Корупція в гуманітарній сфері може бути подолана!

Одразу ж перепрошую у тих вчителів і лікарів, з великої літери, які дарують людям себе, своє життя і свій час, такі ще залишились серед нас! Та цей пост про інших…

Засіб ліквідувати хабарі є, але він комплексний. В першу чергу залежить від «доброї волі самих вчителів і лікарів» — як і в цілому світі, педагоги і лікарі, які не замішані ні яким чином в справах, що носять корупційні ознаки, мають заявляти в правоохоронні органи на корупціонерів! Тільки так, треба розірвати порочне коло «кругової поруки», іншим шляхом піти не можна! Його просто немає! Це стосується як освіти так і медицини.

Нехай мене пробачать ті вчителі і лікарі, які не беруть «подяки» і «подаруночки» в конвертах, такі ще залишились… Але їх стає все менше і менше… Я закінчував радянську школу і ті вчителі, яких я запам’ятав, геть не схожі на їх сучасні зразки… Добре пам’ятаю, як нас залишали після уроків, для того, що б пояснити не зрозумілу тему. Тоді це була «справа честі» вчителя – зараз кажуть: «Щось не зрозумів, приходь на заняття з репетитором!» Але в часи СРСР це було безкоштовно, а зараз 40-50 грн. за годину! Люди, але ж це тільки школа, яку ми всі закінчували – без репетиторів! Якось шкільну програму часів радянської влади ми всі розуміли, те, що зараз викладають в школі – абсолютно не зрозумілі речі. І головне програма так «мудро» побудована, що навіть ті діти, що бажають вчитись не можуть самотужки все охопити. Тут як тут: «Приходьте до репетитора!» А хто той репетитор? Той самий вчитель, який вже отримав заробітну плату від держави, мабуть марну. Коли діти нічого не зрозуміли. А потім ще «чорним налом», адже ніхто не стоїть на обліку в податковій і не сплачує податок в державну скарбничку за ці прибутки – не малі!

Ми всі юродствуємо, коли заявляємо про «безкоштовну освіту і медицину»! Коли людина приходить до лікаря вона так само має розраховувати на «пом’якшувальні обставини», звісно і у вигляді грошових одиниць! Інакше: «Добридень безкоштовний лікар! Добридень безнадійно хворий!». Інше і не менш боляче питання, це мовчазна підтримка лікарями один одного. Подивіться новини: одного залікували, інша породілля померла разом з дитиною, комусь поставили не вірний діагноз і людина стала інвалідом… Медіа простір просто рясніє від «жесті в білих халатах» і всі залишаються безкарними, бо «ворон ворону ока не дзьобає»… Експертизу, в разі чого роблять ті самі лікарі, які знають, здадуть когось і їх здадуть в разі чого… А хто зараз без гріха?

От і виходить, що корупцію в гуманітарній сфері можна побороти тільки тоді, коли самі вчителі і лікарі захочуть цю корупцію побороти. Ну і звісно кримінальне переслідування хабарництва, адже закон є, він гарний – та він не діє…

Корупція в гуманітарній сфері може бути подолана!: 20 комментариев

  1. Вы совершенно забыли о студентах и школьниках, которым легче принести «благодарность» в конвертике, чем сидеть над учебниками. Причем не редкость, что сами родители считают это единственным выходом для своего ребенка-лентяя. Впрочем, не все преподаватели требуют такой благодарности. Некоторые делают хитрее — не купишь книжечку (методичку, написанную им же) — экзамен не сдашь. На моем счету, за пятилетнее обучение в универе, таких книжечек собралось штук тридцать и самая дешевая из них была 20 грн.

  2. Коли вчився у школі, класний керівник викладала в мене хімію. Коли учні чогось не розуміли, можна було лишитися після уроків і вчитлька додатково пояснювала матеріал. Цілком безкоштовно!

  3. Пані Ольга, я з вами згоден: винні і ті хто беруть і ті хто дають!

  4. Пане Олександре, я ж писав, що безперечно ще є викладачі, які по-справжньому віддають себе дітям! Честь їм і хвала! Діти це розуміють і віддячують їм за це любов’ю! Вам поталанило, навчатись у такого вчителя, з великої літери!

  5. А еще сталкивалась с тем, что из-за одного ленивого студента (Привет Рома, это я про тебя :bye: ) страдала вся группа. Видя, что есть студенты идущие на сделку, препод требовал и от всех такого же!

  6. Ок, давайте будем реалистами. Учителя и врачи люди? Люди. Им нужно кушать, покупать одежду учить-лечить себя и детей, правда?

    А для того,ч тобы это делать нужны деньги, которые можно заработать разными способами:
    Легальные:
    1. Зарплата. Маленькая и неприятная. Чаще ее размер напоминает пособие.
    2. Подработки. Полторы-две-три ставки. После работы — делать уколы или консультировать в частных клиниках

    Полулегальные:
    1. «Благодарности», поставленные на поток с прайсом и прочими веселостями

    Нелегальные:
    1. «Левые аборты»
    2. Продажа органов, якобы «не нужных» пациентам
    3. «Привет 90-е» — использование кремационных печей для «зачистки»
    4. Прочее-прочее…

    Я к чему? Если человеку платят маленькую зарплату, то рассчитывать на его внимание мы можем… Но это скорее исключение, чем правило.

    ПыСЫ: Лично мне ВСЕГДА везло на врачей. Дай Бог здоровья Михал Иванычу Лищиновскому, хирургу Детской областной больницы. Он знает за что 🙂

  7. Ігоре, а народні депутати, чиновники різних мастей, журналісти і т.д. — люди? «Люди. Им нужно кушать, покупать одежду учить-лечить себя и детей, правда?»
    От і живемо у суспільстві тотальної корупції.
    Я ніколи не вважав для себе можливим колотити «деньги, которые можно заработать разными способами».

  8. Пане Ігорю, все так! Ви безперечно маєте рацію по всім пунктам, та… Давайте відповімо собі на запитання, а чи хочемо ми, по-справжньому, подолати корупцію? Чи здатні тільки базікати про це?
    Коли хочемо, то без жорстких заходів не обійтись! Лікарі і вчителі мають самі виявляти в своєму середовищі людей, які роблять вчинки, що носять ознаки корупційних дій – іншого шляху немає! Кожен з виявлених має понести сувору відповідальність за свої дії! Очищення не може бути безболісним. Я так само знаю приклади вчителів, над якими зараз посміюються «колеги» бо ті «не беруть» — не плутати з репетиторством. Я впевнений, що такою потрібною справою як надання послуг репетитора має право займатись кожен охочий, який має відповідні знання і сплачує податки – це обов’язково!
    Стосовно лікарів, а хто заважає ввести в Україні страхову медицину? Я впевнений, що сплачувати щомісячно якусь прийнятну суму набагато зручніше, ніж захворіти і стати перед фактом, що грошей на «безкоштовне» лікування немає!
    Варто займатись, по-справжньому займатись, проблемами подолання корупції! Для цього має чітко працювати механізм відповідних структур, тоді буде справа!

  9. Читая Ваш меседж хочется привести в пример Андропова. Вот только такой пример Вам не понравится.

  10. Коррупция сущкствует во всех странах. В Америке и Европе тоже. Но там она контролируема или максимально скрытаот общества. Там не берут сто баксов за екзамен. Там если берут, то 100 миллионов. Руперт Мердок, Сильвио Берлускони — первые фамилии, что пришли на ум. Образование — да, верю, что оно коррупции не подвластно. Причин несколько: отличные программы обучения, богатым нет смысла покупать диплом — они и так богаты. А если таки учатся, то ради престижа. Достаточный уровень жизни в обществе в целом, чтобы не мараться.

  11. Пане Дмитре, ви маєте рацію. Корупція існує всюди та не в таких масштабах як в Україні (не беру до уваги країни Африки), так само і борються з нею всюди та не так недолуго і показово як у нас. А абсолютно не ідеалізую країни Європи і США. Особисто я, неодноразово, приймав участь в освітніх програмах від IPO та NDI. Тренери з Голландії, Німеччини при особистому спілкуванні підтверджували факти корупції в країнах Єврозони, та наголошували, що так зухвало і безкарно як у нас, мало де є. Висновок – з корупцією і хабарництвом треба боротись, в масштабах держави і навіть окремо взятого колективу.

  12. Навіть при Андропові були раціональні і корисні починання, згубила все завзятість і перегиби! У всьому має бути міра. Так, корупціонерів треба виводити на чисту воду, але це не може бути самоціллю, бо будуть ставитись плани по затриманням і «пішло-поїхало…»

  13. Когда в Китае взяточника вешают привселюдно, они делают это, чтоб наказать его? Нет, чтоб другим было не повадно.
    А тут накажи кого-то и сразу Вы, и Ваши соратники по оппозиционированию хай поднимут! Мол, нельзя людей обижать! Замкнутый круг выходит. Я бы с радостью наказал бы в КГПУ пару преподавателей. Даже не взяточников, а извращенцев. Но ведь уважаемые в обществе люди, интеллигенция.

  14. В КДПУ навіть збочинці є??? :wacko:

  15. 1. Слова «корупція» та «хабар» не мають відношення до освіти та охорони здоров’я. Майже ніколи. Читаємо Кримінальний Кодекс України.

    2. Розпочати вирішено з вчителів та лікарів, бо найбільші корупціонери саме серед них. Інші нехай продовжують. :yes:

    Вибіркова боротьба з «корупцією» нічим не краща за вибіркове застосування законодавства. І навпаки стимулює корупцію по інших напрямках, вже реальну корупцію. Бо заохочує.

    3. Товариші пропонують «стучати». Цікаво.

    Сотий раз запекло сперечатися на одну й ту саму тему не хочеться та й часу вільного замало. Тому просто висловив тезово свою думку.

  16. корупцію в гуманітарній сфері можна побороти тільки тоді, коли самі вчителі і лікарі захочуть цю корупцію побороти
    =============================
    Разумеется, но сколько не взывай — результат будет «0». Это уже норма, и для дающих, и для берущих.
    Явление пустило корни и прочно закрепилось, так же, как и «конвертные» зарплаты, махинации с уплатой налогов предприятиями и т.д. Вся страна так живет, и невозможно взять, и устранить только один из принципов системы.

  17. «Судить грехи других вы рьяно так беретесь — Начните со своих и до чужих не доберетесь!» Вильям Шескпир.

Добавить комментарий