Чи потрібні такі орендарі?

У 2004 році цілісний майновий комплекс державного комунального підприємства теплових мереж «Кіровоградтепло» було передано в оренду ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА».  Договір оренди було укладено  строком на 25 років. Розмір орендної плати – шість відсотків від вартості ЦМК.

Як повідомив сайт Кіровоградської міської ради,  починаючи з 2008 року наявний борг за договором оренди у розмірі 12,5 млн. грн. було реструктуризовано строком на 10 років ( рішення МВК від 27.01.2009 р.). На даний час  поточна заборгованість ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» за договором реструктуризації у розмірі 5,4 млн. грн. погашена повністю. Зокрема, з початку року від орендаря отримано близько 1,3 млн. грн. Залишок заборгованості у розмірі 7,1 млн. грн. згідно графіку погашення має бути сплачений до кінця 2018 року.

Ще слід зазначити, що у міської ради з 2009 року була дуже сумнівна практика приймати рішення про звільнення орендаря – ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» від сплати орендної плати.

Аналогічне рішення  прийнято Кіровоградською міською радою і в 2012 році (рішення Кіровоградської міської ради від 11.12.2012 року № 2100).

Депутатська фракція ВО «Батьківщина» виступала категорично проти такого рішення. І саме завдяки зверненню депутатів нашої фракції до прокурора міста, на вищевказане рішення було внесено подання. Міська рада подання задовільнила, але замість того, щоб міський бюджет отримав  3 960 000 грн. за оренду ЦМК у 2012 році, як того вимагають умови договору оренду і як того вимагала фракція партії «Батьківщина»,  отримає, завдяки голосуванню Партії регіонів  лише 330 тис. грн., тобто в 12 разів менше.

Та міська влада і тут не може заспокоїтись. Вже розроблено проект рішення, яким і на 2013 рік планується надати пільгу по орендній платі ДП «Кіровоградтепло» замість орендної плати у 6 відсотків, будуть намагатись   встановити — 0,5 %. Це знову призведе до того, що міський бюджет не отримає більше 3,5 млн. грн.

Тобто, лише за 2012 та 2013 рік міська влада подарує ДП «Кіровоградтепло» — 7 млн. грн., це при тому, що ці гроші вкрай необхідні місту.

Так ось,  хотів би почути Ваші думки з приводу того,  чи потрібен такий орендар,  який не може стовідсотково виконувати  свої обов’язки за договором  і якому весь час повинні надаватись пільги, або ж потрібно радіти тим 330 тис. грн. щорічно, що будуть поповнювати міський бюджет.

Чи потрібні такі орендарі?: 4 комментария

  1. Павел Топчий, як можливо з Вами зв’язатись?

  2. Орендар «коловся, плакав, але продовжував жерти кактус» (с) :mail:
    Настільки йому, бідному, важко нести цей тягар, аж у боргах погруз по самі вуха, але відповідальність за долю територіальної громади :yahoo: не дає можливості кинути. :yes: Мабуть це один з проявів соціального мазохізму. B-)

Добавить комментарий