Світовий банк вже в Кіровограді!

Сьогодні, 1 лютого, у Кіровограді перебували консультатнти Світового банку.

В рамках свого візиту до обласного центру вони мали робочу зустріч з міським головою Олександром Саінсусом. Головною метою перебування експертів Світового банку в Кіровограді стало вивчення та оцінка місцевої проблематики у сфері вивезення та утилізації твердих побутових відходів. Інтерес Світового банку до Кіровограда проявився після того, як Міністерство регіонального розвитку включило обласний центр до переліку з десятка міст України, запропонаваних як об’єкти інвестицій під реалізацію програми будівництва сміттєпереробного заводу за державними гарантіями. Олександр Саінсус відзначив під час зустрічі, що проблема вивезення і переробки сміття є надзвичайно актуальною для Кіровограда, а тому міська влада готова до активних переговорів і різних форм співпраці з інвесторами. Олександр Саінсус запевнив експертів у забезпеченні найсприятливішого інвестиційного клімату в обласному центрі. В планах консультантів Світового банку на сьогоднішній день стоїть відвідування полігону захоронення твердих побутових відходів та візит на кіровоградські підприємства, які займаються вивезенням сміття. За результатами своєї поїздки експерти підготують висновки, а вже на їх підставі керівництво Світового банку прийматиме рішення про можливість такої інвестиції. Як повідомив заступник міського голови Ігор Василенко, реалізація проекту сміттєпереробного заводу потужністю 100 тисяч кубометрів відходів на рік з високим коефіцієнтом переробки (до 95%) обійдеться приблизно в 25 мільйонів євро. Таку суму Світовий банк готовий надати під державні гарантії під 1% річних. Однією з умов надання такого кредиту, відзначив Ігор Василенко, є те, що підприємство, яке обслуговуватиме сміттєпереробний завод, має обов’язково бути комунальної форми власності.

Світовий банк вже в Кіровограді!: 9 комментариев

  1. А чтос предыдущими желающими на мусороперерабатывающий завод?
    И разве Ларин не говорил чв пролом году, что мусора из Кировограда мало для мощностей завода?

  2. Не кажіть неправду. Ми хоч би цей об’єм полігону освоїли. Всі розрахунки зроблені. Проект та ТЕО розробляв харківський інститут, науковці, експерти. Це цілі томи паперів і розрахунків.

  3. Антон Шевченко, давайте, я екще попробую: «Кировоградец говорит:
    01.02.2013 в 21:15

    А что с предыдущими желающими на мусороперерабатывающий завод?»

  4. Желающие подумали и передумали еще 5 лет назад)
    В Киеве вот действует такой завод. В 2008 у меня во дворе стояло 4 контейнера (для разных типов мусора — стекло отдельно, пластик-отдельно и т.д.). Ну, поначалу народ сортировал, во дворе люди все приличные) Но потом мусор начали вывозить плохо, нерегулярно — один контейнер стоял пустой, а из другого уже все валилось и разлеталось по двору. Закончилось тем, что все контейнеры стали заполнять равномерно, кому нужны бесполезные хлопоты? Потом сделали 2 контейнера. А потом стал снова один.

    Теперь про Киров. Очень интересно будет понаблюдать за процессом, так как сейчас не то что раздельных контейнеров, даже урн в центре днем-с-огнем)

  5. це потрібно спитати у тих хто хотів будувати раніше, а не в мене. Не розумію, у чому питання? Те, що Світовий банк в Кіровограді — це знакова, як на мене, подія. Ніхто за 20 років так і не зміг їх привезти до Кіровограду. А Вам, як відомо, Світовий банк — найпотужніший інвестор, і міста України в чергу стають, щоб з цією організацією співпрацювати. Влада кіровоградщини зацікавлена в глобальних серйозних інвестиціях. А про те, що було раніше, нехай відповідають ті, хто вів на той час переговори з приватними інвесторами. Світовий банк не той рівень. Це не приватна фірма. Якщо все буде нормально, то спробуємо привезти вже саме керівництво Світового банку в Кіровоград. Ми за інвестиції.

  6. А я, все же, думаю, что для этого завода мусор повезут со всей Украины, а наша свалка будет работать в прежнем, вонюче-горючем режиме! Сортировать мусор точно никто не будет! Это же сколько надо отдельных пакетов тащить до контейнера? По утрам на Дзержинского под столбами валяются пакеты с мусором — мерзавцам лень тащить их до контейнера. А тут не только отсортировать, но и донести. Нет! Не дождемся…А жаль!

  7. тоді давайте і далі тонути у смітті. Полігон наповнений вже на 98%. Що далі робити? Не викидати сміття?

Добавить комментарий