«Перевесло» відроджується

    Вчора, 4 січня 2012 року, на зборах громадськості міста прийнято рішення про відновлення діяльності у Кіровограді громадсько-політичного клубу «Перевесло». Кіровоградці середнього і старшого покоління пам’ятають, яку роль відіграло «Перевесло» у 1989-1992 роках. Це громадське об’єднання на чолі із Володимиром Панченком було каталізатором і натхненником більшості акцій, спрямованих на відродження української мови, культури, історії, традицій. «Перевесло» відіграло ключову роль під час перших альтернативних виборів в Україні. Згадаємо, тоді, ще у Радянському Союзі, завдяки вмілій організаційній та ідеологічній роботі кіровоградці обрали до Верховної Ради України першого скликання не комуністів, а представників демократичної опозиції Володимира Панченка та Віктора Шишкіна.

   І ось через два десятиліття, коли держава знову потрапила у складне політичне, економічне і, особливо, духовне закріпачення провладними апологетами «русского мира», творча інтелігенція краю вирішила не мовчати, а чітко і рішуче заявити владі про свою незгоду із політикою згортання всього українського, байдужості влади до діяльності творчих спілок, митців. Про це на зборах говорили заслужений журналіст України Броніслав Куманський, доктор філологічних наук Григорій Клочек, голови обласних організацій Національних спілок письменників та художників Василь Бондар та Михайло Надєждін, кандидат філологічних наук Олександр Ракушняк, депутат обласної ради Ірина Малик та ін.

    Останньою краплею, яка змусила інтелігенцію міста заявити на повен голос про своє обурення, стало  нахабне і цинічне відсторонення від роботи  директора театру Корифеїв Михайла Ілляшенка. Замість слів подяки за сумлінну десятилітню творчу працю по збереженню і відродженню славних традицій першого українського професійного театру, навздогін Ілляшенку несуться зухвалі й примітивні звинувачення нібито у розвалі театру і навіть якихось фінансових зловживаннях. Такою є кадрова політика і методи усунення із посад невгодних керівників правлячою Партією регіонів, яка монополізувала сьогодні всю владу на Кіровоградщині.

   Першим документом відродженого «Перевесла» стало звернення до очільників області Сергія Ларіна  та Миколи Ковальчука розібратися по суті конфлікту, не застосовувати партійний принцип при кадрових змінах, до того ж у такій делікатній сфері як театр. Присутні висловили бажання і готовність взяти участь в акціях протесту, спрямованих на захист акторів і керівника театру імені Кропивницького.

«Перевесло» відроджується: 32 комментария

  1. Та, звісно ж, Ратушняк!!!
    Але поки долетить до сайту, може знову Ракушняком стане. Щось у мене правопис тут сам править автоматично, а я не завжди помічаю і виправляю!Sorry!

  2. Ну знаєте «Замість слів подяки за сумлінну десятилітню творчу працю по збереженню і відродженню славних традицій першого українського професійного театру, навздогін Ілляшенку несуться зухвалі й примітивні звинувачення нібито у розвалі театру і навіть якихось фінансових зловживаннях.»

    Леоніду Кучмі теж ніхто грамот за успіхи в роботі не виписував! А подякувати?! Я б подякував, якби були результати цієї роботи!
    А не слова — «Я намагався», «Мені перешкодили», «Я старався, я хотів»…
    А результат наступний! З 10 студентів, до яких звернувся з пропозицією відвідати виставу кіровоградського театру, дев’ять мені відповіли в контексті «ти що з дуба впав, театр же на реконструкції»! От і результат! І мене не цікавить це прорахунок губернатора Мовчана, колишнього начальника управління культури Овчаренко, екс-голови обласної ради Сухомлина чи когось іншого! Цих всих людей вже немає на посадах і пан Ілляшенко, якби був порядною людиною і зіткнувся з перешкодами, вчинив би по-європейськи і пішов сам! А то ситуація складається як з колишнім мером Черкас Олійником (другом пана Нікуліна), якого виносили з кабінету у власному мерському кріслі, яке він не хотів полишать!

    Щодо «Перевесла», дуже радий з того, що буде організація, яка буде сприяти розвитку в першу чергу літератури і культури міста! Маю надію, що вона не перетвориться у закритий клуб опозиційно налаштованих, а буде готова прийняти в свої лави усіх бажаючих! :good:

  3. Скажите где реально в Кировограде можно обучиться взрослому человеку украинскому,разговорному языку и опрактиковать выученное?

  4. «А то ситуація складається як з колишнім мером Черкас Олійником (другом пана Нікуліна), якого виносили з кабінету у власному мерському кріслі, яке він не хотів полишать!»

    Как то ты не очень почтительно отзываешься об одном из официальных глашатаев вашей партии :scratch:

  5. Чесно кажучи, це питання мене застукало зненацька. Попитаю у практикуючих викладачів-філологів.
    Але у мене є друзі, які, поборовши певний сором і дискомфорт, почали публічно пробувати говорити українською мовою, і у них це виходить з часом все краще і краще. На відміну від Миколи Яновича. Мабуть, справа у бажанні і повазі до мови народу, який дав назву цій державі.

  6. Я задал этот вопрос не в том смысле,чтобы вас подначить, а реально. Лично мне необходимо просто для работы. Но при всем уважению к украинскому языку,обучиться правильному произношению просто самому НЕВОЗМОЖНО. Нужны какие-то курсы,занятия.
    Государственная пропаганда украинского я зыка по понятным причинам отсутствует,поэтому и обратился к вам.

  7. У меня в памяти Олийник Владимир Николаевич — народный депутат Украины. В Верховной Раде Украины пятого созыва с 2006 года от Блока Юлии Тимошенко, № 30 в избирательном списке.

  8. Руслан Валерьевич, если когда-то вы станете членом Партии регионов это не изменит моей принципиальной позиции по поводу прошлого! А вообще, я всегда уважал людей, которые не бегают, а отвечают за свой выбор и отношение к той или иной полит.силе!

  9. Партия Регионов это не тюрьма и не сума, поэтому от членства в ней с большим удовольствием зарекусь. Чур меня, чур! :bye:

  10. Стосовно Миколи Яновича я б не був настыльки категоричним. Мені здається, що він абсолютно щиро прагне говорити українською, але, можливо, якась тотальна непристосованість його мовного апарату до фонетичних особливостей саме української мови вкупі з відсутністю музичного слуху навіть не дають йому самому усвідомити і зрозуміти, наскільки жахливими є його спроби. :yes: Можливо я помиляюся, але мені здається цей випадок є саме таким.

  11. Таким самим є приклад Віктора Івановича Шишкіна. Людина «на відмінно» опанувала практично з нуля українські лексику і граматику, але його фонетика — це «тіхій ужас» 😥

  12. Между словами «одного» и «меньше» ты явно подразумеваешь какое-то дополнительное слово, но я тебя как обычно прощаю по причине малолетства. 😉

  13. Нет я явно подрозумеваю всегда, то что пишу. Уж извините издержки знака зодиака! Родился 2 апреля! B-)
    Насчет на одного меньше, то в 2010 просто было впечатление, что куда выгоднее и уважительнее было работать в Батькивщине и потом перебежать в ПР, чем с 2004 года поддерживать Януковича и Партию, т.к. количество «ошибшихся» в годы Майдана и «исправившихся» в наших рядах превышает число старожилов партии, а это порой раздражает! Хотя ошибки сходны с РКП(б), перерожденцы захватывают влияние в партии на местах, отодвигая старую гвардию, которая сделала революцию 1917 :yes:

  14. У нас был в университете преподаватель, просто гениальный ученый, хороший специалист своего дела, но в виду национальных особенностей он никак не может правильно произносить слова на украинском, хотя знает язык идеально! Ну что поделать если человек не этнический украинец и фонетические особенности этого языка ему не даются?! 😉

  15. але особисто мене тішить вперте прагнення Миколи Яновича оволодіти державною мовою. молодець. цікаво твільки — він фонетику чи фонетика його?

  16. Автор не удосужился дать объективную характеристику мнения своих оппонентов,как в духе старых времен,потому и веры ему нет.

  17. Автор не удосужился дать объективную характеристику мнения своих оппонентов,
    ===============================
    А кто оппоненты? Ларин,Ковальчук,Спинул?
    Так два последних все сами за себя уже сказали. Куда уж объективнее. Весь город гудит. А Ларин пока еще, как мне известно, свое мнение не озвучивал.

  18. А в самом деле.Я не знаю сути конфликта в театре,а хочу знать,все-таки,театр,спектакли,которые мне довелось видеть,неинтересны.Что для этого нужно?Прочитать и узнать в СМИ мнения обеих сторон,изложенных точно,беспристрастно.И что же я витаю?
    «духовне закріпачення провладними апологетами «русского мира», «-клише знакомо,его повторяли все 20 лет,
    » творча інтелігенція краю вирішила не мовчати, а чітко і рішуче заявити владі про свою незгоду із політикою згортання всього українського,»-очевидная чушь,без комментариев.
    навздогін Ілляшенку несуться зухвалі й примітивні звинувачення нібито у розвалі театру і навіть якихось фінансових зловживаннях. Такою є кадрова політика і методи усунення із посад невгодних керівників правлячою Партією регіонів, яка монополізувала сьогодні всю владу на Кіровоградщині.-Все это риторика ,голословно, до ТЕХ ПОР,пока не будет ДОКАЗАНО,возможно и в СУДЕ.
    Не исключено,автор ОКАЖЕТСЯ прав,НО в НАЧАЛЕ ДОЛЖНЫ БЫТЬ ПРЯМЫЕ доказательства.Ну а ссылки на авторитет-глупость..Скажем у Клочека есть публикация о Велесовой книге.Между тем,историки знают,что ее достоверность под большим вопросом.Сам он,похоже,этим не озабочен.
    Козлов В.П. Обманутая, но торжествующая Клио. Подлоги письменных
    источников по российской истории в XX веке. — М: «Российская политическая
    энциклопедия» (РОССПЭН), 2001. — 224 с.

  19. Алекс, я не сказав ніде, що я у цій темі безпристрасний. Я ще й як пристрасний, коли бачу і відчуваю, як владна босота ладна нищити будь-які прояви українського духу і української культури. Звісно, як я це розумію.
    Якщо для Вас це кліше і чушь — пройдіть мимо. Я себе привчаю вже на форумі не заходити і не коментувати ті теми, які мені нецікаві або поверхові за змістом і ходом обговорення.

    На жаль, ця тема не зацікавила редактора і журналістів газети обласної ради і обласної держадміністрації «Народне слово», яким сам Бог велів всебічно і безпристрасно розкрити резонансний конфлікт у комунальному закладі обласної власності, яким є театр Кропивницького. Переглянув номер за 5 січня і на 20-и сторінках дрібного шрифту НІ СЛОВА не знайшов про це. А жаль, бо це прямий обов’язок газети, яка видається за гроші платників податків.

  20. Сергей,полностью С Вами согласен. Точно так же листал «НС», дабы услышать мнение (позицию) власти. В принципе, назначив Спинула, ЭТА позиция ею уже обозначена. Тут другое. Совершенно ИГНОРИРУЕТСЯ реакция общественности. В такой ситуации ВЛАСТИ действительно ТРУДНО рассчитывать на «объективную характеристику мнения своих оппонентов».

  21. Как-то странно… А вот если бы не сняли Илляшенка, творча інтелігенція краю НЕ вирішила б «не мовчати, а чітко і рішуче заявити владі про свою незгоду із політикою згортання всього українського, байдужості влади до діяльності творчих спілок, митців»?

  22. Дійсним патріотам України важливіше фонетика! :yes: :yes: :yes: Бо ніяка гола …. і босі ноги й ніякість як управлінця, не зможуть зрівнятись з ганьбою незнання рідної мовоньки! :bye: :bye: :yahoo:

  23. Борменталь, я думаю, що вирішила б. Просто зняття Ілляшенка — це як остання крапля, яка переповнила чашу терпіння…
    «Перевесло» планує проводити регулярні збори з різних актуальних проблем життя області, зареєструється як офіційна громадська організація…

  24. «В такой ситуации ВЛАСТИ действительно ТРУДНО рассчитывать на «объективную характеристику мнения своих оппонентов».»-Дело чести оппозиции объективно оценить ситуацию.Этот императив не зависит от позиции власти.

  25. В принципе согласен, но если у власти есть ВЕСОМЫЕ аргументы, то почему их не озвучить? В конце концов «свет клином» (в данном вопросе) сошёлся не только на оппозиции. Событие действительно взволновало культурную общественность города. И отношение к нему весьма НЕ ОДНОЗНАЧНОЕ. Дело чести власти ( это же в ЕЁ интересах!) погасить возникший конфликт,расставив все точки над «И». И этот императив не зависит от позиции оппозиции.

Добавить комментарий