Чи виконають доручення Ларіна?

     Голова ОДА С.М.Ларін підписав доручення керівникам органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування за підсумками зустрічі із активом громадсько-політичного клубу «Перевесло». На мій погляд, це результат цілком конкретної розмови і розуміння зі сторони очільника області важливості порушених при зустрічі питань. Це перша спроба вести конструктивний діалог в інтересах суспільства сил, які багато хто у місті вважає опонентами. Як показує документ, точок прикладання спільних зусиль вистачає. І це головне, а політичні протиріччя нехай розсудить виборець восени.

Публікую цей документ тому, щоб цей факт став ще одним елементом контролю громадськості за діями влади: чи робиться те, що написано?

                                           ДОРУЧЕННЯ

за результатами зустрічі голови обласної державної адміністрації з активом громадсько-політичного клубу «Перевесло»

23 січня 2012 року

  Зелінському С.Е.

 

1. Забезпечити підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та інших осіб, які забезпечують виконання функцій держави щодо поліпшення знань з української мови

Термін виконання — протягом 2012 року
   

Кондратьєва Т.В. – контроль. Зелінськоий С.Е. – надання інформації про стан виконання доручення голові облдержадміністрації до 25 грудня 2012 року.

  Вишневській В.Ю.

 

2. Започаткувати при «Інформаційно-ресурсному центрі» інститутів громадянського суспільства області курси з української мови із залученням активістів громадсько-політичного клубу «Перевесло» до викладання основ української мови на громадських засадах.

Термін виконання — протягом 2012 року

 

3. Запрошувати активістів громадсько-політичного клубу «Перевесло» до участі в роботі комісій, засіданнях Громадської ради та громадської гуманітарної ради при облдержадміністрації та враховувати їх пропозиції під час формування планів роботи даних консультативно-дорадчих органів.

Термін виконання — постійно

 

До пунктів 2-3: Кондратьєва Т.В. – контроль. Вишневська В.Ю. – надання інформації з даного питання голові облдержадміністрації до 25 грудня 2012 року.

 

Животовській В.Г.

 

4. Розробити обласну програму розвитку театрального мистецтва Кіровоградщини на 2012-2015 роки.

Термін виконання — до 2 липня 2012 року

 

5. Розробити грунтовний обласний план заходів з нагоди відзначення
130-ї річниці з дня заснування Кіровоградського акедемічного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького.

 

Термін виконання —

 

до 1 березня 2012 року

 

6. Забезпечити здійснення кадрової політики у підпорядкованих закладах культури відповідно до чинного законодавства та у спосіб, який не породжуватиме конфліктних ситуацій.

Термін виконання — постійно

 

7. Залучати до постановок театральних вистав, фестивалів, святкових концертів та інших мистецьких заходів режисерів, які народились на Кіровоградщині.

Термін виконання — постійно

 

До пунктів 4-7: Пастух Г.В. – контроль. Животовська В.Г. – надання інформації із зазначених питань голові облдержадміністрації до 25 грудня 2012 року.

Лещенко Е.В.,

головам райдержадміністрацій, міським головам

 

         8. Вжити заходи щодо збільшення у загальноосвітніх навчальних закладах кількості навчально-комп’ютерних комплексів, які оснащені українізованими версіями програмного забезпечення.

Термін виконання — протягом 2012 року

 

         9. Забезпечити бібліотеки загальноосвітніх навчальних закладів збірниками творів письменників рідного краю «Блакитні вежі».

Термін виконання — протягом 2012 року

 

         10. Створити належні умови для проведення в області відповідних етапів Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, конкурсів та турнірів з української мови.

 

Термін виконання —

 

протягом 2012 року

 

         11. Вжити заходи щодо розширення мережі профільних класів з української філології, класів допрофільної підготовки з української мови у загальноосвітніх навчальних закладах області.

Термін виконання — протягом 2012 року

 

         12. Організувати проведення навчальними закладами спільно з громадськими організаціями, які займаються популяризацією української мови, конференцій, засідань «за круглим столом», інших тематичних заходів, присвячених питанням розвитку української мови.

Термін виконання — протягом 2012 року

 

         13. Посилити контроль за організацією навчально-виховного процесу українською мовою у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, які розташовані у містах обласного значення.

Термін виконання — протягом 2012 року

 

До пунктів 8-13: Пастух Г.В. – контроль. Голови райдержадміністрацій, міські голови – надання інформації про стан виконання доручення управлінню освіти і науки облдержадміністрації до 30 листопада 2012 року. Лещенко Е.В. – узагальнену інформацію надати голові облдержадміністрації до 17 грудня 2012 року.

  Саінсусу О.Д.

 

14. Вивчити питання щодо можливості включення науковців, спеціалістів з краєзнавства, географії та історії рідного краю до складу міської топонімічної комісії при виконкомі Кіровоградської міської ради.

Термін виконання — І квартал 2012 року

 

Пастух Г.В. – контроль. Саінсус О.Д. – надання інформації про стан виконання доручення управлінню культури та туризму облдержадміністрації до 5 квітня 2012 року.
Животовська В.Г. – надання узагальненої інформації голові облдержадміністрації до
10 квітня 2012 року.
 

15. Рекомендувати здійснювати прийняття рішень щодо перейменування вулиць, площ, скверів тощо після попереднього обговорення цих питань на засіданнях «за круглим столом», науково-практичних конференціях, засіданнях Громадської ради при міськвиконкомі тощо, із залученням до участі в них науковців, краєзнавців, географів, істориків та представників громадськості міста.

Термін виконання — постійно

 

Серпокрилов В.М. – контроль. Саінсус О.Д. – надання інформації з даного питання управлінню культури та туризму облдержадміністрації до 20 грудня 2012 року. Животовська В.Г. – надання узагальненої інформації голові облдержадміністрації до
25 грудня 2012 року.

   

Шустер Є.М.,

головам райдержадміністрацій, міським головам

 

16. Організувати роботу із здійснення в регіональних і місцевих засобах масової інформації заходів щодо посилення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на висвітлення питань державотворення та консолідації українського суспільства.

Термін виконання — постійно

 

Кондратьєва Т.В. – контроль. Голови райдержадміністрацій, міські голови – надання інформації про стан виконання доручення управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації до 20 грудня 2012 року. Шустер Є.М. – надання узагальненої інформації голові облдержадміністрації до 25 грудня 2012 року.

                                                                                                                                 С.ЛАРІН

 

Чи виконають доручення Ларіна?: 80 комментариев

  1. Мне ближе позиция Петра Яцыка, который был за заинтересованность ребенка в изучении украинского, а не насаждении. Надо сделать украинский модным, престижным, выгодным, а не чуть что -Говори по-украински!!!!

  2. ми в часи студентства страшенно любили вживати україномовні лайливі слова. скажімо, такі, як «гидотний збоченець» тощо…
    до рівня прекрасного доросли не всі…

  3. Андрей, как по вашему,какая валюта более престижней, выгодней,привлекательнее украинская гривна или американский доллар?
    Ну, и давайте откажемся от гривны?

    Уберем все таможенные преграды для импортных товаров? Что будет со своим товаропроизводителем,который и так не особо блещет конкурентностью?

  4. Идиотизм как раз — делать язык модным и престижным. А если мода пройдет?
    Язык не надо охранять. И вбухивать деньги в его престижность и модность.
    Если есть украинский народ — есть украинский язык.

  5. Насчет моды,согласен.А чем плохо,если престижно?

  6. Крымского спикера,вапче, раздражает,когда к нему обращаются по украински.О чем он и заявил журналистам.
    А мы тут про «престиж»…

  7. Згоден із Степаничем стосовно престижу. Та й модність так звана — також не зайва була б, на мою думку. Просто поняття моди кожен по-різному сприймає. Я за те, щоб настали такі часи, коли просто соромно не говорити українською. Ось так просто. Знають багато мов, а говорити на своїй землі не українською — просто соромно. Це одна з моїх мрій.

    А для цього й освіта має бути. Це не насадження, це освіта. А освіта включає в себе певний примус. Не всі діти хочуть вчитися. Не всі хочуть вчити ту ж біологію, наприклад. Але треба. Треба вчити й мову своєї землі. В цьому насправді нічого поганого немає. В нас просто щось спотворилося, що навколо цього досі якісь дискусії точаться…

  8. Є.Л.,

    чому в нас щось спотворилося у ментальності за останні 300 років прекрасно видно із посту Ігнатова «Валуєвський циркуляр відроджують в … Україні». За такими документами нас позбавляли мови і принижували статусом безграмотних селюків протягом десятків поколінь, І це безслідно не проходить, на жаль.

    Я хотів би почути реакцію російськомовних, якби щось подібне на «Валуєвський циркуляр» тільки навпаки, із забороною російської мови, з’явилося зараз у незалежній Україні.

    Крику і зараз чимало, коли російську мову ніхто не чіпає, а якби… то ревище було б ще те! А українці завжди МОВЧАЛИ!!!

  9. Шановний пане Сергію! З глибокою повагою ставлюся до Вас і усіх тих добрих справ, які згадуються мені на вашому творчому шляху.. однак, хочу звернути увагу свідомої української інтелігенції на тему культури не лише з точки зору театру Кропивницького, а й обласної філармонії! Чи не з легкої руки її керівника пішла в небуття гордість Кіровоградщини ансамбль Ятрань, чи не зараз прибирається з тетару все народне, роблячи акцент лише на прибуток, відправляючи наших артистів розважати зарубіжних панів, показуючи кіровоградцям Волочкових, Арбєніних, Меладзе, Кіркорових та ін. Маю надію, що Перевесло, як той фенікс відродившися з попелу, стане міцною стіною на захисті національних традицій, українського слова та української пісні! З повагою.

  10. Уваж. Запорожан, распоряжение губернатора может и выполнят, но как? Безусловно, выполнят всё..уже выполняют. А.Шаталов уже пишет в блогах на украинском языке, но ведь не заставишь Шаталова думать по-украински…
    Что до пункта 6 в распоряжении…решением робочей группы 3.02.2012 была отменена должность худ.руководителя в театре…и вроде всё по закону и не подкопаешься, а этим решением духовную составляющую в театре уничтожили(театр, ведь в основе своей, не только развлекательный, но и воспитательный процесс), т.к. главреж за идеологию театра не отвечает…и разделения должностей заявленного губернатором не состоялось, так зачем было убирать с должности Илляшенко, который всю жизнь посвятил театру, и ставить абсолютно незнакомого с театром Спинула? Он, тоже ведь не строитель, а стройкой занимается управление капитального строительства… конкурс это дело такое..кто-то из театра может и против конкурса, все им кажется, что должно решатся «жирной точкой с кулаком», а вот (не знаю почему, но туда записал) представитель филармонии RedBull, наоборот возмущается, что конкурса на должность директора филармонии нет…возникает новый конфликт в учреждениях культуры…
    Что касается пункта 7, тут для меня полная тьма…не ковырялся в биографии Горохова, да и не хочу, но по-моему это единственный режиссер которого можно отнести к рожденным в Кировограде, остальные или не имеют соответ. режиссерского образования( а им с людьми работать..в медицине, я бы санитара даже близко не подпустил к нейрохирургической операции) или родились не в Кировограде…

  11. sergio62,
    а ти читав так званий Валуєвський циркуляр? Аналізував, у якій суспільно-політичній ситуації і з якою метою він приймався? До речі, де там слова «украинский язык» и «запретить»? Це так, навскидку.

  12. Популяризация через заинтересованность имелась в виду

  13. anrobo говорит:
    07.02.2012 в 18:37
    Мне ближе позиция Петра Яцыка, который был за заинтересованность ребенка в изучении украинского, а не насаждении. Надо сделать украинский модным, престижным, выгодным, а не чуть что -Говори по-украински!!!!
    =========================
    Абсолютно согласен…Пока молодь не захочет учить украинский сама никакой террор этого не сделает…Так что, товарищи националисты, не тужьтесь…не поможет… B-)

  14. Цікаво, а що про бардак в філармонії можуть знати лише працівники цієї установи? Думалось це інформація доступна на загал.
    Азбукиведи, не бачу Вашої принциповості на захисті культури, чи то пак сфера культури Кіровоградщини сконцентрована виключно в театрі Кропивницького?

  15. Сергей! А не Советская ли власть в 1988 году подарила народу Закон УРСР «Про мови в Українській РСР» ??? Или вы ещё скажите, что этому способствовал БЫВШИЙ «Герой Украины» Бандера??? B-)
    Зачем сами себя в оману вводите… :mail:

  16. сорри, сорри…но я фанат театра и всегда им был….о нюансах филармонического управления не осведомлен( если данных блога не считать), покорно прошу учесть, что репликой выше я подчеркнул, что филармония уже «отрыла томагавк и вышла на тропу войны» 🙂

  17. Думаю філармонія «на тропу війни», як ви зазначили не вийде, бо там бунт подавляється миттєво. Спроба заколоту на кораблі — розстріл на місці. Та й колектив, наскільки мені відомо, не стілько чисельний як у кропивничан. Та й фанатів у філармонії немає як у театральному середовищі… А шкода, бо коли деребанились гроші на ремонт філармонії інтелігенція мовчала й зараз мовчить, хоча філармонійський зал чи не вдвічі більший за кропивничанський.

  18. Із Валуєвського циркуляру:
    «…НИКАКОГО ОСОБЕННОГО МАЛОРОССИЙСКОГО ЯЗЫКА НЕ БЫЛО,НЕТ И БЫТЬ НЕ МОЖЕТ,,
    и что наречие их, употребляемое простонародием, есть тот же русский язык, только испорченный влиянием на него Польши; что общерусский язык так же понятен для малороссов, как и для великороссиян, и даже гораздо понятнее, чем теперь сочиняемый для них некоторыми малороссами, и в особенности поляками, так называемый украинский язык.»

    Якщо шовіністи-великороси вважали, що України і української мови немає, а є «Малороссия и малороссийский язык», то це не значить, що України і української мови тоді не існувало, і що саме про неї йдеться у Валуєвському циркулярі.

    А то ми так договоримося, що українська мова виникла після Жовтневої революції і її Скрипник вигадав під час українізації 20-х років ХХ століття.

  19. Процес іде, як казав Кучма, різновекторний, тільки за ним встигай. Ліквідація посади художнього керівника у театрі — це ноу-хау по-кіровоградськи, у жодному театрі України ще до такого не додумались. І на зустрічі Ларіна з «Перевеслом» про це не йшлося.
    Це вже хтось підкинув «свіжу» ідейку, як остаточно позбутися Ілляшенка!

    Але за український театр і український дух у ньому треба і будемо боротися!

  20. Советская, советская! А ви й досі, через 22 роки після його прийняття не удосужились виконати його статті! Отакі ви законопослушні! Чи вам треба 222 роки для цього?

    «… Или вы ещё скажите, что этому способствовал БЫВШИЙ «Герой Украины» Бандера??? » — А навіщо глупості розповсюджувати? Бандера не сюсюкався б із тими, хто ігнорує закон.
    Тобто, вчинив би так, як ви того прагнете: не виконуєш закон — в кутузку!

  21. Я навіть не буду опонувати точці зору про пригнічення української мови у царській Росії, хоча можна. Поговоримо про інше. Валуєвський циркуляр і Емський указ фактично перестали діяти після Маніфесту 1905-го року. Пройшло більше 100 років! Більше 100 років українську мову не гнітили! Два питання. Перше: навіщо постійно згадувати цей циркуляр? Що ти і твої однодумці хочуть цим сказати? Мені цікава відповідь на це питання. І друге питання. 20 років ми самостійна держава. Вже точно ніхто не зазіхає на українську мову і взагалі на українство. Де вибух української літератури? Мене, зокрема, цікавлять підручники та наукова література з медицини. Де вони? Даруйте, але коли я читаю у підручнику словосполучення «чоловіча підлога» замість «чоловіча стать», я цей підручник викидаю. Хто їх повинен написати? Російськомовні?
    Тобто, проблема не в тому, що хтось ставив палиці у колеса українцям, а в тому, що критично мало українців, які б могли писати українською щось цікаве і потрібне. Зате багато борців за мову! Не репетуйте, напишіть, видайте. Немає ж проблем. Кеби не вистачає? «Ну то сидіть мамо і не п……, ой, не гавкайте»(з анекдоту).

  22. Я його й не збирався згадувати, але так сталося, що Ігнатов розмістив його у своєму блозі (актуалізував, так би мовити), а я використав як приклад, відповідаючи Є. лікарю. Дійсно, такі документи і практика їх втілення у життя змінювали менталітет народу, і не в кращий бік стосовно вживання і збереження рідної мови.
    І все. Хоча таких прикладів вистачає, в тому числі й радянського періоду.

    Ніхто не репетує. Підручників, наукової літератури дійсно мало, не вистачає, хоча багато чого є й було. Питання коштів на достатні тиражі теж існує.

    Ну, а чоловічу стать на підлогу, мабуть все ж не україномовний автор перекладав, хоча такого хламу в книжках вистачає і це прикро.

    Придовбатися можна до чого хочеш. Важливо розуміти, що у цій сфері у нас ще далеко не все гаразд…

  23. sergio62 говорит: 08.02.2012 в 19:33
    «Важливо розуміти, що у цій сфері у нас ще далеко не все гаразд…»

    Аплодую стоячи! Повністю погоджуюся. Тільки потрібно шукати негаразди у собі, а не звинувачувати в них «дядю». Це буде продуктивно.

  24. Борменталь :good:
    «Чоловіча підлога» та інші україномовні перли постійно проскакують на телебачені, коли пишуть український дубляж до російськомовних фільмів. Невже незрозуміло, що цим ми свою «калинову» опускаємо нижче плінтуса…

  25. Может я что-то пропустил, но, по-моему, о ликвидации должности худрука речи не идёт. Пытаются разграничить должности директора и худрука, на которых Ильяшенко был «2 в одном». А должность худрука Ларин Ильяшенку и предлагал, но тот отказался. Если не прав — поправьте.

  26. Вы пропустили….событиям о которых Вы пишите, где-то полмесяца…..выше я писал о решении рабочей группы по этому вопросу…

  27. Уже мова йде саме про такий формат.
    Щось там намутили в умовах конкурсу на посаду директора театру. Типу після перемоги на конкурсі директор театру запрошує і оформляє на роботу головного режисера. При цьому про посаду худрука ніде не йдеться. В тому числі і у новій редакції Статуту комунального підприємства, яким є театр. Цей оновлений Статут мають голосувати на сесії обласної ради, як і кандидатуру директора театру, якого рекомендує конкурсна комісія…

  28. Сомневаюсь, что решением рабочей группы можно отменить должность худрука. Завтра постараюсь глубже войти в тему и вернусь.

  29. » коли я читаю у підручнику словосполучення «чоловіча підлога» замість «чоловіча стать», я цей підручник викидаю»

    Поделитесь,где Вы ТАКОЙ нашли???

    И каким образом это позорит Мову,вместо недалекого её «носителя»(если ЭТО правда)?

    И где «выбухи» литературы на других языках?
    Не отдельные «выстрелы» из отдельных стран… а где глобальный «выбух» какой-то одной,не напомните???
    Не лично ВАМ понравившийся,а официально кем-то еще отмеченный выбух?

    Чего именно Вы требуете от украинского,как языка?
    То,что Вам не нравятся отдельные его носители — уже понятно.

    З.Ы.«Ну то сидіть мамо і не п……, ой, не гавкайте» — это пример,как лучше «не репетувать»? :scratch:

  30. Підручник шукати? Наберіль у гуглі «чоловіча підлога». Видасть http://chex.dp.ua/chekayemo-malyaty/prognozuvannya-pidlogy-malyuka/ , http://www.topsdiet.ru/sovet-beremennim/yak-dovidatisya-pidloga-maibutnoe-ditini_2217.html і т.д.

    Где я писал о «позорит мову»???

    Меня не интересуют «вибухи» на других языках. Тем более что тут мы говорим об украинском.

    Я НИ-ЧЕ-ГО не требую от украинского языка. Равно как и от его носителей.

    Речь о том, что слишком уж много кричащих об угрозе украинскому языку, о его вековом угнетении, но с их точки зрения виноваты в этом кто угодно, только не украинцы. Кто виноват?! уже с истерическими нотками после многократных повторений вопрошаю я? Русские шовинисты, часто слышу в ответ. А это чушь. Украинский язык должны развивать украинцы, русский — русские, тьмутараканский — тьмутараканцы. Никто за них этого не сделает. Так что речь об элементарном: не ныть нужно, а реально развивать. Для меня это очевидно. Не можете — «Ну то сидіть мамо…».

  31. Поскольку мой ответ Степанычу как-то затерялся во мраке прошедшего времени, повторю:
    Борменталь говорит:
    08.02.2012 в 22:21
    Підручник шукати? Наберіль у гуглі «чоловіча підлога», посилань достатньо..
    Где я писал о «позорит мову»???
    Меня не интересуют «вибухи» на других языках. Тем более что тут мы говорим об украинском.
    Я НИ-ЧЕ-ГО не требую от украинского языка. Равно как и от его носителей.
    Речь о том, что слишком уж много кричащих об угрозе украинскому языку, о его вековом угнетении, но с их точки зрения виноваты в этом кто угодно, только не украинцы. Кто виноват?! уже с истерическими нотками после многократных повторений вопрошаю я? Русские шовинисты, часто слышу в ответ. А это чушь. Украинский язык должны развивать украинцы, русский – русские, тьмутараканский – тьмутараканцы. Никто за них этого не сделает. Так что речь об элементарном: не ныть нужно, а реально развивать. Для меня это очевидно. Не можете – «Ну то сидіть мамо…».

  32. Всё понятно,кроме одного — зачем столько нервов?Вы ведь примерно в этом же обвиняете оппонетов!

    Как известно,для паники достаточно закричать «Без паники!»… та же беда и с «репетуванням»!

  33. Да у меня в языковом вопросе нет оппонентов. Ибо он мне безразличен. А вот когда меня ЗАСТАВЛЯЮТ участвовать в решении этого вопроса, мне это претит. Логика: ребята, говорите и думайте как хотите! Ваше право. Но не ЗАСТАВЛЯЙТЕ меня делать так, как хотите вы! Вы мои права нарушаете! Я подстроюсь, если нужда возникнет. Если будут все вокруг на китайском — китайский выучу, на эсперанто — эсперанто.

  34. Вас заставляют???Борменталь,кто Вас в быту заставляет говорить на Мове?
    Со мной — такого себе никто не позволяет!

    А если по службе,то кроме Украины,ни в одной стране мира не услышишь жалобы,что заставляют говорить на языке этой страны…Тут мы уникальны.Причем,как ни странно,не ВЫ уникальны… а МЫ,как страна. :unsure

  35. Не лукавьте, Степаныч! При чем тут «в быту»? Закрытие русских садиков и школ в русскоязычных регионах, принудительный переход на преподавание в ВУЗах, язык в государственных органах (не для госслужащих, для посетителей), требование вернуться к родному языку… И все это не путем развития языка, появления на нем интересной литературы, кинофильмов и т.д., чтобы человек ХОТЕЛ его выучить, а ПРИНУДИТЕЛЬНО, по требованию части населения!

  36. Странно,а я думал — живешь в стране,знай её язык… :scratch:

    Я прекрасно знаю украинский.Говорю в быту по русски.Выходит,лукавлю…

  37. Странно, а я думал — создали страну две равновеликие языковые группы людей, это их общая страна, почему не два госязыка?

    Дело не в знании. Дело в подходе к языковой проблеме, в уважении к чужим желаниям, в конце-концов к соблюдению прав ВСЕХ граждан.

  38. А не странно,что везде считается нормальным знать язык страны проживания?

    И только равновеликая — всем с кем рядом живет — языковая группа, где бы не жила,борется за право НЕ ЗНАТЬ язык страны в которой живет…

  39. «И только равновеликая – всем с кем рядом живет – языковая группа, где бы не жила,борется за право НЕ ЗНАТЬ язык страны в которой живет…»

    Просто в точку! :good:

  40. А, да, я забыл! Старею. 🙁 Была ж великая страна, созданная украинцами и для украинцев. А остальные просто «понаехавшие тут» на все готовенькое. Ну типо как украинцы в Канаде или США. С этой точки зрения да, Вы правы.

  41. Соромно не знати мови країни в якій живеш! І немає виправдань цьому! :negative:

  42. Знаєте ось чомусь у Німеччині турки, які займають ледь не 30 % населення, не вимагають переходу державних установ та шкіл на турецьку мову! Всі вчать німецьку і це є нормою демократичного суспільства, а не демократією мавпування і показухи як це намагається робити влада в Україні!

  43. Та Ви що? Маєте бажання поспілкуватися українською? Залюбки!

    Тільки от цікаво, якою мовою я маю розмовляти, якщо я живу у СВОЇЙ країні, а не в КРАЇНІ, ДЕ ЖИВУ. Відчуваєте різницю?

  44. А що, турки створювали Німеччину, воювали за неї, відновлювали після воен, розбудовували?

  45. Цілком підтримую пана Сергія! Пропоную розглянути на цій же сесії питання оголошення конкурсу на посаду директора кіровоградської обласної філармонії, кандидатуру якого намагаються вкотре протягнути шляхом підкилимного вирішення питання. І взагалі надалі призначати керівників комунальних підприємств слід виключно на підставі відкритого, публічного й прозорого конкурсу за участю представників профільного міністерства, тоді не будуть йти на конкурс всілякі Спінули, Кравченки, Педьки, Животовські, Шустери!

  46. Или мы от Киевской Руси с тевтонскими рыцарями?

  47. Вибачте людині з технічною освітою, однак наскільки я пам’ятаю з курсу шкільної історії, то спочатку була Римська імперія, яка на рубежі столітть поділилась на Східну й Західну, от тоді Німеччина, Туреччина були частинами однієї великої імперії. Тому ваші аргументи виглядають блідими й банальними штампами закоренілого українофоба.
    Ганьба українофобам й невігласам!

  48. Респект за украинский!Главное,потом не скажите,что И ЗДЕСЬ вынуждают говорить на мове! :rose:

  49. Борменталь, колего, Луганськ — це російськомовний регіон? Там є російськомовні школи та дитячі садочки.

    Не хочу підтримувати суперечку. Але скажу, що починаючи з освіти — вже варто робити так, щоб діти та підлітки знали українську, а не боролися за право її не знати. Це дійсно абсурдно, вибач.

    З іншого боку, тим, хто хоче вивчати російську чи інші мови — необхідно надати таку можливість. Але для цього варто грамотно прописати закони. На жаль, в нас тільки поспекулювати стосовно «другої державної» перед черговими виборами можуть. А розробити грамотну мовну політику нема кому. Хоча, якщо раптом би це зробили — то втратиться таке поле для спекуляцій! Це не вигідно жодній з партій. Що з боку «російськомовофілів», що з табору «філів» української мови…

    То ж і топчемось на місці…

    Хоча, а ти проти чого борешся? Люди всі різні. І я колись, якщо пам’ятаєш, визнав, що саме українці багато в чому винні. Але зараз є шанс мову відродити. Тобі байдуже. Ну то твоє право. Але не треба, якщо байдуже, дуже боротися з тими, кому не байдуже. 😉 А поміж нас — в кожного є свої помилки. І у світогляді також. Але, це нічого. З часом відшліфуються помилки. І все буде добре! 😉

  50. Борменталь говорит:
    09.02.2012 в 21:22

    А що, турки створювали Німеччину, воювали за неї, відновлювали після воен, розбудовували?
    ______________________________________

    Не зрозумів аналогії… Росіяне створили Україну? Ти це мав на увазі?

  51. Цілком і повністю поділяю вашу думку Руслане! :good:

  52. в общем,если копнуть хорошенько,то все и всем что-то остались должны…исторически.При случае,очень удобно.Правда,Борменталь? :yes:

  53. Ну да! А то об чем бы мы тут битый час трындели?

  54. Попередній коментар мій був на слова:

    Степаныч говорит:
    09.02.2012 в 20:46

    И только равновеликая – всем с кем рядом живет – языковая группа, где бы не жила,борется за право НЕ ЗНАТЬ язык страны в которой живет…

  55. И насколько я знаю, не подавал документы на конкурс на должность директора.
    А оппозиционеры все воюют…

  56. Борменталь,нешто не нашли б о чем потрындеть,по-сарказмировать? 😉
    Одни на мове,другие по русски… 🙂

  57. Андрію, та де ж я казав, що не потрібно знати українську???

    А загалом, повторюся, особисто мені байдуже. Я просто хочу зрозуміти логіку людей, які намагаються зробити українську «зверхньою» по відношенню до російської. Мені цікаво.

    А те, що буде добре, так я у цьому впевнений! :yahoo:

  58. Дык это ж искать нужно! А тут прям под ногами тема валяется. 🙂

  59. …дык,и цена «проблеме» такая же…если под ногами валяется.

  60. Вона не «зверхня»,а державна.
    Але, буде добре,також впевнений!

  61. «Андрію, та де ж я казав, що не потрібно знати українську???»
    ____________________________________

    Та справа в тому, щоб її знати, її треба вчити, і освіта має бути україномовною, щоб дитина знала цю мову досконало. А інші мови — вже за бажанням батьків та дійсно на другому плані.

    І не «зверхньою», а державною. Кожен має між собою розмовляти так, як вважатиме за потрібне, а «з державою» та від імені держави — державною мовою. Це колись стане нормою. Я вірю в це. Просто не треба тут дуже поспішати. Якщо, звісно, держава не займе позицію загнати українську в «сільську мову»… Але, сподіваюся, цього не станеться.

  62. Написав відповідь, але там два посилання, перевіряють на віруси (як мені сьогодні пояснив Редактор). Лови завтра.

  63. Степаныч говорит:
    И только равновеликая – всем с кем рядом живет – языковая группа, где бы не жила,борется за право НЕ ЗНАТЬ язык страны в которой живет…
    ——————————————————
    В «АФОРИЗМ» февраля!!!!

  64. Борменталь говорит:
    09.02.2012 в 22:01

    Написав відповідь, але там два посилання, перевіряють на віруси (як мені сьогодні пояснив Редактор). Лови завтра.
    _____________________________________
    Та я вже читаю. Я їх бачу в «Адмініструванні» Перше передивився. Я не історик, але так скажу: багато фігні всякої на просторах інтернету зберігається! 🙂 Прикольна фраза «унітарна держава з автономіями». Якщо врахувати те, що ця держава багатонаціональною була, то казати про унітарну державу з національними автономіями. Це абсурд. А скоріше за все автор просто не знає, що це за термін…

    А ця магія, що всім дістається, якщо російський народ з українським перестають бути єдиною країною, що всі від цього мають почати страждати… Прикольна точка зору, але із дійсністю не має нічого спільного… Хоча, щоб порозважатися, цікаво почитати таку. 🙂

Добавить комментарий