Продовжується зникнення препаратів з аптечної мережі. Вони зникають тимчасово, когось не видно вже багато місяців… Кажуть, що вони проходять перереєстрацію. Що робити людям, які потребують тих ліків, поки через місяці та роки здійсниться та перереєстрація? Чому слово перереєстрація означає позбавлення права отримувати лікування багатьом людям? Хворим людям. Серйозно хворим людям, у яких найчастіше немає часу…
Отже, зник місяців 4 тому циклофосфан… Але залишився у нас ендоксан — той самий циклофосфан, але німецького виробництва. Можливо, якісніший за український і в декілька разів дорожчий (разів у 4 мабуть). Ендоксан був з перебоями, але був, український циклофосфан більше не з’являвся. А тепер зник і ендоксан.
Навіщо потрібен цей препарат?
Цей препарат входить у схеми першої лінії при лікуванні наступних хвороб:
1. Рак молочної залози
2. Рак яєчників
3. Неходжкінські лімфоми
4. Дрібноклітинний рак легенів
5. Хронічна лімфоїдна лейкемія
6. Множинна мієлома (враховуючи давню вже відсутність в українських аптеках алкерану, то хоч циклофосфан можна було призначити хворому, у якого немає десятків тисяч гривень для лікування талідомідом або вілкейдом)
7. Гострий лімфобласний лейкоз має схему, де з 29 дня лікування необхідний циклофосфан
8. Пухлина Юінга
9. Саркоми м’яких тканин.
10. Важливий препарат для лікування лімфоми Ходжкіна (лімфогранулематозу).
А також цей препарат може знадобитися при лікуванні автоімунних хвороб, в ревматології та нефрології (при хворобах нирок).
Всі перелічені хворі мають зачекати не знаю скільки місяців або років, поки «перереєструють» препарат.
Звісно, можна всім підряд призначити замість циклофосфану, наприклад, при раку молочної залози доцетаксел. Але його вартість за курсову дозу, навіть, якщо взяти найдешевший доцетаксел (Таксолік) харківського виробництва 2724 х 2 флакона = 5448 гривень (ціна з сайту, реальна ціна може бути дещо іншою). Орієнтовно вартість ендоксану на курс лікування може становити біля 400 гривень, циклофосфану — біля 100 гривень.
Кожен пенсіонер може, отримуючи пенсію 1500 гривень знайти 5448 гривень на курс хіміотерапії що три тижні? І до того ще потрібно придбати препаратів, не один же таксолік використовується, а ще треба препарати «захисту» призначати. Аналогічне питання про людину, яка отримує 2 000 гривень зарплати…
Є ще варіант — призначати те, що є, а не те, що треба згідно із протоколами, стандартами, рекомендаціями. Однак тоді наскільки шанси на отримання ефекту стануть меншими?
Чому таке відбувається з ліками в Україні? Яка мета вітчизняних служб ліків? Скільки людей має втратити банально шанс вижити?
А хворі поки що лаються з нами, з лікарями. Нібито від мене може залежати наявність чи відсутність медикаменту… :unsure:
У Росії є https://www.roi.ru/poll/petition/gosudarstvennoe_upravlenie1/otmenit-zakon-o-proizvolnyh-blokirovkah-internet-resursov-ot-02072013-187-fz-zakon-protiv-interneta/. Не знаю чи є такий сайт в Україні, але петицію проти цього «закону від комуністів» створити не завадило б.
Не зрозумів. Яким чином це хворим допоможе?
Якщо я не помиляюсь, дефіцит необхідних ліків стався через закон запроваджений комуністами, направлений начебто на захист вітчизняного виробника. При тому, що вітчизняний виробник багато чого не виробляє. Пропоную створити петицію за відміну цього закону та надіслати її до ВР. Я не юрист і не громадський діяч, тому не знаю чи це спрацює. Може це взагалі повна нісенітниця. Але щось робити треба.
Где та кобыла, которая писала о компетентных комментариях Гардашникова? Путь компетентный напишет, она ж умная,пусть к коллегам из соседнего министерства обратиться. Сволочи. Вот их все пакращення!!!!!!!! У мамы одноклассницы моей дочери тоже онко обнаружили, вот так вот. Только выпускной отгуляли, только планы настроили. Молюсь за нее. Потому как могу запросто оказаться на ее месте.
Тепер зрозумів. Дякую за пояснення. Просто там же про інтернет, то я й не ухопив напрямку розмови. Проти того закону була петиція, і я також ставив під нею свій підпис. Однак, мало кого ми цікавимо…
Тим не менше, не впевнений, що це саме через той закон. Бо першим зник, і так і не з’явився саме український циклофосфан…
В тому-то і справа, що жоден з нас не застрахований, жоден… І байдужість нашої державної служби з лікарських засобів та персонально Панфілової Лілії Валентинівни (телефон служби в Кіровограді 56 98 19) просто вражає.
Досі згадую той ефір. http://www.youtube.com/watch?v=lSc5LFR_ixc
З іншого боку, ця тема мало кому цікава. Гомосексуалісти та ставлення до них — ось це найважливіша тема на сьогодні. Чому помиратимуть наші люди — це вже не так важливо. Це ж особисто не стосується. Принаймні зараз…
Продовжується зникнення препаратів з аптечної мережі. Вони зникають тимчасово, когось не видно вже багато місяців…
===========================
Кроме указанного, если можно, то хотелось бы прочитать список «дефицитных» лекарств…
те, що ці ліки на перереєстрації, то офіційна версія? і цікаво, якщо потрібно робити перереєстрацію чому її не почати завчасно, щоб забезпечити без перервність процесу? чи може це робиться навмисно, щоб люди купували якось іншого препарату, так би мовити прибирають конкурентів з ринку?
чи може це робиться навмисно, щоб люди купували якось іншого препарату, так би мовити прибирають конкурентів з ринку?
_______________________________________
еще как вариант можно рассмотреть, что слишком уж большое по мнению наших властей население страны. Надо бы как то уменьшить, чтоб на разнице себе зарабатывать…
«Разом нас багато…», но можно й подолати»…
Тема не интересна, для людей, если им или их родсвенникам не нужен препарат.
Если препарат необходим, то отношение- совсем другое.
Но, кто может этих людей объединить, для того, чтобы они заявили регионалам о своих требованиях?
Так ведь не об одном препарате речь.
Я вон обычный «Сиган» не могу купить, и стоит то копейки,а нет его. Мне от головной боли только он и помогает. Ну ладно я, как говориться «голова не @опа,завяжи и лежи», но у людей-то от отсутствующих препаратов жизнь зависит.
Не дефіцитних, а тих, які зникли з аптечної мережі, мабуть. Не знаю тільки, що він тобі дасть.
Зникнення одного циклофосфану може вартувати життя десяткам, сотням, тисячам людей. Тому його одного достатньо, без переліку.
Однак, тим не менше. По пам’яті на сьогодні окрім Ендоксану та Циклофосфану (препарати з одною діючою речовиною) неможливо придбати в аптеках України препарати Мелфалан (Алкеран) та Хлорамбуцил (Лейкеран). Це з протипухлинних. Також зникли біфі-форм та кодтерпін. Це для лікування дисбактеріозу та протикашльовий препарат відповідно.
Раніше зникали з аптечн. мережі та вже з’явилися (я інформував про це раніше): цисплатин, карбоплатин, 5-фторурацил, метотрексат, блеоміцин, дакарбазин. Слава Богу, вони повернулися. Однак той час треба ще було пережити.
Обидві версії я не відкидаю. І Інги, і Андрія. Є ще розмови про те, що це прояв корупції. І «перереєстрація» швидше б пройшла, якби фірма «поділилася» б з тими, від кого це залежить. А скільки за цей час загине людей мало кого цікавить…
Не знаю, чи правдивою є якась з цих версій, але питань дуже багато…
хорошо помню, как просили не паниковать заранее и не нагнетать. что спокойно все переатестуют и проблем не будет.
интересно, тем кто зависит от этих лекарств — уже можно паниковать?
Виталий говорит:
02.08.2013 в 15:51 (Изменить)
Но, кто может этих людей объединить, для того, чтобы они заявили регионалам о своих требованиях?
======================
Я взагалі виходу не бачу.
Якщо це буде лікар — він позбудеться роботи раніше, ніж «перереєструють» препарат. Препарат вже на місці, ті, хто його потребує — задоволений, а людина — без роботи.
Іншим по-барабану. Бо поки не було дакарбазину це цікаво тим, кому потрібен дакарбазин, поки не було цисплатину — ті, кому потрібен дакарбазин вже нічого не хочуть. А зараз відпочивають «дакарбазинові» та «цисплатинові», підійшла черга «циклофосфанових». Порочне коло.
Лікарям стулити пельку легше за все. А от громадянському суспільству — важче.
Якби був вал листів в Державну службу з лікарських засобів від звичайних громадян з копією в МОЗ України, Кабмін, Адміністрацію Президента, в ЗМІ, можливо, з часом довелося б їм вживати заходів, щоб «перереєстрація» проходила так, щоб не зникали життєво необхідні препарати…
А наскільки буде можливість та право у лікарів інформувати в повному обсязі пацієнтів про те, що відбувається — це питання. Суспільство зробило достатньо, щоб слово рядового лікаря нічого не було варто…
Голова-то ні, а от те, що відбувається на фарм. ринку України, особливо останнім часом — це однозначно жопа.
Стосовно Сегану. Просто аналоги з тою самою діючою речовиною: Селегілін-Гексал, Юмекс та Ельдеприл. Це у випадку, якщо цей препарат призначив лікар. Можливо, вони є в аптеці.
Якщо це самолікування, моя порада таки обстежитися, вияснити причину болів та підібрати адекватне лікування.
Люди загнані в глухий кут. Їх ніхто не чує. А вони не знають, куди можна звертатися. А панікувати — це право кожного. Тільки б спокій відповідних служб ця паніка не порушувала…
такое ощущение, что просто стараются уменьшить нагрузку на бюджет.
ведь от этих «неэлитных» больных — одни расходы. а нет больного, нет расходов.
Не можу позбутися і цієї думки… Чесно кажучи…
Э-э-х…, доктор… . Зачем,как, у кого. Были попытки после очередного приступа еще лет 18 назад. Да и в прошлом году пыталась.Начался приступ,приходишь:ваш врач поле обеда,приходишь после обеда: давайте сдадим кровь,завтра утром и на РЭГ, но это по записи.Короче,пока все прошла,голова перестала болеть.Врач никогда ничего не назначал именно от приступов головной боли.Только недавно стали признавать мигрень.И только в этом году невропатолог(кстати тот самый который за плечи вывел из кабинета со словами «все, свободна»),пытался назначить от мигрени таблетки. Но назвал их настолько неправильно,что ни одна аптека, ни один гугл не выдавал их в наличии и только по тому, что занимаюсь «самолечением» я знала их правильное название.
А подруга моя, с такими же болями,отдала дурные бабки за обследование в разных клиниках в Киеве и дальше пьет сиган. Это к вопросу «зачем».
andle78@mail.ru
Чекаю на листа з адресою ел-пошти або телефоном. Нічого не обіцяю, але, якщо зможу — спробую.
Да как то отпустили пока приступы. А почту я сохраню,я Вас приберегу как своего человека по Вашему, непосредсвенно, профилю.Уж очень опасаюсь я к Вам попасть и «добро свое»- регулярно ношу к мамологам,оно у меня регулярно болит, но пока пишут фиброзно-кистозную и назначают обычные мастодинон и тазалок, а помогает, опять таки, самый дешевый из подобных мастогран. Вот, пока лето, моря-жнива,говорят народу немного,надо сходить наверное.
Как Вы думаете, хорошее время для профосмотра?
Цілком. Ну а в якому періоді омц консультуватися Вам, думаю, відомо. В разі чого, поштою обміняємось телефонами.
«в якому періоді омц консультуватися»
=============================
Якщо мова про мамографію, то ще й з якого віку по показанням, з якого без показань, як часто. Ну та мамолог пояснить.
Ой, анекдот вспомнила!
Приходит молодая женщина к маммологу на осмотр врач задает традиционные вопросы:
— Последние месячные, аборты, роды,дети есть? Женщина отвечает:
-Один ребенок.
-Еще рожать собираетесь? Женщина отвечает:
— Если экономическая ситуация в стране нормализуется, то рожу. Врач:
-Когда в нашей стране нормализуется экономическая ситуация у Вас месячных уже не будет.
Но, тем не менее у меня второй ребенок есть. Потому что это не анекдот, эта женщина -я, а врач Скородумов,по-моему, его фамилия, а было это лет 15 назад.
Оце дивно, писав з смарту. Ну, сподіваюсь, зрозуміло, що о 12.17 я відповів на
Natali говорит:
04.08.2013 в 11:56
Как Вы думаете, хорошее время для профосмотра?
Поки що мова йшла про консультацію з метою профогляду.
Тоді мамологів не було, всі хірурги займалися патологією молочної залози. А стосовно цього жарту про економічну ситуацію, то нормальна економічна ситуація — це термін неоднозначний та суб’єктивний. Ось Ви вважаєте, що вона вже нормалізувалась, а є люди, які так зовсім не вважають. Але не стану тут судити. Це взагалі рішення, яке приймає родина самостійно, а не за призначеннями лікаря. 🙂
От ти Андрій… Весь цимес анекдоту зіпсував своїм коментарем))
прибрати?)
а така ситуація тільки у нас чи в інших регіонах така ж? І як давно вони зникли?
Найімовірніше, в усіх регіонах, тому що хворі наші шукали раніше ліки в різних містах, і могли їх дістати тільки у випадку, якщо десь якісь залишки були.
Але я ж не інспектував інші регіони. Я пишу тільки те, що бачу своїми очима.
І стосовно циклофосфану (ендоксану) — його зникнення тільки розпочалося, тому мені тим більше важко відзвітувати, що по решті міст відбувається.
А по Кіровограду в цілому немає циклофосфану. Бо колись до мене зверталася людина з питаннями, яка лікується в нефрології, і не може придбати цей препарат взагалі в місті…
дякую.
В Луганську, за моїми даними, подібна проблема з циклофосфаном.
Ось такі листи я отримав з Тернополя, від Віталія. Людина помітила мою замітку та надіслала листи на адресу, яку я зазначив тут, у блогах.
======================
Доброго ранку Андрію!
За інформацією МОЗУ за номером 044-200-07-93 мені сказали, що Ендоксан вже в Україні і після 20 числа має бути, можете додати це в свою інформацію.
Циклофосфану тимчасово немає, інформація від виробника, як мені сказали за цим номером, детальніше інформацію не дали, сказали письмово звертатися.
Доброго вечора Андрію!
Ми з вами звісно ж не знайомі, я натрапив на вашу замітку на блозі, шукаючи інформацію в пошуковику, а в одному з коментарів ви залишили свій mail, оскільки ваша інформація була для мене корисною, я і ризикнув вам написати, оскільки я не зареєстрований і коментарі залишати не можу, то і другий лист також відправив вам.
Ендоксан діставали через московських знайомих, але у мене є непідтверджена інформація, що з’являється в аптечній мережі нашого міста, незабаром постараюсь уточнити, чи це залишки, чи нові поставки і напишу вам.
П.С. в разі, якщо буде потрібно щось промоніторити в моєму місті, можете розраховувати на мою підтримку.
П.С2. КОДТРК має не тільки фм частоту в Кіровограді, де виходить за проводовим розкладом, а й по всій області.
http://www.ukrtvr.org/telekanali-ta-radiostantsiji/1355
Бажаю успіху вашій передачі і багато вдячних слухачів.
З повагою
Віталій, Тернопіль
Забув дописати, Циклофосфану немає і в Росії, принаймні людина, що шукала нам ендоксан його не знайшла.
А коли я уточняв інформацію в московській аптеці, про цей препарат не запитував, бо мав орієнтування тільки на Ендоксан, про те, що підійшов би і циклофосфан я дізнався вже потім, і запропонував пошукати орієнтуючись на інтернет, а тут інформацію треба було уточнювати, чого я не робив.
З повагою
Віталій, Тернопіль
Доброго вечора!
Я вже писав, що в Україні ендоксан є, і, вже під замовлення доставляють, у нас так і було, оскільки з Москви передали тільки 200 мг, замість потрібної кількості, на вечір родичам доставили з наших складів.
Звідки саме не знаю, в «Борисі» порадили після обіду звертатись до менеджерів, може в «доброго дня». Також, в любому випадку у цих мережевих аптеках є гарячі лінії/місцеві довідки, раджу посилатися на них, і хай хворі пробують дістати в телефонному режимі.
В разі, якщо потрібні контакти цих ліній, напишіть — постараюсь допомогти.
П.С. Дякую за вашу віртуальну підтримку.
З повагою і радістю, що вдало закінчився цей пошук
Віталій, Тернопіль
Тепер від мене: навіщо ж так влаштовують ті перереєстрації, що це перетворюється на випробування для пацієнтів? :wacko:
Говорим о разных препаратах:
http://www.qmed.com.ua/liky/?lik=sigan
и
http://www.qmed.com.ua/liky/?lik=segan