Роздумуючи про кандидатури видатних кіровоградців хочеться навести приклад і розповісти про відому, але на жаль не достатньо «попсову», особистість середини-кінця ХІХ століття в нашому краї — Володимира Ястребова (1855-1898). Цей видатний історик (займався етнографією, археологією, топонімікою) не тільки виніс на світові вершини рівень наших історичних досліджень, а й являється засновником нашого краєзнавчого музею — візитівки нашого міста. Так сталося, що в певний період в наукових колах не Ястребова асоціювали з містом а власне місто асоціювали з Ястребовим. Саме з нього почалися серйозні етнографічні та археологічні дослідження в наших степах. Він перший дослідив звичаї, традиції, обряди місцевих жителів, записав величезну кількість переказів, легенд та казок, об`єктивно досліджував особливості місцевого менталітету. Його працями користуються усі серйозні історики, однак вони досі не перевидані! Він був справжнім патріотом, не на словах — на ділі! Мабуть він — єдиний етнічний росіянин (від того власне «варяг», родом з м. Криві Луки Самарської губернії), якого поважають як національно-свідомі так і «імперські» історики-краєзнавці. Наше покоління увічнило цю особистість, створивши обласну краєзнавчу премію ім. Ястребова. Тепер справа за всеукранським та міжнародним визнанням! Адже кандидатська дисертація його була присвячена відомому «Фрідріху ІІ Барбаросі», багато досліджував місцевих сербів і греків. Ці матеріали будуть надзвичайно цікавими у процесі налагодження міжнародних зв`язків.
Щоб не бути голослівним — процитую Ястребова (щоб зрозуміти масштаб особистості) під час його досліджень знахідок з компаніївських курганів:
«Можливо, тут ми маємо перші екземпляри, що належать загубленим, маловідомим племенам; можливо, вони кинуть промінь світла у темну передранкову пору давньої, рідної нам Русі; встануть із надр землі ці тисячолітні богатирі, свідки сивої давнини і самі дадуть нам відповідь, звідки вони прийшли, чи не родичі вони скіфам, покажуть нам свій чарівний меч, котрим нищили поганих, відкриють нам духовний скарб, цінніший від куп золота та срібла»
Підсумовуючи вище сказане, хочеться сподіватись, що нинішня еліта наслідуватиме приклад Ястребова і реалізується на цій славетній землі…
Ця історія про людину яскравий приклад назви — «Історія рідного краю».
Спасибо за достойное представление истинно великого человека. Символично, что это сделал именно Отаман Чуб !!! Молодец Рома !
Ну я понимаю Троцкий, ну Винниченко, даже Пашутина распиарили. А это хто-такой еще?! Что он такого сделал, диссертацию свою написал. Сделать его почетным гражданином это явный перебор. Даже Лещенко и то лучше, хоть узнали про кировоград
Myledi, а ты напиши диссертацию сначала, а потом говори. Нет, сначала фотку на аватарку поставь, а потом сразу же пиши.
Все равно диссерна писать очень просто, почему б не занятся такой легкой вещью))
По-больше б таких людей как этот известный историк Владимир Ястребов,такие как он, делают нашу историю,розглашая её на весь мир!Сам в душе имею склонность к этому всему…и конешно же по-больше таких людей,как Отаман Чуб,который интересуеться краеведением,стараясь донести ценную информацию всем тем,кто незнает историю родного края!Удачи тебе Ромчик!!!
Я розумію, що ситуація в країні не сама стабільна,але хто не знає історії, той не має майбутнього, тому саме люди які її досліджують і вивчають достойні поваги і визнання!!!!!!
Великий ученый, историк не нуждается в адвокатах. Имя Ястребова уже вписано в историю золотыми буквами и, к счастью, никому не дано на это повлиять. Как мелки все слова в сравнении с истинно великими делами.
Вибачаюсь, але тільки «блондинки» можуть цього зализаного псевдогероя висувати. Я про Лєщєнка. Учіть історію діти і не гнівіть КЛІО. Хто матір свою забуває — того Бог карає……..