Теплопотери ТЕЦ

Один киевлянин не поленился, поездил немного по Киеву с инфракрасной камерой, а потом выложил фотографии в Facebook. Их потом перепостили, в том числе в ЖЖ — тут удобнее смотреть:

http://istyxx.livejournal.com/319053.html

Я подозреваю, в Кировограде аналогичная ситуация с теплопотерями?

Теплопотери ТЕЦ: 4 комментария

  1. http://gazeta.ua/articles/life/_v-ukrajini-78-tepla-jde-na-obigriv-atmosferi-nide-takogo-bespredela-nema/421286

    Чому держава так робить?

    — Немає загальної логіки розвитку цього сектору в Україні. Система дотацій підтримує не стимуляцію економії тепла, а стимулює більші продажі газу. Всі ці каналізації, які димлять, не безкоштовні. Ми платимо скажені гроші, бо воно включено в тариф. На сьогодні гігакалорія, яка вироблена в Україні, на третину дорожча, ніж в Польщі. Ціна газу та сама, а втрати незмірно більші. Ми починаємо платити більше, ніж країни в ЄС. На опалення будинку ми використовуємо тепла в три рази більше ніж в Польщі, в чотири, ніж в Німеччині і вшестеро більше, ніж в Норвегії. А на додаток до того всього, Кабмін компенсує «Нафтогазу України» різницю в ціні.

    Яким чином нормально це робиться?

    — Для прикладу: ми платимо за опалення 100 гривень, буде споживатись певна кількість тепла. Якщо ми грамотно утепляємо, то споживання тепла різко падає. Виходить не сто, а 40 грн. Цю різницю, яка виникає, можна використати для отримання банківського кредиту на утеплення, виплачувати цими грошами кредит упродовж 10 років. Буде довго, але люди нічого додатково не витрачають, воно їм коштує не більше, ніж на ринку, в них покращується комфорт і зовнішній вигляд будинку, стає тепліше. Після закінчення виплати кредиту, вони платять не сто гривень, а сорок.

    В інших європейських країнах створили цей ланцюжок самоокупності, де держава стимулює цей процес. Національне агентство Польщі зі збереження енергії в штаті разом з двома прибиральниця і чотирма експертами-японцями мали 32 людини в своєму офісі. Наше Національне агентство зі збереження енергії мало 135 співробітників в Києві, ще чотириста — в областях. Я не розумію чим вони займаються. Крім того, питаннями енергозбереженням займаються Міністерство ЖКГ, Мінрегіонбуд, коли були двома різними міністерствами, національна комісія з тарифоутворення, Мінпаливенерго. В Україні прийнята вже третя програма з енергозбереження. В поляків був прийнятий один закон, в 1994-му році. За 6-7 років вони зменшили втричі споживання тепла на опалення квадратного метру в будинку. Ми нічого не зробили.

    Якщо при тих гігантських втратах, які в нас є, вся система ЖКГ працює і звідкись там гроші з’являються, то ми є найменш ефективною країною Європи і світу, ніде такого бєспрєделу немає. Якщо це все працює, то означає, що це все комусь вигідно. Не буває, щоб при таких втратах ця система працювала. На сьогодні держава дотує великих продавців газу, щоб вони продавали цього газу більше. В ЖКГ ми використовуємо 30 млрд куб. м газу на опалення будинків, а видобуваємо свого 20 млрд, то десятку все рівно купуємо в Росії. випалюємо його по трубах і гріємо вулиці. Для України скоротити споживання газу в цьому секторі вдвічі — раз плюнути.

    Джерело: Gazeta.ua

  2. Кирилл, вот интересно: Вещев сказал, что дал поручение тепловикам утеплить теплотрассу. И летом якобы договор разорвут, если ничего не будет сделано. Понятно, что летом как всегда, будет не до этого. Так вот, есть ли какие-то штрафные санкции против тепловиков уже сейчас за такое разбазаривание? Они же и какие-то доплаты от государства получают. А значит трынькают гос. деньги и деньги людей.

Добавить комментарий