За встановлення і повірку лічильників на холодну воду має платити їх постачальник

Саме цього добиваються від влади представники кіровоградської «Батьківщини» ось уже кілька місяців поспіль.

23 вересня нинішнього року я, як депутат Кіровоградської обласної ради, звернувся до голови облдержадміністрації А. Ніколаєнка із зверненням щодо парядку повірки засобів обліку холодної води для населення.

ми категорично проти того, щоб проведення встановлення і повірки засобів обліку холодної води було за кошти споживачів. Те, що зараз відбувається, є порушенням зокрема наступних норм:

Проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебуває в експлуатації, передбачено ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Відповідно до ч. 3 цієї статті порядок поданняфізичними особами, що не є суб*єктами підприємницької діяльності, — власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов*язані з повіркою, встановлюються Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт ( у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Пунктом 9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабміну № 630 від 21 лютого 2005 року, передбачено, що квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік. Періодична повірка, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.

З огляду на це, вважаю, на часі — розробка та прийняття Порядку періодичної повірки засобів обліку холодної води для населення ( абонентів ОКВП «Дніпро-Кіровоград»), в якому обов*язково слід закріпити, що періодична повірка засобів обліку, їх демонтаж та монтаж проводиться за рахунок ОКВП «Дніпро-Кіровоград»

Такого змісту звернення я адресував голові Кіровоградської облдержадміністрації А. Ніколаєнку, на що отримав відповідь:

«Зважаючи на те, що на сьогодні питання, порушене у Вашому зверненні, законодавчо не врегульовано, обласною державною адміністрацією направлено запит до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України». Власне, обласна влада, на моє переконання, просто займається відписками. Тим часом люди витрачають більше сотні гривень за послуги, які для них мають бути безкоштовними.

Чекаємо наступної сесії облради 6 грудня, де буде розглядатися мій запит. Побачимо, що скажуть депутати.

Варто зазначити, що  цю проблему ще влітку на прес-конференції озвучував депутат Кіровоградської міської ради Павло Топчій. Він виніс проект відповідного рішення на сесію міськради, але більшість його не підтримала. Було створено робочу групу, яка вирішила звернутися з цією проблемою до обласної ради, адже ОКПВ «Дніпро-Кіровоград» є в обласній комунальній власності. Паралельно Павло Топчій подав позов до  міськвиконкому в суд, адже саме міськвиконком затвердив існуючий порядок повірки засобів обліку води.

За встановлення і повірку лічильників на холодну воду має платити їх постачальник: 23 комментария

  1. Господин Черноиваненко , не хотела писать , но ……Вы же уже не рядовой депутат , не мелочитесь. Если решаете вопрос , решайте . А то это выглядит , как пиар от «Удара» , которые пишут про любой свой чих. Извините, я не хотела Вас как то обидеть.Если Вы добьетесь решения вопроса, люди это оценят.

  2. Пане Олександре, вітаю! Проблема дійсно актуальна, і добре, що Ви її підіймаєте. Ще краще буде, якщо Вам вдасться її вирішити. Питання поставлено правильно. Сам хотів зайнятись цим питанням, коли особисто зіткнувся з таким неподобством. Успіхів!
    :good:

  3. Шановна Людмило. Давайте рахувати разом. Фізичних осіб-абонентів ОКВП «Дніпро-Кіровоград» налічуюється 157791осіб, якщо вірити їхнім же даним. Розпломбування, монтаж- демонтаж та повірка лічильника обходиться людині в 102,50. І того, ціна цього, як ви висловилися, «чиха» дорівнює трохи більше 16 мільйонів гривень.

  4. А депутаты от БЮТ вносили сегодня на сессии предложения или проекты решений по возвращению маршруток или нет?

  5. За ініціативи міських депутатів від «Батьківщини»була створена і вже працює депутатська контрольна комісія, яка перевіряє законність затвердження нинішньої маршрутної мережі та проведення конкурсів на право перевезення. За підсумками її роботи і будуть внесені пропозиції депутатському корпусу. До речі, повноваження затвердження маршрутної мережі та проведення конкурсів лежить на виконкомі та виконавчих органам міськради. За останньою інформаціє на останньому засіданні виконкому було відновлено роботу маршруту №1

  6. цена вопроса 16 млн.
    так то воно так, але трішечки не так.
    Для поверки счетчиков установку нужно периодически сертифицировать, метрологов вызывать и т.д. и т.п. В тарифе на воду эти затраты есть? Боюсь, что нет. Что будет делать водоканал когда надо делать поверку, а денег в тарифе нет. Схема будет приблизительно такой. За три года положим, каждый потребитель в среднем отбирает 100 кубов воды. Всего потребителей 160 тысяч. итого 16 млн. кубов, а цена вопроса 16 млн. грн. значит тариф увеличат на 1 грн. за куб. как говорится яйца те же только вид сбоку, для водоканала. А для людей?

    если я использую воды больше чем по среднему в два раза, то мне поверка обойдется в 200 грн., а соседу из 3х комнатной квартиры потребляющему в два раза меньше воды поверка двух счетчиков обойдется в 50 гривен. Вот и вопрос, почему поверка одного счетчика 200 грн. а другого 25 грн.

    2. Ваше решение в пользу монополиста. У водоканала поверка 100 грн.,а частник поверит Вам в половину дешевле. Когда угробите частника водоканал подымет тариф без колебаний.

    3. Когда у меня есть время я за 10 минут снял счетчик и сам отнес на поверку, а так цельный день сиди и жди, пока сантехник из водоканала явится.

    Думать надо, прежде чем проявлять инициативу.
    Как говорится дилетант это плохо, а дилетант с инициативой это воще …

  7. Ну тогда почему «всі роботи, пов’язані з періодичною повіркою (демонтаж, транспортування, повірка та монтаж), здійснюються за рахунок ВАТ «Кіровоградгаз».» ? И чем с точки зрения закона водоканал отличается от газовиков ?

  8. Проверка в прошлом году обошлась в гривен 35, правда снимали-ставили сами и переходник свой.

  9. По мне бы лучше в приеме абонентов больше порядка было. А то они любят создать очереди а потом самоотверженно их разруливать с видом: «мы же для вас стараемся».

  10. Значит они включили свои затраты в тариф . Не на секунду не сомневаюсь в этом. За все надо платить, в магазине же ничего не дают даром.
    А , если есть добрая воля, то они могут БЕСПЛАТНО делать эту услугу самой уязвимой категории людей , а остальные должны платить.

  11. Да не обязательно. Когда прошлый раз проверяла свой счетчик,то в коридоре на пустом месте собрали очередь: сотрудники ходили-бродили по кабинетам, приняв 2-3 чел в час,а за полчаса до перерыва собралось человек 10, причем народ подходил постепенно,очереди быть не должно . Народ заволновался:час простояли без движения,еще полчаса до перерыва,потом час перерыва. И,опа-чки: за 20 мин они прекрасно распределили очередь по нескольким сотрудникам и порядок! А мы еще и благодарны: не пришлось ждать лишний час… .

  12. Я сейчас провожу эксперимент с водоканалом и Кировоградгазом. Эпопея еще та !
    Когда будет финал отчитаюсь .
    Везде.

  13. С одной стороны газ это не вода, беда может быть. А с другой стороны это особенности устройства счетчика и его поверки. При поверке домашнего газового счетчика допускается погрешность +/- 5%. Если проверяющая организация не заинтересована то в одном случае +, в другом -, а согласно закона больших чисел (если нет вмешательства в процесс) по стране будет около 0. А если поверку делает продающая организация, то она постарается сделать +4,99% в свою сторону. Второй нюанс устройство счетчика. Он состоит из двух камер определенного объема. Одна камера наполняется газом вторая газ отдает газовым приборам, потом поворот и т.д. Скажем 1000 оборотов это 1 куб газа. Но если объем камеры уменьшится, то Вы как бы получите куб, а на самом деле несколько меньше. Как же объем камеры может уменьшится? Дело в том что газ только на словах голубой, на самом деле там много всякого Г. и это Г. оседает на стенках камеры и ее объем постепенно уменьшается. За четыре года этот объем может уменьшится легко на 5%. Точно не помню но кажись поверка газового счетчика делается раз в 4 года но можно, если продавец не возражает, и раз в 7 лет. А чего ему (продавцу) возражать?

    Так что если у Вас квартирная автономка (а это около 2000 кубов в год) то выгодней самому сделать поверку домашнего счетчика раз в 4 года, но у нас таких частников нет. Да и кто им даст быть?

  14. Во-во ! Кто ДАСТ быть ?
    Депутаты? :yahoo: :yahoo: :yahoo:
    Чиновники? :wacko: :wacko: :wacko:

  15. И чем с точки зрения закона водоканал отличается от газовиков ?
    —————————————————
    Та багато чим.. Хоча б тим, що тариф на водопостачання-водовідведення погоджується органом місцевого самоврядування, а тариф на газ спускається до нас як Скрижалі з сіяющіх вєршин.

  16. Олександре Анатолійовичу, маю сподівання, що 6 грудня обласна рада підтримає Ваш запит і мешканці не тільки міста Кіровограда, а і Знамянки, Олександрії та Світловодська перестануть сплачувати незаконні платежі за повірку лічильників.

  17. Маме поставили бесплатно газовый счетчик. Заплатила 120 грн.

  18. А в нашей пятиэтажке года три уже назад ставили абсолютно бесплатно….

Добавить комментарий