Предлагаю вам интервью давнишнего моего знакомого, преподавателя и медиаэксперта одновременно Паши Новикова. Знакомство с Павлом длится у нас с 2000 — го года, часто пересекались в различных проектах. Очень советую его прежде всего, как эксперта радиожурналистики (скорее всего из-за того, что в «Интерньюз» он преподавал именно ее). Кандидатура Паши Новикова — одна из тех, кто будет приглашен в качестве тренеров и преподавателей в проект «Кировоградская Школа новостей». Проект в стадии разработки и битвы за гранты. А пока несколько цитат из интервью:
«Найякісніша пропаганда – це коли “Українська правда” бере текст, публікує його й не усвідомлює, що опублікувала рекламу»
«Сам я не вважаю підтримку виданням політсили чимось надто поганим. Але ця підтримка, якщо вона є, має бути відкритою – видання не може приховувати своїх симпатій. Тоді людина, купуючи газету, буде чітко розуміти, що в ній може знайти більш ґрунтовну інформацію щодо позиції конкретної партії. Це чесно. В Україні таке не працює – деякі видання є відвертими партійними листками, проте жодне з них цього не визнає.»
«– Політична сила, що хоче бути адекватно присутня в новинах, мала би подумати про реальні справи. Адже голослівні заяви про покращення життя сьогодні, люстрацію влади, зарплати в тисячу євро нікого не цікавлять. Це просто набір гасел і обіцянок.»
«…українські медіа дійсно на законодавчому рівні фактично позбавлені права влаштовувати політичні дебати. Саме через те, що їх прирівняли до агітації, яка має оплачуватися з виборчого фонду. Скажіть, про яку незалежність, неупередженість і конструктив тут може йтися? Політик заплатив і хоче вийти і «віщати» щось своє.»
А тут полностью интервью:
деякі видання є відвертими партійними листками, проте жодне з них цього не визнає
В тому числі і ОДТРК. А щодо Кіровоградської школи новин, то це просто піпєц. Наших би елементарній грамотності навчити. Щоб хочаб не тулили новгородський замість новгородківського.
Ой, під враженням сам зробив помилку.
Я бы акцентировал внимание больше на цитате, что нужно делать, чтобы попасть в новости. А вообще, конечно, правильно.Для этого и нужно учиться. Наши тележурналисты в основном самоучки. Ведь специального образования в Кировограде нет. И без ошибок не обойтись. Но дорогу осилит идущий.
…українські медіа дійсно на законодавчому рівні фактично позбавлені права влаштовувати політичні дебати.-Почему?
Андрей, будем самокритичны. Для того, чтобы » не тулили новгородський замість новгородківського» специальное образование не требуется. Элементарная грамотность.
??? Когда это мы были несамокритичны?
На центральных каналах, увы, дела не лучше. Общий уровень образования низкий. Примеров, когда журналист рассказывает, что Таджикистан -это где-то на Кавказе было пруд пруди
«Саме через те, що їх прирівняли до агітації, яка має оплачуватися з виборчого фонду.»
“– Політична сила, що хоче бути адекватно присутня в новинах, мала би подумати про реальні справи. ________________________________________
Згоден на 100%. Цим якраз і пояснюється перемога С.А. Кузьменка на 103 в.о. «Украгроком- не зупинятись на досягнутому!»
Андрей, спасибо за ссылку) знаю Пашу, была на его треннингах, интересно было почитать
*тренингах
А Шустрик-шоу,Кисилев-шоу?Я так понял,дебаты приравнены к агитации законом о выборах?Но до и после них,кто запрещает?
Политикам дебаты после выборов до одного места.
До речі, КОДТРК — до її честі — може кільком центральним каналам втерти носа за грамотністю аж на раз!
Інколи таке «утнуть»… Приклад, який коробить: «резина» замість «гуми»…
Повбивав би))))
ну да, у нас такой «вышуканый и грамотный» зритель, шо таки да — нужно говорить исключительно на мове с черкасско-полтавским диалектом, а еще лучше носить с собой универсальный цитатник «Тараса Шевченко и Лины Костенко», шоб в перерывах «немножко подучиваться»
Самое смешное, что почти никто из зрителей этого не замечает… А это значит что?
Назар, не надо бвываты — послушайте, как говорит зритель