Оголошую війну!

Від сьогодні оголошую війну канцеляризмам – на сайті й у газеті, у своїх текстах і наших журналістів.

Зазвичай прес-релізи виглядають приблизно так: «Чоловік, 1970 року народження, проник у домоволодіння потерпілого шляхом вибивання вікна, де скоїв крадіжку грошових коштів у сумі 50 гривень».

Жодна адекватна людина так не говорить. (А писати треба – це моє тверде переконання – якнайпростіше, не скочуючись, звісно, до примітивізму.)

Тому звучати ця трагічна історія має так: «41 річний чоловік вибив вікно і вкрав із будинку 50 гривень».

Тому війна. Жорстока, нещадна і постійна. Буде важко, бо ворог устиг окопатися всюди, не лише в прес-релізах. Канцеляризми – у статтях, книгах, оголошеннях, анонсах… Але я вірю в перемогу здорового глузду.

Оголошую війну!: 8 комментариев

  1. Андрей, я долго воевал с М. Нетребенко. Блин, хто этот Нетребенко по половому признаку? Мужчина? Женщина? 21-й канал до сих пор подписывает авторов именно так. Пипец.

  2. Более того, издавна известна ментовская формула «предметом, похожим на кулак, набил предмет, похожий на синяк»

  3. Андрей,мысленно с Вами!
    Присоединяюсь!Еще не придумал — как,но присоединяюсь. 🙂

  4. Лучше боритесь с такими фразами: «в одном из сел одного из районов одной из области один из чиновников украл некую сумму.» Нужно называть фамилии, суммы, должности точно.

  5. З фразами «в одном из сел одного из районов одной из области один из чиновников украл некую сумму» також треба боротися, погоджуюсь.

    Але. По-перше, саме в такому вигляді повідомляють про події різноманітні прес-служби, і взнавати в кожному випадку прізвища, населені пункти тощо за допомогою власних джерел — не вистачить ані часу, ані журналістів (у нас, принаймні).

    По-друге, назвавши когось крадієм до рішення суду, ризикуєш нарватися на судовий, вибачте за тавтологію, позов.

    Тому ми користуємося універсальною формулою: шукаємо прізвища та інші конкретні дані лише в резонансних випадках. Вдається не завжди, звичайно, однак ми стараємось.

  6. Цей канцеляризм називається ДІЛОВА МОВА. Ми ще в школі вивчали

Добавить комментарий