Журналистам о выборах (как бы они не задолбали)

Предлагаю вам интервью давнишнего моего знакомого, преподавателя и медиаэксперта одновременно Паши Новикова.  Знакомство с Павлом длится у нас с 2000 — го года, часто пересекались в различных проектах. Очень советую его прежде всего, как эксперта радиожурналистики (скорее всего из-за того, что в «Интерньюз» он преподавал именно ее). Кандидатура Паши Новикова — одна из тех, кто  будет приглашен в качестве тренеров и преподавателей в проект «Кировоградская Школа новостей». Проект в стадии разработки и битвы за гранты.  А пока несколько цитат из интервью:

«Найякісніша пропаганда – це коли Українська правда бере текст, публікує його й не усвідомлює, що опублікувала рекламу»

«Сам я не вважаю підтримку виданням політсили чимось надто поганим. Але ця підтримка, якщо вона є, має бути відкритою – видання не може приховувати своїх симпатій. Тоді людина, купуючи газету, буде чітко розуміти, що в ній може знайти більш ґрунтовну інформацію щодо позиції конкретної партії. Це чесно. В Україні таке не працює – деякі видання є відвертими партійними листками, проте жодне з них цього не визнає.»

«– Політична сила, що хоче бути адекватно присутня в новинах, мала би подумати про реальні справи. Адже голослівні заяви про покращення життя сьогодні, люстрацію влади, зарплати в тисячу євро нікого не цікавлять. Це просто набір гасел і обіцянок.»

«…українські медіа дійсно на законодавчому рівні фактично позбавлені права влаштовувати політичні дебати. Саме через те, що їх прирівняли до агітації, яка має оплачуватися з виборчого фонду. Скажіть, про яку незалежність, неупередженість і конструктив тут може йтися? Політик заплатив і хоче вийти і «віщати» щось своє.»

А тут полностью интервью:

http://vybory.mediasapiens.ua/2012/11/06/4332/

Журналистам о выборах (как бы они не задолбали): 18 комментариев

  1. деякі видання є відвертими партійними листками, проте жодне з них цього не визнає
    В тому числі і ОДТРК. А щодо Кіровоградської школи новин, то це просто піпєц. Наших би елементарній грамотності навчити. Щоб хочаб не тулили новгородський замість новгородківського.

  2. Я бы акцентировал внимание больше на цитате, что нужно делать, чтобы попасть в новости. А вообще, конечно, правильно.Для этого и нужно учиться. Наши тележурналисты в основном самоучки. Ведь специального образования в Кировограде нет. И без ошибок не обойтись. Но дорогу осилит идущий.

  3. …українські медіа дійсно на законодавчому рівні фактично позбавлені права влаштовувати політичні дебати.-Почему?

  4. Андрей, будем самокритичны. Для того, чтобы » не тулили новгородський замість новгородківського» специальное образование не требуется. Элементарная грамотность.

  5. На центральных каналах, увы, дела не лучше. Общий уровень образования низкий. Примеров, когда журналист рассказывает, что Таджикистан -это где-то на Кавказе было пруд пруди

  6. «Саме через те, що їх прирівняли до агітації, яка має оплачуватися з виборчого фонду.»

  7. “– Політична сила, що хоче бути адекватно присутня в новинах, мала би подумати про реальні справи. ________________________________________
    Згоден на 100%. Цим якраз і пояснюється перемога С.А. Кузьменка на 103 в.о. «Украгроком- не зупинятись на досягнутому!»

  8. Андрей, спасибо за ссылку) знаю Пашу, была на его треннингах, интересно было почитать

  9. А Шустрик-шоу,Кисилев-шоу?Я так понял,дебаты приравнены к агитации законом о выборах?Но до и после них,кто запрещает?

  10. Политикам дебаты после выборов до одного места.

  11. До речі, КОДТРК — до її честі — може кільком центральним каналам втерти носа за грамотністю аж на раз!

  12. Інколи таке «утнуть»… Приклад, який коробить: «резина» замість «гуми»…
    Повбивав би))))

  13. ну да, у нас такой «вышуканый и грамотный» зритель, шо таки да — нужно говорить исключительно на мове с черкасско-полтавским диалектом, а еще лучше носить с собой универсальный цитатник «Тараса Шевченко и Лины Костенко», шоб в перерывах «немножко подучиваться»

Добавить комментарий