От лучшего инженера лучшим литераторам

О «лучшем инженере среди поэтов» (это прозвище наш земляк, выпускник Елисаветградского реального училища Евгений Маланюк получил в эмиграции) у нас заговорили в 1997 году, когда мир праздновал 100-летие поэта. Тогда на родине, в Новоархангельске, где родился Маланюк, был установлен памятник поэту, а в областном центре в его честь переименовали улицу. Спустя пять лет была основана премия Кировоградского облсовета имени Евгения Маланюка, которая на сегодня является самой престижной литературной премией Кировоградщины.

На прошлой неделе жюри премии Маланюка назвало лучших литераторов Кировоградщины 2007 года. В номинации «Художественная литература» победителем стал поэт Леонид Беспалый за книгу стихов «Iти й падать…» (кроме этой книги на соискание премии выдвигались сборник новелл В.Ганоцкого «Поцiлунок роси», сборники стихов Е.Железнякова «Поминальнi роки», В.Могилюка «Свято врожаю» и В.Сиднина «12 километр»). Лучшей книгой в номинации «Литературоведение и публицистика» был признан учебник «Стежки до таїни слова» профессора Василия Марко (на эту номинацию была выдвинута также книга П.Черного и В.Шило «Бодай-цикута»). Третьим номинантом премии — за лучший перевод — стала Ольга Полевина, которая перевела на русский язык поэмы Лины Костенко «Скифская одиссея» и «Цыганская муза». По словам члена жюри премии Василия Бондаря, в этом году впервые вручалась премия в номинации «Перевод» — раньше не было достойных…

От лучшего инженера лучшим литераторам: 2 комментария

  1. маланюк-обыкновенный бездарный писака-националист,поднятый на пьедестал в угоду политической конъюнктуре.По масштабам своего творчества выглядит бледненько и вовсе непримечательно.Спросите,многие ли читают его книжечки для себя,для души,а не по принуждению?Кроме 10-15 фанатиков таковых днем с огнем не сыскать.

  2. Інформація "на эту номинацию была выдвинута также книга П.Черного и В.Шило «Бодай-цикута»"
    не відповідає дійсності. Ми з Павлом Чорним відкликали свій роман листом до голови журі від
    12.01. 2008. Ось цитата з нашого листа:

    "Ми, Павло Чорний та Віктор Шило, автори роману «Бодай-цикута» (Київ, «Факт» 2006), висунутого на здобуття премії ім. Маланюка Кіровоградським кооперативним коледжем економіки і права, відкликаємо наш твір, бо вважаємо, що цю творчу відзнаку дискредитовано. Відхід від п.2 «Положення про премію», де йдеться про високохудожність творів, що номінуються, гуртовщина з явними ознаками корпоративної корупції, заполітизованість більшості членів журі унеможливлюють нашу участь у процесі здобуття такої премії.
    Показовими є інсинуації навколо книги кіровоградця Валерія Сидніна
    «12-й кілометр», високий художній рівень поезій якого визнаний не тільки в Україні, але й в Європі. Нашу точку зору на ці події поділяють лауреати Національної премії України ім. Шевченка Тарас Федюк, Ігор Римарук, Василь Герасим’юк, а також Юрій Покальчук, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Віктор Неборак, інші відомі українські письменники. Сиднін – робітник, він працює звичайним компресорником і ніколи не входив до «пулу» місцевої творчої інтелігенції, аби впливати на популяризацію своїх творів на Кіровоградщині, хоча за ії межами ще за радянських часів вони розповсюджувались в самвидаві, являючи тоді собою один із небагатьох прикладів духовного опору тоталитаризму. Ми переконані, що цього року, як і в попередні, «12-й кілометр» програє слабкішим позиціям, навіть якщо ці останні будуть балансувати на рівні літератури і шароварної графоманщини, адже це – російськомовна збірка переважно постмодерністських поезій, які не сприймаються більшістю членів журі, що тяжіють до літературного традиціоналізму і не бажають або не спроможні вийти за рамки своїх особистих уподобань."

Добавить комментарий