, соціальну рекламу намалювати…
  йде школяр і мимоволі щодня бачить — не пити, не палити, старших поважати…
  тільки щоб це були веселі картинки

 217. Я плачу за кол-во проживающих,но это в частном секторе.Хотя какая разница?

 218. А кто рисовать-то будет? В Кировограде, не в Киеве?

 219. ще ні з ким не домовлялися, фарб не купували, навіть будинки для потенційної творчості не виділили…
  я сподівалася, що хтось з професійно причетних (це НАТЯК) допоможе вийти на малювальників.
  якщо дуже треба буде — я відірву фундамент від дивану й знайду, хто захоче малювати.

 220. Да желающие найдутся,…
  просто одного желания тут мало.

 221. Вот один из примеров таких «малювальників» http://www.graffs.com.ua/index.php?page=info&id=2
  Я уверен, если будет объявлен и распиарен на всю страну ОТКРЫТЫЙ КОНКУРС на ограффичивание :mail: Кировограда, то толковые предложения найдутся. Талантливых людей, мечтающих стать изветными — немало.

 222. аа.. что же вы со мной делаете.. и себе захотелось уметь так малевать…. :wacko: :yahoo:

 223. Руслан, оці — які вже мають замовлення, можуть не погодитися. але ті, хто воліє стати їм конкурентами — залюбки візьмуться. щоб потім було гарне портфоліо.
  Просто Наталка спілкується з тими людьми, які мають суто професійний підхід… ми — вам, ви — нам. і все.

 224. Руслан, оці – які вже мають замовлення, можуть не погодитися.
  ______________________
  погодяться, але заломлять ціну. А от ефектом відкритого конкурсу можна досягнути того, що талановиті, але не/маловідомі гріффітчики змагатимуться за ПРАВО розмалювати місто. Наші матеріали — їхня робота. B-)

 225. У Кіровоградця ідеї класні…
  сиджу й комплексую…

 226. Господа Блоггеры! Прошу ПОМОЩИ. Мне нужен специалист,который смог бы определить качество асфальта,т.к.собираюсь расширить возле «Драйва» стоянку,а то как сделали в городе асф.покрытие прошлой осенью- просто ЖАХ! Боюсь нарваться на этих же ХАЛТУРЩИКОВ из асф.завода. Своих спецов,которые могли бы сделать заключение до того,как асфальт закатают ,у меня нет. ПОМОГИТЕ,пожалуйста ! Жаль денег,да и судиться времени нет.

 227. Людмила Владимировна!Чтоб проследить ка-во
  асфальта.необходимо начинать с завода.Если нарушена технология изготовления(компоненты+темп.режим),хорошего асфальта не жди.Дальше:основание дороги должно быть сделано на совесть,т.е. по проэкту.И последнее:укатка асфальта должна быть сделана очень тщательно,10-15 проходов по одному месту.Толщина укатанного асфальта
  должна быть не менее 8 см.И рекомендую кандидатуру-горожанин.И не слушайте его отговорок.

 228. Тут 2 варианта существует.
  Первый вариант.
  Приглашаются хорошие художники, рисуются эскизы, выполняется масштабная художественная работа. Это стоит денег, и на материалы, и на художников. Привлечь одними лозунгами «мы вас распиарим» не получится, т.к. работа это действительно большая и трудоёмкая.
  Второй вариант. Дешево и сердито. Приглашаем аматоров. Получаем изображение в стиле «ручеек течет, птички поют, экология бла-бла-бла» сомнительного художественного замысла. Часть граждан восторгается, часть — плюется. Ценности это граффити представлять не будет.
  Так, например, приезжал в Киев Cirque du Soleil, объявил конкурс, в исторической части города появилось большое тематическое полотно.
  В это же время, где-то на отшибе Киева местные ЖЭКИ кинули клич по ДХШ, собрали школьников, дали баллоны 3ёх цветов, и они, вместо традиционных нецензурных надписей, обрисовали свои дворы птичками и рунами.
  Улавливаете разницу?

 229. да думаю, что и правда.. зачем на стенах шедевры и высокоинтелектуальные работы..?главное, чтобы глаз радовало…. 😉

 230. Господин Горожанин! Позвоните,пожалуйста, мне по телефону 55-38-42 (это моя приемная).

 231. Александр! Вы на маршрутке ездили, машине или такси?

 232. Изначально граффити предлагалось в рамках «Креативного миста», следовательно, я воспринимаю эту акцию, как нечто более серьёзное.

  Если уж на то пошло, гораздо проще и приятнее для глаз просто нормально отремонтировать фасады.

 233. а что, креативно аматоры никак??нужны только хорошие художники?? :unsure:

 234. Ок! Только сразу скажу, не спешите. Пусть стабилизируется температурный режим. Конец апреля — начало мая. Хотя слышал, заморозки могут быть в этом году и в начале июня. Но ведь главное качество и надолго!.

 235. а може, треба намалювати чорний квадрат малєвича?
  малюється просто, художню цінність представляє.
  правда, радості не принесе.
  зате — художня цінність!
  а в чому креативність ремонту?
  це треба просто зробити…

 236. Андрей, ну вот, обсуждение развеяло все Ваши сомнения. БОЛЬШИНСТВО блогеров, за некоторым исключением, разделило ваше мнение.
  _______________________________________

  Що мене неслабо здивувало. Не думав, дійсно не думав, що хтось зі мною погодиться. А вийшло так. Несподівано.

Добавить комментарий