Останні декілька років , і в повсякденному одязі і у весільному вбранні набувають широкої популярності моделі з елементами традиційної української вишивки. Як серед чоловіків так і серед жінок. Традиційно така форма одягу була популярна і Україні ще на рубежі ІVІІІ століття.
Починаючи з 1954 року Україна ставши частиною Російської імперії, наслідувала всі тенденції моди Російської Імперії. Моду в Росію принесли реформи імператора Петра І. В ті часи почався перехід до уніфікованого партикулярного одягу, а накази імператора стосувалися загальної зміни зовнішності: чоловіки мали голити бороди, носити перуки та європейські сукні, жінки повинні були супроводжувати чоловіків на асамблеї та прийоми, мали вдягатися у відкриті сукні з глибоким декольте, корсети, носити локони, капелюшки та чіпці. Одяг для представниць слабкої статі був не лише необхідним засобом виконувати своє жіноче призначення — демонструвати статус та можливості свого чоловіка але й єдиною формою самовираження в суспільстві, де вони не мали права на освіту, службу, соціальну та економічну свободу. Законодавцем жіночої моди був безумовно Париж, але в Росії головним засновником моди був Санкт — Петербург, якому намагалася наслідувати Москва. Для чоловіків таким «маяком» був Лондон.
Але після Вітчізняної війни 1812 року французи були вигнані з Кузнечного мосту, район якого був вподобаний французами останні років 50, і навіть заборонені вивіски на французькій мові. Але вже у 1833 році вивіски на французькій мові знову з”явилися на Кузнєчному мосту.
На початку ХХ століття, серед вищого світу стає сучасним та модним вдягатися «по російські». Квінтєсенцією цього став відомий бал у 1903 році в Зимовому палаці. Всі запрошені мали бути лише в російських сукнях. Після цього в країні почалося мода на все російське. Мода на російській стиль охопила всі прошарки населення, починаючи з вищого світу і закінчуючи дрібними чиновниками, купцями та міщанами. Мода на російській стиль збереглася навіть після революції 1917 року, далеко за кордоном Росії, а саме у Франції і протрималася до 1929 року. Неподалік від Єлісейских полів , в швейному домі «Котмір», який був заснований великою княгинею Марією Павлівною, двоюрідною сестрою імператора Миколи ІІ. Під керівництвом Марії Павлівни працювали, ті хто змушені були емігрувати з Радянської Росії, ставши емігрантами. Але те єдине , що вміли робити жінки з дворянського стану – це ідеально вишивати і стало тим, що допомогло їм заробити на прожиття в далекій і чужій країні.
Сьогодні ми бачимо, як до нас повертається одяг з традиційною українською вишивкою в сучасних моделях. Можливо із поверненням традиційних елементів в одязі, який ми починаємо вдягати із задоволенням та почуттям власної гідності з часом прийде і почуття гідності і поваги , що ми живемо у чудовій, чарівній країні, ми почнемо пишатися своєю країною. Навчимося не забруднювати вулиці недопалками та фантиками від цукерок, очистимо свою мову від іноземних слів – паразитів, слєнгових слів і можливо в суспільстві наступить хоч якась гармонія.
Нажаль я не змогла прикріпити фото сучасних весільних суконь з елементами вишивки. Без них пост не такий яскравий.
Всегда мечтал о рубашке с вышивкой… но к сожалению непрактично … =(
а Чечетов сказал, что в Раде депутатам в вышиванках появляться запрещает регламент, все должны быть в галстуках :negative: :negative: :negative:
Купував собі вишиванку два роки тому в Кам.янець-Подільському, на фестивалі.
Дуже пристойна річ.Одягаю на свята, на кожен день ні,бо дуже коштовно. Річ за 700грн на кожен день, дороге задоволення.
вот вот =(
Andrey_kr говорит:
16.02.2013 в 19:13
а Чечетов сказал, что в Раде депутатам в вышиванках появляться запрещает регламент, все должны быть в галстуках
———————————-
Та страусиних туфлях.
Какие проблемы можно одеть белую рубашку и вышитый галстук. Галстук можно вышить самому если руки не из пятой точки. Выгоды две экономия и релакс.
нет, там же у Свабодавцев дело принципа, прям как у Ляшка, чтоб радикально.
очистимо свою мову від іноземних слів – паразитів, слєнгових слів …
В 20х-30х тоже боролись со словами иностранного происхождения. Приколов было много. например
Меню — розблюдаж
Iskander говорит:
16.02.2013 в 19:51
нет, там же у Свабодавцев дело принципа, прям как у Ляшка, чтоб радикально.
—————————————————
А вам все свободівці маряться….та наділи б вже касаваротку,та вгамувалися.
Абсолютно не згоден, ношу і то регулярно. Під діловий костюм — те що треба.
Я переконаний, що такого в регламенті не напи сано, хоча звісно можна почитати :wacko:
Шкода, що регламент не забороняє Чечетову з’являтися в Раді. Хоч в костюмі, хоч оголеним.)))
:good:
Єлисаветградський лікар говорит:
16.02.2013 в 21:52
Шкода, що регламент не забороняє Чечетову з’являтися в Раді. Хоч в костюмі, хоч оголеним.)))
===================
Андрей, ну и где же разрекламированная тобой толерантность?… То-то и оно… :scratch:
Одягаю на свята, на кожен день ні,бо дуже коштовно. Річ за 700грн на кожен день, дороге задоволення.
=======================
Это ещё раз подчёркивает, что те, кто балуется нарядами явно НЕ бедные люди… Всё остальное понты для приезжих…