5 днів у Варшаві або записки новачка

Черкаси, Чернівці, Луцьк, Чернігів, Київ, Дніпропетровськ, Здолбунів (Рівненська область), Артемівськ та Дружківка (Донецька область) с.Чорноморське (Крим) та с.Добронадіївка (Кіровоградська область) – представники саме цих населених пунктів України отримали можливість побачити й почути польський досвід в контексті плідної співпраці між мас-медіа, громадськими організаціями та бібліотеками.

Стажування на відповідну тему, організаторами якого виступили чернігівський Центр гуманістичних технологій «АХАЛАР» та Гельсінський фонд з прав людини (Варшава), відбулося з 19 по 23 травня у Варшаві.

Так, протягом 5 днів в рамках учбової поїздки було організовано зустрічі з представниками ПРООН Project Office (Варшава), провідних польських газет “Rzeczpospolita” та “Vyborcza”, Міжнародного фонду «Солідарність», однієї з варшавських бібліотек, міжнародного фестивалю документальних фільмів з питань прав людини «WATCH DOGS», Національного Фонду з підтримки демократії (NED)та Фонду «Нічиї діти».

Додам до цього особисті спостереження щодо життя у Варшаві.

І . У потязі.

1. Якщо немає іншої можливості, їдьте 67-м поїздом.

2. Будьте готові до здивування : 3 полиці у купе, незрозуміла нумерація місць , «дитячий» санвузол , автоматичне інформування про зайнятість його і т.п.

3. Якщо всі полички розкладені , сидіти в купе не має можливості.

4. Їдучи з України , краще не лягати спати , кордон о 0:30- 2:00 все одно не дасть.

5. Не везіть заборонених предметів (все одно на кордоні знайдуть).

J Якщо домовитесь із провідниками , то сигарети провезти можна. Хоча слід врахувати, що прикордонники з ними домовились раніше L

6. Ще вдома перевірте чи не відкрито проти Вас якоїсь кримінальної справи, поїзд поїде далі без одного пасажира.

7.Годинник після перетину кордону переведіть на 1 годину назад.

ІІ . У місті.

1. По прибутті потяга купуйте квиток на громадський транспорт. Тут усе автоматизовано, тому шукайте коробку-автомат синього кольору на зупинках транспорту. Обираєте потрібний квиток , кладете гроші і він у вас в кишені.

2. Проїзд у Варшаві не дуже дешевий, а штраф ще більший , тому квиточок рекомендую купувати неодмінно.

3. До речі це ще не все з транспортом. Щоб сісти у трамвай , автобус чи тролейбус треба натиснути кнопку на або біля дверей транспортного засобу, назвати своє прізвище і показати закордонний паспорт J

4. У трамваї чи автобусі шукайте автомат- компостер (зазвичай він жовтого кольору).Засуньте квиток туди, щоб їхати без перешкод. Не забувайте квитки у компостері та в номері готелю .

5. Переходити вулицю краще на зелений сигнал світлофору. Якщо навіть немає транспорту , а сигнал червоний , не переходьте : так поляки вичисляють східних шпигунів (українських або російських). А потім довго дивляться їм услід через товсті лінзи окулярів.

6. «Пшепрошам» — не лайка і не прокляття . Так поляки вибачаються за незручності, які Ви їм спричинили.

5 днів у Варшаві або записки новачка: 5 комментариев

  1. хорошая стажировка :good:
    и в польском Хельсинкском фонде по правам человека были? вижу на фото сзади их баннер) я тоже там была)

  2. Да, был. Фонд один из наших хороших друзей в Польше. :good:

  3. и да,про полки в купе-это отдельный разговор…хорошо,что нас ехало трое знакомых людей.. мы,почти все поездку не спали..а сидели на нижней..а если люди не знакомы, то это ужасно..каждый разложит полку и все..так и будешь лежа ехать всю дорогу..)))

  4. ні в якому разі не можна їхати в українських вагонах потягів на Польщу. Пів ночі наші контрабандисти ховають під обшивку вагона блоки сигарет. Скрегіт стоїть такий, що не те, що спати, розмовляти не можливо. Потім півночі це все дістається чи то митниками чи то самими контрабандистами. тож весела подорож!!!

Добавить комментарий