Анархізм як політина течія з’явився і розвинувся в теорію делеко від кордонів сучасної України. Незважаючи на це, саме степи центральної України стали найяскравішим прикладом втілення цієї утопії на практиці. В чому ж секрет успіху ідей анархізму, які і сьогодні в кризовому суспільстві приваблюють людей.
Привабливість ідей анархізму зумовлена психологічним фоном анархічної свідомості, тобто сукупністю почуттів, емоцій та настроїв, що виникають, як наслідок спостереження політичної дійсності і зумовлені перш за все ціннісною орієнтацією індивіда. Анархічна психологія виражає високий ступінь соціальної нестійкості, настроїв відчаю, вичерпності терпіння деяких соціальних прошарків населення. За умови соціальної кризи подібні характеристики можуть мати масові, найчастіше ліворадикальні рухи. Таким чином виникає анархічний тип політичної свідомості, що має такі риси:
— Відображення моментів та явищ хаосу в політичному житті та політичній свідомості як окремого випадку прояву хаосу в природі та суспільстві;
— Негативна ціннісна оцінка політичних інститутів;
— Взаємовиключність анархічного (антидержавницького) та етатичного (державницького) типів політичної свідомості як основних підсистем в системі політичної свідомості;
— Еволюційний розвиток та складний неоднозначний склад анархізму як підсистеми політичної свідомості (багатогрнність та різнобарвність ідейних течій, теорій, доктрин та глибокі історичні корені анархізму);
— Світоглядний плюралізм та гносеологічний релятивізм (відносність);
— Високий ідеал бездержавницького, процвітаючого, самоуправляємого суспільства високоморальних вільних особистостей;
— Наявність певного утопічного елементу, що пов’язаний з несприйняттям історичного потенціалу багатьох політичних явищ, та гіпотетичною можливістю досягнення ідеалу анархізму в різних історичних умовах, з розумінням шляхів та термінів його реалізації, а також з спробами реалізувати ідеал анархізму напрактиці;
— Вираження інтересів різних соціальних груп з високим ступенем нестійкості їх соціального положення та незадоволеністю власним соціальним статусом.
Періодична активізація анархічної свідомості відбувається взв’язку з різким зростанням соціальної нестабільності маргіналізованих слоїв суспільства в періоди соціальних та політичних криз та зростання загального рівня соціальної нестабільності мас.
Таким чином, враховуючи риси ментальності українців і загострення кризових явищ в суспільстві можна прогнозувати новий сплеск анархічної свідомості.
Моё мнение таково: анархизм на Украине имел успех из-за ментальности народа… «На два українця — три гетьмани» или как там звучит выражение… У нас анархизм и обособленность (хуторянство) в крови… Этим мы и отличаемся от россиян… Они привыкли к единоначалию (князь, царь, император, генсек, президент)…или же принцип — «Один центр власти, один центр силы, один центр принятия решений»…
Это есть факт…
Санька, в смысле Iskander , згодна майже з усім, окрім одного — загострення кризових явищ в суспільстві — особисто я загострення не бачу.
http://www.kirovograd.net/shortly/2012/3/4/ciyeyi_nochi_pid_nichnim_klubom_rasputin_stalasja_krivava_rizanina.htm
наглядній пример — коментарии под постом о том как араб подрезал под ночнім клубом когото
Сань, це не є наглядним прикладом — в загладах такого рівня — це стандарт — ні в «Джунглях» ні в «Вельвете» такого не буде — там охорона знає свою роботу і робить її відповідально — життю відвідувачів нічого не загрожує. Кризове явище в суспільстві — це коли з будинку страшно вийти, а в нічній час у якійсь барижні п»яні розбірки — нормальне явище — таке було, є і буде.