Реформування ЖКГ по-регіонівські: благо чи біда для кіровоградців?

Сьогодні усіх без виключення мешканців 1457 багатоповерхівок міста Кіровограда хвилюють проблеми утримання їхніх будинків та прибудинкових територій. Іржаві труби та крани в підвалах, будинки, які не бачили ремонту понад 20 років, діряві дахи, будівництво гаражів без погодження мешканців. Люди обурюються, бо тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій зростають, а якість послуг не поліпшується. Міська влада, ухваливши Програму реформування сфери обслуговування житлового фонду та прибудинкових територій, фактично переклала вирішення проблем на плечі жителів Кіровограда. Новоствореному комунальному підприємству «Кіровограджитлосервіс» будуть передані на баланс усі багатоквартирні будинки та гуртожитки. Доля ЖЕКів та КРЕПів залишається під питанням. Програма реформування була прийнята без обговорення з громадськістю, а тому люди почали обурюватися. Чи є альтернатива тому, що запропонувала влада? Що потрібно зробити найближчим часом? Про це говорили під час круглого столу «Реформування ЖКГ по-регіонівські: благо чи біда для кіровоградців?».

В обговоренні проблем ЖКГ взяли участь кандидат у народні депутати України, економіст Андрій Табалов, київські експерти з питань ЖКГ Вікторія Руденко та Володимир Кірюшин, представники житлових будинків та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Кіровограда та Світловодська, депутати місцевих рад, журналісти.

«Кіровоградці під час зустрічей задають мені одні й ті ж питання: чи будуть підвищувати тарифи, чи будуть ремонтувати їхні будинки та чи зможуть вони знайти сантехніків чи ремонтників, якщо ліквідують КРЕПи», — зазначив кандидат у народні депутати України Андрій Табалов. – «Особисто мене вразив пенсіонер із Жадова, який разом зі своїм зверненням проти реформи приніс ржаві труби та кран, який був у підвалі їхнього будинку. Просив передати привіт міській владі», — підкреслив Андрій Табалов.

Ситуація з утриманням житлового сектору справді катастрофічна. Близько третини 1457 багатоповерхових будинків потребують негайного капітального ремонту або реконструкції. 10 відсотків будівель перебувають в аварійному стані. Борг КРЕПів та ЖЕКів складає 8 млн.гривень. У Програмі реформування чітко написано, що КРЕПи та ЖЕКи будуть ліквідовані, а керуюча кампанія «Кіровограджитлосервіс», на баланс якої до жовтня 2012 року будуть передані 1457 багатоповерхівок, управлятиме житловими, нежитловими будинками, спорудами та іншим майном, незалежно від форм власності.

Кіровоградці не підтримують антинародну реформу. Свідченням того є 5 тисяч підписів жителів міста під зверненням про захист їхніх до депутата обласної ради Андрія Табалова.

На думку експерта з питань житлово-комунального господарства Володимира Кірюшина, програма влади – документ, підготовлений, на перший погляд, на достатньому рівні. Проте – це пряме виконання вказівки зверху щодо «причісування» старих програм до вимог нової влади. Ця робота ведеться в усіх містах та регіонах України.

«Програма міської влади Кіровограда – це звичайна заміна вивіски, яка по суті не є реформаторською. Це крок до підвищення рівня корумпованості цієї сфери. Тому що реформи передбачають розвиток конкурентного середовища, покращення і доступність послуг, участь мешканців в управлінні власним майном, підвищення якості послуг і безпеку життєдіяльності», — підкреслив Володимир Кірюшин. «Зокрема, у програмі сказано, що управляюча компанія буде самостійно визначати підприємства чи виконавців послуг для проведення робіт. Тобто, без конкурсів та тендерів буде розподілятися 34% від коштів, зібраних за квартплату – а це понад 11 млн.гривень. Але головний ризик у тому, що управляюча компанія буде єдиним монополістом, який управлятиме приватизованим житлом», — впевнений експерт.

«Ця програма не відповідає діючому законодавству. Оскільки рішення про передачу будинків на баланс управляючої компанії повинні приймати усі співвласники багатоповерхівки. А так як 95 % квартир приватизовані, то потрібно запитати згоди власників житла», — розяснила експерт з питань ЖКГ Вікторія Руденко.

Учасники круглого столу прийняли резолюцію, в якій звернулися до кіровоградців із закликом бойкотувати програму реформування ЖКГ по-регіонівські. А для захисту інтересів мешканців багатоквартирних будинків запропонували розробити альтернативну концепцію розвитку житлово-комунального господарства. Для цього буде створено робочу групу з економістів, експертів з питань ЖКХ, представників ЖЕКів, КРЕПів, ОСББ та жителів багатоквартирних будинків.

Реформування ЖКГ по-регіонівські: благо чи біда для кіровоградців?: 21 комментарий

  1. «Але головний ризик у тому, що управляюча компанія буде єдиним монополістом, який управлятиме приватизованим житлом», – впевнений експерт «Ця програма не відповідає діючому законодавству. Оскільки рішення про передачу будинків на баланс управляючої компанії повинні приймати усі співвласники багатоповерхівки. А так як 95 % квартир приватизовані, то потрібно запитати згоди власників житла», – роз’яснила експерт з питань ЖКГ Вікторія Руденко.» — мда, эксперты киевские … Вообще то даже кандидату экономических наук должно быть понятно что управляет приватизированой квартирой её хозяин. А чердаки, подвалы вместе с квартирами не приватизировали и это коммунальная собственность. И решение должны принимать все жильцы если дом кооперативный или создано ОСМД, а их всего 17 в городе.
    В общем какая оппозиция такие и эксперты.
    «Кіровоградці під час зустрічей задають мені одні й ті ж питання: чи будуть підвищувати тарифи, чи будуть ремонтувати їхні будинки та чи зможуть вони знайти сантехніків чи ремонтників, якщо ліквідують КРЕПи», – зазначив кандидат у народні депутати України Андрій Табалов.
    Я неделю потратил на вызов электрика. Он пришёл, в 9.00 утра, в дупель пьяный. Вопрос к кандидату экономических наук Табалову — НА ХРЕНА МНЕ НУЖЕН ТАКОЙ ЖЭК?

  2. Нормальні експерти, та мабуть кажуть ті речі, які ви, шановний пане не розумієте, чи гірше – не хочете сприймати, бо вони правдиві!
    Ви, шановний пане Jesuit, сподіваєтесь, що після 01 січня 2013 року, на ваш виклик буде приїжджати пан Фурманов і буде привозити особисто, тверезого і дуже фахового спеціаліста???

  3. 5 тысяч людей? Из 1400 с лишним домов? То есть где-то 3 человека с одного дома поддерживают ЖЕКи? А остальные десятки тысяч жильцов не поддерживают? Ну, оооочень спорное мнение господ антиреформаторов. Не говорите пож-ста впредь за всех жильцов. Можете обратиться в дом на Гоголя 91 и Перспективная 46. Много нового услышите о ЖЕКах. О 10-м КРЕПе вообще молчу

  4. А можно конкретнее — правдивые вещи в чём? Если эксперт ЖКХ не понимает разницы между коммунальным, кооперативным домом и ОСМД то о чём можно говорить.
    Да я хотел бы чтобы приезжали трезвые специалисты и качественно выполняли свою работу.
    Кстати, а Вы программу читали? Там на все Ваши вопросы есть ответы.

  5. Вот почитал я статью и понял.
    Об’єднана опозиція включилась в борьбу штабов на блоге….
    или как вариант, господин Васильченко пытается зарисоваться перед новыми хозяевами «Батькивщины» — семьей Табаловых :yes:

  6. А ніхто і не казав, що кіровоградці «палають» любов’ю до ЖЕКів. Питання в тому, чому маючи всі необхідні важелі впливу, міська влада, просто не реформувала комунальну сферу? Навіщо створювати надбудову? А що до «не казати за всіх мешканців», то і не претендуємо, люди самі за себе кажуть і кажуть «НІ» тій реформі яку їм нав’язують!

  7. А про яку війну, ви шановний кандидат в народні депутати України кажете? У вас є штаб? Ви проти когось воюєте? Взагалі, юридична освіта має дати людині певну толерантність і зваженість в висловлюваннях! Судячи з вашої, недолугої, риторики, ви в своєму світогляді рівняєтесь на Ківалова та Олійника… Пан Васильченко залишає за собою, навіть не питаючи дозволу у юного кандидата в народні депутати України, юриста Ярослава Турчина, право, писати в своєму блозі те, що його, пана Васильченка турбує. А ваші хворобливі домисли, які ви пане Ярославе, з пафосом викладаєте на блогах, претензійно називаючи «Аналитический материал подготовил – Ярослав Турчин, специально для блогга УЦ» є тільки вашими, ні чим не підтвердженими думками…

  8. Это вполне терпимо для кировоградцев. Как показывает история, народ по — настоящему можно разозлить только введением сухого закона, всё остальное, даже войну, можно выдержать. Да, будут какие — то реформы, переделы, это всё терпимо , но когда у тебя отнимают выпивку и хорошую закуску — кто это выдержит ?

  9. А кто был при власти до осени 2010 года в г. Кировограде и имел все рычаги влияния? Или проблема ЖЭКов возникла в 2011-2012 годах?

  10. Мером міста був представник КПУ – Пузаков В.Т., за ЖКГ відповідав представник Партії регіонів – Кухаренко В.І.

  11. Ну да, ну да. Конечно. Другого ответа и не ожидал.
    Тогда нафиг вы вообще нужны, если вам как плохим танцорам то партия регионов, то пузаков с кухаренко мешают.

  12. Ну хоча б для того, щоб з мовчазної підтримки таких як ви, пане Jesuit, Партія регіонів не займалась виключно танцями і чорнобривцями, а по-справжньому займалась виконанням того, що сама ж і виклала на папері… Це і передвиборчі обіцянки нині діючого Президента України і «Центральний регіон – 2015», які однаково не виконуються і є «зразком популізму», таке собі чтиво про наміри, «що б я зробив, як би знайшов чарівну паличку…»

  13. Ох, Сергей, я бы понимал, если бы действительно при власти Вашей оппозиционной силы был «рай земной», ну или хотя бы попытка его сделать. Вы сначала парируйте слова Ларина о том, что «покажите, кто сделал больше». Что-то я не замечаю активности в этом процессе. Поспорьте конкретными делами. Те, хоть чернобрывцы с деревьями садят, перинаталки открывают, вон машину пригнали по измерению радиации и радона. А вы что? Бейте конкретикой. Посадите розы, хоть картошку посадите и то польза будет. Меня, кстати, до сих пор интересует вопрос почему «оппозиционер» Табалов не убрал игровые автоматы с автовокзала, пока регионал Ларин не сказал убрать к чертовой матери? Во всех делах «оппозиция» ждет команды сверху от регионалов?

  14. Давайте не отходить от темы. Конкретная тема Вашего поста — реформа жкх по регионовски. Повторяю свой вопрос. С 2006 года каким образом БЮТ пытался решить эту проблему? Какие предлагались программы? Их реализация?
    Сейчас — где альтернативная программа?
    Одним словом не можете работать — не мешайте другим.

  15. А реально на круглом столе женщина — Виктория Руденко, спец из киевского профильного НИИ по ЖКХ, разложила по полочкам эту реформу. С указанием законов, постановлений Кабмина и т.д. Главный козырь — каждый из нас в приватизированной квартире является совладельцем дома. И по закону, новая управляющая компания должна заключить договор с каждой, повторяю — каждой квартирой, каждым совладельцем дома и придомовой территории. Этого и не думалось делать. Поэтому она советует подавать в суд.

  16. И в чем проблема? Облэнерго имеет индивидуальные договора и управляющая компания в состоянии это сделать. Но если по уставу ОСМД, с которым я согласился, вступая в члены ОСМД, правление может выступать от моего имени, заключая договора с коммунально-обслуживающими предприятиями, то меня это вполне устраивает.

  17. Виходить замкнене коло. З одного боку дійсно треба укладати договори з кожним, з іншого, враховуючи контингент мешканців деяких багатоповерхівок, нічого з цієї затії не вийде. Зібрати всіх разом одночасно просто нереально. Використовувати метод «прямих продажів» — розтягнеться на роки з невідомим результатом.
    Не можна ігнорувати і той факт, що дуже значна мешканців приватизованих квартир (якщо не більшість) взагалі притримуються тези: «Квартира моя, приватизована, тому про яку квартплату взагалі мова?». :mail: От і спробуй з такими подискутувати. Скоріше будинок завалиться.
    Проблема з проблем, одним словом. І поживне середовище для передвиборчих спекуляцій.

  18. Очень показательный момент в вашем посте: ««Особисто мене вразив пенсіонер із Жадова, який разом зі своїм зверненням проти реформи приніс ржаві труби та кран, який був у підвалі їхнього будинку. «(цитата Андрея Табалова)

    Скажите, кого из нас можно «вразити» ржавой трубой из подвала?

    Андрей, конечно, парень хороший, но от подвалов и ржавых труб он далек, как декабристы от народа.

  19. А почему вы решили что это и не думалось делать?Вообще то договор между собственником и компанией это также очевидно как и в магазине давать деньги за товар. Или думаете что одни вы умные а горисполкоме идиоты сидят.

  20. Могу сказать чего боится обычный человек,житель пятиэтажки. Чего боюсь я.Я не экономист, не коммунальщик,многого не понимаю, может не совсем правильно выражаю свои мысли, но может у меня получиться.Я боюсь что после вступления в объединение совладельцев (особенно если это произойдет против воли жильцов), или после выделения отдельного счета для дома какая-то часть жильцов просто забьет на решение проблем дома.По простому либо вообще не будет платить кв.плату,либо не будет сдавать доп.деньги на поддержание дома.У нас в подъезде 18 кв-р. так на сбор денег реагируют следующим образом 3-5 кв дают деньги безоговорочно,еще столько же молча не сдают,остальные все нервы вымотают,а потом может сдадут. У стариков аргумент железный: нам уже ничего не надо.Даже на новую скамейку,на которой именно старики и сидят,и то не собрали.Молодежи тоже дальше своих квартир ничего не интересно.Вот и получается что3-5-10 квартирам придется отдуваться за всех.

  21. 1998 году искал помещение под офис заглянул в Акустику (там первым замом правления был Фурманов, не последний человек) и быстро вышел из этого свинятника. Снял офис в здании через дорогу. Арендавал там помещение почти 10 лет, пока на институт не наехали работники инспекции по ценам (кермувальником був пан Фурманов). тема наезда — институт держит самые низкие цены по арендной плате и между строк берет дополнительно налом. для справки за 10 лет все платежи только безнал. Результат: Оплату институт поднял, много арендаторов свалило. институт остался при своих. арендаторов стало в два раза меньше а аренда в два раза больше вот на круг получилось тоже. а в чем прикол? а рядом два здания Акустика и бывший ПКИ. хозяева которых как я могу предположить близки пану Фурманову. Акустика уже давно продала 99% своих станков и живет с аренды ПКИ тоже имеет немерянно площадей под аренду. Цель наезда прозаична несбивай стоимость аренды соседям. Может это я придумал? может. но факты упрямая вещь.

    ну а теперь этого Пана поставили керувать управляющей компанией. А что компания делает?
    1 рулит финансовыми потоками
    2 заключает договора с кем сочтет за нужное
    3 оплату производит за выполненные работы при предоставлении подписей …

    Вы уж меня извените, но это мечта Рабиновича.

Добавить комментарий