Л.В. Шубіна: Проспект Комуністичний

За підсумками нашої зустрічі. Мене багато що приємно вразило, я не зможу кожному моменту присвятити тему, але… Мені дуже сподобалася ідея Людмили Володимирівни стосовно організації на проспекті Комуністичному того, що я давно називаю «Красный уголок». І я бачу, що не тільки я, а й Костя Поляков (Пролісок) це також підтримав.

Ідея (для тих, хто не був на зустрічі) полягає в тому, щоб зібрати пам’ятники пов’язані з комунізмом та його схожими проявами в одному місці, та організувати там куточок у стилі «ретро». Щоб і муніципальний оркестр там грав, і «Естрада» була така, як була за часів наших батьків або й бабусь та дідусів.  Щоб були в стилі «ретро» продавщиці морозива з візками…

Слухайте, а непогана ж ідея! Мені так хочеться, щоб вона втілилася у життя! Давайте нашим товариством висловимо підтримку їй, а? Або може в когось є заперечення? Також пропоную висловитися.

P.S. Людмило Володимирівно, користуюся Вашою ідеєю, але знаю, що у Вас не так багато часу, щоб писати пости. То взяв на себе сміливість прокоментувати Вашу ідею. 😉

Л.В. Шубіна: Проспект Комуністичний: 79 комментариев

  1. Мені теж ідея сподобалася. Варто, щоб у місті було й таке місце — не все ж захарщувати нічними клубами для молоді, треба уважити і людей більш старшого віку, бо які радості для них залишилися?…
    …А ще в такому місці можна буде знімати фільми про минуле («Синдром дракона» приїдуть ще раз знімати, як таке побачать :))
    І ретро-фотосесії можна буде там проводити 🙂

  2. І я навіть більше скажу, Аліно, на відміну від провокативних пам’ятників у Запоріжжі — це влаштувало б, як мені дуже здається всіх. І старшому поколінню — відділи б належне. І часто згадувані націоналісти (ми з Костею Поляковим підходимо під це поняття?) — також не мають нічого проти! Навіть більше, ми за!

    Це те, що об’єднує! І тому я сподіваюся, що обласна влада помітить мою замітку та отримає зайвий аргумент за те, щоб підтримати ідею Л. Шубіної.

  3. У каждого свои тараканы, и националисты не исключение (в какой-то степени это их точка зрения, их способ самовыражения) …
    Но для нескольких поколений советское прошлое это лучшие годы жизни, кадры из детства, юности и т.д. — отличная идея
    :good:

  4. Все в тебе війна в голові, Саша… Та я при всьому своєму «націоналізмі» й думати б не став про знищення того, що може бути дорогим для старшого покоління (я більше з цими святинями асоціюю них, ніж тебе, вже вибач). Просто для всього є своє місце.

    І я впевнений, що таких «націоналістів», які сплять та бачать, як би знищити пам’ятники Леніну-Кірову — такі якщо й є, то в місті святої Єлисавети їх одиниці!

  5. Нє, ну танцмайданчик з муніципальним оркестром по суботах-неділях, візки з морозивом, лавочки, ліхтарі, урни для сміття «у стилі 50-х», музика з гучномовців на стовпах — то одне, і я це підтримую. А от стосовно перенесення пам»ятників радянської доби — категорично не згоден. Це що — резервація? І ніяке це не «віддання належного» старшому поколінню. Це більше на знущання схоже.
    Особисто моя позиція була і залишається однозначною: будь-який пам»ятник, знак, чи власна назва, яким вдалося втриматись протягом як мінімум одного покоління (а це 25-35 років, стандартна різниця у віці між батьками і дітьми) мають залишатися там, де вони є, і охоронятися . Це має стати елементарним законом цивілізованого життя.

  6. Тоесть опять таки — создаем советский анклав на Проспекте Коммунистическом, Биля-Ингульску паланку в парке Пушкина. Что дальше? Гомиков отселим где-нить в Промзону?

  7. Ну, я особисто з Вами, пане Руслане, не згоден. Якщо якась тоталітарна влада змогла насадити пам’ятники протягом не тільки 25-ти, а й 70-ти років — це важливий термін? І тепер всі мають берегти місце їхнього встановлення?

    Для мене не буде особистої трагедії, якщо вони полишаться на своїх місцях, але більш раціональним, доцільним та розумним я особисто вважаю розмістити їх в особливому місці. Не обов’язково їх полишати в центральних частинах міста та робити обличчям міста на довгі роки.

    А «знущання» та «резервація»… Так ми ж не людей живих відокремлюємо. Мова про пам’ятники! (Кто ж его посадит? Это же памятник!!! (с) ). І треба охороняти їх від знущань та знищення. Але й розуміти різницю між пам’ятником та живою людиною, щоб перейматися правами пам’ятника більше, ніж правами людини. (Це не особистий закид, я не вважаю, що Ви не переймаєтеся правами людини, це просто аргумент).

  8. Стосовно осіб з нетрадиційною орієнтацією, я б не сперечався. 🙂 Але, Ігорю, не плутай відселення людей з відселенням пам’ятників, знову ж таки. Хто ж комуністам та іншим прихильникам радянських пам’ятників буде вказувати де ходити? Чи я казав, що їх треба кудись відселити? А от пам’ятники сконцентрувати — я вважаю це добре.

  9. «Якщо якась тоталітарна влада змогла насадити пам’ятники протягом не тільки 25-ти, а й 70-ти років – це важливий термін? І тепер всі мають берегти місце їхнього встановлення?»

    Андрію, не те що мають — зобов»язані. Це наша відповідальність перед Історією та майбутніми істориками. Не тими істориками, які вчаться на істфаку зараз, а перед тими, які вчитимуться через 100, через 200 років. Спробуйте поставитися до історичного процесу без емоцій, без особистісного сприйняття (хоча я розумію, що це непросто, зважаючи на трагічні сторінки нашого народу) і тоді ти відкриєш для себе одну просту річ — до пам»яток і артефактів радянської доби слід ставитись так само дбайливо і ретельно, як до решток динозаврів, скіфських поховань, залишків давньоримської цивілізації. Вона ж теж була тоталітарною, чи не так? То може зруйнуємо Колізей? Чи перенесемо у інше, менш людне місце? :wacko:

  10. Нє, ну пам’ятник перенести легше, ніж Колізей. 😉 А історики майбутнього зможуть знайти пам’ятник Кірову, навіть, якщо він буде знаходитися на проспекті Комуністичному, а не на площі Кірова…

    Особисто я не обурювався, коли рештки динозавру мені показували не на місці, де він загинув, а у Краєзнавчому музеї…

  11. до речі, комуністичний — це ж не проспект, це — бульвар. ота смужка дерев між полосами доріг притаманна саме бульварам. у мою студентську юність в нього була кликуха бульвар закоханих.дуже вже бугато студентської молоді воркувало на лавочках.
    ну, зараз і молоді не стільки, й ставлення до кохання змінилося, ніхто в нього більше не вірить, навіть дурні дівчата…
    але бульвар має бути бульваром, а не проспектом.

  12. «А вы все стреляете? А уже никто не стреляет!» B-) («Жмурки»)

  13. ОЙ! Что творится! Куда нести памятники? Люди добрые, памятники должны стоять там где их изначально поставили. Установка памятника это не просто нагромождение некоего колличества стройматериала в одном месте. Это символизм. Впротивном случае они не имеют никакого смысла. История знает много примеров уничтожения памятников. Это уже другой разговор, но перенос памятников, это простоо насмешка, — гримаса. Тем более, для Коммунистического, рассматривался другой проект, на мой взгляд, гораздо более привлекательный. Вы меня конечно простите, я далеко не сторонник коммунистических идеалов и ценностей той эпохи, но такое отношение к своей истории это просто кощунство.

  14. Кстати, Людмила Владимировна человек эмоциональный, импульсивный, «энерджайзер»(в наилучшем смысле…), но вместе с тем она умный и дальновидный человек. Поэтому, думаю если она хорошо подумает, то сама откажется от этой идеи. Хотя, возможно за этим стоят каки-то последующие планы? Опять-таки, это уже другой разговор.

  15. Дуже дякую Єлисаветградському лікарю за пост. Дійсно, я підтримую цю ідею і з радістю допомагатиму у її втіленні.
    Олександре (Кочин): Ви звикли бачити націоналізм зі звірячою усмішкою, і, напевно, ні я ні хто небудь інший не зможе змінити Вашої сліпої віри. Вам втовкли в голову, що всі хто говорять українськую, спонукають розвиток української і т. є «буржуазними націоналістами» не гідними існування у світі. За Вашою логікою, я як націоналіст (та і Лікар також) мали би вимагати негайного привселюдного знищення пам»ятників радянської доби. (Так як в свій час робила радянська влада). Натомість ми пропонуємо альтернативний варіант, який би влаштував абсолютно всіх: і мене як українського націоналіста, бо тоді українське місто не буде захаращене пам»ятниками узурпаторам і вбивцям, і мене як історика, оскільки я зможу привести учнів На проспект/бульвар Комуністичний і сказати: «Ось, діти, це частина нашої історії, ось це Кіров, ось це Ленін….» і т. д., і моїх батьків, для яких це, безперечно пам»ять (дитинство,молодість) і вони з радістю прийдуть туди згадати щасливі моменти свого життя, і мого дідуся, для якого радянська доба це безперечно все життя.
    Олександре, я так розумію що тов. Ульянов, тов. Костріков та інші є для Вас святими, якщо їхні зображення Ви називаєте святинями? Я звичайно чув про випадки зображення Джугашвілі на іконах, але поклоніння радянським вождям як святим це вже занадто…
    Цікаво, Людмила Володимирівна Шубіна знає, що її опосередковано зарахували до когорти «буржуазних націоналістів»? :mail:

  16. +100500. Подписываюсь под каждым словом. Выразил прямо и конкретно то, что я попытался выразить иносказательно. :bye:

  17. Хм… а если завтра захотят переименовать проспект Коммунистический в проспект Националистический? Что будет потом? Опять перевозить? Идея не очень :negative: , согласен с Игорем Вьюном, дальше начнем все сортировать и переносить. ИМХО B-)

  18. По-перше, А.К. конкретно «поїхав» на націоналістах — це вже МАНЄЧКА!!! :wacko:
    По-друге, цілком і повністю підтримую ідею Людмили Володимирівни і Єлисаветградського лікаря. І ніякого креативу не треба вигадувати — це вже креативна ідея і вона повинна втілитись в життя! :good:

  19. tramp Поддерживаю здравые рассуждения.Памятник-сивол эпохи,ее идеалов и буквальное прочтение егосысла-кому он поставлен,Кирову и за какие заслуги-это только первый слой смысла.Очевидно также,что памятник принадлежит тому географическому району,где он установлен,поскольку скульптор очевидно учитывал окружающую среду,в которой окажется его произведение.Памятники ,как и наименования улиц,могут свидетельствовать об этапах застройки города,как например,проспект Коммунистический. Потому маргинализация памятников советской эпохи,кстати,не всегда тоталитарной и знавшей,чтобы там ни говорили,демократию,создание эдакой резервации-предложение, к культуре не имеющее никакого отношения.

  20. А что, идею Андалюкевича с его «Елисаветградским Арбатом» мы уже похерили? Я понимаю, что «Статский раднык» уже почив в бозе и большинство радныков благополучно нам покинуло, но этот человек, по-моему, даже что-то уже изложил на бумаге.

  21. Целиком и полностью поддерживаю Р.Мишериченко. Никогда не состояла в компартии и категорически поддерживаю возврат городу исторического имени, но даже при восстановлении имени Елисаветград считаю архитектурно и исторически неоправданным «переносить» памятники с мест их первоначальной установки. Что ж мы никак не хотим принять как данность уже сложившийся архитектурный ансамбль города, который существует вместе с памятниками! И еще вопрос: а что взамен? А историю, которая не нравится, из учебников вымараем, да?! Это уже было или нет?…Давайте создавать и реализовывать свои проекты, которые бы вносили красоту и гармонию в облик города и нашу жизнь, строить, сохранять и реставрировать памятники, здания, улицы, парки и скверы. Может лучше направить средства на установку уже проголосованных на блоге памятников?

  22. Давайте все курганы с полей перенесем под Компанеевку?

  23. «Начинали за здравие, а кончили за упокой» в ходе дискуссии смысл статьи давно потерялся …
    Каждый прав по-своему … слов много, а толку мало.
    В наше время в каждом уважающем себя городке, особенно в его центре, есть тематические скульптурные композиции, площади загадок, триумфальные арки, архитектурные ансамбли и т.д. и т.п. У нас же всё сводится к банальному ТРЁПУ (прошу прощения, если кому обидно).
    Скульптуры на аллее Знаков зодиака в Луганске, Летний сад Санкт-Петербурга (где на не большой площадке стоит с десяток кованных стульев разной конфигурации), Аллея Героев и Пейзажная аллея в Киеве — жителей и туристов абсолютно не интересует чья земля под всем этим, кто – городские власти, меценаты, частные фирмы или студенты местных вузов являються авторами.
    Не можем решить какой эпохе возздать честь, пусть каждый район области презентует свою небольшую скульптурку (композицию), которая тематически будет объединять идеи, регионы Кировоградщины и людей, а это уже 21 «памятник».
    Не вижу ничего полохого, если не такой уж длинный и широкий бульвар Коммунистический, через каждые 3 дерева будет укришать оригинальная «фишка».
    А главное — созидаем, не разрушая (не «переносим»).

  24. Интересно,что когда устанавливали эти памятники, жителей города абслютно никто не спрашивал,хотят они Кострикова в центре города и Ульянова в Ковалевском парке.

    Так же никто не предоставлял кошторис,во сколько обойдется сооружение и установка этих монументов и сколько хлеба недоели ради этого.

    Зато теперь сколько крика и шума из-за этой бесплатной рекламе тоталитаризма.

    Двойная мораль как рулил так и рулит.
    Не удивляемсяг господа-товарищи, что в скором будущем это будет бить всех без разбору по голове.

  25. «Зато теперь сколько крика и шума из-за этой бесплатной рекламе тоталитаризма.»

    Да неэффективная реклама, если на то пошло. Спросите пересичного школьника, кто такой Ленин (про Кирова я вообще молчу) и сами в этом убедитесь.
    А перенос памятников — это тот же большевистский подход. Или еще нужно сказать спасибо, что не сразу на переплавку?

  26. СанСанич говорит:
    13.01.2012 в 11:38
    …це вже креативна ідея і вона повинна втілитись в життя! :good:
    =====================
    Ну ждите, ждите воплощения… B-)

  27. А то, что мало кто из современной молодежи может внятно промычать на предмет того, кому установлен памятник на центральной площади города, вообще можно использовать с пользой, если уж Киров так вам не мил. Обзовите его мегапамятником елисаветградскому дворнику. Вы же хотели такого? Киров пальцем в землю указывает? Указывает! Потому очень к месту использовать одно из неофициальных старых названий памятника — «Наср_л — убери!» И поучительно, и полезно, и ломать ничего не нужно. :yes:

  28. Когда светофоры ставят — тоже жителей не спрашивают.

  29. классная идея! я, кстати, о такой трактовке не слышала…
    жестяночку прицепить…

  30. Когда светофоры убирают за ненадобностью, кстати,тоже никого не спрашивают, а руководствуются необходимостью для регулирования движения. :bye:

    Если подходить к памятникам,как к светофором,то зачем тогда весь сыр-бор?

  31. Да нет,довольно эффективная реклама, особенно если учесть лозунг «экспроприацию экспроприаторов».

    А перенос памятников это не большевистский подход, большевики памятники как раз не переносили, они их уничтожали.

    Перенос коммунистических идолов это прекрасный выход из сложившийся ситуации,когда включается совковый менталитет «кабы чего не вышло»

    Перенести и написать, что по их вине уничтожены миллионы жертв. Одних записок Ленина на многие сотни тысяч уничтоженных без суда и следствия дворян, буржуазии, священников,крестьян, казачества и людей иных сословий.

  32. Руслан не витийствуйте.

    Лучше представьте Израиль весь в памятниках Гитлеру, Гиммлеру, Эйхману и прочим палачам?

  33. Друзья креативщики, одного не пойму, где вы там собираетесь всю эту лабуду разместить. Или спилим каштаны, затопчим асфальтом клумбы и грядки???! Блин,единственное уютное место в Кировограде,которое не стыдно показать гостям и с удовольствием прогуляться в любую пору времени. Кроме того не забывайте,там жилая зона. А вы у жильцов спросили их мнение? Или то все фигня,мелочи.
    Давайте все на Дворцовую-Ленина. И места там полно, и деревья пилить не надо, и машины не ездят, и вспоинить там можно и про коммунизм и про царизм.

  34. P.S.
    И «зона» на Дворцовой не жилая,хошь назови ее «Пром»,хошь — «Админ»,а хошь «Березкинская роща»

  35. А памятники Наполеону во Франции,после войн которого в селах остались только малолетки?Да и советская власть не только террор,но и строительство.Газеты читаете? О чем думают сейчас гос.мужи? О ГТС! А когда была создана самая протяженная ,по последнему слову техники оборудованная,,не имевшая аналогов в мире ,газотранспортная система? В застойные годы СССР!Значит,не только террор был,но и строительство,которое и не снилось Незалежной краине.Так нужен ли памятник этой эпохе?

  36. Да и советская власть не только террор,но и строительство
    ———————————————-
    В Германии до сих пор успешно эксплуатируются автобаны,построенные Гитлером….

  37. Ну, по логике некоторых, эти автобаны следовало бы покромсать. 🙂

  38. Да нет поставить памятник «Гитлер с бревном на строительстве автобана» :bye:

  39. Неужели,чтобы построить газотранспортную ситему нужно было убить столько народу???

  40. Ваню, ти маєш право на свою точку зору. Але не розумію, чому я та Пролісок проти перейменування просп. Комуністичного, а ти озвучуєш таку ідею? Ну який може бути проспект, чи хай там бульвар «Націоналістичний»? Як на мене — це повна нісенітниця, та й не виникне ні в кого така ідея.

  41. «Як на мене – це повна нісенітниця, та й не виникне ні в кого така ідея.»
    ==============================
    жизнь такая штука, может всякое случиться :whistle:

  42. Я не идею озвучивал, а возможный вариант развития событий в будущем :yes:

  43. Ну, підсумовуючи написане вище, визнаю, що насправді не всіма ця ідея однозначно сприймається. Я не думаю, що можливо когось переконати, та й далекий від думки, що переконання когось — щось би змінило.

    Мені тільки не зовсім зрозуміло, для чого певні коментарі доводять до абсурду цю ідею. Точніше, висловлюють цілком абсурдні «пропозиції» (ну там, дороги руйнувати, історію знищувати, Колізей чи кургани переносити). Таке враження, що тільки ці абсурдні ідеї самі по собі доводять абсурдність «красного уголка». Як на мене такий спосіб доведення — спекулятивний та дивний. Я ж не думаю, що різницю між пам’ятником та історією взагалі — ніхто не розуміє.

    Чесно кажучи, мені така ідея здавалася компромісною — і позбавити невиправдано великої кількості знецінених (на мою думку, кожен має право на свою) пам’яток, розпорошених по всьому місту, і дозволити тим, для кого вони справді дорогі — мати можливість їх побачити. Але виходить, що люди не хочуть поступатися нічим. І навіть місце перебування пам’ятнику стає саме по собі великою цінністю. Поважаю, але не розумію та дивуюся.

    Врешті решт, рішення прийметься незалежно від нас, тому раджу збавити емоції та запал суперечки. Кожен висловився, можливо, ще хтось скаже свою думку. Можливо ті, хто може приймати рішення по цьому питанню, зможуть продивитися й нашу дискусію, можливо з’являться додаткові аргументи на користь чи проти цієї ідеї.

    Тепер стосовно того, чому на проспекті Комуністичному. Просто назва для цього дуже вдала, от і все. Мені здається, що пам’ятники, в разі, якщо б дійсно їх туди перенесли — не створили б значних проблем для мешканців, та й збитки для дерев були б не такими великими. Але я можу помилятися. Я навіть кількості пам’ятників в Кіровограді не знаю.

    Вибачте за багатослівність. Хотілося б не голослівно, а пояснити свою думку. Знову закликаю до обговорення а не до війни світоглядів. 😉

  44. меніб було вкрай неприємно, якби на моїй вулиці влаштували резервацію знецінених пам»яток. причому майже всі дерева для втілення такої ідеї однозначно доведеться спиляти. давайте назвемо його бульваром закоханих і докладемо зусиль для створення романтичного куточка — дерева, квіти, лавочки, якісь фігнюшки с замочками, це буде користуватися більшою популярністю в молоді

  45. Друзі, я як (за висловом одного мого доброго друга) «недороблений історик», який на жаль/ на щастя має власну думку з приводу певних історичних подій, тим не менш вважаю що історія, не зважаючи ні на що, завжди залишатиметься історією. Історія — це минуле, яким би воно не було. І,на жаль чи на щастя ми, не маємо можливості його змінити. Ми маємо поважати подвиг наших предків. Подвиг Перемоги у Великій Вітчизняній і так само подвиг боротьби УПА за побудову вільної національної держави. Ми маємо пам»ятати минуле, але разом з тим будувате нове майбутнє. Як на мене, суть аргументів опонентів озвученої ідеї полягає в тому, що у випадку її втілення, пам»ятники комуністичної епохи перестануть бути щоденним нагадуванням про «велич» тоталітарної імперії. А стануть лише місцем поклоніння «вибраних» апологетів комуністичної (читати «російсько-шовіністичної») ідеології. Той хто захоче поринути у вир спогадів про «світле» минуле часів «совєтів» завжди матиме таку можливість. Той же хто не хоче щодня бачити нагадування про смерті мільйонів українців, встановлене на центральній площі українського міста, матиме таку можливість. На відміну від апологетів «Русского мира» українські «буржуазнізні націоналісти» намагаються запропонувати суспільству альтернативний варіант, який задовольнить більшу його частину. Варіант який зблизить людей, а не розділятиме їх на «ваших» і наших.
    P. S. Панове вчіться бути толерантними.

  46. Хотя приятно читать, что не подпадаешь под действия игнатовщины…

  47. Я старше многих из Вас и помню памятник Кирову совершенно в другом окружении.Госадминистрация была двухэтажной и не имела облицовки,здание справа(там работала моя мама и я часто там бывала) выглядело совершенно по- другому,а там где сейчас «Барва» вообще здания не было,а стоял открытый,полукруглый павильйон вдоль всей площади и там гуляли люди,ели мороженное ( продаваемое на развес) и танцевали,кстати, по выходным.Это было одно из любимых мест отдыха горожан.Кстати, я не думала,что мои размышления вызовут такой шквал негатива.Особенно меня огорчил Руслан. Я живу на Коммунистичесом и меньше всех хотела бы, что бы хоть одно дерево там убрали ( не для того я их, где могу, сажаю).Если помните, когда-то возле» Кр.звезды» стояла сеялка,на таких в 20-е годы сеяли хлеб.ЕЕ надо бы вернуть в начало проспекта.А в конце его сейчас существует довольно неухоженная посадка,так вот там памятники можно было бы и разместить(я думаю,что если не сейчас,так позже их все равно уберут,только куда?) А так можно было бы оставитьи в наименовании проспекта и в во всем его антураже ту эпоху,к которой возврата не будет.Но это-наша история и она должна быть сохранена хотя бы в таком виде.А уж кто и что будет расказывать своим детям и внукам на территории этого коммунистического анклава,возле этих памятников -это его восприятие истории,его отношение к этому периоду нашей страны.Меньше всего мне хотелось внести раздор в наши ряды,я просто очень хочу,что бы каждый уголок нашего города был самобытным и обязательно красивым.Никаких ни коммунистических ни националистических целей или последующих,как Вы выразились,действий я не преследовала.Просто высказала свое мнение,не претендуя на его бесспорность.Ведь истина всегда рождается в споре.Будем думать,ребята, может вместе чего-то толкового и надумаем.

  48. Саш, а що в Костіних словах незрозуміло? В цьому питанні, — що Костя, що я — підтримуємо ідею перенести кудись в одне місце (в хорошому сенсі цих слів) — пам’ятники радянської доби. І ми обидва визнаємо те, що минуле не зміниш. Тож, ми проти якогось «знищення історії». Я з Костіним постом також погоджуюся. Резонно написав, як на мою думку.

  49. …ну я же и говорю, что приятно видеть адекватных оппонентов… 😉
    Игнатов! Учитесь… B-)

  50. Людмила Володимирівна, особисто я цілком і повністю підтримую Вашу пропозицію і готовий прикласти всіх можливих зусиль для того щоб втілити її в життя. Хотів би поспілкуватися з Вами особисто і не тільки з цієї теми. Буду вдячний якщо це буде можливо. Розуміючи недоречність прозання залити свій номер телефону залишаю свої контакти:
    +380995445790
    http://vkontakte.ru/id13386869
    Сподіваюсь матимемо можливість поговорити… :yes:

  51. Людмило Володимирівно, я знову багато з чим з написаного Вами погоджуюся, а багато що розумію (я особисто не можу згадувати те, що Ви описали про минулий вигляд площі Кірова із зрозумілих причин).

    Але хочу прокоментувати певні нюанси.

    1. Не думаю, що хтось всерйоз закидатиме Вам комуністичні чи то націоналістичні ідеї у зв’язку з Вашою ідеєю. (повторюся, як на мене дуже симпатичною ідеєю).

    2. «Меньше всего мне хотелось внести раздор в наши ряды»

    Маю сказати, що розбрату Ви не внесете та не внесли. Специфіка нашого спілкування полягає в тому, що будь-яка (ну, майже) тема, чого б вона не стосувалася — викличе появу прибічників та противників. Ми тут всі настільки різні, в кожного свої думки. Тож, суперечки виникають майже з будь-якого питання. Напевно, це й добре. Ви й самі написали, що це шлях до зародження істини.

    Ну, стосовно того, що негативу буде менше — на це я просто дуже сподіваюся. Якось ми емоційно реагуємо на все. Інколи, як на мою думку, невиправдано емоційно. За ідею — особисто я — дякую.

  52. Людмила, нормальное у вас предложение. Для обыкновенных,нормальных людей эти мастодонты просто интерьер,который они привыкли не замечать ежедневно.

    Если бы вдруг эти памятники пропали,то уверен,что многие бы и не сразу это заметили.
    Скорее всего узнали бы через неделю в интернете или из зомбоящика.

    Но для некоторых эти статуи- идолы,боги,на которых нужно молиться,без этого у них пропадет окончательно смысл бытия, это будет конец для их философии (мы ваевали). Поэтому такое неприятие вашего предложения.

    А реально эти большевитские чурки просто укор нам всем. Есть независимое государство Украина,есть наши символы, но по какому-то инстинкту мы боимся отказаться от призраков прошлого, как же без них будет-то? Поэтому может мы так и живем плохо? Хотим новизны, красивой,свободной жизни,но боимся себе и другим это позволить. Боимся сжечь это языческое божество,боимся идти вперед вместе с другими народами и поэтому на нас смотрят как на непредсказуемых дикарей.

    Весь мир осудил тоталитаризм!
    Чего мы ждем?

  53. «Кстати, я не думала,что мои размышления вызовут такой шквал негатива.Особенно меня огорчил Руслан. Я живу на Коммунистичесом и меньше всех хотела бы, что бы хоть одно дерево там убрали ( не для того я их, где могу, сажаю)»
    А не было в моем исполнени негатива. Тем более шквального. Про деревья так и вообще ни слова не написал, а идею с сеялкой на все сто поддерживаю. Но, как говорил герой Папанова: «Усё должно быть натурально!» Обоими руками «за», чтобы запечатлеть на коммунистическом «слепок ушедшей эпохи», дать необходимый антураж, колорит. Но тут важно не переборщить, не переиграть, не превратить в посмешище, в паноптикум. Так что уж простите, почти все с удовольствием поддержу, кроме неудачной (на мой взгляд) идеи с переносом памятников.

  54. Ага! Были бы сейчас «оранжевые» при власти хотел бы я посмотреть какие бы они альтернативные варианты предлагали :yes: :yes: :yes: А сейчас варианты, альтернативы… а дали бы власть — взяли бы ружье в руки и расстреляли бы каждого кто не согласен с демократией по-украински — то есть демократия это точка зрения демократов, а все остальное «совок», украинофобия, преступное влияние Востока! Знаєте, Гітлер, перебуваючи не при владі зі своєю НСДАП теж був «гарним дядькою», однак прийшовши до влади — з’явились концтабори, камери смерті, голокост! 😥
    Так що ви прикладайте зусилля, а ми будемо прикладати зусилля, щоб ви не приклали свої руки до пам’яток історії та культури! 😉

  55. Ну я могу промычать! :yes: :yes: 🙁 И увы, спасибо за это не истфаку который я закончил, т.к. у нас курс истории славян и подраздел история СССР читал депутат от «Нашей Украины», потому сами понимаете… 😥 !

  56. Мне вот тоже кажется, что это очень интересная идея. В конце-концов, чтобы освободить место для нового, для будущего, надо иногда расчищать территорию, и это вовсе не означает избавляться от истории. Сами по себе памятники никуда не исчезнут, а вот тематический проспект- очень даже интересно, как для взрослого поколения, так и для молодежи. Согласитесь, не так много у нас интересных и как-раз тематических мест

  57. Госпожа Шубина, на мой взгляд Вы предложили для городских властей (нынешних или будущих) очень заманчивый ВЫХОД из той ситуации,которая сложилась в городе с памятниками тоталитарной эпохи. Рано или поздно данную проблему РЕШАТЬ им все равно прийдется. И ЛУЧШЕГО места (я так понял,это тот «бесхозный» участок между 26-й СШ и «женской консультацией») пожалуй и не придумаешь! ПОЧЕМУ?
    А он по-своему уникален. У него нет АДРЕСА! Его как бы и не существует, как не существует уже СССР. Как Вам затравка-интрига для гостей города? А?! Теперь поясню. Проспект Коммунистический заканчивается ПЕРЕД НИМ (если смотреть от «К.З»),слева,опять же ПЕРЕД НИМ,заканчивается ул. Башкирская, а справа,но уже ЗА НИМ начинается ул. Кирова. Как ни крути, а АДРЕСА у этой площадки нет. Поэтому предлагаю рабочее название — » Площадь Зеро». Думаю будет весьма символично,что на Этом месте найдут «покой» и Ленин,и Киров. КСТАТИ, совсем рядом находится и «дворянское гнездо» бывшей ПАРТИЙНОЙ элиты города и области (три одноподъездные многоэтажки с консьержами,паркетными полами и с супер планировкой, невиданной роскошью по советским временам), что тоже можно включить в экскурс маршрут.
    Посему, Людмила Владимировна, ВСЁ говорит в ПОЛЬЗУ Вашей идеи и особенно — удачно выбранного места.

  58. Ignatov говорит:
    13.01.2012 в 17:47
    Лучше уж в парк «Победы»…
    ======================
    В этом есть логика.. Но менять постепенно, место старого должен занять новый символ. Продуманный и не вызывающий желания снести его новой политической формацией.
    Таким образом и территорию самого парка «победы» немного привести в порядок. Мне тоже ненравится наличие статуи Кирова в самом центре нашего города, но… предложите чем заменить. Давайте обсудим.

  59. Вы знаете, я думаю, что этот участок слишком ценен, как для такой идеи.
    Если у вас большая проблема, что реализовать на этом участке земли, отдайте его мне. Точно знаю, не пропадет и городу польза будет. Гарантирую.

  60. Знаете ,в душе я все еще мечтательная студентка,хотя уже и трижды бабушка.Этот проект -одна из моих » мечт » по улучшению среды обитания моих и других детей и внуков. По первой специальности я-инженер-конструктор,поэтому пространственное воображение у меня развито хорошо (я свой » Драйв» , школу танцев Саши Лещенко да и центр реабилитации в онкодиспансере придумала и воплотила в жизнь сама,без дизайнеров и спецпроектантов).Зрительно я вижу как будет выглядеть и этот проспект после реконструкции,правда без архитектора мне самой не справиться.Но мне кажется,что можно сделать очень достойное и необычное место в нашем городе.Верю,что эниузиасты найдутся,а я готова возглавить этот проект.

  61. Обязательно перезвоню и поговорим,как только будет свободное время на следующей неделе.

  62. Бабушке от дедушки (двенадцатилетнего внука): Людмила Владимировна,ну какая Вы БАБУШКА?! С Вашей то энергией, энтузиазмом…Я вот уже лет десять, как «успокоился». Настоящий дедушка. Хотя ,благодаря Вам,теперь подумываю,а не «рассекретится» ли мне (за многие годы на сайте), тряхнуть стариной и присоединится к энтузиастам для РЕАЛИЗАЦИИ проекта. К тому же получается мы соседи по «Коммунистическому».

  63. Получается.Если надо зажечь молодых,то может есть смысл тряхнуть стариной?????Ведь живы еще КУРИЛКИ,ой как живы!!!!! :heart: :bye:

  64. Хочу подякувати Горожаніну та Лілії за те, що відписалися. Просто приємно бачити, що є таки люди, які також схвально ставляться до цієї ідеї.

    Ще прокоментую думку, яка з’явилася вище — якщо пам’ятник прибрати, то його обов’язково треба замінити новим, але не дратуючим. (від tramp) Не бачу необхідності обов’язково ставити новий пам’ятник на місці попереднього. Як на мене наявність бодай якогось пам’ятнику на всіх тих місцях не є метою саме по собі. Можливо, ми взагалі переборщили колись із пам’ятниками. Не знаю, мені здається, краще уникати перебільшеного захоплення пам’ятниками. (При тому, я не пропоную взагалі їх ліквідовувати та заборонити встановлення нових, але просто без фанатизму б…)

  65. Умеете Вы УБЕЖДАТЬ!!! Я уже почти принял решение. Вот переговорю ещё с одним НАШИМ соседом, кстати «статским радником», Юрой Андалюкевичем (у него был здесь блог тоже по «Проспекту») и будем, надеюсь,вместе с Вами конкретизировать ИДЕЮ. С ЧЕГО начнём Людмила Владимировна? Ведь априори возглавляете «движение» Вы.

  66. Єлисаветградський лікар говорит:
    13.01.2012 в 19:13
    Я навіть кількості пам’ятників в Кіровограді не знаю.
    —————————————————-
    Е.Л.,речь идёт ТОЛЬКО о двух памятниках. Двум дядькам, которые оба держат руки в карманах. А меня ещё бабушка учила,что это очень некультурно. Между прочим,там рядом школа…Но ЭТО может быть как раз и ХОРОШО. Учителя не углубляясь в «дебри», сразу будут говорить,не берите с них ПРИМЕР. Как считаете?

  67. Так таке гаряче відстоювання саме місця стояння цих пам’ятників в деяких коментарях та порівняння переміщення їх (пам’ятників) ледь не з кінцем світу — все це тільки через два пам’ятники? Ще більш дивуюся. Така ж важлива проблема — де вони будуть стояти! Чесне слово, не розумію.

    Стосовно рук в кишенях — я й погоджуюся, Городянине, й одночасно із соромом згадую, що від цієї звички так і не відучився… 🙁 Ото б наругала мене Ваша бабуся! 🙂

  68. Ох, панове…. Сподіваюсь весь цей ентузіазм не зникне десь по дорозі до втілення проекту… Людмила Володимирівна, повторюся, я готовий до роботи….

Добавить комментарий