Продовжуються проблеми з наявністю медикаментів в аптеках. На сьогоднішній день кудись зникають препарати циклофосфан та фторурацил. Це препарати для проведення протипухлинної хіміотерапії при багатьох злоякісних новоутвореннях. Хворі вимушені замовляти ці препарати, неодноразово повертатися в аптеки, бігати по всіх аптеках міста, шукати знайомих по всій Україні. Препаратів немає як іноземного, так і вітчизняного виробництва. Причин — не знаю. Але для хворих це зайвий стрес, затягування початку курсу хіміотерапії, черги і так далі.
Що в Україні діється з ліками? І які препарати будуть наступними?
Андрію, особисто звернув увагу на те, що деякі ліки почали зникати та приходилось побігати ще місяця з два….причому з якихось причин одна з аптек вже місяців 3 зачинена з табличкою «переучет» (перехрестя пр.Комуністичного — вул.В. Перспективна)…. якась ситуація з ліками «нездорова»…моє враження((( постійно пропонують якісь аналоги імпортного виробництва в 3-4 рази дорожче, хоче і імпортні іноді краще…це вже індивідуально по препарату…проблема є.
и кто бы вменяемо ответил на эти вопросы..(
А что вы хотели услышать ? Государственной аптечной сети нет, все в руках «здорового частника». А на него, как показывает опыт, никто повлиять не сможет, капитализм …..
Я сегодня искала Лефлоцин и Амоксицилин. Нашла только в областной в 4 корпусе на первом этаже. Ситуация как бы непонятная, аптеки частные, препараты пользуются спросом,а их нет. Так это обычные антибиотики, а что если не будет например инсулина
Фреде, от не можу я цього зрозуміти! Ось я теоретично ставлю себе на місце власника приватної аптеки, будь-якої. Якщо є попит на медикамент — вигідно такому власнику не продавати його??? Ні, та ще раз ні!!!
Якраз власник, якщо він хоче заробити гроші, має зробити все, щоб забезпечити себе ліками так, щоб від нього не йшли в іншу аптеку! Чи я щось не розумію? Чи логіка в мене не така?
З іншого боку, аптек — море, власники в них різні, а проблеми — спільні… Це чому? Домовилися, що вони не хочуть грошей від продажу циклофосфану? Чи алкерану? Чи лейкерану?
Я не проти державної монополії, я не проти приватного бізнесу — мені по фіг. Мені дайте можливість думати про якісне лікування, а не думати, що робити з хворим, який не знає, де дістати ліки.
Моя справа дати призначення. Справа аптек країни — продати препарат (якісний та справжній). Справа державної служби з контролю якості ліків — забезпечити відповідну якість ліків та їхню наявність в аптеках. Або пояснити, які такі є об’єктивні причини для їхньої відсутності…
Oksana, а инсулина действительно ежегодно на всех больных диабетом не хватает…
Вот сейчас такой шум подняли из-за отсутствия антибиотиков, без инсулина больной диабетом просто жить не может. Сколько раз каждый год подымался вопрос…
Хорошо помню один из ответов чиновников от медицины на вопрос какие меры принимаются — открыты дополнительные койки в отделении реанимации. А некоторые очень грамотные журналисты отвечали — в чем проблема — пойдите в стационар и вам там сделают инъекцию инсулина. Они только не ответили как потом успеть доехать домой, потому что через определенное время необходимо принять пищу…
Беда еще и в том, что такая наука как Статистика в Украине — виртуальная наука.
А вот была бы графа —
Причина смерти — отсутствие лекарственного препарата!!!…
А вот была бы графа –
Причина смерти – отсутствие лекарственного препарата!!!…
=====================
Ну, до того, щоб людина померла через відсутність препарату, слава Богу, наскільки мені відомо, ще не довели. Хоча можуть. Тому вважаю, що подібну графу дійсно треба вводити. Бо у нас тенденція по препаратам (для лікування діабету, гепатиту, ВІЛ/СНІДу, раку та багатьох інших небезпечних для життя хвороб) — є дуже небезпечною та загрозливою.
Здіймати галас треба і через відсутність антибіотиків, і через відсутність протидіабетичних, і через відсутність протиракових препаратів. Навіть, якщо будуть забезпечені повністю хворі на діабет, але пачками будуть помирати хворі на інфекційні хвороби, на рак і так далі — це не буде супер-здорово.
А от те, що хворі на діабет та лікарі-ендокринологи, при наявності серйозних проблем з інсуліном, не здіймають галас,
не б’ють вікна адміністративних будівльне штурмують ток-шоу, редакції теле-новин, газет, інтернет-ресурсів, не перекривають дороги, а, виходить, готові тихо помирати — це не дуже гарно характеризує наше суспільство. Я не є кращим за наше суспільство, я його «дитя», однак варто констатувати — ми навіть задля збереження власного життя об’єднатися та пояснити владі, що вона тут бездіяти не може — просто не здатні.Хоча, вихід є. Треба подзвонити на гарячу лінію. Якщо нема де жити — влаштують в лікарню на проживання. Якщо немає чим лікуватися — щось також придумають. Або ліки з’являться, або хвороби зникнуть… Одне з двох.
Люди помирають і тому, що не можуть дочекатись черги на гемодіаліз, хоча могли би жити… Два тижні тому збирали гроші на похорони жінки з сусіднього підїзду, яка померла тому, що черга на штучну нирку-200 чоловік.
В тому і біда, що не здатні.
Я не пыталась поднять шум. Я просто констатировала факт отсутствия нужных мне лекарств в более чем 10 аптечных пунктах. Ситуация с инсулином мне знакома, и меня тоже беспокоит,что такие препараты являются дефицитом. Еще больше беспокоит то, что большинство людей, и я в их числе, даже не знают кому и куда пожаловаться.
Еще больше беспокоит то, что большинство людей, и я в их числе, даже не знают кому и куда пожаловаться.
==========================
1. Управління охорони здоров’я при Кіровоградській ОДА.
http://health.kr.ua/kont.php
2. Державна службу з лікарських засобів у Кіровоградській області. Начальник цієї служби – Панфілова Лілія Валентинівна. Адреса служби у Кіровограді:
вулиця Районна, 1, м. Кіровоград, 25014.
Телефон: (0522) 56 98 19
3. Гаряча лінія.
4. Збираємо тисячу однодумців — і пікетуємо губернатора. А що робити?
Я тільки «ЗА». Дякую Вам за інформацію.Завтра обов*язково зателефоную і задам питання Лілії Валентинівні і відпишусь. Якось мене це дуже зачепило, 3 години з температурою 40* при пневмонії, шукати антибіотики, це абсурд.
Ну, до того, щоб людина померла через відсутність препарату, слава Богу, наскільки мені відомо, ще не довели.
———————————————————
Утверждение спорное. Суть опять в плоскости статистической отчетности. Вы когда-нибудь читали — умер от гепатита-С ? Окончательный диагноз будет стоять — цирроз печени. Или — причина смерти — сахарный диабет? Причина смерти будет указана — одно из осложнений диабета. Остальное — аналогично…
Не совсем так. Патанатомический диагноз должен быть рубрифицированным. Он состоит из 3-х рубрик: 1) основное заболевание, 2) осложнение(я) основного заболевания, 3) сопутствующей патологии. Так что умирают и от гепатита С, и от сахарного диабета, и даже от СПИДа.
:yes: :good: :good: :good: