Політичні міфи

Одним з найефективніших видів маніпуляцій є маніпуляція масовою людською свідомістю, яка заснована на політичному міфі. Через  відсутність достатньої достовірної інформації міф неможливо заперечити, а тому він є най живучішою інстанцією в політичному полі.
За допомогою міфу людина прагне зробити середовище свого існування більш прихильним до себе. Саме на основі міфології виникає ідеологія, що породжує колективні міфи, а потім активно паразитує на них.
Сучасні політичні міфи характеризуються жорстким нав’язуванням об’єктів поклоніння та атрибутів віри, таких, як партія, вождь, нація, держава, плюралізм, демократія…
Політики сьогодення більш, чи менш  вдало користуються політичними міфами. Імідж кожного окремого політика конструюється на основі політичного міфу. А самі політичні гравці часто виглядають пророками, передвісниками майбутнього спекулюючи  на переважно позитивних цінностях людської  уяви.
Є і загальновідомі поширені в суспільстві політичні міфи, такі як наприклад  росіян «віра в доброго царя». Чи наприклад в українців «віра у те, що прийде хтось з закордону і нам допоможе». Ці міфи живуть століттями, а тому саме вони найефективніше діють на масову психологію електорату.

Політичні міфи: 8 комментариев

  1. :good: И как специально, под постом баннер на новость о Тимошенко

  2. Чи наприклад в українців «віра у те, що прийде хтось з закордону і нам допоможе»
    =========================
    Очень точно можно приложить к нашей оппозиции… :mail:

  3. часто в подібних новинах політичні міфи більш рейтингові ніж реальність

  4. Да к там и Янукович с Фирташем — хорошенькая иллюстрация нашего мифотворчества.

  5. Там вверху был как раз меняющийся баннер с юлей, потому и написал. Да, внизу еще два-)

  6. «Есть только миг между прошлым и будущим» (с), все остальное — мифы в той или иной степени.

  7. А я б не робила такий акцент на міфи та ще й політичні! Як на мене зараз в моді не міфи, а легенди. Такі собі сказання, на основі реальних фактів, але з елементами піар-доцільних родзинок! До речі легенди використовують не тільки в політ-технологіях, а й у будь-якій організації чи приватній фірмі. (наприклад: у нас не п’ють ( що не п’ють чого не п’ють ніхто ж не уточнює ). Так легенди допомагають у створенні іміджу та підтримці корпоративного духу ! B-)

Добавить комментарий