Не впевнений, що всі це знають, тому вирішив, що це може бути корисним. Є Закон України, який має назву «Основи законодавства України про охорону здоров’я«. В ньому є стаття, яка захищає ваше право (право пацієнта) обирати собі лікаря та лікувальний заклад. Там є декілька умов, але частіше за все, люди просто розгублюються, коли їм відмовляють у цьому праві. А треба просто послатися на статтю 38.
___________________________________
Вибір лікаря і закладу охорони здоров’я.
Кожний пацієнт, який досяг чотирнадцяти років і який
звернувся за наданням йому медичної допомоги, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій.
Кожний пацієнт має право, коли це виправдано його станом, бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.
{ Стаття 38 із змінами, внесеними згідно із Законом N 997-V ( 997-16 ) від 27.04.2007; в редакції Закону N 3611-VI ( 3611-17 ) від 07.07.2011 }
___________________________________
Є в мене бажання, щоб ми навчилися відстоювати свої права. Сподіваюся, це буде хоч маленьким, але кроком до цього. Закон розташований на сайті ВР України за цим посиланням:
классно.. такой себе мастер-класс… а давайте еще.. серию таких вот полезностей)) :good: :yes:
Є плани 😉
Андрей, очень приятно быть знакомым с принципиальным доктором. Рад знакомству.
клас! але вчора зранку два дуже розумні дяді по радіо знову розказували про прив’язки до бюджетів, і що ми повинні лікуватися там, де ми прописані
Андрей, но нам это говорили еще несколько лет назад, но! увы, один врач не может взять на себя нагрузку всего района…так мне поясняли в поликлинике детской…Как же так? Все рванут к одному любимому доктору, а остальные будут отдыхать? зарплаты не отличаются… :unsure:
И еще…проблемы с больничными листами по месту жительства… :wacko:
Может по месту жительства? А то меня 10 лет в Киеве лечили с кировоградской пропиской
Я не впевнений, що це саме принциповість, скоріше боротьба за юридичну грамотність. 🙂
Я с этим сталкивалась лет 9 назад, сейчас та же история у младшей сестренки….там эпопею можно написать на эту тему
Цікаво, а ці розумні дяді закон читали?
Закон прийнятий у 1992 році, тому не дивно, що раніше казали. В Законі також сказано: «якщо останній може запропонувати свої послуги». Тому, якщо лікар буде перевантаженим, тоді нічого не поробиш. Але бувають інколи ситуації, коли й хворий хоче до лікаря, й лікар не відмовляє. Але є в певних людей бажання порушити права пацієнта. Закликаю до ввічливого відстоювання своїх прав.
Дивно. Я колись, коли матиму час, перечитаю наказ 455 (який регламентує видачу листка непрацездатності — того самого лікарняного). Але там я не пам’ятаю прив’язки до місця проживання. :scratch: Майже впевнений, що немає такого взагалі в цьому наказі.
Собственно именно эта оговорка лишала всех прав пациента, по сути…И сейчас ничего не изменилось, к сожалению
Андрей, мне приходилось побегать и поплакать из-за таких проблем в свое время..Пару дней назад я увидела, что ничего не поменялось..
Не витримав, подивився зараз 455-й наказ МОЗ України від 13.11.2001. Там не забороняється видача ЛН поза місцем проживання. Але вимагається дозвіл головного лікаря установи. Не думаю, що головний лікар будь-якої поліклініки зможе відмовити у видачі ЛН — йому це треба буде серйозно аргументувати. Текст статей наказу наводжу:
1.9. Листок непрацездатності (довідка) в амбулаторно-поліклінічних закладах видається лікуючим лікарем (фельдшером) переважно за місцем проживання чи роботи. У разі вибору громадянином лікуючого лікаря і лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи, документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються при наявності заяви-клопотання громадянина, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу, засвідченої його підписом та печаткою лікувально-профілактичного закладу.
1.10. Особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (під час відрядження, санаторно-курортного лікування, відпустки тощо), листок непрацездатності (довідка) видається за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на число днів непрацездатності.
1.11. При стаціонарному лікуванні поза постійним місцем проживання у тому числі й з інших адміністративних районів міста, листок непрацездатності видається з дозволу головного лікаря, засвідчується його підписом і печаткою лікувально-профілактичного закладу на число днів, необхідних для лікування.
Почитай текст наказу трохи нижче. Виходить, є сенс писати клопотання в такому разі на ім’я головного лікаря. Якщо відмовляють — вимагати письмової довідки із вказанням причини відмови. І звертатися у різні інстанції (управління охорони здоров’я, МОЗ, на гарячі лінії, тощо).
Все верно. Только проблема была в том, что прописка по одному адресу, а проживали по другому- на съемной квартире
Дякую, Андрію за пояснення!
:rose:
Сподіваюся, допоможуть.
Я в своїй практиці не так рідко зустрічаюся з людьми, які отримують лікування не за місцем прописки (яку де-юре взагалі начебто скасували). Про особливі проблеми не чув. Хоча, є, звісно, сумнозвісний людський фактор…
Ліля, дана «обмовка» є необхідною, на жаль. Бо дійсно, фізичні можливості кожного лікаря є обмеженими. Але, я ж про інші випадки (див. вище).
Ох, главврачи,… В Борисполе главврач когда мы попросили другую участковую, потому что эта ну мягко говоря неопытна, сказал ясно-жалуйтесь куда угодно, но другую я вам не дам. И приходилось ради нормального врача ездить в Киев.
да, к моему любимому стоматологу очень трудно попасть…
всегда занята.
причем можно стать под кабинетом — она от кресла не отходит.
очень хотелось бы, чтобы как-то дифферинциировали зарплату того врача, который пашет — и того, который рабочее время в курилке проводит
у нас в Новомиргороді свого часу був конфлікт пацієнтів з лікарями, коли одного лікаря запроторили в жіночу консультацію й не давали йому практики в стаціонарі. а лікар був досвдчений.
то писали й на прокурора, й в обласне управління охорони здоров»я, але це не дало жодних результатів тоді. доки лікар сам не відсудився.
правда, зараз ще ж є гаряча лінія Ларіна, може, там спроможні натякнути тактовно, що наші права слід реалізовувати на практиці
несколько лет назад я была прикреплена по месту прописки ко 2-й поликлинике, и пришла в 1-ю, хотела там обслуживаться. мне не разрешили, сказали — только по месту прописки.
у вас другое дело — не будете же вы из киева в кировоград ехать! ))
После одного из последних решений «конституционного суда» (именно так, с маленькой буквы и в кавычках) относительно социальных выплат формула «прив»язки до бюджетів») стала, я так понял, универсальной.
Нет денег в бюджете — закон выполнять необязательно.
Ну вот, как же «этой» стать опытной, если все от неё бежать станут по мере своих скромных возможностей? :wacko:
Автору: Андрей! Учитывая то, что творится в медицине сегодня, я бы назвал тему — Медицина «в законе»…
Шо за наезды, в натуре! B-)
господин Борменталь, не делайте суровое лицо, мы вас все равно не боимся :rose:
Та то смайлик, то ж не я! :yahoo:
:mail:
Як на мене — дуже корисне посилання. а мене цікавить питання: чи можу я потрапити до окуліста без довідки з ЖК?
Закончила Национальный университет юридическую академию Украины им. Ярослава Мудрого, факультет судебно-прокурорский.
В прокуратуре сказали мест нет, через знакомых очень дорого, в других организациях»Без зелени не заходи» и как быть дальше?
Руки опускаются делать вообще ничего не хочется.
Извините немного не туда!!!!!!!!! :heart:
Вот это да! Удивили. Там же вакансий — мама дорогая!
оксана
инге:вы можете пойти к любому врачу без осмотра в ж.к ,но в карточке вы своей рукой должны написать,что отказываетесь от осмотра гинеколога и все ответственность «за содеянное» берете на себя.И примет вас окулист.
Выходит бабка от гинеколога. Постояла в коридоре, потом приоткрывает дверь и спрашивает у молодого врача:
— Сынок, а мамка-то знает, чем ты тут занимаешься? :yes:
Оксана.7 нижче правильно написала. В принципі, Ваше питання не має відношення до тієї статті, яку я наводив. Бо там не про вибір спеціальності лікаря, а про вибір саме лікаря серед лікарів однієї спеціальності.
Довідку з ЖК вимагають для того, щоб був профогляд, щоб не пропустити рак жіночих статевих органів та не довести його до занедбаних стадій. Це важливо. Але, якщо людина свідомо хоче ризикнути — це її право, як на мене. Тільки під автограф.
«Учитывая то, что творится в медицине сегодня…»
_____________________________________
Все у нас ідеально, тільки в медицині щось твориться… 😉
Прикольный анекдотик,но больше подходит в ваш блог «потрындеть»
Ось тут я думаю, якщо було б відстояти свої права тоді та звернутися, наприклад в УОЗ при ОДА, чи допомогло б це? Але тут я не впевнений, просто ставлю питання…
Рисковать здоровьем, что бы кто -то путем проб и ошибок набирался опыта? Увольте!
Это так, сколько нужно нервов , что бы преодолеть регистратуру.. Но я хотела знать, каким НПА регулируются эти вопосы. (закон, приказ, распоряжение). Вот в чем вопрос.
:yahoo: я же сразу себе все представляю в лицах! так можно и чаем подавиться!
Якщо так підходити будуть всі, тоді наступне покоління наше буде дійсно страшним. Уявіть, що з часом досвід не набувається… І старшими стають, а досвідченішими — ні… Просто Ви дуже схематично уявляєте собі професію лікаря. Ніхто ризикувати здоров’ям пацієнта не має права давати молодому спеціалісту. І має бути достатній контроль та допомога більш досвідчених. Хоча, суспільство наше не бездоганне, виходить, що не бездоганна й медицина. Інколи все не так, як в ідеалі…
Але був в мене один випадок. Я тоді працював гематологом десь 2 чи 3 роки. І був у зав. відділенням хлопець, який лікувався з приводу гострого лейкозу. Зав. відділенням для проведення спино-мозкової пункції запросила реаніматолога, а ввести хіміопрепарати вже, щоб не затримувати колегу — попросила мене. То цей хлопець, думаючи, що я ще ніколи не робив люмбальних (він не знав, що мені доводилося їх робити), сказав таке: «А навіщо ви кличете іншого лікаря? Нехай ваш молодий лікар повчиться.»
Він всерйоз запропонував себе, щоб я «повчився» на ньому! Я не впевнений, що я так би зміг! Оце широта людської душі, я Вам скажу!
Тож, і такі пацієнти зустрічаються…
Обращаете внимание на не совсем существенное.Основное в этом законе заключается в словах » если это учреждение может обеспечить соответствующее лечение». Любого врача ,любое лечучреждение можно осудить за то,что взялись лечить ,а не можете(не смогли -из-за отсутствия аппаратуры,инструментария,достаточного наблюдения за больным и и.д. и т.п.,что и привело к не совсем хорошему результату) обеспечить «СООТВЕТСТВУЮЩЕЕ» лечение.
По- поводу свободного выбора врача.Знаете ли вы,что готовится дополнение к существующим законам согласно которому ,в плановых случаях,больной сможет попасть к врачу -специалисту только при наличии направления от семейного врача?Вот и будет вам «свобода выбора»,закрепят (закрепостят) больного за семейным врачом» как землю за колхозом».Ну, а семейный врач будет вас лечить до тех пор, пока и не станет вам совсем плохо.
Є якісь пропозиції, щоб навіть при сімейній медицині забезпечити право пацієнта на вибір лікаря?
Згоден з Вами, що наведені слова важливі, але вони не є основним в Законі. Важливо там все. В тому числі й наведені Вами слова. Ну, так мені здається, треба трактувати Закони — по всьому тексту, а не по улюбленій цитаті.
«Это так, сколько нужно нервов , что бы преодолеть регистратуру.. »
_______________________________________
А ось тут знову закон: якщо в суспільстві в ціні хамство, то в медицині воно також часто буде зустрічатися.
«А мир, пожалуй, стоит изменить:
Пусть станем мы добрей и старомодней,
Доверчивей, наивнее любить,
И искренней, а стало быть свободней!..»
Чогось згадалося з гурту «Воскресение».
Дело не в «улюбленій цитаті».Право у любого в выборе врача есть,можете обращаться к любому,есть деньги-можете любого врача заинтересовать.Суть проблемы в другом.Часто встречаюсь со случаями когда врач,умеющий себя преподнести,разрекламировать ,абсолютно необоснованно берется за лечение тех больных, и тех болезней в которых он мало смыслит.
«Часто встречаюсь со случаями когда врач,умеющий себя преподнести,разрекламировать ,абсолютно необоснованно берется за лечение тех больных, и тех болезней в которых он мало смыслит.»
______________________________________
Ваша правда…
:mail: …но в медицине мы ощущаем это особенно остро… :wacko:
Перефразируя, Єлисаветградський лікар , не читайте Украинских Законов на ночь…