Кіровоград змінює своє обличчя з року в рік. Одні кажуть, що в гіршу сторону, інші кажуть, що в кращу. Чому б нам не зробити наше місто більш сучаснішим, більш комфортнішим, більш гарнішим, виступивши з різними ініціативами, різними ідеями? Багато чого залежить від нас самих. Ми повинні пишатися тим, що живемо в цьому місті. Пропоную створити громадський посібник ідей, думок, тез, що стосуються розвитку міста. Кожен з нас може зробити так, щоб про наше місто завжди говорили добре, зробити те, чого в інших містах не має. Виношу на обговорення певні ідеї. Прохання також доповнювати їх та надавати свої.
1. Встановити в місті квітковий годинник.
Вважаю, що такий об’єкт тільки прикрасить наше місто. Реалізувавши цю ідею, ми отримаємо ще одне місце, яке цілком може стати візитівкою міста. Громада міста скаже тільки спасибі. Наголошую на тому, що бюджет цього проекту не великий, так як основну роботу по висадці квітів може взяти на себе, наприклад, комунальне підприємство «Трест зеленого господарства». Також реалізувати цю ідею можна через пошук інвестора, який побудує магазин, а дах його спорудить у формі велетенського квіткового годинника. Таким шляхом пішов Кривий Ріг.
2. Викарбувати на гранітних плитах на площі перед міською радою або на площі ім. Кірова слово «Єлисаветград» всіма мовами світу. Не кожне місто в Україні може похвастатись такою «фішкою».
3. Створення історичної алеї міста.
Пропоную обладнати алею стендами з фотографіями старовинного міста, етапи становлення, старовину карту, видатних людей. Такі стенди можна спорудити по вул. Дворцовій чи в Ковалівському парку.
4. Повідомлення зупинок в громадському великогабаритному транспорті.
Ми вже позабули ті часи, коли в громадському транспорті об’являли наступну зупинку транспорту. Особливо не оголошення зупинок створює незручності для гостей міста. Та й взагалі, чому б не ввести єдину форму для водіїв, єдиний стиль? Звісно всі почнуть казати про провалила поведінки водіїв, вартість проїзду, стан автопарку, але ж ми обговорюємо саме нові прості ідеї, погляди. Вважаю це було б ще одною «фішкою» в місті – єдина форма.
5. Продовжуючи тематику автоперевезень, пропоную ввести нічні чергові маршрутні таксі. Звісно, що плата за проїзд повинна бути в 2 рази більшою, але я думаю молодь тільки підтримає цю ініціативу. Реалізувати цю ідею в принципі не складно. Коли проводяться конкурс на визначення авто перевізника на маршрут, основною умовою в договорі повинен бути пункт щодо введення чергового маршруту у нічний час. Таку ініціативу реалізував, здається, міський голова Бердянська.
6. Створення презентаційних буклетів про місто.
Буклети повинні містити карту міста, телефони установ, організацій, таксі, довідкової служби. Їх необхідно розповсюджувати на залізничному та автовокзалах міста, тощо.
7. Відновлення набережної Інгулу.
Вважаю, що цілком можливе відновлення цього затишного куточка міста. Для того, щоб це місце стало окрасою нашого міста, необхідно зробити сильне освітлення, люмінацію, встановити велику кількість лавок, встановити кольорові урни, висадити велику кількість квітів та кущів, зробити алею художників. А в ідеалі вздовж річки на відрізку між двома мостами встановити фонтани та навіть пустити катамарани. Думаю, що на таку ідею не потрібні шалені кошти. Думаю, кожен мене підтримає, що в місті повинні постійно з’являтись такі куточки відпочинку для молоді. Цілком реально домовитись з майстрами по металу, які виготовлять різні незвичайні металеві скульптури, пам’ятники. Вони можуть виставляти свої роботи на встановлені місця, як роботи, наприклад «двірник», «стрекоза», «лавка для закоханих». Чому б не зробити алею таких ексклюзивних робіт?
8. Введення в школах електронних щоденників.
Суть ідеї полягає у тому, щоб батьки були більше поінформовані результативністю навчання своїх дітей. Робота системи: забезпечує зручне введення вхідних даних по учнях, класах, предметах, тощо; здійснює їх оголошення (формування повідомлення з оцінками учня за обрану дату та надсилання повідомлення батькам через сервіс мобільного зв’язку (SMS-шлюз) та електронною поштою); забезпечує доступ батьків до інформації щодо успішності їх дитини. Створиться інструмент, який багато в чому робить процес управління освітою більш оперативним і зручним, дозволяючи швидко і одночасно інформувати про поточні зміни в школі всіх учасників освітнього процесу. Робота системи здійснюється через Веб-ресурс.
Це все можна продовжувати і продовжувати.
Цікаво почути вашу думку.
а ще можна зробити кіровоградську алею слави…
хіба у нас немає на честь кого туди тулити зірки?
а ще на набережній можна посадити Алею зірок.
потім розказумати: ось це дерево посадив, ще не будучи найзатребуванішим в Голівуді сценаристов, Юрій Смірнов…
біля кожного дерева — плитку з особистим девізом успіху.
потім водити туди дітей — хай набираються духу успішності
Хорошие идеи. Осталась, чтобы кто-то реально взял на себя инициативу для реализации.
Головне бути патріотом свого міста та не бути байдужим.
Очень красиво на бумаге, только забыли про овраги, точнее про дороги. В городе уже есть много чего,что показать гостям. Недостаточно?! Не спорю. Но! К любому шедевру (достопримечательности) ведут дороги. К большому сожалению, именно ОНИ(!) остаются сегодня в ПАМЯТИ приезжих.
Я мечтаю,что когда-нибудь появится в городе ХОЗЯИН, который наплюёт на все рейтинги и примет непопулистское решение — НАЧАТЬ,повторяю,НАЧАТЬ заниматься СЕРЬЁЗНО этой проблемой. Разработать план поэтапного СТРОИТЕЛЬСТВА, опять повторяю, СТРОИТЕЛЬСТВА (со строгим соблюдением технологических НОРМ), а не ремонта на один сезон, городских дорог. И в первую очередь,трансп.путей сообщения центральной части города. План же этот должен быть на ДЕСЯТИЛЕТИЯ! Дальше — решить проблему их содержания. Самовольные разрытия поставить ВНЕ ЗАКОНА. Со всеми вытекающими для нарушителей последствиями. Приобрести и использовать оборудование для прокладки труб,кабелей и их ремонта без ВСКРЫТИЯ дорожного полотна. ТАКОЕ оборудование ЕСТЬ.
Нужна лишь воля и заинтересованность отцов города. Да,это не в бирюльки играть с ЭЛЕКТОРАТОМ ( замыливать очи «ямочным» выбрасыванием ЕГО же денег на ветер). И когда построим европейские «пдъездные» пути, тогда будем думать и об объектах (к которым собираемся подъезжать).
Думаю, такой подход нужно демонстрировать не только по отношению к дорогам, а ко всем городским проблемам. Все остальное — удел временщиков.
Дуже добре, що ви піднімаєте цю проблему. Можливо потрібно віднайти новітні технології при будівництві доріг та ремонту ям? Виходячи з Вашого коментаря пропоную створити електронну карту міста з нанесенням на неї проблемних ділянок доріг. Думаю, для цього потрібно провести повну інвентаризацію ям. Ця карта повинна доповнюватись постійно новою інформацією. Громада міста зможе подавати інформацію про виявлені проблемні ділянки доріг. Тобто, створиться електронна карта звернень — громадський моніторинг.
Полностью согласна с Горожанином.Первым делом должен быть план замены коммуникаций и строительства дорог.А идеи ваши прекрасные !
Відразу виникла ідея для громадського транспорту.
Пропоную створити електронну карту транспортної мережі, громадського транспорту. Взяти за основу google-map та нанести на неї всі маршрути громадського транспорту. Вважаю, що така карта повинна бути на сайті міської ради та інших популярних сайтах. Особливо вона буде корисною для гостей міста. Ввівши назву вулиці, назву установи чи організації, відразу на мапі відображається номера маршрутних таксі чи автобусів на яких можна доїхати до місця призначення. Тобто відображається інформація про протяжність маршруту (початок-кінець). На карті це зображаеться у вигляді лінії шляху, виділеного якимось кольором.
Ціна питання — мізерна!
були б гроші — ями знайдуть
Не все гости города пользуются интернетом.Можно сделать и простую карту .По типу как в Харькове.Там в каждой маршрутке,автобусе и троллейбусе есть карты маршрута и какие маршруты какие районы соединяют
А что их искать?У нас дороги есть плохие и очень плохие
…как бы бы карта не пестрила проблемными дорогами — 80 % дорог Кировоград изношены…и их необходимо либо делать «ямковий ремонт» либо менять полностью покрытие…
…по пункту 4 — это только можно в троллейбусах объявлять остановки, на крайний случай в автобусах…но в маршрутках это нереально… Я себе представляю, как маршрутчик встаёт на каждой остановке и орёт на весь салон: «Следующая остановка — типография» :yahoo:
…по пункту 5: На счёт ночных рейсов это давно пора сделать, как это когда-то было… С интервалом движения — 40 минут….
И! Только по основным магистралям… Так как весь город охватить нереально…не хватит единиц транспорта… Или хозяева машин откажутся от ночной работы своих водил…
Мова йде саме за великогабаратний транспорт)
Чесно кажучи, якщо реалізувати цю ідею хоча б на 3-4 маршрутах, то це буде великою перемогою..
Это не перемога 🙂 Если перевозчик захочет денег заработать и увидит , что это дело ему не в убыток , то он и сам это сделает. Но зачем надеяться на перевозчиков-частников, ведь должен быть и коммунальный транспорт , на который можно это дело возложить.
Хотя , если посмотреть в суть этого вопроса, то в связи с тем , что у нас в городе нет предприятий , которые работаю круглосуточно , то данный вопрос и рассматривать наверное не надо …
…Сделать, например, ночной маршрут с Лелековки до Жадова (как 150, бывший пока) и такой же маршрут только через Ковалёвку, а третий ночной через новую и старую Балашовку до Жадова через центр…
:mail:
А для этого надо сделать всего три вещи :
1. Маршрутки должны останавливаться только возле оборудованных остановок ( как практически во всех городах) 🙂
2. За просьбу остановить «возле столба» бать полуторный тариф …
3. В машрутках поставить микрофон для оповещения через динамики , через который несется музыка .
Fredd говорит:
18.03.2012 в 19:29
Но зачем надеяться на перевозчиков-частников, ведь должен быть и коммунальный транспорт , на который можно это дело возложить
=======================
:yes: :good:
Вважаю, що потрібно зробити рішучий крок. Поставити таку умову. Не влаштовує умова договору — не отримаєш маршрут. Спочатку багато перевізників не сприймуть цю ініціативу, але жителі міста її підтримають. Для молоді це питання буде актуальним! Ми говоримо про той варіант, коли проїзд після 00:00 буде збільшений. Для нашого міста достатньо буде по одній машині на визначеному маршруті.
Может, не стоит молодежи шататься ночью по городу? Всем спокойней будет.
ситуації бувають різні… хай би один автобус на одину був.
молоді він мало допоможе гульдебасити, а комусь може допомогти при потребі
а при не тинятися — я згодна
Да в крайнем случае есть такси. Одним автобусом всех реально нуждающихся не спасешь.
…да — такси есть, но не у всех на такси есть деньги… Народ бедный в основной части…
да и выбор у человека должен быть..такси за 25грн (но за 10 минут), или маршрутка за 2.50(но там уж подольше).. но это в идеале…
…а так только такси… :negative:
Якщо ввести нічні маршрутки, то вартість проїзду повинна коштувати щонайменше 5 грн.
…ну всё равно, 5 гривен это же не 20 и не 25… Всё равно приемлемей…
Друзья, вы уж простите,но сейчас вы наглядно продемонстрировали ОБРАЗЕЦ работы городского депутатского корпуса. Когда обсуждение важного ВОПРОСА о дорогах, прямо связанного с поднятой ТЕМОЙ:»зробити наше місто більш сучаснішим, більш комфортнішим, більш гарнішим», УТОНУЛО в несущественных, сопутствующих ему деталях и завершилось принятым решением -» нечего шляться по ночам» со ссылкой на «бедный народ».
И что из этого следует?
А.К, вопрос риторический.
НИЧЕГО!!!
Горожанин! Чтобы что-то пробовать сделать — для начала нужно стать мэром… Поэтому все вопросы будут здесь риторическими…
Таковы реалии…
Хочу підняти питання щодо освітлення будівель на вулиці. Тобто, чому б не зробити підсвітку будинків хоча б по вул. В.Перспективній. Думаю, що підприємці повинні змінити свій підхід щодо оформлення рекламних вивісок. Красиво виглядає будівля нашого казначейства, коли включена підсвітка. Ціна питання — купити декілька прожекторів. А у нас не то що прожекторів не має, а навіть більшість рекламних вивісок не світиться. Мабуть потрібно розробити єдиний стандарт у цьому напрямку. Уявіть собі, коли всі будівлі вулиці яскраво світяться — було б суперово. Бізнесмени повинні, можливо, самі до цього прийти і без влади. Бізнесмени інших міст вже давно стараються зробити свої будівлі більш яскравішими, щоб на них звертали увагу потенційні клієнти + промоуція міста перед гостями. У них якісь наче змагання проходять — хто красивіше та яскравіше оформить свою будівлю. А що в нас?????
Резонно.
Но место мэра не вакантно и человек его занимающий, получает достаточно приличную зарплату, чтобы вопросы к НЕМУ не были сплошь риторическими.
Если же вы намекаете мне «– для начала нужно стать мэром…». то увы, я не член партии (ни регионов,ни какой либо другой),никогда не назначался «Почётным гражданином города» и не имею других подобных чеснот,присущих действующему.
Я простой горожанин,гражданин этого города.
/Бізнесмени повинні, можливо, самі до цього прийти і без влади./
Антон,Вы заблуждаетесь. Бизнесмены САМИ до этого никогда не прийдут. Как резонно заметил А.К, таковы реалии. И в тех городах.где вы всё ТО видели, главную роль сыграл АВТОРИТЕТ местной власти.
Бизнесмены САМИ до этого никогда не прийдут.
Горожанин, а как же Людмила Шубина?
горожанин говорит:
18.03.2012 в 21:26
Но место мэра не вакантно и человек его занимающий, получает достаточно приличную зарплату, чтобы вопросы к НЕМУ не были сплошь риторическими
=========================
:good: :good: :good:
…но пока в городе (!) и вообще на местах правят начальники финуправлений, а не мэры, главы райадминистраций — толку не будет…
Редактор говорит:
18.03.2012 в 21:41
Горожанин, а как же Людмила Шубина?
==========================
Людмила Шубина — уникальный человек… :good: таких единицы среди бизнесменов 🙁
Хотілось би почути конструктивне бачення по розвитку міста.
на Балке возле источника огородили,как никак там что-то сделали.А по другую сторону чуть ли не свалка.небольших денег будет стоить расчистить.расширить ,окультурить и будет прекрасная зона отдыха
А про свалки сюда пишите , пожалуйста
http://uc.kr.ua/хто-бачив-стихійне-сміттєзвалище/
)) :yes:
Но первым делом надо требовать от властей принять уже какое-то решение и начинать поэтапную замену коммуникаций .и там ,где это будет уже сделано,начинать строительство дорог
Возле спортзала «Зирка» надо придумать какую-то парковочную зону.В субботу на всеукраинский турнир посъезжались спортсмены с 15 городов Украины и Молдовы,а тронспорт поставить некуда.Так и запомнится приезжавшим людям Кировоград
Пропоную створити стратегічний план розвитку міста на 30 років. Там ми побачимо, як зміниться місто за цей час. Причому, ми можемо його написати громадою, створивши експертний комітет міста.
Е.Л., загнанный в угол, защищаясь,вынужден цепляться к словам — бизнесменЫ, а Людмила Владимировна — бизнесмен ( ОДИН в поле не воин!) :yahoo:
Пусть пишут те, кто за это деньги получает…а то протирать штаны в кабинетах и получать зарплаты с заоблачными премиями это они все могут…
Антон, горожане ( тут я не в их числе) делегировали НЫНЕШНЕМУ деп.корпусу все ПРАВА на… «конструктивне бачення по розвитку міста.» Посему по этому вопросу обращайтесь в горсовет. И ПРОКОНТРОЛИРУЙТЕ выполнение.
Разве что, помечтаем.
А серьёзным планированием пусть занимаются те, кто за это деньги получает, правильно Саша написал.
Или делится зарплатой с экспертным комитетом 🙂
А.К., :good: :good: :good:
Один в один мой пост, который выше,но позже -( не прочёл), повторив Ваш.
Значит это очень близко к ИСТИНЕ! (Учитывая традиционную разность во взглядах)
Горожанин! Ну ведь мы с вами сказали правду…они там себе сами премии выписывают, выгребают из бюджета бешеные деньги…зато исправно ничего почти не делают…
Антон Ваша основная идея преобразовать и усовершенствовать наш город это действительно замечательно и вызывет только полижительные эмоции. Но…
1 идея — зачем копировать то что есть у других, ЭТО ПОПУГАЙНИЧЕСТВО, надо придумывать свое, чтобы быть уникальными и оригинальными.
2 идея — СУПЕР, чем-то конечно похожа на Париж, (слово мир написано на стеклянной стене на разных языках мира), но до Парижа нам далеко, поэтому очень замечательная идея, а главное не такая уж и дорогая при воплощении.
3 идея — стенды с фотографиями неплохо было бы поставить на набережной. Так как тут напрашиваеться вопрос почему все культурно-просветительные фишки для гостей и туристов сосредотачиваються только на ул. Дворцвой и Ковалевском парке, у нас что других культурных мест нету.
4 иднея — оглашение остановок наврядли будут озвучивать маршрутчики, если к примеру маршрутка остановиться возле столба на Типографии, то маршрутчику объявлять «столб номер 10 района Типографи» чтоли, а вот в тролейбусах и городских автобусах, которые действительно останавливаються только на остановках не помешало бы такую услугу возобновить.
5 идея — ночные рейсы были бы суперовые как для моложежы, так и для допоздна работающих людей, только с экономической точки зрения было бы целеобразно создать новый рейс для такого время суток, с периодичность в 20-30 минут охватывающий большую часть города.
6 идея — незнаю может я конечно не в курсе, но помоему такие буклеты уже существуют.
7 идея — вот это ЗДОРОВО преобразить набережную и главное осветить, чтобы искоренить от туда ночное пьянство, наркомания и прочий разврат, только для на чала не плохо было бы востановить ограду и позакрашивать похабные графити . А вот идея относительно алеи ексклюзивных работ, это уже не новшество, до Вас Антон ее уже придумали и мало того создали проект «Элисаветгардский арбат» (автор Юрий Андалюкевич) (зайдите к нему в авторский блог в УЦ и можете увидеть), только власти его еще не поддержали финасово.
Ночной маршрут выгоднее всего сделать троллейбусом. Ночью и электроэнергия дешевле.
Давайте створимо посібник ідей або громадський інтернет сайт, в якому буде інформація про те, яким повинне бути наше місто.
Город приобрете современный вид,как только уберет мову с названия витрин и реклам. На мове,наш город выглядит дремучим галицийским селом.
Наівть якщо ми створимо в місті квітковий годинник, який є в інших містах, то він тільки доповнить красу нашого міста!
Не чув цієї ініціативи від когось раніше.
Антон Шевченко говорит:
19.03.2012 в 19:56
Давайте створимо посібник ідей або громадський інтернет сайт, в якому буде інформація про те, яким повинне бути наше місто.
========================
А зачем? Чтобы подсказывать мэрии что нужно делать?… Не нужно, пусть своими мозгами шевелят…
Ну и где этот годиннык разместить?
і в кінці слова ставити твердий знак?
Наприклад на місці якогось кіоску Інгуші в центрі міста.
Чесно кажучи, я теж представник мерії, але це не означає, що я не хочу змінити наше місто. Це моє бажання обговорювати ідеї громади, всі ми небайдужі люди. Можливо наші ідеї також стануть корисними. Всі ми частина цього суспільства, тому саме від нас залежить доля майбутнього нашого міста.
А хотя бы! Это было бы креативно!
Елисаветград-имперский город!!!
НЕ будем забывать свои традиций!
А мову решительно нужно убрать!
Эти «перукарни» и прочие «незабаром» с «гудзиками».