Соціальний захист — Криза в головах!

Якось,  мені випала нагода пройти стажування в Управлінні праці та соціального захисту населення. Таким чином була змога подивитися на соціальну політику зсередини. Своїми враженнями  я вирішив поділитися з експертною блогерською спільнотою сайту УЦ.

Одна з найбільших проблем соціального захисту в Кіровограді – приналежність УПСЗН (в народі Соцбезів) до районних у місті рад. Бюрократична тяганина уповільнює рух коштів необхідних для виплат пільговикам. Механізм виглядає приблизно так: спочатку про перечислення коштів приймає рішення міська рада, а далі районна. І тут постає найбільша проблема – проголосують районні депутати за це рішення чи ні – лише Богові відомо, а матері з дітками, інваліди та малозабезпечні  потребують коштів незважаючи і їм не цікава позиція районних депутатів. Тож не рідко через бюрократичну тяганину кошти на рахунки УПСЗН можуть приходити з затримкою.

З іншого боку сьогодні з’явилося чимало липових пільговиків. За спостереженнями самих працівників управління більшість так званих «малозабезпечених» працюють продавцями на ринках міста, більшість без оформлення, а деякі навіть приносять довідки, що заробляють 200 – 250 грн. на місяць.

Другою великою категорією пільговиків-аферистів є так-звані одинокі матері. При чому часто вони є одинокими не на одного чи двох дітей а й на трьох і на чотирьох. Звідки ж беруться діти? – Все просто: проживаючи спільно жінки не оформлюють шлюб зі своїми чоловіками, а при народженні дітей записують іх, як безбатченків. Є й такі, які оформлюють липову інвалідність на дітей, щоб отримувати  ще й допомогу по інвалідності.

Якщо бюрократичні проблеми соціального захисту в Кіровограді можна легко подолати, просто перевівши Управління паці з районних рад на баланс Кіровоградської міської ради (таким чином буде усунута зайва бюрократична ланка, що лише гальмує процес), то проблема пільговиків-аферистів має суто моральний характер. Як казав професор Преображенський: «криза — в головах»!

Соціальний захист — Криза в головах!: 5 комментариев

  1. ще варто згадати про липових чорнобильців, які іноді отримують пенсії вдвічі більші ніж люди, які були на ліквідації аварії…
    :good:

  2. Сань, а працівники управління соціального захисту не пробували звернутися до відповідних органів щоб перевірити довідки про заробітну плату в 200-250грн. Слова то мають бути чимось підкріплені. Погодся, якщо лбдина їздить на шкоді або лексусі і приносить довідку про заробітну плату в розмірі 200грн. То цим мають зацікавитися відповідні органи. А якщо малозабезпечена людина приходить в якомусь не дуже новому та сучасному одязі, то хіба можна її в цьому зайвий раз нагадувати. А zкщо малозабезпечені громадяни і працюють на ринках, то не від гарного життя стоять і в спеку, і в дощь, і в мороз. Ти пробував на ринку на хліб заробляти? Пропоную проексперементувати. Як на мене в даному посты ти «обплював» управління соціального захисту. Сань, скажи ти стажувався в управлінні соціального захисту — яке знаходиться на Луначарського, пардон на Чорновола?

  3. Тщательнее классиков читайте, умник, ведь профессор Преображенский говорил «разруха в головах»

  4. Моему внуку 11 лет и 9 из них,так получилось.он живёт с нами.дедом и бабой. И решили мы оформить опекунство,лишив нерадивого папу наконец-то родительских прав.Врагу не пожелаю тех мытарств,через которые нам пришлось пройти.Но ещё не всё,впереди-суд.Задолженность папы по алиментам составляет 35000 .Г-во ясно не помогает ничем,да и не обращались мы…Когда всё кончится.я поделюсь с коллегами своими впечатлениями по поводу.К чему я ?рядом живёт интересная многодетная семья:деньги на ребёнка получили-в интернат.Очередь следующего.И до каких? Ответ найти невозможно.

Добавить комментарий