А може він і справді потрібен Україні? Може дійсно треба взяти і водночас вирішити питання перебування у вищому законодавчому органі країни випадкових осіб? Тим більше і ситуація в Україні склалась така, що треба щось з тією Верховною радою думати…
Що ми, громадяни України, які не ввійшли до складу богообраних (депутатів Верховної ради України) знаємо про цей самий законодавчий орган держави? Ну звіснож є Конституція, яка чітко тлумачить хто є хто:
Розділ I
ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ
Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.
Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Розділ IV (весь без виключення присвячений тільки їй, най законодавчій)
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Стаття 75. Єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент — Верховна Рада України.
(Хто захоче ознайомитись більш детально, той відкриє сайт rada.gov.ua почитає тай заплаче, як там все добре і правильно виписано…)
Але пишуть то пишуть, а що ж люди думають про парламент нашої Країни? З огляду на те, що сайт УЦ є містом пристойного обговорення, думку народу просто не можна навести мовою оригіналу. Але коли перекласти на цензурну мову, то Верховна рада України це: місце де зібрані в купу найбагатші українці, які розбираються в бідах і нуждах народу так само, як звичайні громадяни в ядерній фізиці. Сходяться всі 450 обранців в парламент лише раз, коли приймають присягу – вуаля, життя вдалось! На 4,5 років після складання присяги можна забути про народ і обіцянки! Чому на 4,5? Ну 0,5 року треба знову обіцяти і розвозити гречку з олійкою по бабцям… Щоб потім знову все було «вуаля»… А ще всі 450 депутатів отримують ДУЖЕ пристойну заробітну платню, хоча більшість з них на роботу просто не ходить, або прогулює безбожно. Та на це є відмазочка: «Навіть коли нардеп спить він думає про народ!» Ну і звісно ж НЕДОТОРКАНІСТ!!! Це, мабуть, найважливіший бонус! Ну що ще дозволить людині творити все те, про що нам, доторканим, показує інтернет або ТБ? Тільки вона – вседозволеність! Якою крім депутатів ВР користуються Президент і судді, та то взагалі окрема історія…
Все це ті, хто цей пост читають, добре знають і без мене. Тож навіщо займаю ваш час? А от коли б розділити Верховну раду України на дві половини:
— перша б її частина позбавлена недоторканності мусила б робити все те, про що пише Конституція (ходити на роботу і приймати закони), адже коли проаналізувати ККД середньостатистичного депутата в галузі законотворчості, вийде, що це найневдаліші вкладення грошей виборців в історії;
— в той час другу частину наділити всіма можливими привілеями (головною буде НЕДОТОРКАНІСТ) і бонусами, набирати туди тільки олігархів і тільки після сплати гарної грошової суми в бюджет округу, від якого олігарх буде обиратись. І все чесно заплатив гроші в скарбницю міста – їзди на червоне світло, лайся з ДАЇшниками, купайся в фонтані…
От можливо при такому розкладі ми з вами, громадяни України, побачили б у Верховній раді людей які б туди прийшли приймати закони, як це і прописано в Конституції.
P.S. Жартівлива казочка на тему як побудувати діючий законодавчий орган в окремо взятій країні. Всі збіги з реальною країною є випадковими.
Учитывая федеративный характер истории Украины,который подтверждается в период политических конфликтов, актуален вопрос о двухпалатном парламенте.Верхняя палата могла бы принимать федеративные,общенациональные, законы,а нижня,в которую бы ыходили представители регионов,занималась бы вопросами своих выборщиков и территорий.
От бачите пане Alex, ви одну палату, одразу виділили представникам Партії регіонів. Про що так і пишете: «в которую бы входили представители регионов»…
А де ж справедливість?
Двухпалатный парламент более характерен для федеративных государств. Сергей, Вы выступаете за федерализацию Украины?
Я виступаю за те, що б законотворчістю в Україні займались ті люди, яким це цікаво. Не зважаючи на їх політичні погляди. А коли людина надіває значок «Народний депутат України» просто через статусність, це трагедія для держави.
Сергей,Вы меня удивили. в данном случае ,слово «регионы» я использую в прямом значении,а не партийном.С удивлением делаю уточнение.Надеюсь,региональный зарактер экономики,культуры Украины для Вас не новость ?
Тогда нужно менять закон о народных депутатах,а не о парламенте.
Пане Alex, а чи не ви мені писали про відсутність гумору? Не варто все сприймати так серйозно. Я зрозумів в якому сенсі ви використали словосполучення «представители регионов».
Треба міняти людську свідомість, а без цього ніякий закон не буде панацеєю…
Так это была шутка ?
Кстати, призыв «Треба міняти людську свідомість » корнями уходит к эпохе Просвещения и ее преемникам,например,марксизму…
А зачем выступать за то , что есть на данный момент. Ведь в составе Украины есть АР Крым, что уже подтверждение реального федерализма….