В жизни каждого человека бывают моменты, когда он может изменить свою жизнь. Эдакие «событийные развилки», как в сказках: налево пойдешь, направо пойдешь…
Обычно таких моментов не бывает много, один-два от силы. Чаще всего хоть направо иди, хоть налево, все равно движешься по накатанной колее. Возможность действительно изменить направление всей жизни выпадает редко. В жизни стран, а тем более целых цивилизаций, такие «развилки» случаются еще реже.
В жизни нашей цивилизации такая развилка была, как мне кажется, в 70-е годы прошлого века. Тогда на Земле параллельно существовали два цивилизационных проекта: т.н. Запад и СССР. Как вполне справедливо заметил Дмитрий Быков, «СССР был дырой, но сквозь эту дыру было видно будущее».
Но мне бы не хотелось сейчас ввязываться в очередной бессмысленный холивар на тему преимуществ и недостатков советского строя. Тем более что я вовсе не являюсь его поклонником (равно как и противником). Речь о другом: какие последствия имело свертывание советского проекта для всей человеческой цивилизации.
Последствия были катастрофическими: вместе с советским проектом были фактически свернуты программы освоения космоса. А вместе с ними потихоньку стала скукоживаться и направленная на поиск прорывных технологий фундаментальная наука.
Посмотрите, за что сейчас дают Нобелевские премии. За сделанные сорок лет назад открытия. Новых просто нет, а то, что есть, не в счет. Объясню почему: нет прорывных технологий. Не открыты принципы, позволяющие при той же затрате энергии сделать в десять раз больше работы.
Автомобильные двигатели хоть и стали технологически намного более совершенными, все равно используют в работе все тот же цикл Карно, которому сто лет в обед. В авиации с момента изобретения турбореактивных двигателей – ничего нового. Сделать экономную лампочку – да. На принципе, открытом еще Тесла. Изобрести новый принцип – нет. И так далее… Цивилизация топчется на месте. Прогресса нет…..
що сказать то хотіли?
Fredd, ну то, что наука практически уничтожена за 20 лет, то это факт… Согласен…
И на счёт космоса согласен…
Дайош прогресс !
И на счёт космоса…
————————————
«За великим рахунком, країна успішна тоді, коли більшість її сімей небідні, а не навпаки: ми полетіли в космос, ми за рівнем мілітаризації наздоганяли США, а люди, за світовими мірками, злиденні. Я маю на увазі Радянський Союз. Це питання часто виникало на дебатах з комуністами, їх просили назвати найкращі роки 70-х і 80-х. І щоб хтось із них сказав, що в цей рік люди — інженери, лікарі, робітники, селяни — жили краще, ніж їхні західні колеги. Треба мати повністю відморожене обличчя, щоб сказати таке.»
/Борис Колєсніков, інтерв»ю «ДТ»/
Спорить действительно бесполезно.
сейчас «інженери, лікарі, робітники, селяни» живут лучше чем 30 лет назад.
«Треба мати повністю відморожене обличчя, щоб сказати таке.»
Прогреса немає????
Фари увімкни!
Почни з мобілок та комп’ютерів а закінчи тими самими машинами — скільки літрів раніше «жерла» «волга» при двіжку в 1,8?
нема йому прогреса…
Как бы мы не относились к СССР, но очень трудно будучи например преподавателем объяснить некоторым мыслящим и анализирующим студентам… почему
когда при СССР были дешевые коммунальные услуги, ухоженные дома, уважались профессии военного, милиционера, общество не относилось с презрением и ненавистью к членам правящей партии… когда не знали что такое «временно неработающий», «бомж», «нечего кушать», то это было ПЛОХО, а
когда при независимой Украине и ЕС — если у тебя аферисты отобрали жилье — то ты безправный бомж, изгой общества и не имеющий право на существование… когда ты не знаешь, хорошо или плохо когда в темном ночном переулке к тебе на встречу идет наряд милиции… когда в магазинах все есть, а в кошельке нет ничего… когда коммуналка превышает 30 % зарплаты, когда по дорогам одной из самых бедных стран мира — ездят самые дорогие автомобили мира… когда для многих понятие взяточник и рекетир престижнее, чем учитель, милиционер, врач… и лишь потому-что первые могут себе позволить все, а последние НИЧЕГО.
Да, конечно вы можете мне все ответить что вот — недемократичность, мова калинова, нация, патриотизм и т.д….
А я вам отвечу, что объясните бомжу-профессору на вокзале, у которого обманом забрали квартиру и выкинули его на мусорку, что жить в Украине с державною українською мовою — це добре! А жить в СССР с официальным русским, где каждый имел право на ТРУД, но не имел права ПИ***ТЬ — было плохо.
Знаете, пирамида потребностей Маслоу конечно вещь хорошая, но вот в чем проблема…. Украина не страна буддизма, где чувство меры и ограничения себя в еде и нормальном уровне жизни — это нормально. Потому сколько бы кто не рассказывал о ДЕМОКРАТИИ, ПРАВДЕ, СВОБОДЕ, а пока есть очень богатые и есть нищие, то мне до вымпела ваша хваленая Европа и демократия. :yes: :yes: :yes:
Делл.. инженери… ну якщо взяти інженерів, які роблять проектно-кошторисну документацію на будівництва,собівартість до 10 % від вартості проекту — то да… лучше…
якщо взяти, лікарів — головних лікарів, які живуть не на зарплату, а до прикладу мають бізнес, аптеки чи є головлікарями наприклад наркодиспансера чи іншого ласого шматка…. то вони так… можливо непогано живуть хірурги, яким крім офіційної зарплати пацієнти «віддячують»… так.
Селяни… ну якщо взять за селян — фермерів, що бороздять лани й степи неозорі на Тойотах Прадо… і якщо взять за селян голів державних селянських господарств, що сидять у новенькому лексусі й кажуть — «а нема зерна, миші з’їли…».
Тобто є приклади хорошого життя, однак, НАЖАЛЬ, це хороше життя для одиниць досягнуто виживанням для сотень і тисяч.
Так — ринкова економіка як неодмінна супутниця демократії дає шанс кожному досягти УСЬОГО, однак ніхто не питає про ціну цього ВСЬОГО… а ціна в цього — щоб хтось був дуже багатим, то хтось має бути дуже бідним, бо з нічого ніщо не береться…
І головний принцип ринкової економіки, продати дорожче… перевага експорту над імпортом… от тоді країна живе добре.. а перевага експорта над імпортом це коли в іншій державі перевага імпорта над експортом, тобто щоб хтось продав більше, треба щоб хтось купив більше…
І виходить так, що для того аби золотий мільярд добре тусувався в «демократичному світі», мають бути 5-6 мільярдів лохів, які будуть їм це забезпечувати. :yes:
Неправ Колесников. Сравнивать нужно то, как жили «інженери, лікарі, робітники, селяни» ТОГДА, и как живут СЕЙЧАС. СЕЙЧАС по сравнению с ТОГДА живут не лучше.
Ярослав Алексеевич говорит:
27.10.2013 в 00:37
Ярослав, а куди ж ділись усі ці «добрі люди», що ж вони ось так одразу і стали гадами?
А щодо поваги до міліціянтів — слово «мент, мусор» — це звідки, хлопче? Вся держава була одним сплошним ГУЛАГом, а ти про повагу! Яка музика зараз грає в маршрутках та на ринках? Правильно — шансон!
«а пока есть очень богатые и есть нищие» — вони були, є і будуть!Це така людська природа!
Можете провести експеремент — дайте десяти людям по 100 000 доларів і відправте в пустелю, а потім приїдьте через рік і ви побачите — один з міліоном сидить, а девять пашуть на нього і його ж матюкають! Хоча умови у всіх були однакові!
Мені теж 20 років назад і сонце яскравіше світило і небо блакитніше було — бо мені 19 років було…
Неправ Колесников.
—————————————————-
Сергію, ти погарячкував. Я ж «питав» у Б.К. про космос і СРСР, от він і відповів))
Давай «запитаємо» у нього про «космос» і Украіну)……
…аж ось і відповідь:
«Продуктивність праці в Україні становить 19% від продуктивності праці в США, 22—25% — у Західній Європі, 29—31% від продуктивності праці в Східній Європі. Це говорить про те, що ми працюємо в 3,5 разу гірше, ніж у Східній Європі, учетверо гірше, ніж у Західній, і вп’ятеро гірше, ніж у США. »
Відповідно такі у нас і зарплата, і рівень життя.
Тобто… ті ж самі радянські злидні.
Так що дарма ти наіхав на свого однопартійця)))
Думаю, цікавіше було б запитати у Бориса Вікторовича про причини. Як гадаєш?
Ярослав Алексеевич говорит:
27.10.2013 в 00:37
———————————————-
Яре, мене бентежить твоя осіння депресія. Так і до неврозу недалеко.
Даруй, це я так, по-батьківські).
Продуктивність праці в Україні становить 19% від продуктивності праці в США, 22—25% — у Західній Європі, 29—31% від продуктивності праці в Східній Європі.
——————————————————
Мабуть це чудило рахувало продуктивність праці по вартісному методу. Тоді немає чому дивуватися — доля з/п у валовому продукті залишається нижче плинтусу. Замість того, щоб ображати власний народ, нехай би звернув увагу на організацію виробництва, його матеріаломісткість, енергоефективність. У наших умовах навіть найвища якість праці і ставлення до неї ніяк не впливає на її продуктивність.
Причини відомі. Люди не хочуть працювати «на дядю». :unsure:
Мабуть це чудило рахувало…
———————————————
Колеги, тактовніше будь ласка)
Відповідає Б.Колесников:
«…Але в цьому ж винні не українці, а відсутність засобів виробництва. Якщо ви робите глиняні горщики, а гончарний круг один, то хоч скільки б ви працювали, хоч цілодобово, але горщиків не побільшає, поки завод не відкриється. Так само і в економіці. Потрібні інвестиції, а інвестиції — це довіра до країни. Без величезних інвестицій ми не досягнемо рівня продуктивності праці навіть східноєвропейських країн…. Уряд не має, як мені здається, комплексного розуміння проблеми відсутності інвестицій…».
Таки ж, да… в європах і америках ніхто на «дядю» не працює.)))
«Ваш сарказм здесь неуместен!»(с).)) Достаточно понаблюдать, как наши люди пашут на дачах и огородах. :yes:
А ось таке стосується прогресу чи ні? http://newseek.org/articles/861705
Достаточно понаблюдать, как наши люди пашут на дачах и огородах.
—————————————————
Гадаю, ЦЕ підгрунтя і потужний аргумент на користь вибору свого вектора розвитку(третього — ні з ким), який тобі до вподоби)))
Чому ж «ні з ким»? Навпаки, «з усіма». Тільки не «під кимсь». 😉
Навпаки, «з усіма».
————————————————
Нє, «з усіма» Украіні не світить — «Я сказал!»(с) / В.В.Путін, ПСС/ ))
Относительно ДВС:если бы нефтемагнаты не тормознули разработки,мы бы давно ездили на электромобилях.Но это к слову.Что нет новых разработок-не прав!Одни просто не внедряются в производство,ибо дорого,другие-мы не готовы их воспринять.Напр.от человека остались одни мозги:остальное- механика!Как воспринять это новшество?Это чел-к или машина?Какая может быть премия?
Сергію, пробач мій, мабуть вже старечий, скептицизм, але…
Коли я чую про якийсь свій, особливий! украінський ШЛЯХ(«з усіма», або «ні з ким» і тільки не «під кимсь» і т.п.) відразу згадую нотатки Міклухи Маклая про папуасів.))
А коли ще й пов»язують з НИМ рожеві надіі на світле майбутнє, пригадуються слова Герберта Уелса про Леніна)))
Ярослав- :good: :good: :good: :good: :good: :good:
Музыка играет та, которую слушают. Неужто Ярослав виновен в том, что слушают Шансон?
Ігор, а хіба я його звинуватив в цьому?
А чому шансон з великої літери, пане кор? Релігія, святе?))))
Неужто Ярослав виновен в том, что слушают Шансон?
————————————————-
Хто слухає? Є вибір?
Щоправда, дехто ще й стимулює.) З усіх можливих варіантів обласне радіо чомусь вирішило підв»язатися саме до Шансона))
а мене не бентежить бо депресії немає.
однак питання залишаються питаннями!
якщо вас питання безпритульних і відсутності робочих місць для молоді не турбує, то мені не пофіг на це… є дуже багато знайомих — просять кудись влаштувати… і не рятує їх не червоний диплом, ні військовий квиток з відміткою про службу! Демократія і суспільство рівних можливостей це звичайно звучить і читається круто, однак замість такого суспільства на базі совка, ви усі, шановні старші «батьки-основатели» (і не кивайте на когось, бо у побудові України приймали участь ви усі… в той чи іншій мірі) — побудували суспільство корупції, рекету, злиднів і «мінздоходів».
тож не треба тут про депресії… треба про те , що було в країні і що є зараз.
Хунтер, де ділися?
Питання риторичне.
А щодо термінології. Ну вибачте… я не винен, що зараз сусппільну думку формують ті, хто в 90-х сиділи в тюрмах, займалися рекетом і належали до ОПГ.
Чомусь в моїй сім’ї «мусором» і «ментом» ніколи їх не називали…
і про пустелю теж дуже смішно.
якщо ви наприклад вважаєте бізнес базований на прихватизації 90-х — збудованим у пустелі — то мені Вас шкода 🙁
я теж люблю шансон…. але французький :whistle:
Є речі, які особисто мені здаються суперечливими. Наприклад, цінність існування прогресу заради самого існування прогресу. З посту виходить так: неважливо, що є винаходи, які є дуже зручними та потрібними, важливо, що нового принципу ніхто не придумав (до речі, мова ж в пості не про колишній СРСР, а про науку світову в цілому, я так розумію).
І друга річ. Коли кажуть, що треба порівнювати рівень життя саме між «тоді» та «зараз». А я якраз вважаю, що це неправильно. Бо тоді було так собі, а зараз ми (спільними зусиллями) розвалили навіть те, що було — звідки ж візьметься гарний рівень життя? Хай всі крадуть, так як і крали, а ми чекаємо на гарне життя? Мені здається, це неможливо.
Саме тому, якщо спрощено, щоб зрозуміти різницю систем, варто порівнювати «тут» та «там», а не «тоді» та «зараз». І проаналізувати, чому різниця між «тут» навіть «тоді» не на користь «тут» проти «там» хоч «тоді», хоч «зараз».
А стосовно науки світової — я більш-менш спокійний. Ну а наші — або працюватимуть «там», або «тут» ця праця стане достойно оплачуватися. Другий варіант дещо сумнівний… (
Єлисаветградський лікар говорит:
27.10.2013 в 18:49
А я якраз вважаю, що це неправильно. Бо тоді було так собі, а зараз ми (спільними зусиллями) розвалили навіть те, що було – звідки ж візьметься гарний рівень життя? Хай всі крадуть, так як і крали, а ми чекаємо на гарне життя? Мені здається, це неможливо.
_________________
:good: :good: :good:
Борменталь, причина не в тому, що люди не хочуть працювати, а в тому, що ефективність праці не прикладеними зусиллями вимірюєтья, а вихідним продуктом…
Тут можна порівняти ефективність змішування суміші для торта руками і міксером…
Так от — українське виробництво — це змішування руками, а європейське — міксером.
І як правило це тому, що власники підприємств замість того, щоб своїх менеджерів націлювати на ефективність і розвиток підприємства, розсовують їх по органам місцевого самоврядування та влади 🙁
За прикладом далеко ходити не будемо — Кіровоградська міська рада.
Думаю пояснювати не треба… 😉
Хлопче, мені вас шкода…
Слухайте, вас хлопче не зрозуміти — то у вас так, що у Європі все погано, то в Європі все нормально!? Ви вже визначиться якось!
«Речь о другом: какие последствия имело свертывание советского проекта для всей человеческой цивилизации.
Последствия были катастрофическими: вместе с советским проектом были фактически свернуты программы освоения космоса. А вместе с ними потихоньку стала скукоживаться и направленная на поиск прорывных технологий фундаментальная наука.»
—————-
:wacko: :wacko: :wacko:
Фред, а кто Вы по профессии, что Вы так категорично рассуждаете о современной науке? У Вас есть на это достаточно компетенции? Вы общались с современными ведущими учеными, есть лиу Вас какие-нибудь труды в фундаментальной науке, чтобы иметь право решать, что «прорывное», а что не очень? :unsure:
Вы наверное не уловили (или я коряво …) суть мной написанного. Я кака раз и имел ввиду то что «інженери, лікарі, робітники, селяни» в основной массе последние лет 20 живут гараздо хуже чем 30 лет назад. И нужно быть дебилом или мерзавцем чтобы этого не видеть.
А насчет золотого миллиарда полносьтю согласен. фермер прилично живет потомучто на него пашут и недополучают десять крестьян. Заводское начальство жирует потомучто на него вкалывает пару тысяч рабочих и ИТРовцев. видел объявление КЗКЗ нужен конструктор зпл. 2500грн. как говорится з миру по нитци голому сорочка. так и с золотым миллиардом. Вот только никак не могу понять с кагого такого хрена нас туда должны взять. это по поводу ассоциации и надежд вступления в ЕС.
Все говорят нужны инвистиции. А чтобы они были нужно доверие к стране и т.д и т.п. а поскольку мы рыжие то и инвистиций нет. Фигня все это. Зачем европе инвестировать например в наше производство холодильников? У них свои холодильники девать некуда. а проинвестируют нас, так мы еще глядишь со своими припремся или их холодильники меньше покупать станем. В стране 600 млрд. гривен на дипозитах лежит (75 млрд $) вот это инвистиции. Могут быть. только эти деньги идут на карточные кредиты, а это 4% в месяц а в пересчете на годовые около 50%. какое производство выдержит 50% годовых? Так что нужно правительству для начала банкам по башке както настучать чтобы ставки раз в пять уменьшили, тогда чтото начнет шевелиться.
Только кто ж им настучит ониже Фиртыши, Коломойские … . Говорят банки это кровь экономики. Может так оно гдето и есть. А у нас толи эта кровь гнилая толи банки вампиры экономики.
Ярославе,
міксер з неба не впаде. Хтось повинен його сконструювати, виготовити, наладити серійне виробництво…
Апелювати до власника — останнє діло.
тобто за вашою логікою — самі робітники мають себе забезпечити енергоефективними і сучасними устаткуваннями? :unsure:
даааааа… не ту страну назвали Гондурасом… 😥 😥 😥 😥
За логікою, держава повинна створити таку законодавчу базу, яка б стимулювала виробництво, розвиток високих технологій, щоб у працюючих була зацікавленість у результатах своєї праці, а власники були відповідальними… Тому що держава нам, громадянам, зобов»язана, а власник — ні. І тут вже вам, юристам-економістам карти в руки.
ага… і вам депутатам-заступникам мерів теж B-)
Ти до яких депутатів звертаєшся? І що, згідно законодавства, можуть у цьому напрямі зробити заступники мерів і мери? Якщо будеш відповідати — посилання на закони обов»язкові. 😉
Привет бывшему гендиректору. Мы бы не отдали. Ну, разве что Радио Рокс))). Хотя, что сказать, радио «Шансон»слушают в маршрутках. Областному радио это на руку)))
Депутат місцевої ради є представником інтересів територіальної громади (ч. 1 ст. 2 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»).
😉
+ фактор авторитетности обращения… тк что не надо на юристов-экономистов кивать тут.. B-)
🙂 Для тех кто умеет читать , внизу моего поста ссылка на полный текст статьи.
К Павлу Токаренко те же вопросы. 🙂
«Почитайте фантастику 60-х годов, там это все описано. Экспансия человечества в космос тогда казалась делом решенным. Именно космос был той сверхцелью, к которой стоило идти. Был тем будущим, до которого хотелось бы дожить. Мечта – но мечта, с каждым днем все более достижимая. Была цель, была мечта, и писатели отражали это в своих произведениях.»
Этим все сказано. Любитель фантастики этот Павел. На том же уровне он и рассуждает о современной науке. Ну что ж, мечтать не вредно. 😉
Только убедительно прошу Вас, Фред, когда отправитесь в свое «светлое будущее», вот это «Для тех, кто умеет читать…» и ему подобное не берите с собой. Очень хотелось бы, чтобы хамству там места не было. 😉
Oxana, текстами подобными опусу Токаренко напичкана газета «Коммунист», являющаяся опиумом для народа, который всё ещё курят пенсионеры, люмпены, ну и часть малоруссов в Украине(не путать с термином малороссы).
Сами понимаете, дискутировать с этой категорией — марна трата часу))).
не надо на юристов-экономистов кивать тут..
=========================
Смайлик показательный, да.
Ярослав, читай ВЕСЬ закон, а не выдержки из него. Там дальше везде «в пределах полномочий». Но не буду разжевывать. Депутат местного совета, городской голова и его замы не имеют права законодательной инициативы. Дальше, надеюсь, сам додумаешь.
Да, я тоже на это надеюсь , но все-таки тексты то читать внимательно надо 🙂