Назва нашого міста – не наша справа?

Минулого тижня до Кіровограда з’їхалися науковці з усієї України, щоб навчити нас, яку назву для міста нам вибрати, а яку вибирати не можна. Захід, організаторами якого виступили ГО «Спільна дія» та товариство «Просвіта», був заявлений як науково-практична конференція «Перейменувальні процеси в топоніміці як ціннісний вибір українського суспільства», на якій не буде звучати агітації за якусь чи проти якоїсь назви.

Але не звертайте увагу на складну назву, це була не конференція, і не наукова, і не на ту тему. Серйозно заявлений формат заходу сприйняв хіба що ректор КДПУ Олег Семенюк, який довго пояснював, які чинники треба враховувати при перейменуванні і які підводні камені є в цьому процесі.

Всі інші учасники конференції говорили на одну тему: ЧОМУ МІСТО НЕ МОЖЕ НАЗИВАТИСЯ ЄЛИСАВЕТГРАД. Саме так – величезними буквами. Нас переконували, соромили, вмовляли, погрожували, навіть пропонували гроші. Деякі доповіді були дійсно цікавими й аргументованими. Інші – більш схожі не на наукові виступи, а на промови на мітингах, з тією лише різницею, що на конференціях не заведено кричати «Ганьба!» та кидатися їжею.

Щодо варіантів назви нам пропонували Інгульск, Інгул, Інгулець, Великий Інгул і як компроміс – Златопіль. Ми помітили дві цікаві особливості: по-перше, професори-кияни чомусь казали «НАМ вирішувати», «якщо МИ назвемо місто» і т. п. А, по-друге, науковці чомусь перестали вживати термін «повернення історичної назви», а замість цього кажуть «перейменування на Єлисаветград», а це, погодьтеся, вже зовсім інша справа.

Далі – тільки цитати.

Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, який, власне, презентував пакет декомунізаційних законів у Верховній Раді:

– Історія не вчить нас, що треба робити, але вчить, чого робити не треба. І, дивлячись на минуле, треба розібратися, що з цього минулого ми хочемо взяти з собою у майбутнє, а що залишити назавжди. Топонімічні назви виступають маркером того, що важливо для людей. Увічнені в топоніміці імена мають важливий виховний ефект. Це прекрасно розуміли й чильники тоталітарних режимів, тому у захоплених нацистами чи комуністами містах відразу з’являлися вулиці Гітлера та Леніна. В Україні часом одна й та сама вулиця була Леніна, потім – Гітлера, потім – знову Леніна. Після розгрому Третього рейху всі сліди його панування на території, яку він охоплював, включно з Німеччиною, дуже швидко було усунуто з мап. Дуже швидко було здійснено перейменування вулиць та міст, ліквідовано нацистські пам’ятники по всій Німеччині. Попри те, що ці назви були історією для німців, і на 33–45 роки теж припадала чиясь молодість, і комусь здавалося, що тоді було краще. Але німці це відкинули, бо не хотіли нести цей тягар у майбутнє. А радянська Україна продовжує існувати: вулиця Леніна залишається атрибутом будь-якого населеного пункту, у більшості випадків саме на цій вулиці знаходяться органи влади. Діти знають з підручників про злочини Леніна, але щоб отримати ці знання, вони йдуть до школи по вулиці Леніна. Таким чином ми виховуємо в молодому поколінні суспільну шизофренію! Злочинці не лише не засуджені, а й продовжують возвеличуватися.

Знімаючи шар радянської топоніміки, ми часто можемо бачити новий шар – імперської топоніміки. Ця проблема чи не найбільше стосується вашого рідного міста Кіровограда. Покладаючись на цей закон, ми так чи інакше позбудемося комуністичної назви Кіровоград. Але давайте не міняти шило на мило – комуністичну назву на імперську.

Віктор Брехуненко, доктор наук, завідувач відділом актової археографії Інституту української археографії:

– Ми підготували експертну оцінку щодо перейменування Кіровограда. Ця експертна оцінка побудована на суто наукових аргументах. Вона розбивається на дві частини: перша – це неможливість перейменування Кіровограда на Єлисаветград, а друге – це пропонована назва.

Уславивши російську царицю Єлизавету, ми дамо оті сигнали усьому світу, що не треба нас рятувати від Росії, бо ми самі цього хочемо. Для наших вояків ми зробимо удар в спину, бо виявляється, що вони воюють проти сучасного російського загарбника для того, щоб ми уславили загарбника XVIII століття.

Наступний момент: перейменування Кіровограда на Єлисаветград стане унікальним, тому що жодне українське місто не розглядає сьогодні перейменування на стару назву (тут доповідач Брехуненко припустився помилки: насправді більшість населених пунктів, які мають бути перейменовані до 21 листопада, розглядають саме повернення первинних назв. – Авт.) Це викличе величезне збурення у всій Україні, величезний спротив всієї України. Імідж Кіровограда надзвичайно постраждає. Невже ми хочемо, щоб до Кіровограда ставилися, як до Донецька?! А для кіровоградських бізнесменів – це катастрофа. Товари з маркуванням «Єлисаветград» жодна людина не купуватиме! Як не купують зроблене в Донецьку. Зараз у Києві всі перевіряють ці маркування.

І це суперечить історії міста! Це тільки на позір Фортеця Святої Єлисавети дала старт урбаністичному розвитку. Ні фортеця, ні Новосербія ніколи б тут не з’явилися, якби ці терени не були заселені українськими козаками.

Якщо ми перейменуємо Кіровоград на Єлисаветград – це не дасть зробити місто трендом, не дасть зробити туристичним центром. Натомість ми пропонуємо вибрати ім’я місту від річки, на якій це місто стоїть. Приваблива милозвучна назва була б на основі назви Інгул. Ми пропонуємо Інгульск. Вона надзвичайно брендова, вона сприятиме економічному розвитку, наповнить кишені й бізнесменів, і містян. Ця назва закорінює місто в його козацьку історію. І таким чином ми приєднаємося до Дніпропетровська, який носитиме назву на основі гідроніму Дніпро.

Олег Репан, доцент кафедри історії України Дніпропетровського національного університету:

– Роком заснування Катеринослава-Дніпропетровська вважається 1776-й. До сімдесятих років, правда, вважалося, що 1787-й, але тоді був ювілей Брежнєва, історикам дали завдання підігнати під його ювілей ще й великий ювілей його міста. І вони це завдання виконали. Але обидві ці дати неправильні. Катеринослав побудували на місці козацької слободи Новий Кодак, так само, як Маріуполь – на місці слободи Домаха. Тобто міста там існували до того. Цими назвами – Катеринослав, Єлисаветград – і цими датами заснування нас намагаються маркувати. Наче прийшла Російська імперія та побудувала нам міста, а до цього нас не було, не існувало. Нам у свідомість закладали, що до цієї дати – дикість, хаос, козацтво, після – цивілізація, розвиток, Російська імперія. Щоб ми розуміли: самі ми ні на що не здатні, тільки імперія дала нам право бути, існувати.

Олег Семенюк, ректор Кіровоградського державного педагогічного університету:

– При виборі назви у протиріччя вступлять не стільки політичні уподобання, скільки групові. Найбільш виразними є опозиції: молодь і люди старшого віку, корінні мешканці (не менше двох поколінь) і ті, хто переїхав до міста нещодавно. Повернутися до історичної назви не дають політичні реалії сьогодення. Версія про Святу Єлисавету, яка могла б бути компромісною, не дуже вагома в атеїстичному середовищі містян.

Головний мінус варіанту Златопіль – порушення фактора оригінальності, важливого для назв великих міст. В Україні вже є декілька Златополів. Нагадаємо, що назва Кірово свого часу була змінена саме тому, що була неоригінальною.

Будь-яка назва, пов’язана з іменем (Тобілевичи, Кропивницьк), завжди матиме опозицію: «А чому саме він?» Окрім цього, персоніфікація назви міста – із моди минулого. Із лінгвокультурної моди минулого також варіанти Степоград, Центральноукраїнськ. Географічно логічним є варіант назви Інгульск, але психокультурною проблемою буде не дуже величний вигляд Інгулу, для більшості городян стан ріки – більше проблема, ніж гордість.

Процес перейменування й, головне, його активність – маркер нестабільного стану суспільства. Іноді – ознака тоталітарності, іноді, навпаки, – активної демократизації. Ми повинні розуміти, який би з варіантів ми не обрали, підтримки всього суспільства він не матиме…

Після закінчення пленарної частини журналістам роздали звернення наукової конференції до депутатів Кіровоградської міської ради та Верховної Ради України (що було вже цікаво, адже публічно конференція їх не приймала). Депутатам міської ради науковці знов-таки пояснюють у шести пунктах, чому вони вважають неприйнятною назву Єлисаветград і пропонують Інгульск. А депутатів ВР закликають «унеможливити на законодавчому рівні реанімації російських імперських назв і внести наступні зміни до законодавства: у Законі України “Про географічні назви”, у статі 5 після частини десятої доповнити новою частиною такого змісту: “забороняється присвоювати географічним об’єктам назви, які є іменами або псевдонімами російських державних, політичних або військових діячів XIV–XX ст. чи співзвучними з їхніми іменами”». Обидва звернення підписані киянами, запоріжцями, дніпропетровцями, одеситами й шістьма кіровоградцями. Окремий респект Олегу Семенку за те, що його підпису під зверненнями нема.

Чому ці люди (той самий В’ятрович почав свій виступ з того, що в Кіровограді він вперше) вважають, що мають право втручатися? Чому, говорячи про перейменування, вживають займенник «ми»?

На прес-конференції Тарас Чухліб, провідний науковий співробітник Інституту історії України, пояснив:

– Якщо ви думаєте, що це справа городян міста, ви помиляєтеся! Перейменування міста Кіровоград є справою всієї України, всього українського народу. Я не народився в Кіровограді, не жив тут, але мені болітиме, якщо на мапі України буде такий іншомовний імперський топонім. Назва Єлисаветград є ідеологічно заангажованою та буде негативно впливати на формування історичної національної пам’яті. Якщо комусь хочеться увічнити ім’я російської імператриці в історії міста, а також приймати в ньому російських туристів, можете один з міських районів назвати Єлисаветградським. Але у мене до вас питання, як ви будете розповідати дітям, що з Фортеці Святої Єлисавети рухалися війська знищувати Запорізьку Січ?

Ми поставили науковцям тільки одне питання: чи бачили вони Інгул? Тарас Чухліб відповів:

– Ви самі винні в тому, до чого ви довели Інгул. Ми ідемо в Європу, де проводять меліорацію самі місцеві громадяни. Якщо голова обласної адміністрації чи міської адміністрації не хоче цього робити, то переобирайте їх.

Дуже хотілося висміяти цю наукову конференцію, на яку не потрапив жоден (!) вчений, який хоча б припускав можливість повернення історичної назви, навести більше смішних цитат на кшталт «надзвичайно привабливого бренду Інгульск, завдяки якому наповняться кишені містян» (Віктор Брехуненко). Але, на жаль, це не смішно. Ці люди щирі! Вони щиро вірять у те, що Інгульск – це єдиний варіант, як інші – їх тисячи – щиро вірять, що місту, яке вже чотири рази перейменовували, треба просто повернути ім’я, яке дали йому «батьки» при народженні. Щиро вірять, що вони, а не ми, мають дати ім’я нашому місту.

«Україна-Центр» вже писала про технічні аспекти перейменування. І Володимир В’ятрович на прес-конференції підтвердив: громада міста має право обрати будь-яку назву (окрім назви Кіровоград, бо вона з 21 листопада буде поза законом). А от якщо ми з вами цього не зробимо, то за діло візьметься Верховна Рада. І цілком можливо, що ми прокинемося в місті з безликим ім’ям, яке вигадає якийсь київський археолог, який ніколи не був у Кіровограді, не знає його справжньої живої історії, його традицій, його душі. Вигадає просто так, тому що ми віддамо йому це право. І підведе під це наукове обґрунтування (як підвели колись наукове обґрунтування під зміну дати заснування Катеринослава, щоб порадувати Леоніда Ілліча), адже вже під час цієї конференції перший заступник керівника організаційного управління ВР Анатолій Пивовар повідомив про нове наукове відкриття: на Лелеківці був не зимівник козака Лелеки, а слобода Інгульська…

Ольга Степанова, фото Олени Карпенко, «УЦ».

Назва нашого міста – не наша справа?: 213 комментариев

  1. Ответом на это может быть только реальные шаги по возвращению названия Елисаветград. При этом постоянно подчёркивая, что да, мы за Елисаветград, но мы не за т. н. «Русский мир». Можно сделать плакаты: «Елисаветград, Украина».

    Только активная позиция жителей города, сторонников названия Елисаветград может что-то изменить.

    И потом, можно пойти на компромис, переименовав например область на «Новоказаческую», «Центроукраинскую», или «Златопольскую». А городу вернуть при этом название Елисаветград.

  2. Вы удивитесь, сколько здесь сторонников Русского мира.

  3. В украинской науке скоро будет совсем мрак: настоящим ученым будет не до исследований. А искусственным — итак не до настоящей науки. А вообще — бросили кость переименования. А в стране — гражд. война. И непонятно за что воюет украинская сторона.

  4. @lguga, вот этого не надо. 99% процентов сторонников Елисаветграда никакого «Русского мира» (в донецком понимании этого слова) не хотят. И как раз вы сейчас подыгрываете тем «псевдоучёным».

    Русский мир без кавычек — это Пушкин и Сахаров, отец Мень и Ландау, МГУ и Большой театр. И к этому правильному русскому миру мы и так принадлежим, и будем всегда принадлежать.

    >И непонятно за что воюет украинская сторона.

    Вы смеётесь? Вам не очевидно, что украинская сторона воюет просто за территориальную целостность Украины? Даже если вы против этой самой территориально целостности, неужели вам этого не очевидно? Или вы провоцируете?

  5. Собралась куча «науковцев» за деньги грнатоедов и думают, решают… А у самих жителей города что, слабо спросить по поводу переименования ? Ведь это будет по европейски!!! А тем временем впервые в этом году Гондурас обошел Украину. ВВП Гондураса – 2380 долларов, ВВП Украины – 2001 доллар на человека. Вот о чем наверное думать надо, а не об том, как в угоду политической целесообразности переименовывать все и вся.

  6. Цирк уродов.
    Клоуны на арене визжат и кривляются, а зрители, вместо того, чтобы смеяться, глубокомысленно обсуждают научные достоинства этого перфоманса.

  7. Що до останньої вигадки міста науковцями «Інгульськ»

    В місті є слідуючі сегменти мешканців :
    1) проукраїнські, але їх влаштовує назва Кіровоград.
    2) антиукраїнські совки яким треба тільки радянська назва.
    3) проукраїнські , але їх переконання це назвати місто Єлизаветградом.
    4) антиукраїнськи, їм треба тільки Єлизаветград. 5)проукраїнські, яких влаштовує тільки українська назва, хоч ПАТЕЛЬНЕЮ назвати, аби вона була українська.
    6) проукраїнські, але назва їм треба цікава,гарна,велична.

    І ось тепер до головного. Назва потрібна така, щоб влаштувала 1+3+6. Бо це основний сегмент нормальних, врівноваженних громадян!!! Розумієте?
    Кого влаштовує назва «Інгульськ»?
    Тільки сегмент 5.
    Що з того може бути?
    А може бути, що сегмент 2+4 почне підбурювати невдовольних з других сегментів і буде велика БІДА!!!

  8. А я родился и вырос в Кировограде! Куда деть моё мнение?! Ошибочно родился евреем и не переписал в паспорте на русский, не практично поступил?! Слово Человек звучит гордо! Слово Кировоград звучит гордо! Господи, помоги нам, изгони идиотов, дай сил и смелости нормальным гражданам родного города!

  9. siomasicus Господи, помоги нам, изгони идиотов,
    —————————————————————

    Господь не чує совків. Звертайтеся до сатани.

  10. чем больше разговоров, тем больше проявляются другие 2 группы — 1. абсолютно похер как переименуют или не переименуют, только отстаньте с вашими спорами и 2. надо обязательно переименовать так как я хочу, а кто хочет не так тот козел

  11. Мне лично аргументация комментаторов больше нравится, чем учёных типа Брехуненко.
    Например,
    1. «В стране – гражд. война. И непонятно за что воюет украинская сторона». Ответ: за «территориальную целостность Украины». Но история учит, что цель «целостность» ошибочна. Зачем далеко ходить – возьмём Украину: начнём с Киевской Руси, потом Польша (и др. страны), потом Россия, а теперь ЕС. Важно с кем хочет жить народ, а не целостность.
    2. «Русскому миру мы и так принадлежим, и будем всегда принадлежать». Тем более, что мы всё же Киевская Русь. Или слово «Русь» подпадает под декоммунизацию.
    3. «Гондурас обошел Украину». Если и дальше мы буем увлекаться декоммунизацией, т. е. бандеризацией Украины, то не только Гондурас обойдёт Украину, но и Грузия
    4. «Цирк уродов». Резковато, но большая доля истины есть
    5. «Надо обязательно переименовать так как я хочу, а кто хочет не так тот козел»
    6. «Слово Кировоград звучит гордо!»
    7. «Звертайтеся до сатани» А кто главнее: Бог или Сатана?

  12. @Arhangelski
    1. Цель обычная. Так поступают 90% государств. Хотя я считаю что Украине сейчас стоит поступить по другому: надо делать реформы, и улучшать жизнь, тогда и Крым и Донбасс захотят жить опять в Украине (Германия осталась без половины Берлина, и ничего — сделала так, чтобы люди в ГДР захотели опять жить в Единой Германии)
    2. Только к правильному русскому миру. А вот «Русского мира» Путина, Захарченко, Гиви и Гундяева нам не надо.
    3. Надо делать европейские реформы, с этим согласен.
    4. 5. 6. талантливый у нас народ, это да 🙂

  13. Га чем основаны Ваши цифры? 99 или 1? Как докажете? Или Вы меня вычитали из 100? Так я за возвращение имени, данного от рождения.
    Я не сторонник компромиссов в правде. Укр. сторона воюет за олигархов. Олигархи — за деньги. Псевдоученые — тоже за деньги. Их нацистские идеи пустой скорлупы от яйца не стоят. Чем же им еще зарабатывать «авторитет» и з/п? у них канал, по которому поступают идеи из мирового пространства — отсутствует.
    А Украина, к сожалению, будет расплачиваться за свое предательство белоруссов и русских. Возмездие не остановить и не уменьшить.
    Кстати, а что такое территориальная целостность? Она людей включает или нет? И интересно, а США — это территориально целостная страна? А как же там Конституция в каждом штате? Если Киев не хочет федеральной ЕДИНОЙ страны, так может у него цели немного другие, чем благо людей и федеральная целостность страны?

  14. Но у жителей ГДР не спросили, хотят ли они объединяться. Из достоверных источников знаю, что многие хотели бы обратно. Не могу сказать сколько, потому что опросы не проводили. Болгары хотят выйти из ЕС — те, о которых от знакомых слышала. Богатую Грецию за 20 лет в ЕС довели до банкротства. Вы думаете греки и итальянцы в восторге от ЕС? Да и на Украине. Ваше мнение что, перекрывает мое? Откуда Вы взяли, что все жители хотят в ЕС? Вероятнее всего, что большая часть против, иначе референдум провели бы и подтвердили курс на ЕС. А так — меня терзают смутные сомнения…
    А кто определили правильный или неправильный Русский мир. Опять на себя берете смелость утверждать за всех? Поэтому не только Крым и Новороссию нацисткая «элита» потеряет, но и всю Украину.

  15. Шановна редакція, вам не набриюло, що кожна тема, незалежно від напряму перетвоюється на політичне протистояння, та антиукраїнську пропаганду одним і тим же ботом?

  16. Шановна редакція — Чіфу: — набридло, ще й як.
    Ботов убираем постоянно (работа Админа видна далеко не всем).

  17. Но у жителей ГДР не спросили, хотят ли они объединяться.

    ну да, они 30 лет всеми мыслимыми и немыслимыми способами, рискуя жизнью, перли через берлинскую стену на запад, а после этого их спросить надо было, а вы туда правда хотите? ну так, для проформы, ведь всем ясно что не хотят

    про богатую Грецию, доведенную ЕС до банкротства — вообще шедевр

  18. Дякую пане Редакторе. Тепер що до теми.

    Гадаю, що науковці не повинні були уточнювати та конкретезувати назву. Вони тільки повинні були вказати напрямки, а вже саму назву повинні були громадяни міста шукати. Треба розділити на три етапа пошук нових назв
    1)минуле,
    2) сучасне,
    3)майбутнє.
    Провести референдум серед городян в якої площині треба шукати назву.Якщо більшість за минуле, то тільки тоді відновлювати старі чи вигадувати на честь колишніх подій.Якщо за майбутнє, то це повинні бути назви креативні, без зачипки за минуле, та ті,котрі ближче до світу молоді. І так саме про сучасне.

  19. >А Украина, к сожалению, будет расплачиваться за >свое предательство белоруссов и русских. >Возмездие не остановить и не уменьшить.

    А вот тут попрошу подробностей. А то я начал терять ход ваших мыслей. В чём конкретно проявилось «предательство»?

  20. К сожалению, за 260 лет своего существования наш город ничем выдающимся (глобальным) не отличился, кроме крепости, название которой, как известно, дали в честь РОССИЙСКОЙ (вот где собака зарыта!) императрицы Елизаветы. А у нас война, по сути дела, с Россией. Да и по большому счёту «заслуги» Елизаветы Петровны перед Украиной, как (в будущем) независимой державой, весьма сомнительны. Читайте историю.
    С другой стороны, не было бы крепости, не было бы нашего города, нечего было бы обсуждать и некому. Но всё же согласитесь: название города «Елисаветград» звучит архаично и ретроградно, хотя – не спорю – красиво. Да и складывается впечатление, что мы ностальгируем по временам, в которых не жили, и предполагаем, что их величие придаст величия и нам. Смешно!
    Думаю, нашему городу больше подойдёт название «Ингульск». Здесь и история, и привязка по местности.

  21. Вот закончим воевать, наладим хозяйство, торговать начнем и с Донбассом и с Россией. От этого никуда не деться. Даже сейчас торгуем, покупаем и продаем. А потом будем жалеть, что была возможность нормальное название городу дать, а благодаря политикам временщикам назвали как черт те что.
    Война есть явление временное. А название дается городу надолго. И нельзя обсуждать переименование города основываясь на сиюминутных реалиях. Это неумно.

  22. Пам’ятаю, як у дитячому садочку одна вихованка мені гордо говорила, що я маю пишатися тим, що ношу ім’я Леніна — Володимир. Так мені що тепер, «так звані» пане науковці, зараз ім’я міняти? За словами ж батьків, назван я іменем прадідуся, а також і князя Володимира.

    Я корінний кіровоградець, українець за національністю, але живу вже певний час за межами України. Коли отримував громадянство однієї західноєвропейської країни, мене настійливо переконували поміняти ім’я на якесь інше (Waldemar, Vladimir і т.п.). Бо Volodymyr важко вимовляється і невідоме. Я відмовився і аргументував це тим, що мене так батьки при народженні назвали, і я таке ім’я і носитиму.

    Тому я за повернення рідному місту історичної назви — Єлисаветград. А тим, хто вбачає у назві імя російської цариці — дивитесь перше речення/питання мого коментаря.

    Дякую за увагу.

  23. Вы такой скромный,»громадянин»,сравнивая свое имя с названием города(во всем мире тысячи Елисаветградов???).Себя хоть Иудой называйте,это ваше личное дело…
    Кстати — Путин тоже Вова(может по-Жвавнецкому что-то в «консерватории» исправить).

    Я не «вбачаю» имя российской царицы — это тождество(посмотрите церковное написание имени Елисавета).

  24. Всегда был за возвращение исторического названия,а теперь сомнения одолевают(может ученые мужи все же в чем то правы?).

  25. Примитивизм аргументации,Игуга,- название «русский мир по-кремлевски»,его отстаивание — это и есть нацизм,проросийский вы наш тролль…
    И да — я беру на себя смелость утверждать что это 100процентная правда…

  26. Можно дать городу имя Иосиф,как вы думаете с чем будет ассоциироваться это название(типа — при чем здесь фамилия «вождя всех народов»,мало ли иосифов?).

  27. св.Єлізавета- мати Іоана Хрестителя, і місто носило її ім’я, а С.М. скоріше за все і не знгав про існування цього міста, та й нічого гарного для його мешканців не зробив, так що повернути справжнє ім’я місту це обов’язок!

  28. Любое название кроме исторического,рано\поздно вызовет бунт,это же очевидно.Но похоже,это обстоятельство на позиции «патриотов» не повлияет.Кстати:а что думает по-поводу Панченко?Что-то не видно его позиции.

  29. По вашей логике,ситизен,св.Елизавета очень много сделала для Кировограда своим покровительством?Не надо подменять понятия.

  30. а ти хоть уяву маєш хто Вона і що зробила для людства?

  31. до речі Йосип був батьком Іісуса. а вождь усих народів то вже твій кумир.

  32. Обращаюсь ко всем страстным приверженцам архаичного названия города «Елисаветград»: Остап Бендер, красочно расписывая радужное будущее Нью-Васюков, нашёл бы в вас благодарных слушателей.
    Господа, если наш город таки назовут Елисаветградом, то вы всерьёз полагаете, что будет нам всем счастье? Я предлагаю вам спросить у жителей города Счастье Луганской области, насколько они сейчас там счастливы. А ведь название-то какое красивое, обзавидуешься – «Счастье»!
    Не пойму, зачем тешить себя наивными надеждами, что как только Кировоград станет Елисаветградом, в наш город хлынут толпы туристов, жаждущих посмотреть крепость. Не обольщайтесь – не хлынут, потому что смотреть там, по сути, не на что.
    Елисаветград – название-пустышка, которое, как малым детям, надо дать некоторым дядям и тётям, чтоб они успокоились и перестали хныкать и проливать ностальгические слёзы.
    Согласно соцопросу, большинство прагматично настроенных кировоградцев вполне устраивает старое название города – Кировоград, поскольку они уже за последнее время уже много чего наменяли по типу шила на мыло, отчего их жизнь не улучшилась (как предполагалось и обещалось), а только ухудшилась. Люди хотят реальных перемен к лучшему, а не формальных.
    Если на клетке с ослом нацепить табличку «Лев», осёл львом от этого не станет. А Кировоград, сменив название на «Елисаветград», не станет Парижем. Даже маленьким. Даже миниатюрным. Ну разве что – микроскопическим, и то с большой натяжкой. Так зачем тут копья ломать?

  33. Причем здесь человечество?Назавем Кировоград Христосоградом,Буддоградом?И не тыкайте мне,мы не на мальчишнике…!

  34. Не «твой»,а «ваш»…
    Я по натуре — «социальный либерал» и Сталин по определению не может быть моим кумиром(отслеживайте чужие комменты).
    Что мне до того что Иосиф был отцом Иисуса?
    Я говорил об ассоциациях с именами присутствующих в географических названиях.
    Есть тысячи Адольфов в мире,но сомневаюсь,что найдутся горожане пожелавшие назвать свой город Адольфоград!
    Если вам не понятен мой смысловой ряд,то о чем мы говорим.

  35. Предлагаю переименовать в Антипутин\Антиларин и т.д.Относительно дядь и тёть:да мне вот,с высоты возраста и опыта,понятно:да на хрена такой «патриотизм»,за который впоследствии пришедшие будут плевать на могилу?…Просто надо мозгами пошевелить.Если они есть,конечно.

  36. Мозги не просто шевелятся, они кипят…
    » …Кипит наш разум возмущённый
    И смертный бой вести готов.
    Весь мир насилья мы разрушим
    До основанья, а затем
    Мы наш, мы новый мир построим, —
    Кто был ничем, тот станет всем…»

    Все в мире повторяется.

  37. Александр,нынешнее поколение будет жить при комм..т.е. в эпоху беспамятства.Сам удивляюсь:кажись пролетариев уже и нет,но людей думающих всё меньше и меньше..

  38. Пролетариев может и меньше,а думающих что раньше что сейчас — примерно одинаково,не тешьте себя иллюзиями.К тому же думать и уметь рассуждать,анализировать — не совсем одно и тоже.
    Беспамятство процветало и при Советах,причем в гораздо больших масштабах.

  39. Доброго дня !
    Прочитав статтю у свіжому номері газети під назвою «Назва нашого міста — не наша справа ?», переглянув аргументи доповідачів і хоч не є мешканцем Кіровограда….втім я є мешканцем цієї області(м. Долинська), тому вважаю що маю право запропонувати свою назву і відповідно аргуметувати свій варіант. І так почну :

    1. Я проти повернення назви Єлисаветград, проти тому що це справді назва пов’язана з ім’ям російської імператриці, нічого доброго ні вона, ні усі інші російські імператори для України не зробили, саме слово «імперія» пов’язане з таким явищем як поневолення й нехай ні у кого не виникає у зв’язку з цим ніяких сумнівів, бо це так є.
    2. Я за зміну поточної назви міста, бо по перше Кіров не має ніякого відношення до нашого міста, окрім того що місто назване його ім’ям й по друге тому що неправильно коли міста, селища, вулиці, майдани називаються іменами комуністів, які попри свою показову людяність, насправді причетні до найгучніших злочинів за усю історію України, адже саме комуністична влада винищила у результаті голодоморів мільйони українців
    3. Згоден з одним із доповідачів, що назва Златопіль порушує фактор оригінальності, бо Златопіль і не один на мапі України вже є.
    4. Згоден з тим що назви типу Інгул, Інгульськ, Степоград, Центральноукраїнськ тощо, якісь тмяні та провінційні і навряд щоб «брендові» як стверджує один з доповідачів й не варто так називати місто.
    5. Згоден що називати місто Тобілевичами чи Кропивницьком також не варто, бо справді, а чому саме так, невже у місті мешкали мало достойних людей ?
    6. Згоден що жодна з цих назв, разом і з історичною назвою Єлисаветград не дасть зробити місто трендом
    7. Тому пропоную назвати місто ЄВРОГРАДОМ ! Аргументи «За» як на мій погляд враховують усі недоліки інших варіантів :
    а). Не порушується фактор оригінальності…так я чув про такі назви житлових комплексів в інших містах але я не знаю жодного міста у світі з такою назвою !
    б). Таку назву навряд хто назве провінційною і не достойною назви великого міста !
    в). Така назва має усі шанси зробити місто туристичним центром і залучити принаймні кошти європейців на його модернізацію…Уявляєте подивився якийсь європеєць на мапу України, а там місто ЄВРОГРАД, чи не виникне у нього бажання сюди приїхати ???Доречі така назва може зацікавити й не лише європейця… Тепер далі…приїхав цей європеєць у це місто й побачив погані дороги, фасади будинків(скажімо так багато з них не вражають, хоча у центрі міста й геть не погано), сміття….. чи не виникне в нього бажання чимось допомогти місту з такою гучною назвою, а уявімо що це якийсь високопосадовець ? Крім того невже у містянина міста з такою назвою не виникне гордості за своє місто й чи не буде кожен мешканець міста намагатися сам творити своє місто так аби за нього не було соромно ? Банально — не кидати сміття як мінімум.
    г). У жодного кіровоградця(євроградця)-патріота не виникне жодних заперечень що Україна і Євроград(колишній Кіровоград) це частина Європи.
    д). Не буде ніякого непорозуміння щодо постатей таких як Кропивницький, адже Кропивницький хоч і відома постать але окрім нього є й інші містяни які нібито мають не менше права щоб їхнім ім’ям називалося місто.
    є). Перейменування міста на ЄВРОГРАД, а не повернення назви Єлисаветград свідчитиме що євроградцям(кіровоградцям) не байдужа думка решти українців які у більшості зробили свій вибір на користь європейського майбутнього.
    ж). Перейменування міста на Євроград, а не Єлисаветград свідчитиме про те що містяни зробили чималий цивілізаційний, та історичний поступ, зробили висновки з історії й ідентифікують себе не з азійським континентом, а саме з Європою ! Чи не логічно це буде після такої історичної події як Євромайдан ? Доречі.. передбачую й певний резонанс у світі в зв’язку з перейменуванням Кіровограда саме на Євроград, навряд такий резонанс буде якщо назвати якось інакше, цілком може виявитися так що подія буде помічена й обговорена принаймні у Європі, Америці та Австралії

    Ще…. ознайомлювався з пропозиціями декомунізації Дніпропетровська, так от на стільки я зрозумів у Дніпропетровську працює досить фахова комісія з прогресивними поглядами, там немає варіянту повернення назви Катеринослав, натомість на стільки я зрозумів є пропозиція перейменувати на назву часів УНР Січеслав або на Дніпрослав, також дніпропетровці бажають піти навіть далі ніж зобов’язує закон про декомунізацію й хочуть повністю викорінити навіть натяки на совок, пропозиції перейменувань дуже цікаві й прийнятні, враховують і історію України-Русі, і козацький час, і вшанування місцевих українських діячів, і аполітичні назви, і проєвропейський вибір, одним словом просто молодці. Доречі … моя думка така, що чиїми іменами називати вулиці на тлі теперішньої по суті новітньої боротьби за незалежність України, взагалі не повинно бути ніяких питань, хіба загиблі воїни у тому числі й кіровоградці не заслужили аби їхніми іменами називали вулиці ?

  40. Mykola говорит: 24.06.2015 в 22:21
    1. Я проти повернення назви Єлисаветград, проти тому що це справді назва пов’язана з ім’ям російської імператриці, нічого доброго ні вона, ні усі інші російські імператори для України не зробили, …
    ===============================
    Да уж. Этот как мозги человеку промыли 🙁 Вы хотя бы сравните, как украинцы жили в РИ и СССР по сравнению с россиянами, и как они живут сейчас, уже четверть века как в независимой Украине, по сравнению с теми же россиянами.

  41. Шановний, а не можна якось більш коректно висловлюватися, так вже сталося що можливо я просто трохи більше знаю ніж ви га ? Принаймні я впевнений що у своєму світогляді я не одинокий і моя думка має право на оприлюднення. В Україні за комуністів було три штучних голодомори, й це не жарти, а мільйони втрачених життів внаслідок згубницької політики комуністів, голодомор 1947 року пам’ятає ще мій батько, а за голодомори 1922 й 1933 розповідала бабуся, тож не треба тут теревені розводити. Що ж стосується «рожевого життя українців при РІ» так то ви вчіться трохи оцінювати ситуацію у часи якої я впевнений ви так само як і я не жили, тому порівнювати на власному досвіді вибачте але зась. Натомість є історія нищення Запорізької Січі, валуєвські циркуляри, Кобзар Шевченка (почитайте дуже уважно), історія про Переяславську Раду(зраду) про яку чомусь не збереглося ніяких документів, що принаймні дуже підозріло адже така подія і без документів…а все дуже просто, історія приєднання України-Русі до Московщини-Росії дуже щедро припорошена імперською брехнею. Чомусь я впенений що ви навіть не знаєте про існування у Російській імперії так званної межі осідлости єврейського народу, зрозуміло що то ніби й не відноситься до горювання українського народу у РІ але приклад цього дуже яскраво вказує на те, що з рівноправ’ям народів у РІ було не усе гаразд як мінімум.

  42. Ще трохи не сказав вибачте :
    Я не схильний надто вже прикрашати життя росіян за останні 25 років і не схильний надто вже нарікати на «бідування» українців у незалежній Україні, хоча-б тому що ми усі є свідками новітньої імперської сутності сусідньої держави яка фактично усі ці роки робила усе щоб в Україні люди добре не жили і впевнений що «кучеряве» життя росіян вже скінчилося, а достойне життя українців лише починається і саме тому що насправді Україна лише зараз стає незалежною країною й ми бачимо хто так цього не хоче

  43. Евроград? Мощно! Претенциозно! На въезде в Евроград обязательно должен быть бигборд с надписью на английском языке: «Господа европейцы! Добро пожаловать в Евроград тратить свои евро! Чувствуйте себя, как дома в Европе!» А на выезде: «Господа европейцы, ну как мы вам?»

  44. Про що ви кажете, яка громадянська війна з іноземними військами ?

  45. А що у тому такого протиприроднього ?Погостювали, витратили свої єврики й додому з сувенірами

  46. Чего уж там Евроград, давайте ка сразу ЕВРОПА.
    Заодно поможем нашему президенту выполнить предвыборное обещание » безвизовый проезд в Европу», утрем нос всем остальным жителям Украины ( заодно и москалям) вы все в Азии, а мы в Европе.
    А может когда нибудь мадам Меркель будет ехать с какого нибудь экономического форума в северной пальмире в южную. И устанет в жарких степях Украины, а тут опа и указатель на дороге «ЕВРОПА». Конечно она мимо такого оазиса не проедет и заночует естественно в гостинице Европа.
    А поутру ошарашенная увиденным призовет своих строителей-архитекторов и накажет им чтобы сотворили из этой еврОПЫ ту ЕВРОПУ к которой она несколько больше привыкла. И будет нам в межпальмирье счастье.

    По меркельшиному велению, по моему хотению желаю жить в Европе сэрэд стэпу шырокого на Вкраини мылий.

    П.С. Шутки шутками но одна из версий нахождения центра Европы, а не только Украины, находится в Кировоградской области.
    Может назовем ЕВРО-ЦЕНРАЛ. 🙂

  47. Не варто іронізувати, бо як ми яхту назовем так вона й попливе, Євро-Централ не катить, ми ж не криміналітет якийсь, а от Євроград саме те що потрібно. Це не прислуговування пані Меркель, а самоідентифікація українців, точніше кіровоградців-євроградців

  48. Пане Mykola!
    Якщо Ви сприйняли мій допис як образливий — приношу свої вибачення.
    З приводу усього іншого коротко. Україна, УРСР ніколи, НІКОЛИ не була колонією Росії. І не потрібно свої негаразди списувати на сусідню державу. Українці були такими ж комуністами і т.д., як і росіяни.
    Ви не відповіли на мої запитання. Немає відповідей, чи немає бажання?
    Ну, все інше, це Ваша думка, на яку Ви, безумовно, маєте право. Я вважаю її хибною.

  49. Чоловіче я не зрозумів, чому це ви «ошибочно родился евреєм»? Ви маєте пишатися цим фактом, а не виправдовуватися що ви помилково народилися, й чи престижно було в СРСР бути євреєм ?

  50. Борменталь, навіщо казати не правду ви краще скажіть ?Адже по правді СРСР це продовження Російської імперії, не пам’ятаю точно але здається 1918 року російські комуністи визнали факт незалежності УНР, Україна як незалежна держава була визнана багатьма європейськими державами включно з Росією, ну а потім на Україну напала російська комуністична банда Муравйова…. і Україна була в СРСР саме колонією Росії й не потрібно якось нівелювати цей факт, бо так званні «українські комуністи» кроку без російських комуністів ступити не могли, хоч чому ні ? Та був такий Скрипник……який вимушений був покінчити життя самогубством коли зрозумів, що зайшов надто далеко від партії російських комуністів, бо мав сміливість щось говорити проти генеральної партії Кремля коли в Україні російські комуністи влаштували голодомор 1933 року

  51. Mykola, скільки Вам років, якщо не секрет?

  52. Доктор,успокойтесь, у таких как Микола, за последние 25 лет уже сформирован определеный взгляд на мироустройство и с ними тяжело спорить. Штампы прописаны в мозги , ну и т.д. И любой осуждаемый вопрос, в том числе и внутренний , всегда перевод в плоскость «колониальной Украины», но почему-то забывая о том, что кроме Россиской империи территорией Украины владели Польша,Австро-Венгрия,Крымское ханство. Но почему-то к этим державам и их наследникам претензий нет.
    А по поводу колонии, хороши колонизаторы, которые создали мощную промышленность,транспорт, образование и т.д. Они это все оставили «гнобленному українцю» 25 лет назад, и где это все сейчас? Успешно все прос…но !

  53. Шановний в таких як я, претензії є до тих в кого до нас є претензії, логічно? Наразі ніяких претензій принаймні на державному рівні до України немає ні у Польщі, ні у Австро-Угорщини, ні у Кримського ханства але такі претензії до нас є у Російської імперії. Ви б хоча-б подивилися на політичну мапу світу перед тим як писати відповідь, ніяка Польща з Австро-Угорщиною та Кримським ханством(останніх двох взагалі зараз не існує, отже які можуть бути до них претензії ?) не має і не мали так багато награбованої у інших території. Що ж стосується «потужної» промисловості яку нібито створили колонізатори, то тут шановний давайте говорити знов таки правду — по перше РІ ніколи не була економічно розвиненою країною, бо і у царські часи, і у радянські це були промислово відсталі території, звичайно якщо оцінювати ситауцію так як вона є, а не ведучись на по суті брехливі пропагандивні штампи. По друге у створенні української промисловості по факту українці приймали участь як мінімум, й при тому не лише на окупованих Московщиною землях але й на інших, більше того промисловість на території українських земель під владою Австро-Угорщини була значно розвиненішою ніж на територіях що пербували у складі РІ, наприклад нафто-газова промисловість на Галичині існувала у ті часи в які у Росії фактично ще не знали що це таке, й саме українські фахівці створювали нафто-газову промисловість Сибіру, факт колоніяльного статусу не означає що життя спинилося, тому українці вимушені були брати участь у цьому процесі, українці це вам не якісь туземці які до московської окупації бігали без трусів, в Україні до Московської окупації наприклад була розвинена наука, чим не могла на той час похвастатися Московщина, і навіть сам Ломоносов майбутнє світило російської науки вчився у Києві. Й за радянський період інтенсивної індустріялізації я би на вашому місці краще мовчав, бо це швидше ганебна сторінка якою немає чого пишатися, адже у довоєнний період радянська влада будувала свою промисловість на кістках заморених голодом українців, залучаючи до будівництва у тому числі й фахівців з гітлерівської Німеччини

  54. Достатньо аби проявляти розумові здібності у тому числі й основуючись на власному життєвому досвіді

  55. Ну-у-у я так розумію що «розплата за предатєльство» це боротьба з російськими танками на Донбасі, справді російські окупанти як і у минулі часи вже багатьох українців знищили і я не можу не погодитися, що це висока ціна, втім як казав наш герой Небесної сотні Віктор Чміленко «Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах».

  56. Mykola, ну відповіли як відповіли.
    Тепер про мій життєвий досвід. Я у виріс у селі. На той час там був клуб, де кіно показували у тому числі, була бібліотека, школа, фап, баня. Це коли Україна, по-Вашому, була колонією. У незалежній Україні у моєму селі немає ні клубу, ні бібліотеки, ні школи, ні фапу, ні бані. Я закінчив школу, училище, відслужив у армії. Я ніколи не заморочувався, хто я за національністю. Батько з Західної України, мати — росіянка. Мені це байдуже. Інститут, робота, став заввідділенням, головою профкома лікарні, при цьому не був членом КПРС. І ніде і ніколи я не відчував себе жителем колонії, людиною другого сорту. Н І К О Л И і Н І Д Е! Це моє життя. А те, що впарили Вам у мізки — це Ваше. Зробити з цим нічого неможливо. Мені це сумно. Мені сумно, що влада України своєю політикою довела до війни з Росією. Я вимушений їздити на передову з гуманітарною допомогою, тому що наша грьобана незалежна влада, оббираючи людей до нитки, не може забезпечити необхідним наших воїнів. У цьому році не поїду відпочивати у Крим, тому що його просрала незалежна влада. Можу продовжувати далі, та не бачу сенсу. Тому я не маю ніякого бажання пишатися незаленжністью.

  57. lguga будьте впевнені, не втратить, бо поряд нацистская еліта Росії яка пре і в Крим, і на Донбас свої танки і Гради, зараз вже й донбасянє не такі донбасянє як були, і кримчани ще не довго й наїдяться русского міра. Що ж стосується мешканців колишньої НДР, то вибачте, що я знаю точно так це те, що їх ніхто не питав коли Німеччину роз’єднували на декілька сфер впливу, тоді декілька частин об’єдналися в одну ФРН, й будьте впевнені якби не тиск СРСР то й радянська сфера впливу ще тоді приєдналася-б до ФРН

  58. Борменталь, для того щоб зрозуміти що Україна у РІ була колонією то я вам просто раджу сприймати реалії, бо за усіма міжнародними нормами то так є, юридично то так, а чи була у вашому селі лазня з клюбом і чи зараз є то вже вибачте категорії трохи іншого порядку, ніхто вам не забороняє побудувати у вашому селі ні сучасну лазню з джакузі, ні клюб з євроремонтом, та такі що та «баня» яка була у вашому селі при совєтах виявиться звичайним дірявим тазіком при порівнянні. І ваше щастя що ви ніколи й ніде не відчували що Україна при СРСР була колонією(мож ви просто ніде не були ?), вас би у ваше село та у 1933 рік, тоді я впевнений ваша думка б змінилася, загалом Борменталь таких як ви людей без історичної пам’яті і не здатних правильно оцінити ситуацію, коли чомусь наприклад на хвалених українських чорноземах совєти не могли умудритися виростити врожаї порівнянні з врожаями закордонними й на значно гірших землях, одним словом манкуртів було багато завжди, тож ви не єдиний, а незалежність дає багато переваг(найперше СВОБОДУ), те що ви їх ще не побачили залежить не від факту незалежності, якої по факту ще не було, а від того що ви сам і багато таких як ви просто звичайні совки, але час все одно розставить все по своїх окремих та упорядкованих комірках, я в тому впевнений, і впевнений був завжди, шкода лишень, що оті «чверть» сторіччя про які ви кажете без усілякої користі як то кажуть канули у лєту, а я вам скажу чому, це завдяки таким як ви совкам, які ніяк не могли розлучитися й зараз теж не можуть з минулим совком, але вибачте я наприклад не уявляю як можна йти вперед увесь час дивлячись назад, ви це уявляєте ? Тож не виніть нікого у тих негараздах, окрім самого себе. А до війни з Росією довела імперська політика Росії, добре що хоч ви зараз не переводите це все у площину «громадянської війни» як це дехто тут вже зробив, бо якщо ви помітили за 25 років Росія влаштувала аналогічні війни вже багато де, це і Придністров’я, і Таджикістан, і Південна Осетія з Абхазією, та навіть і Нагірний Карабах, і от тепер вже й Україна, це звичайні імперські амбіції і нічого більше, намагання вримати колонії у будь-який метод, 25 років вони нас душили економічно(я впевнений що тому у вашому селі зникла баня і ФАП), тепер коли вже ця політика провалилася, вони вирішили використати свій останній і найганебніший аргумент — зброю, але на цей раз російські фашисти вже догралися і їм ця кривава бійня вже без слідів не пройде, будьте в тому впевнені. Якби ви трохи вчили історію, а не дивилися на цвілі пиріжки які їли при СРСР тоді коли вам це дозволили комуністичні бандити, то впевнений що якось би до вас дійшло, що уся та величезна територія яку має РІ зараз і тим більш яку мала раніше, є завойованими у кривавих війнах землі, наприклад Сибір завойовував Єрмак 60 років(досить не тривалий період звичайно, але не дивно бо там мало місцевого населення), Кавказ завойовували 50 років, Крим теж завойований не дуже давно(хохма- ісконно русская земля), та й Україна не переймайтеся імперіялистичними брехнями, теж дісталася Московщині обманом, і нехай ніхто не бреше що українці з самого початку не боролися за свою незалежність, бо тому є історичні факти. Та навіть у період Другої Світової війни москалі приєднали до себе територію Туви, і колишній Кенінсберг(асвабадітєлі). Та й рекламована у радянські часи «дружба народів» звичайна пропагандивна мулька, бо при СРСР за національною ознакою виселяли з Криму кримських татар, з Чечні чеченців, утискали фінів інгерманландців і багато інших прикладів, тож Борменталь зі мною краще не сперечатися, бо за свій вік я встиг і при СРСР пожити та відчути усі принади «щасливого майбутнього», і зараз. Можу вам сказати з повною долею впевненості що мій світогляд формувався років 35 це точно, і коли прийшов час відмовитися від свого комсомольського квитка, який за наївністю колись носив разом з піонерським галстуком і жопенятською зірочкою, я це зробив без вагань, тоді я вже був такого віку що міг реально оцінювати речі.

  59. Борменталь таких як ви людей без історичної пам’яті і не здатних правильно оцінити ситуацію
    ===========================
    Та да. Куди мені до Вас 😥 Не бачу сенсу у подальшому спілкуванні. Удачі!

  60. Борменталь говорит:
    Та да. Куди мені до Вас 😥 Не бачу сенсу у подальшому спілкуванні. Удачі!

    Вам теж удачі, щасливого життя у незалежній і європейській Україні, чесно !

  61. Ваша,Борменталь,упрощенность аргументаций,если не сказать грубее,поражает.Сразу говорю — мне 53 года,чтобы не считали зомбированым молокососом.И раньше и сейчас в центальных и особенно западных регионах Украины люди живут лучше большинства россиян(восточные украинцы ближе по ментальности к россиянам).Не рассказывайте сказки.Кто в СССР ездил на зароботки,а многие там и осталиь,в Сибирь и на Дальний Восток,а сейчас в Россию и дальнее зарубежье?Не было б у нас коммуняцко-бандитской власти — давно б жили лучше современного усредненного россиянина.

  62. Будемо відверті, справа не лише у комуняцько-бандитській владі але й у зомбованому до нестями проросійському населенні, такому як Борменталь. Хоч як на мій погляд час розв’язки вже настав, тому ті в кого є розум, зрозуміють усе правильно й зроблять, якщо ще незробили правильні висновки.

  63. Ох і полюбляють наші псевдо-патріоти ярлики навішувати 🙁

  64. Не псевдопатріоти, а просто патріоти, при тому такий світогляд не є результатом емоційних вражень, а є результатом глибоких роздумів, втім Борменталь я переконаний у вас є можливість виправитися, потрібно лишень зробити невелике зусилля й скинути імперіялістичну локшину зі своїх вух, бо рашистська імперіялістично-пропагандивна машина якщо казати зрозумілими словами — просто створила уявну реальність і все би нормально якби вона та реальність мала якесь відношення до справжньої реальності.

  65. «а є результатом глибоких роздумів»
    =============

    Седить двое обабіч дороги і глибоко родумують, а чи доїде це колисо до городу Парижу чи не доїде

  66. Швидше не над цим думає, а над тим чого те колесо наробило по дорозі

  67. Псевдо, Mykola, псевдо. Настоящие патриоты, это те, кто видит недостатки, говорит о них, пытается заставить власть их устранять. А не тот, кто тупо гордится «незалэжнистю» страны. Посмотрите последнюю передачу Шустера. Там много патриотов. А самый яркий среди них — Саакашвили.

  68. Сергію, останніми своїми коментарями ти відверто мене здивував.

    Ну, з пасажами на кшталт — » влада України своєю політикою довела до війни з Росією.» і — «…Крим, тому що його просрала незалежна влада», можна ще подискутувати. Але пов»язувати відсутність лазні в селі з незалежністю!?! — no comment.

    А ось після цього: «Ох і полюбляють наші псевдо-патріоти ярлики навішувати» — взагалі тебе не впізнаю.
    Адже «псевдо-патріот», це теж один з ярликів навішуванням яких, ти сам дорікаєш опонентові ???….

  69. Та не стесняйтесь, говорите грубее. Зачем сдерживаться? Не рискуйте войти в состояние фрустрации 😉 . Но самое интересное, что Вы ведь фактически подтвердили то, о чем я писал

  70. Валєро, а чому ноу коммент? Прокоментуй.

    А от з цим: «Адже «псевдо-патріот», це теж один з ярликів навішуванням яких, ти сам дорікаєш опонентові» погоджуюсь. Едине, що мене якось вибачає, так це те, що не я перший почав. Чи ти вважаєш, що «зомбованому до нестями проросійському населенні, такому як Борменталь» це не ярлик? Чи я повинен доводити, що я не проросійський, а дуже навіть навпаки?

  71. Борменталь, якщо чесно то я не бачу в вас патріота саме тому, що ви нічого не бачите й нічого не примушуєте, ви лишень відстоюєте інтереси імперіялістів, і плачете за «світлим минулим» яке я чомусь(читайте вище чому) світлим не вважаю, а то знаєте трохи інше, й я бачу недоліки і кажу про них навіть тут у цій темі, власне той факт що наше місто й досі носить ім’я комуністичного бандита, то й є недолік і я про нього кажу, та й навіть так як вмію примушую це ім’я змінити, але не на ім’я сатрапші Єлизавети, а на ім’я яке свідчитиме про цивілізаційний вибір містян. А ви що ? Переконаний ви бачите те саме але ваша позиція — нічого не примушувати міняти, навпаки завадити цьому…… А Саакашвілі молодець, лишень патріот він перш грузинський, а український він друг, хоч впевнений, що багатьом Саакашвілі тут доріжку перейде й не усі будуть задоволені, бо сам процес реформ не може по факту усім подобатися

  72. Мукола говорит

    » …була розвинена наука, чим не могла на той час похвастатися Московщина, і навіть сам Ломоносов майбутнє світило російської науки вчився у Києві. »
    =========

    В 1734 году Ломоносов отправляется в Киев, где на протяжении нескольких месяцев обучается в Киево-Могилянской академии, но, не найдя там совершенно материалов для физики и математики …

  73. Борменталь говорит:
    Чи я повинен доводити, що я не проросійський, а дуже навіть навпаки?

    Вам не потрібно то доводити, бо то видко з коментарів. Хоча сам по собі факт проросійськості не є недоліком, недоліком є антиукраїнськість

  74. Борменталь я не стримуюся, я спокійний як двері, вивести мене з себе ду-у-у-же важко, так вже сталося, що я працював на такій роботі свого часу, яка мене навчила говорити без емоцій, а лишень вказуючи на те що потрібно

  75. SVAn ви мене вибачте але невідповідність ВУЗу запитам спраглого, приблизно так само як скажімо вступ до консерваторії, ніяк не може задовольнити запити майбутнього радіоелектронщика, нічим не спростовує того факту, що Ломоносов вчився у Києві, й ніяк не спростовує того факту що на той час в Україні наука була більше розвинена ніж у Московщині.

  76. Взагалі то я не Вам писав, а відповідав на допис sasha)))

  77. Mykola говорит: 29.06.2015 в 15:49
    Вам не потрібно то доводити, бо то видко з коментарів. Хоча сам по собі факт проросійськості не є недоліком, недоліком є антиукраїнськість
    ===============================
    У нас розмова німого з глухим. З моїх дописів видно, що, нажаль, за роки незалежності нічого позитивного для людей практично не було зроблено. А зараз взагалі жах, що коїться в державі.
    З приводу «світлого минулого». Тоді українцям жилося краще, ніж зараз. Але, як і усім громадянам СРСР, гірше, ніж громадянам західної Європи і США. Але СРСР був мертвонародженим проектом, у нього об»єктивно не було майбутнього. Тому сумувати за ним є повним безглуздям.
    З приводу «факт проросійськості не є недоліком» не погоджуюсь категорично. Я вже багато-багато разів писав, що громадянин України, якщо він адекватна людина, буде проукраїнським. Нікому ж нормальному не хочется, щоб його сім», його діти, онуки жили погано! А зараз, коли Росія влізла в Україну, коли із-за її політики війна, гинуть люди, я вже не кажу про Крим, бути проросійським злочин.

  78. Коментую:

    НЕЗАЛЕЖНІСТЬ апріорі!!! не може бути злом. Весь досвід(і історія) еволюції людської цивілізації свідчить, що прагнення народів до незалежності(здобуття своєї державності в т.ч.) в решті-решт ставало запорукою їх економічного, політичного і культурного розвитку.

    Сьогодні навіть остання колонія, останньої колоніальної імперії Британський Гондурас, яка здобула незалежність лише в 1981р., демонструє сталу динаміку темпів зростання національного ВВП і знаходиться далеко не на останньому місці серед країн що розвиваються.

    А причину того, чому немає в селах сьогодні лазень( і не тільки їх), як мені здається, можна знайти в твоїх словах:
    «Тому я не маю ніякого бажання пишатися незалежністю.» Даруй, але це яскравий зразок патерналізму(прівєт з СРСР). Це по-перше.

    А по-друге, виставляючи рахунки Незалежності, давай згадаємо теж і про наш особистий вклад і свою відповідальнсть перед Нею. І ти і я(свого часу) були активними учасниками і провідниками(через членство в партіях) того політичного і економічного процесу, який руйнував всі ці роки будинки культури, фапи, лазні, бібліотеки…

    Доля, про яку мріяли покоління наших пращурів, подарувала нам незалежність, а з нею і можливість вибудувати нарешті СВІЙ цивілізовний, комфортабельний для життя дім. Але ми 23 роки марнували цей історичний шанс, та ще й дорікаємо тепер за це НЕЗАЛЕЖНОСТІ. :unsure:

  79. У вас,Борменталь,извращенная логика если вы увидели в моем комменте подтверждение вашей мысли.
    Средневаловый доход на душу населения на Западе и у нас,в бывшей СССР,по определению разные вещи(как средняя температура больных в стационаре).На Западе она близка к рассчетной,а у нас с россиянами скорее одинакова в общей массе населении,то есть ниже декларируемой(даже с учетом скрытых доходов).
    О независимости говорить не буду -«на вкус и цвет товарищей нет».

  80. Вы в своем комменте преподносите факт пребывания Ломоносова в Киеве так что Киев дал образование будущему светилу Российской науки. Я всего лишь уточнил что уровень киевомогилянки по физике и математике не соответствовал запросам будущего ученного.
    Проведу параллель. Проезжал через Кировоград какой нибудь великий поэт и заночевал одну ночь. И что из этого следует? Ну приехал человек вечером, поспал а утром уехал. Что произошло такого супер. Ни-че-го. Так и с учебой Ломоносова в Киеве. Приехал человек, поучился пару месяцев и оказалось что профиль малость не тот. бывает. Просто не надо преувеличивать роль Киева в образовании Ломоносова.

  81. Не «лучше» жилось,а стабильно более-менее одинаково в общей массе населения,Борменталь.Да,при капитализме жить тяжелее,но при нормальной,цивилизованой власти(хапать в свои карманы меньше,больше думать о людях) шансов на достойную жизнь больше.
    Если ориентироваться по цифрам(соотношение зарплата-цены не намного лучше были в СССР,просто спасала мизерная комуналка и,в основной массе,недорогие продукты) — то сейчас купить что-то приличное,не говоря уже о качестве и доступности,легче чем в СССР.
    Если вы возрастной,то вспомните это.

  82. Ну да, ну да русские они же лапотники. Так случайно получилось что ракету первые запустили, просто потому что американцы этим озадачились на пяток лет позже. А когда получили соответствующее целеуказание решили вопрос за 90 дней. 🙂 Тогда почему американцы спустя 50 лет покупают двигатели для свои тяжелых ракет у этих дебилов лапотников?
    Лапотники у которых нет науки и ученных первые зпустили орбитальную станцию и первые построили АЭС. Это тоже случайно, кто то из россиян где то что то увидел, подсмотрел точнее украл. Русские они же такие только воровать и могут, не украл день даром прошел. А если украсть не удалось то пошел и нажрался, нажрался и пошел у кого нибудь что либо отбирать. У кого Фолклендские острова, у кого Кубу, …, а на похмелье любимое дело по бомбить. Югославию, Вьетнам, Дрезден, Хиросиму, Ирак, … вот такие они русские изгои «цивилизованного» мира.

  83. «Да,при капитализме жить тяжелее,но при нормальной,цивилизованой власти(хапать в свои карманы меньше,больше думать о людях) шансов на достойную жизнь больше» , интересно и где эта чудесная страна или страны находятся ?
    Но что-то ушли явно от темы !!

  84. Вот разобрало же… Заметьте, уважаемый, что материал по ссылке — не от Госдепа США, и немного успокойтесь.

    Тогда почему американцы спустя 50 лет покупают двигатели для свои тяжелых ракет у этих дебилов лапотников?

    Американцы прагматики — если выгодно, покупают. А когда то Япония советские станки покупала. Они их в переплавку, говорят, пускали. Из одного советского делали пять японских. В пять раз легче и в десять раз точнее. Космос конечно да. Но какой ценой. Гонка ради быть первыми в космосе чем закончилась — а они теперь у нас двигатели покупают? И все? Что еще лапотники в космосе достигли? На комету сели? На Марсе прокатились и фоток прислали? Ага, про батут еще вспомните. С атомной энергетикой те же калачи. Все советские ядерные реакторы предназначались для производства оружейного плутония и урана. Электричество — сопутствующий продукт. Чернобыль — результат советских партийных долбодятлов. Причиной аварии стал не катаклизм, как в Фукусиме, не небрежность персонала и техническая неисправность, как на Тримайл-айленд, а тупость советских партийных боссов, которым надо было «провести эксперимент любой ценой».

    Лапотники у которых нет науки и ученных первые зпустили орбитальную станцию

    А пока не научатся правильно слово «ученые» писать — так и останутся лапотниками. Привет академикам.

  85. Вот еще новость. Почему «дебилы лапотники» не могут отказаться от закупок иностранного софта? Видно некуда девать деньги от продажи двигателей американцам.

  86. Согласен, коллега, хватит теребить кости эсэсэсэрии. История уже расставила все точки и над её экономической мощью, и над научно-техническим потенциалом, и… ну и т.д. К тому же суд народов давно вынес ей свой справедливый приговор.

    Поэтому о Елисаветграде.
    Хорошее название. И красивое, и историческое, и ваще… Но есть тут одна закавыка. Давеча попался мне на глаза ролик, где какой-то ушлёпок-интеллектуал кричал на камеру ru: «Сталино истинно русский город, мы — Россия!» Оно понятно, рабочее поселение Юзовка не могло называться истинно английским ГОРОДОМ. Потому как таковым ещё не было. Другое дело Сталино — уже город!, и назван в честь Кобы, который давно стал российским идолом.

    Вот я и думаю. Назовём себя Елисаветградом и пойдут гулять по рунету ролики с воплями наших алексов — елисаветград истинно русский город, мы россия, путин прийдиспаси!!!

    Кстати. Недавно димакисель информировал своих болезных соотечестников о желании подавляющего числа кировоградцев переименовать город в Елизаветград. Да-да, именно в ЕлиЗаветград, через «з». Случайность?! Не думаю!))
    Скорее, дабы ни у кого никаких сомнений не вызывало, ЧЕЙ это город и в ЧЬЮ честь назван.
    Похоже Кремль уже загодя намекает вате быть готовой идти на защиту очередных сакралов рузкого мира. Елизаветградской народной республики?!

  87. Да назови город как хочешь, все равно местному населению, в этом историческом периоде, жить лучше не станет…

  88. Який же ви як то кажуть егоїст….. Якщо вже маєте такий песимістичний настрій щодо цього історичного періоду то хоч би попіклувалися про майбутні покоління, га ???

  89. sasha говорит:
    Да,при капитализме жить тяжелее,

    sasha ви правильно все кажете але піддаєтеся впливу марксистсько-ленінської термінології і плачучих за совком індивідумів, які пам’ятають фактично останні роки існування СРСР, далі ж в них розуму зазирнути не вистачає, у так званних «капіталістичних» країнах ніхто такими термінами взагалі не володіє, й можу вас запевнити що при «капіталізмі» жити не тяжче, а навпаки легше якщо брати до уваги усю історію СРСР і йому подібних країн й порівняти з аналогічним періодом буття країн так званного «капіталістичного» блоку, то виявиться абсолютно зворотня ситуація, власне тому так званний соціялістичний блок і розвалився, бо люди які жили тут чудово знали, що там(за бугром) жити легше і краще.

  90. Борменталь говорит:
    нажаль, за роки незалежності нічого позитивного для людей практично не було зроблено.

    Борменталь скажіть краще, що ви того позитивного просто бачити не бажаєте, це раз, а два я вам вже казав, що Україна ці усі роки була «незалежною» лише формально, на справді ми були й зараз ще залишаємося дуже залежними від сусідньої імперіялістичної держави(точніше від її імперіялістичних зазіхань), і навіть той жах про який ви пишете, відбувається завдяки збройній агресії сусідньої держави щодо нашої країни, більше того й майдану ніякого не було-би аби Путін відверто не ліз у справи України. Тому Борменталь в мене особисто немає жодних сумнівів, що відстоїм свою незалежність і все буде гаразд, і саме зараз ми її відстоюємо, те що відбувається то є процес розвалу Рашистської імперії і чим швидше вона завалиться тим швидше ми будемо нормально жити

  91. SVAn ви мене вибачте але ну що це за дитинство «ракету первиє запустілі» ? Та хіба у ракетах справа ? І що за брехні про те що американці купують у лапотніков двигуни для ракет, ви що справді вважаєте, що американці не вміють до ракет двигуни робити ? Я вам скажу, якщо й купували то геть не з причини того, що самі не вміють робити краще

  92. SVAn говорит:
    Я всего лишь уточнил что уровень киевомогилянки по физике и математике не соответствовал запросам будущего ученного.

    Він не те що «не соотвєтствовал», а просто ВУЗ був іншого профілю, втім на той час я ще раз кажу, в Україні наука була на вищому рівні ніж у Московщині, більше того, по первах після приєднання до Московщини Русі-України, багато вчених людей з України вчили неуків москалів грамоти, реально наука у Московщині почала розвиватися лише завдяки реформам Петра 1

  93. Вы читать до конца пробовали?
    повторюсь «Приехал человек, поучился пару месяцев и оказалось что профиль малость не тот. бывает. Просто не надо преувеличивать роль Киева в образовании Ломоносова.»

    А оценки общему уровню развития науки в Р и У я не давал и давать не собираюсь. Не благодарное это дело.

  94. Я ничего не «вважаю» только констатация факта

  95. Люди подходят к этому вопросу прагматично. Не всегда имеет смысл начинать новую жизнь с понедельника. Пришли в понедельник снесли весь софт , а дальше что? Это на первый взгляд все просто, а для многих людей переползти с одной версии ворда на следующую уже гемор конкретный, а для некоторых побарабану откроют и не обратят внимания какая версия загрузилась. А встречаются организации где софт посложнее будет.
    Но сам факт что у россиян есть своя операционка уже приятно. Я бы был очень доволен если бы была у нас ОС которую массово ставили хотя бы бюджетники.

  96. Да, прагматики — дальше некуда. Своя операционка там и близко не гуляла, там дело в другом: «Минкомсвязи подготовило список проектов по импортозамещению программного обеспечения и попросило выделить на них из бюджета 18 миллиардов рублей»

    Реальные прагматики. А с другой стороны, еще более реальные — минфинансов, которые знают, что денег нет, и только потому против.

  97. «Я бы был очень доволен если бы была у нас ОС которую массово ставили хотя бы бюджетники»… Не получится , потому-что наши «власть имущие» придумали следующую фишку : новый комп должен приобретаться исключительно с установленной лицензионной осью. А для всех контролирующих органов,по умолчанию ей является исключительно Форточка…

  98. Александр, разрешите вас подкорректировать. Сравнивать средневаловый доход на душу в СССР надо не с западным а с капиталистическим. Потому как высокие доходы в так называемых западных странах во многом обеспечивались бедностью других стран капиталистического лагеря, которые поставляли дешевое сырье и рабочую силу. И если мы возьмем средний уровень по Штатам и Венесуеле с Новой Гвинеей в то время, то, боюсь, что придется признать, что мы в Союзе жили не хуже них. И не надо забывать про уровень госдолга.

  99. Говоря о капиталистическом блоке, вы имеете ввиду Уругвай с Папуа-Новой Гвинеей?

  100. Побеспокоится про «майбутні покоління» говорите ? А что , разве переименование города, за которое ратуете, это беспокойство о будущем? Для будущих поколений важнее стабильная страна, пусть даже создана на идеях эксплуатации одних другими. Хотя, как по мне одно другому противоречит..
    А как будет называться город, должны решать исключительно его горожане, а не всякие «историки», которые за определенную мзду докажут все что угодно .

  101. Як задовбала ця вата з їх тупими мантрами, на які навіть школяр знає відповідь…» Так случайно получилось что ракету первые запустил»

    Коцапи повінні дякувати за це тисячам німецьких інженерів, яких вони полонили після війни та тримали у себе.

    «Тогда почему американцы спустя 50 лет покупают двигатели для свои тяжелых ракет у этих дебилов лапотников?»

    Дешевше!

    Все інше казуістика.

  102. Ну по перше у росіян немає ніякої своєї ОС, є лише пару російських дистрибутивів на базі ядра Лінукс, доведу до вашого відома що в Україні теж є свої дистрибутиви Лінукс, найвідоміший з них напевне Груша Лінукс, цілком повнофункціональна ОС, але так само як і російські дистрибутиви, розробляється на базі одного з іноземних дистрибутивів, здається на базі італійського Сабаньйону. Щоб ви мали уяву що таке Лінукс, скажу вам що це ядро ОС яке розробляється під керівництвом фіна Лінуса Торвальдса, який живе у США, а дистрибутиви це — повнофункціональні ОС на базі цього ядра. З чого складається дистрибутив ? Окрім ядра, дистрибутив також містить графічне середовище, на відміну від Віндовс у Лінукс цих графічних середовищ, на різні смаки, вони розробляються окремими виробниками й жодного з них я наприклад не знаю щоб був російським, чи українським, також для створення повнофункціональної ОС на ядро, окрім графічного середовища, накладається ще багато різного програмного забезпечення, й власне окремий дистрибутив, це просто збірка програмного забезпечення, який увесь разом, утворює окрему ОС, тому так званна «російська ОС», це ніщо інше як просто збірка різноманітного софту від різних виробників, але таки переважно більшістю американських та європейських. У чому перевага Лінукс ? Справа у тому, що Лінукс розповсюджується за вільною ліцензією, і є майже повністю безкоштовним.
    Але сам по собі перехід на Лінукс є досить проблематичним, у тому числі й на один з російських дистрибутивів, тому я би не казав, що то прагматичний підхід. Щоб ви знали, вже років з 9-ть як комп’ютери Приватбанку на Лінукс, і в Україні теж вже не один уряд ставив завдання переходу державних установ на вільне програмне забезпечення, але одне — плани, й геть інше реалії, бо встановлення на комп’ютер Лінукс і головне його налаштування, потребує куди більшої кваліфікації, ніж продукту від Майкрософт.

  103. Голі, босі, голодні але ракету перші запустили……. Краще-б вони перші досягли достойного рівню життя своїх громадян, натомість якась дурнувата гонка на першість у тому з чим при такому рівні життя краще було-би зачекати. А от американці вже давно як на Місяці побували, а гомо совєтікус чи росіяни, ще не відомо коли там побувають, і рівень життя громадян у них достойний.

  104. В усякому разі роль Києва у освіті Ломоносова вища ніж будь-якого російського міста, бо на той час у Московщини взагалі ніякої освіти не було

  105. Не придурюйтеся, я маю на увазі ті країни які свого часу мали на увазі радянські пропагандисти, тобто США, Японія, Франція, Італія тощо.

  106. Уявіть собі, Євроград це стильно, гарно, сучасно й перспективно, чому так читайте мій найперший пост. Що ж стосується того що там «горожанє» колись там нібито щось «рєшалі» то ну принаймні повна брехня, бо не потрібно мати багато розуму, щоб зрозуміти що назву «Єлисаветград» місту давали не містяни, а якийся царський подхалім. Як же буде називатися місто то побачимо, не потрібно забігати на перед, але якщо хтось там таки дасть йому імперську назву, то означає лише одне те, що нічого доброго з того не буде

  107. Доречі… батько радянського ракетобудування Сергій Павлович Корольов — українець з Житомира……..

  108. prohozhiy не меліть дурниць, бо високі доходи розвинених західних країн не за рахунок бідних, а за рахунок впертої праці і науково технічного прогресу

  109. Это вы сами додумались, или подсказал кто? Жаль мне вас, юноша.

  110. А среди капиталистических стран, каких больше бедных или богатых?
    И почему вы решили, что Украина будет как Франция, а не как Уганда?
    Все это рассказывали, когда Союз валили. И за 25 лет Украина достигла уровня 91 го года. Здорово?
    Слушайте ваши сказки и дальше, и, глядишь, лет через десять будете радоваться, что за свет есть чем заплатить, и дети не при свечках учатся.

  111. Друг мой, читайте Лема, расширьте горизонт. Кстати, читать лучше в украинском переводе.
    Нельзя же так фокусироваться на второстепенной идее. Это отвлекает от главного.

  112. А мені вас юноша жаль, це ж треба так вати багато у голові…..Скільки років пройшло, а комуняцька пропаганда ще не вивітрилася з макітри. Ви хоч на старість навчіться головою думати, а не дупою.

  113. А в вас окрім марксистсько-ленінської термінології є ще якась у лексиконі ? Ви ставите країни третього світу в один ряд з країнами першого світу, навіть не звертаючи уваги на той факт, що там зовсім інші моделі економік, на основі того що якийсь комуно-мудак-брехло колись усі їх назвав капіталістичними. Не живуть розвинені західні країни за рахунок бідних, от і все, бо жити за рахунок бідних не можливо, бідні країни не створють у достатній кількості матеріяльних благ

  114. А чи буде жити Україна як Франція, то залежить він нас, тобто від мене і від вас, поки-що чверть сторіччя переважали от такі як ви, тому на те як ви живете ображайтеся самі на себе, адже я вам тут про вперту працю, а ви мені про Ємелю на пічці

  115. Читайте хоч Лема, хоч Чейза з Пушкіним, а якщо розуму немає то не допоможе

  116. Mykola, демонстрируя свои претензии на интеллект, Вы не могли бы вести дискуссию корректней? А то Ваши «розуму немає…», «думати дупою…» и т.д., и т.п. плюс привычка сходу цеплять ярлыки (пример — Борменталь) очень скоро отобъют всякое желание с вами общаться.

  117. Микола,да Елизаветы уж нет и те далече,а вот историческое название-оно и есть историческое.Не больше и не меньше.Называйте да как хотите,но уверен:городу рано\поздно вернут снова же первичное имя,к политике не имеющее никакого отношения.Глядя на потуги нынешних якобы интеллектуалов от топономики остаться в истории,диву даёшься их настойчивости прилепить городу имя недостойное,но себя возвеличить.В чьих глазах?Народ своё слово сказал.

  118. Єфиме, я розумію що інколи правду слухати неприємно але ж це не означає що її ніхто не повинен говорити, якщо ніхто не буде вказувати нікому на цілком хибні вислови, думки, переконання, при тому так вказувати щоб доходило, то чи можна якось взагалі сподіватися на закінчення тих проблем у яких самі винні ???? Розумієте САМІ, а не ХТОСЬ… Власне дивіться мій перший коментар, чи є там щось і для когось образливе, хіба немає чіткої і зрозумілої аргументації, чи створюю я там враження особи з «прополосканим мозком», а не особи яка принаймні вміє думати ??? А далі вибачте…. На будь-яку дію є своя протидія, закон природи, хоча я розумію сайт не у ранзі звичайної балачки, а таки балачка на сайті досить відомої газети, і це добре, шкода лишень що у спілкуванні часто здоровий ґлузд не переважає, хтось певно начитався у дитинстві казок і не бажає сприймати світ таким яким він є, тому й виникають фантастичні твердження нібито бідні, відсталі технологічно країни годують багатих, «колонізатори побудували мощную промишлєнность»(ах ти диви які благодєтєлі) і тому подібна далека від реальності маячня, вибачте.

  119. Мож давай перейменуємо нашу велику ріку Дніпро ???? Яку історичну назву виберемо Славутич, Борисфен, а Дніпро не історична назва ???А чи не є історичними імена міста Кіровоград, Зінов’євськ ???? Тому все це відносно, а достойність назви Єлисаветград дуже і дуже спірна, хоча-б тому що й свого часу комуністи його перейменували, і аргументація була залізна — ім’я сатрапші

  120. def: Пассионарность — избыточная активность отягощенная идеей.
    Mykola, Вы случайно не знаете о ком это?
    Вашу энергию да в мирных целях.

  121. Чего то вспомнился старый анекдот, правда немного его подрихтовал.
    Друга половина 80х.
    Стоїть сивий дідусь на змієвих валах і дивиться на схід, коли бачить летить змій Горинич і кричить «Гласность! Перестройка! Демократия!». Сплюнув дід, виматюкався і каже «от бісова зміюка знову москалями об’їлась»

    Тридцять років потому.
    Стоїть сивий дідусь на змієвих валах , як колись його батько, але дивиться вже на захід, коли бачить летить змій Горинич і кричить «Гідність! Європа! Українізація!». Сплюнув дід, виматюкався і вторить своему батькові «от бісова зміюка тепер западенцями пережерла»

  122. Мой юный друг, я должен признать, что был неправ.
    С таким фимозом гм Лем не справится.

  123. Все больше убеждаюсь в том, что этот закон про т.н. «декомунизацию», на основании которого хотят переименовать город, был вброшен только для того, что-бы отвлечь народ от более насущных проблемм..

  124. Не будьте столь наивны,Фредд.
    Основной массе народа он пофиг!
    Может это вы вращаетесь в кругах «озабоченых».

  125. Микола, говорить правду можно (и нужно) корректно. Вот не поленился, далее Ваше избранное (только из Ваших комментов):

    Читайте хоч Лема, хоч Чейза з Пушкіним, а якщо розуму немає то не допоможе

    мені вас юноша жаль, це ж треба так вати багато у голові…..Скільки років пройшло, а комуняцька пропаганда ще не вивітрилася з макітри. Ви хоч на старість навчіться головою думати, а не дупою.

    prohozhiy не меліть дурниць,

    не потрібно мати багато розуму, щоб зрозуміти

    Не придурюйтеся

    венігрет то у вашій голові,

    Ви краще зніміть імперіялістичну локшину зі своїх як я бачу лапаухих вух,

    Борменталь таких як ви людей без історичної пам’яті і не здатних правильно оцінити ситуацію

    Що за маячня

    Ну и напоследок вот это. Делайте выводы:

    «я розумію що інколи правду слухати неприємно…»

  126. Основной массе народа он пофиг!
    =============

    Я бы сказал малость точнее «Основной массе народа все пофиг!».

    Пару дней назад ехал в село этаким экскурсионным автобусом (через 5 сел) и старики ворчали по поводу этого закона. Тут в разговор влез молодык типа Mykolы и всем объяснил что они пережитки совка и не осознают исторический момент. Одна бабушка ему объяснила. Если переименуют село то надо будет сначала менять паспорта потом документы на дом и землю, а это ездить в райцентр а может и в сельсовет в другую сторону. А ездить не один раз, а у стариков ножки ох как болят, А услуги нотариусов стоят ох как не дешево, а пенсии стариков стараниями Порошенков-Яцеников-Гройсманов растут просто на глазах. Прям таки ломают люди голову куда бы потратить излишки пенсии. Да есть люди пофигисты и что будет дальше не заморачиваются и закон им действительно пофиг.

  127. Логично,СВАн!Вот если бы мы сами поменяли название города десять лет назад на Елисаветград,то никаких финансовых нагрузок на людей не было бы!
    На юго-востоке это ничегонеделание нам ой как сейчас аукается.Продолжаем развивать «совков».

  128. Та що там казати якщо й історична назва теж нічим не відрізняється і не раз викликала бунт, інакше ніхто б її ту назву ніколи й не змінював-би

  129. Ви мене вибачте але я її у військових цілях і не застосовую

  130. Закон правильний і прогресивний, без якого і насущні проблеми вирішити не можливо, але народ таки любить халяву, бо є індивідуми які дорікають буцімто «у вас что нет куда денег девать ?Лучше бы вы просто так раздали их пенсионерам!», дійсно навіщо гроші вкладувати у майбутнє якщо їх можна віддати просто так пенсіонерам ? Колись один хлопець як був малий питав на городі у батьків «а зачем вы садите картошку?» Йому відповідають «щоб було що їсти», а він «да зачем, её же и так можно есть !»

  131. Оце подумав і вирішив, а яка назва з запропонованих мені найбільше подобається окрім свого власного варіянту ? Я розумію, мій варіянт то як мішком картоплі й по голові, аби прийняти потрібно перш звикнути і зрозуміти переваги, але часу як бачимо немає, бо одразу кортить заперечити. Тож подумав і вирішив, що таки Тобілевичі є досить не поганий варіянт 1. Звучить по українськи. 2. Назва однозначно мальовнича і неповторна.

  132. Єфиме, будь ласка не полінуйтеся й запропонуйте напроти кожного мого вибраного, свій коректний варіянт, але так аби думка нікуди не дівалася, це так прошу зробити аби я не стояв на місці, а вдосконалювався, можна ?

  133. Это Вы уж как-то без меня — уроков не даю.

  134. т.е. вы поддерживаете идею о том, что город должен носить фамилию бывшего обедневшего польского шляхтича ? Я правильно понял ?

  135. Саша, можно я продолжу вашу идею по поводу «если бы раньше»?
    Если бы Елизавета не приказала бы построить крепость сколько-там лет назад, никаких бы нагрузок не было бы. Ни финансовых, ни этических.
    Или еще, А если бы Елизавета называлась Тарасом, то и город бы переименовывать не пришлось.

  136. Вот читаю ваши комментарии и грустно мне становится. Вы ведь не один такой. И во власти много таких же. Они же даже не понимают, что говорят.
    Жаль мне вас, Мукола, искренне, без издевки.

  137. Не было бы крепости,прохожий,были бы другие поселения и да — не было бы нагрузок!
    Я вас удовлетворил,не соскочил,как многие здесь грешат?

  138. Логика отсутствует в контексте переименование-деньги если оппонент,в принципе,идею переименования поддерживает.Если нет — тогда о чем мы говорим?
    Ах да — несвоевременно!!!
    А я считаю — запоздала декоммунизация.

  139. Я не против,Фредд,и что — красиво звучит.
    Моя фамилия заканчивается на «ский» — может я поляк или еврей обукраиневшийся.Вы имеете что-то против?

  140. Ну почему люди «русского мира» противопоставляют национальности?
    Императоров не предлагать.У меня жена русская.

  141. «почему люди «русского мира» противопоставляют национальности?» — где это увидели ?

  142. Якобы погромы евреев,притиснения русских,»фамилия обедневшего польского шляхтича»…

  143. Прохожий ви собі йшли мимо ? Ну то йдіть краще, бо в мене вже навіть слів не вистачає аби якось пом’якше послати, вам би читати мовчки й на вус намотувати, а ви ще тут вдаєте з себе вумного

  144. Єфиме ну тоді не вчіть замовчувати правду….

  145. А от кінцівка «вич» говорить швидше про білоруське коріння

  146. Ще одне, не зрозуміло з чого дехто тут робить висновки нібито містяни вже зробили свій вибір і своєю масою горою стоять за повернення ім’я імператорші ? Давайте візьмемо реальне життя й задамо собі питання, якби не було указу президента про декомунізацію, були б такі розмови ? Скажу по правді були-б, бо таки були але до самого акту не доходило через меншість прибічників. Тобто нас президент разом з Радою поставили перед фактом, що назву «Кіровоград» потрібно змінювати, й тут як тут, попросиналися прибічники повернення назви яку якби я був президетом то видав-би окремий указ про деімперіялізацію, невже дніпропетровці прогресивніші ніж кіровоградці ? Скільки ще разів потрібно вдарити мішком картоплі по голові аби ви(ті хто ще не зрозумів переваги) зрозуміли явну перевагу від перейменування міста на Євроград ? Звертаюся до прибічників назви «Єлисаветград», зверніть увагу і у мого варіянту назва починається на «Є», а закінчується на «Д», і у вашого але яке змістовне навантаження у мого варіянту і у вашого, з чим у більшості асоціюється приставка «Євро», чи не з «євроремонтом», «євростандартами», «євровалютою», «євромрією» ? Тому назва «Євроград» є не просто гарною назвою, а це дуже позитивно-змістовна назва.

  147. Про «якобы погрмы, притиснение русских» вообще и не вспоминалось, не надо выдумывать !!! А вот предложение Mykolы назвать город польской фамилией коррелируется с тем, что поляки гнобили людей на Гетьманщине ?

  148. Хуже дурака только дурак с инициативой

  149. Муколо говорить:

    «Прохожий ви собі йшли мимо ? Ну то йдіть краще, бо в мене вже навіть слів не вистачає аби якось пом’якше послати, вам би читати мовчки й на вус намотувати, а ви ще тут вдаєте з себе вумного»
    ================

    Вы пане Мукола с каго пгт будете? Вот и переименовывайте свое пгт в Европоград, Америкоград, Баракоград если Вас конечно поддержат Ваши горожане.
    Город наш, тут жили мои дед и прадед, и какого хрена какой то президент должен нам указывать что делать. Он президентом стал …. пусть лучше выполнит свое обещание лешится липецкой фабрики. Мне пофиг эта фабрика с любой стороны, но дело принципа. Если ты такой весь из себя антиР то будь им. Будь им во всем. И прежде всего за СВОЙ счет. А то меня малость бесит когда на чужом горбу в рай попасть хотят.

    Польша тоже много «хорошего» сотворила. Может сделаем депшехизацию, а там и остальных добродиев вспомним? И что тогда получим? Донбасс2. нет, Донбасс2 цветочками будет.
    Поэтому не будете ли Вы столь любезны подбирать выражения и перестать быть затычкой , в смысле затыкать рот другим блогерам которые имеют право в отличии от Вас выбирать имя городу в котором они живут.

  150. И ходили аннексировать Киев более 1000 лет назад, ну то тож поляки как бы еуропэйци оным можна.

  151. Учить я вас и не собирался, и объяснять, что говорить правду и хамить — это не одно и тоже, не буду, а будете оскорблять форумчан — вылетите с сайта. Вам, как новичку, сообщаю: редактор и Админ дискуссий не ведут, а решение о бане принимают без обсуждений.

  152. По вашим постам видно сочуственное отношение к идеям воплощаемых в Новороссии.Потому и «русский мир».
    Пропагандисты из Кремля «русского мира» говорят о погромах и притиснениях неукраинцев,якобы мы нацысты.
    Вы своим постом предложили эту тему развить и на поляков,как же — шляхта гнобила украинцев значит мы их должны ненавидеть и вымарывать из своего бытия.
    Логическая цепочка моего поста теперь вам понятна,Фредд?
    Народов гадких не бывает,бывают оболваненые и оголтело-империалестично-шовенистичные с подачи своей мракобесной
    власти.
    Англичане говорят:»знаете почему у нас нет
    антисеметизма?потому что мы не считаем себя глупее евреев!»
    Того и нам желаю в отношении к любой нации.

  153. Ответил выше,Фредд.
    С нормальными мозгами думаю будет очевидна ваша провокация!

  154. Да, пусть его.
    Плохо, конечно, когда в обсуждении гору горлом берут, да, видно, время такое настало. В целом, то, на УЦ публика при памяти,чего не скажешь о большинстве центральных изданий.
    Вообще, мне кажется, что эти переименования, огеройливание мазеп и бандер, попытки пересмотреть историю имеют одну цель-посеять распрю, разделить людей с целью не дать им объединиться против реального зла.

  155. SVAn ви мене вибачте але ваша писанина окрім вияву образи не має жодного розумного обґрунтування, я маю таке саме право на думку як і ви тому не потрібно мені тут вказувати чиє місто перейменовувати, бажаєте ви того чи ні, а місто таки перейменують, єдине «Але» чия думка переможе, прогресивної половини суспільства чи плачучої за імперським батогом.

  156. prohozhiy
    попытки пересмотреть историю

    Якби ж то була історія, а так то великою мірою просто вигадана історія

  157. Название ЕвроГРАД, как тут предлагают, опять содержит «имперскую» половинку. Не пришлось бы впоследствии менять на «мiсто», » бург» , «поль» или «сарай».

  158. Евросарай с точки зрения европейских европейцев это теплее.

  159. Можете й так назвати але з того видно як ви на справді любите своє місто

  160. Взагалі то кінцівка «град» вказує на те що то є місто, втім я не наполягаю на саме такій назві, просто запропонував як варіянт, бачу підтримки немає, але то не є трагедія, трагедія інше — багато люду як оті наркомани не можуть відмовитися від дози наркоти, ото вже справді трагедія. Моя аргументація є цілком чіткою і не ксенофобською, а є антиімперською, дехто-ж тут вказує на неприпустимість назви міста «польською фамілією» оце сумно

  161. То есть вы,прохожий,шопотом,а я кричу???
    Кто вам сказал что советско-империалистическая история это истина в последней инстанции и другая ее интерпритация не имеет право на жизнь???
    История не черно-белая,столько понамешено всего,нет там кристально чистеньких.И вы это сами прекрасно знаете.Тогда к чему это верноподданечество одной ее версии?

  162. Вспомнился 1978 год, ЧМ в Аргентине. Первый ЧМ который смотрел. После него многие мои ровесники во дворах гоняли мяч и кричали «я Кемпес». Честно говоря я этого не понимал, вот как то не понимал и все. Без всеких там оценок, осуждений. Прошло н лет и уже в Украине начали появляться сельские ФК Барселона, Реал это наверное те дети которые кричали «я Кемпес» выросли физически но также остались детьми и начали называть клубы звучными именами. Но где жмеринская Барса и где та Барса которая Барса. Я не понимаю когда Кировоград называют маленьким Парижем. Что имеют ввиду? Это несколько кварталов центра Парижа или его несколько африканских кварталов, а может это Париж в детстве? Когда там помои выливались из окон и нечистоты текли просто по улице. Как то не понятно «маленький Париж» это похвалили или так элегантно под…. .
    Сколько не делай швейцарских часов по 20 евро они никогда не станут лучше швейцарских копия вряд ли станет лучше оригинала хотя бы потому , что она всего лишь копия.

    Вот где то так почему я против евроградов.
    Да Я могу порыться в своих корнях, в предках у меня есть поляки, черногорцы, прусаки и заделаться еуропейсем но как то так сложилось что украинец. Вот и город, Европаград мечта западенця з пгт , а на мой взгляд у города может быть только два имени. Либо Елис(з)аветград, либо Кировоград. С одним именем он родился с другим возмужал. И если МЫ горожане то должны президента и всю шайку п..олитиков послать куда подале. Президенты приходят и уходят , а город уже за четвертак перевалил .

    А евросарай это стеб, стеб иногда помогает в общении с париЁтами.

  163. Так читайте уважно тему, права голоса й ви не маєте, усі ми маємо лише право на думку й це доречі правильно

  164. SVAn говорит:
    Сколько не делай швейцарских часов по 20 евро они никогда не станут лучше швейцарских копия вряд ли станет лучше оригинала

    SVAn я не пропонував назвати Кіровоград Парижем, хоча розумію справжніх патріотів Кіровограда які порівнюють своє місто з французькою столицею, швидше за все ці люди просто мають світлі голови й розуміють що розвиватися є куди, схиляю перед такими голову, і це краще ніж порівнювати своє місто з помийною ямою(а таких кіровоградців я теж зустрічав), якщо ви дивилися колись на політичну мапу світу, то мали би визнати що пропонована мною назва індивідуальна як для назв міст, такої назви немає на сьогодні у жодного міста, тобто у цієї назви є усі шанси не бути копією, а бути саме оригіналом, крім того ви мене здивуєте якщо скажете що місцевість де ми живемо не є Європою, тому ваш опус щодо «Америкограда» чи «Обамаграда» взагалі якийсь недоречний, а от Європа здається ви й самі писали що тут центр Європи, чи ви вже забули власні слова ? Щоправда у вас якийсь до цього кримінальній підхід, бо що таке Євро-Централ, мож тоді вже Владімірскій-Централ ?

    SVAn говорит:
    Европаград мечта западенця з пгт

    А от тут вибачте але якщо ви мали мене на увазі, а не якусь ліву особу, то мали би знов таки подивится на мапу з якого боку від Кіровограда той пгт…..»западенець» живйот на юго-востокє, хоча не раз чув від багатьох що й Кіровоград теж є по суті пгт, тож не дивно що там є особи які як бачимо навіть не вміють орієнтуватися у просторі вибачте, а юго-восток як бачимо руліт, і «Тобілевич» прізвище БІЛОРУСЬКЕ, і Єлизавета Петрівна дочка Катерини 1 клятої нето німки, нето ще якойсь гейропейки, оце так куміри привєрженця русского міра, недай Бог якийсь фашизм

  165. Человек может жить где угодно (Мадрид, Киев, Омск) , одеваться как угодно но это ничего не значит пока он не выдаст пару слов типа доляры. Вот тут все становится понятно откуда прибыл сей субъект.

  166. Гордиться национальностью,СВАн,все равно что восхищаться умением ходить,говорить,слышать.Надо просто любить свою страну,независимо от «шайки п..олитиков» или «рыгионалов» у власти,а не придерживаться своих совковых взглядов.
    Украинец по определению европеец,ибо житель Европы.Стримиться в демократическую европейскую семью — не значить обезьянничать,пытаться обьять необьятное.
    Достаточно быть нормальным,цивилизованым государством(коим мы пока априори не являемся) и занять свою нишу в экономике и производстве(не все государства входят в G7,что не мешает им иметь нормальную экономику).
    Какой вы на фиг украинец если позволяете себе оппонента назвать уничижительно «западенцем патриётом»?
    И что это за логика такая:или имперский Елисаветград,или коммунистический Кировоград(и что это за определение — «возмужал»,а,например,Ворошиловград или Жданов — «прозябали»?).
    До нападения на нас России(только не говорите мне что «отьём» Крыма и война на востоке внутреннее дело Украины) не возражал против исторического названия Елисаветград,теперь же это оскорбительно для мииллионов граждан нашей страны,уже не говорю про убитых и раненых.

  167. Бытие определяет сознание.И вас,СВАн,это в первую очередь касается,будь вы трижды кировоградцем.Не важно где родился или живеш,важен образ мыслей.У вас он,к сожалению,»пропагандистко-кремлевский» или просто совковый(во всем виноваты «нацыки»,США,»Гейропа»).
    А миролюбивая Россия грозит всему миру ядерной войной…

  168. О кремлевской пропаганде.
    Вы знаете я московские каналы не смотрю с прошлого века. Сайт *.ру просматриваю лишь один да и тот с конца мая сего года. так что влияние на меня пропаганды Кремля близко к 0.

    Грозит ли Россия всему миру это вопрос, а вот то что ее обтыкали военными базами это факт. Конечно Россия агрессор и движется семимильными шагами к границам миролюбивого блока НАТО. Раньше от СССР до баз в Европе было огого сколько а сейчас до Румынии, Польши, Прибалтики рукой подать. Вот кляти москали как двинули на Европу. А может посмотрим как возросла активность вооруженных сил НАТО и России так снова рост активности у НАТО в 2 раза выше и это данные не Российские, а штатовские. Россия напугала Мир тем что поставит до конца года на вооружение 40 единиц? А то что по какому то там договору соответствующих единиц у США и России должно быть по 700, а в результате +40 у россиян все равно будет меньше 700, а у США на сегодняшний день их больше 700 это как?

    Так кто из нас зомби?

  169. Если в Европе хорошо то кто ж спорит что нужно стремиться. Только вопрос куда, а точнее к чему. Кто же спорит что нужно делать у себя то хорошее что есть там. А ломиться туда подедалами как то не очень. Ни нам не им.

    Может поэтому безвизовый режим ближе не становится.
    Если Россия агрессор то почему западенци (украинский движок евроинтеграции) на зароботках в России от мобилизации ныкаются?
    Вопрос? Вопрос. И таких вопросов море. только ответов вразумительных нет.

  170. Саша, почему вы приняли на свой счет мой коммент? У вас есть своя точка зрения, не всегда совпадающая с моей. Я никогда не замечал, что вы пытаетесь унизить или оскорбить оппонента в отличие от некоторых здесь обитающих.
    По поводу пересмотра истории, я не говорил, что советская история права, я высказал предположение, что пересмотр отношения к историческим событиям и персонажам в настоящее время и то, как это делается имеет целью не поиск истины, а внесение раздора между людьми.
    Позволю себе вас поправить, «советско-империалистический», по моему, не совсем корректная характеристика. Империалистический значит имеющий отнощение к империализму. Империализм есть высшая стадия развития капитализма. Союз же не был кап. страной. Поэтому термин не может быть применен к СССр. Другое дело, если мы будем говорить о » имперском». То есть характеризующем империю, тогда да.
    И, раз уже мы начали об империях, чем империя нехороша? Как организованная социальная структура? Если это зло, то почему мы ругаем Российскую империю, но не имеем ничего против других, которые продолжают существовать, хотя и провели косметический ремонт. Устроены ведь все по одному принципу.

  171. По поводу поляков, вспомнил, что читал, давно уже, что Москва Киев у них купила за деньги в 17, по моему, веке.

  172. Хорошо что вы не отрицаете мой тезис по названию города.что подтверждает мою правоту,СВАн.
    Мне пофигу трусливые или пророссийские людишки,предающие свою Родину,будь они трижды украинцы(что Повалий,что Лорак,что Вырвихвист какой-нибудь).
    И что же плохого есть в Евросоюзе?

  173. Трудно спорить с адептом какой-то идеи,СВАн.Причем здесь зомби?Я смотел РОС TV пока не запретили и что — вы думаете они могли бы мне свернуть мозги?
    Мне пофигу что США,что Россия,что ООН если они нарушают международный порядок,будь то Афганистан,Косово,Сирия или Крым(при этом Россия и здесь ухитрилась всех переплюнуть,не только отобрав Крым у УКраины,но и присоединив его к себе).НАТО имеет полное право продвигаться в любом направлении если это не военные действия в отношении стран-реципиентов(или вы знаете примеры насильственного вхождения в НАТО?).
    Теперешнее стремление Украины в НАТО — не заслуга ли эта РОССИИ?Если ваши убеждения это ВЕРА — тогда не о чем говорить(само слово отрицает какую-либо аргументацию).Если же вы хомо сапиенс — докажите это,пошевелите извилинами.

  174. Я,прохожий,умею грубить и по хамски общаться на форуме,особенно если хамство или высокомерие исходит от оппонента(Ефим Леонидович,Алекс и иже с ним могут подтвердить).Согласитесь,что крик и хамство — не одно и тоже.
    Чем плоха совковость — тем,что отрицает право иметь другое мнение или другой взгляд на мир.
    У вас,судя по вашему высказыванию о «внесению раздора между людьми»,этот рудимент СССР присутствует.
    СССР — та же империя,продолжение царской России,только завуалированная.
    Империя,в какой-то степени,приемлема при переходе от отсталости к прогрессу,но это не константа.
    Не понял тезис о продолжающих существовать империях.Вы что имеете в виду?

  175. люди спорят если у них расходятся взгляды (идеи). Тяжело спорить если взгляды устоявшиеся. Но если только спорят то ничего страшного главное что бы не бросались случайно найденными коктейлями молотова.
    Вы сами привели пример Косова.
    НАТО ввел войска в виде гуманитарной миссии и мандатом ООН там и не пахло. А дальше был проведен референдум. И все Косово тютю.
    Кстати в Косово большая база Нато. Косово пока только отделилось им то спешить некуда их США признали, а Крым нет вот он и поспешил спрятаться под крыло России.
    А скажите через сколько времени отделившейся территории можно объединяться с другой страной? Через час или 10 лет.

    А то что мы потеряли Крым вина лежит на тех кто осуществил переворот в стране и тех кого назначили покерувать. До керувались ТМ.

    О расширении Нато на восток. Помнится была устная договоренность о не расширении. Но слова к делу не пришьешь. Лоханулись россияне хотя тогда был Миша Г.

    Кстати какой то там суд, кажись гаагский, постановил что в Косово все ОК.
    А в Крыму все было сделано почище чем в Косово, так что благодарны мы должны быть янки что те нарисовали россиянам как решить вопрос с Чф в Крыму.

  176. Не выдумывайте про референдум,СВАн.Какая связь НАТО с референдумом 1991года?База не НАТОвская,а КФОРтовская(под игидой ООН и управлением НАТО).В составе этих сил есть погибшие как украинцы(5) так и русские(3).
    Маленькая ложь рождает большую неправду.
    Я,как и государство Украина(и как Россия)не признаю отделение Косово,считаю его незаконным.
    А вы,как и Россия — двуличны:когда вам выгодно осуждаете,а нет приветствуете.
    При этом ищете отговорки и оправдания своим действиям(даже если это так называемые «идеи»).Не будьте лицемерами!!
    Какая устная договоренность(вы там присутствовали?)по НАТО если РАССЕЯ даже подписаные международные договоры не выполняет,считая их клочком бумаги!!!
    Хватит молоть ерунду,ваша аргументация ничтожна.Поверьте мне — у меня весьма развито логическое мышление(я,пусть это и нескромно,дока в полемике).

  177. Все в мире преходяще, я с вами согласен. Даже согласен, что развитие идет от отсталых к более развитым формам. Это и называется прогресс.
    Империи, по моему, на сегодняшний день есть высшая степень развития социума. Может дальше появится что то лучшее, не знаю. Может какое то общепланетное государство.
    Но я веду не к тому. После распада империй наступают темные века. Надолго. Один товарищ как то сказал: «За такой короткий срок старое разрушить можно, а создать новое — очень трудно. Нельзя ….»- Об этом надо тоже помнить, разрушая что бы то ни было. Надо думать, сможем ли построить лучшее или, хотя бы, такое же? Большевики смогли. В независимость Украина вошла, как невеста с приданым. Что смогли постсоветские жлобы? Ответьте сами. Экстраполируя, боюсь даже прогнозировать результат действий жлобов нового времени.
    Вопрос, так стоило ли разрушать то, что было? Выросло ли лучшее на том месте?

  178. 13 октября 1998 года Совет НАТО отдал приказ о начале операции в Югославии в течении 96 часов.

    Силы KFOR были созданы в соответствии с резолюцией Совета Безопасности ООН № 1244 от 10 июня 1999 года.

    так что первично было НАТО или КФОР?

    Если перефразировать одну пословицу то:
    На каске КФОР написано, а потрогаешь НАТО.

    КФОР состояло из 5 секторов (США, Англия, Франция, Германия, Италия) , а остальные страны участвовали в виде массовки для пущей легитимности.

    Так кто из нас жульничает?

    О устной договоренности.
    Фраза «вы там были?» потрясающий аргумент. :good:
    Я там не был, как и там не был и там не был да и быть не мог. Но обе стороны подтверждают факт такой устной договоренности но » як невдобно вийшло».

    Какой Вы конкретно имели ввиду договор нарушенный Россией. Только конкретно , а не взагали со ссылкой на перековерканную цитату Бисмарка, что просматривается в Вашем комменте.

  179. SVAn говорит:
    А то что мы потеряли Крым вина лежит на тех кто осуществил переворот в стране

    Ну по перше не порібно називати революцію переворотом, яка у тому різниця вам пояснювати не буду, хоча й можу. А по друге не потрібно перевалювати усе з хворої голови на здорову. Я би з вами погодився аби Крим і справді якось сам втік, натомість ми маємо акт зовнішньої агресії, тому у тому що ми втратили Крим винні не ті хто влаштував революцію(тобто народ), а ті хто напав на нашу країну.

  180. sasha говорит:
    И вас,СВАн,это в первую очередь касается,будь вы трижды кировоградцем.

    Згоден ! Абсолютно вірно ! Доречі дехто тут казав нібито, не кіровоградці не мають права говорити як має називатися місто, з чим абсолютно не погоджуюся, бо імперська назва міста то як отой гнійний нарив на тілі України, аби не розрісся до гангрени потрібно вирізати. Ніколи не був за ліквідацію кіровоградської області але у разі перемоги вати над прогресивними людьми, не заперечу аби місто втратило статус

  181. SVAn говорит:
    Человек может жить где угодно (Мадрид, Киев, Омск) , одеваться как угодно но это ничего не значит пока он не выдаст пару слов типа доляры. Вот тут все становится понятно откуда прибыл сей субъект.

    SVAn тоді ви западенець адже ви сказали «доляри». Насправді щоб ви більше не казали дурниць запевняю вас, що у західній частині своєї країни я ніколи не був, найзахідніший регіон де я був так це Київ якщо говорити у вимірах країни і Кіровоград якщо говорити у вимірах області(хоч ні напевне збрехав, колись був у Помічній) але я на відміну від вас певне просто порядний патріот який читав українських книжок й не брав до уваги ватну пропаганду

  182. sasha говорит:
    не возражал против исторического названия Елисаветград,теперь же это оскорбительно для мииллионов граждан нашей страны,уже не говорю про убитых и раненых.

    Все правильно, підтримую, майже все життя окрім десятка років життя у Кривому Розі я прожив на території кіровоградщини, навіть жив у самому Кіровограді(район залізничного вокзалу), тому не потрібно мені наприклад втюхувати неоімперську байку про те що місто раніше носило назву святої Єлизавети, бо принаймні у радянський період таких балачок взагалі не було, всі знали що назва «Єлисаветград» має за корінь ім’я російської імператорші. Й проблема не у «російській» чи «польській» чи ще якійсь назві, а проблема саме у імперській назві, хто-б як не відбілював різноманітні імперії, а сенс держави-імперії не може обходитися без поневолення когось і кимось, тому це не гідна українського міста назва. Наш же опонент дозволяє собі показувати свої ксенофобські настрої, бо Тобілевич (Карпенко-Карий) це не якийсь польський імператор, а опоненту просто не подобається «польське прізвище» хоча воно й ніяке не польське. Так Тобілевич був шляхетного роду, але саме слово «шляхта» не означає польського походження кого завгодно, а лише означає приналежність до дворянства.

  183. База НАТО,нет КФОР(ваши раасуждения о «каске»,»массовке для пущей лигитимности» — разговор для бедных).
    Рефендум 1991 -операция НАТО 1998год,а не наоборот.И тд и тп…
    Лицимерие продолжаем,СВАн???
    Самое главное,цитирую себя,если зрение слабое -«Я,как и государство Украина(и как РОССИЯ)НЕ ПРИЗНАЮ отделения Косово,считаю его НЕЗАКОННЫМ».РОССИЯ,в отношении Крыма(а в деталях еще похлеще американцев),поступила ТАК ЖЕ как США и НАТО(а вы их оправдываете).Про Новороссию я вообще молчу…Это и называется ДВУЛИЧИЕ и ЛИЦЕМЕРИЕ,СВАн!!!
    Не прикидывайтесь дурачком спрашивая о договорах(а то вы не знаете:Будапешский,Харьковский,Договор о дружбе).Кстати о «клочке бумаги» — почти цитата Путина…

  184. не потрібно мені наприклад втюхувати неоімперську байку про те що місто раніше носило назву святої Єлизавети, бо принаймні у радянський період таких балачок взагалі не було, всі знали що назва «Єлисаветград» має за корінь ім’я російської імператорші.
    ==========

    Вас не поймешь, то Вы утверждаете что в СССР истории не было сплошная фальсификация, то Вы ссылаетесь на утверждения советского варианта истории.
    Вы уж батенька определитесь.
    Как говорится «товарищ Рабинович, или крестик снимите или ширинку застегните».

  185. У вас,СВАн,с логикой нелады.
    История фальцифицировалась,что не отменяет изучения советско-имперского варианта в СССР.
    И чё спорить,не умея этого делать…

  186. Да нет уважаемый с логикой то у меня все в порядке.
    Человек утверждает , что история в СССР это ложь. Стало быть и то что имя Елисаветград происходит от имени царицы также ложь . А потом несколько погодя он утверждает что в советские времена всем было известно что имя Елисаветград происходит от имени царицы.

    Так вот я и советую Муколе, что бы он определился , а то когда выгодно можно сослаться на историю СССР, а когда нет можно безапеляционно заявить «а це все брехня»

  187. Вы,Сван,сами запутались и других путаете.
    Ложное утверждение не отменяет его изучения как правдивого…
    Например в древности говорили что Земля плоская,мы знаем,сейчас,что она круглая,но древние люди воспринимали плоскость Земли как данность(их этому учили,хотя утверждение ложное)!

  188. И ,наконец,фальсификация не есть сплошное враньё,это описание событий с точки зрения заинтересованой стороны(утаивание,запугивание,вымысел,оправдывающий нас как импретаторов событий, и тд).

  189. для Саша говорит:
    Как то в смешалось два вопроса в один, поэтому попробую разделить

    Параллель Косово-Крым
    1. Референдум в Косово 91 с точки зрения центрального правительства был законный ? Нет
    Там участвовали не легитимные местные вооруженные люди?- Да
    Там были иностранные граждане с военной целью (я имею ввиду албанцев)? Да.

    Референдум в Крыму 14 с точки зрения центрального правительства был законный ? Нет
    Там участвовали не легитимные местные вооруженные люди?- Да
    Там были иностранные граждане с военной целью (я имею ввиду россиян)? Да.

    2. вопрос статуса Косово долго подымался? Да
    Центральные власти этот вопрос задавливали-Да

    вопрос статуса Крыма долго подымался? Да
    Центральные власти этот вопрос задавливали-Да

    Изменении статуса Косова произошло когда косовары максимально не хотели а центр не достаточно был селен.

    Изменении статуса Крыма произошло когда Крымчане максимально не хотели а центр вообще был никакой.

    3. Оба референдума показали результат под 100% с его игнором некоторыми сегментами населения.
    Социологические исследование в обоих случаях показывали принципиальное изменение мнения населения не подконтрольных территорий? Нет

    Как видим события довольно таки похожие.
    Правда говорят нет похожих пальцев рук так и в этих случаях есть отличаи, но во всяком случае это не пальцы рук и ног.

    А результат? Большинство основных стран референдум в Косово признает, а референдум в Крыму нет.
    На лицо двойные стандарты «цивилизованного» мира.

    Участие Нато (читай США) в этих конфликтах.
    1. Поддержка Косова, а не центральной власти.
    Вооруженное «давление» на центральную власть без санкции ООН.
    2. Поддержка центральной власти, а не Крыма.
    Организация экономического давления на Крым.

    Как видим в одном случае поддерживается восставшая территория , а в другом центральное правительство.

    Кто на мой взгляд виновен в этих отделениях?
    1. Центральная власть. Так как не смогла справиться с взятыми на себя функциями. (причины, легитимность власти и т.д. неважно главное, что оказашись у руля просралис кусок территории).

    2.США
    Косово небыло союзной республикой СФРЮ, а было частью Сербии, точно также как Украина и Крым. США влезло в Косовский конфликт и создало прецедент. Что и повторилось в Крыму.

    ПС. Для самых патриотичных патриотов.
    Сожалею ли я о потере Крыма? Естественно.
    Но для меня важнее понять кто виноват чем тупо кричать во всем виновата невистка.

    Украина против признания Косово. А что она сделала против признания Косово? Тыхесенько, тыхесенько сказала «я осмелюсь не поддержать отделение Косово если сильные мира сего особо не будут возражать».
    Вы можете и дальше делать вид, что база в Косово фактически не Натовская а Кфоровская.
    Тогда зеленные человечики с Марса.

  190. Мне пофигу,СВАн,базы,референдумы,соцопросы,прецеденты,двойные стандарты мира сего!!!
    Я же не оправдываю одних и осуждаю других.
    Я говорю вам что Россия и вы,отчасти — лицемеры,ибо допускаете мысль,что можно поступать гадко если другие позволяют себе гадить.Простой пример:есть преступники маньяки,убийцы,насильники,которые плевали на закон,но вы же не будете оправдывать друга-насильника,убийцу,маньяка только потому,что есть прецедент других преступлений,а он ваш кореш.Может все-таки призадумаетесь.

  191. Даже тут в деталях привераем.Албанская армия входила в Косово в 1991 году?Центральная власть Украины задавливала статус Крыма?
    Так кто же виноват в анексии Крыма?Украина?
    Я тоже про «невістку».
    Это вы с Рассеей «делаете вид»,я исхожу из официального статуса базы в Косово.

  192. Вы знаете у меня нет и не было среди близких и знакомых убийц, насильников , маньяков поэтому мне трудно ответить на Ваш вопрос. Почему трудно? Потому что я знаю случаи когда люди кричали «да я, да мы, да то , да сё» , а когда случалось ЧП то куда все это девалось. А люди были (вроде) ого-го какие.

    Я Вам тоже вопрос задам.
    Вот Вас изнасиловали (вопрос в Вашей теме) раз, второй, третий., а потом идут четвертый Вы сами повернетесь и шнурки начнете перевязывать или может коленку резко подымите, а там будь что будет?

  193. Что за бред вы несете,белены обьелись?
    Какое отношение ваш вопрос имеет к нашей полемике?
    Бла,бла,бла…

  194. О вранье в деталях.
    Разве албанская армия входила?
    нет. А Вы хотите сказать что входила например российская 58 армия? (Я уж так конкретно) Если бы эта дура вошла то ну его.

    Центральная Власть задавливала статус Крыма?
    Возьмите тот же референдум 91 года в Крыму или последующий постановления крымского парламента или попытки провести референдумы. Если забыли гугл поможет.

    Так кто же виноват в аннексии Крыма?Украина?
    Во первых нужно разделять понятия Украина и правительство Украины (исполняющие обязанности или типа честно пошурику выбранные).
    Вы считаете что Крым аннексировали, а крымчане почему то не считают что их аннексировали. А я лично считаю что Крым власть узурпировавшие майдановцы бездарно профукали . Своими поездами дружбы, чемоданами-вокзалами и прочей трескотней. Посмотрели крымчане на весь этот майдановский шабаш и послушались совета.
    Собрали чемоданы, пошли на вокзал и укатили от Украины. Только полуостров с собой еще прихватили.
    Помогала им в этом Россия? Помогала. Интересы их сошлись в нежелании видеть в Крыму ВМФ США. Факт? Факт.

  195. Что за бред вы несете,белены обьелись?
    Какое отношение ваш вопрос имеет к нашей полемике?
    ===============
    Да точно такой же как и Ваш пример.
    тут вопрос стоит бошку снесут или нет, а вы морализаторствуете, а подставлять вторую щеку или нет.

  196. Вот я и говорю,СВАн,что вы с Россией лицемеры,а то что вы подводите какую-то оправдательную базу под свое двуличие мне по…ю.Вы вроде слепой,я не собираюсь со стенкой разговаривать,тем более неадекватной.

  197. Цілком і повністю підтримую назву Єлисаветград. А псевдоісторики (понаехали) нехай себе перейменовують.

Добавить комментарий