Про те, що на базі онкологічного диспансеру відбудеться конференція по паліативній медицині я вже писав.
І вона дійсно сьогодні відбулася. Вона тривала більше, ніж було заплановано, бо всім доповідачам дійсно було, що сказати. Я не є прес-секретарем ані головного лікаря, ані обласного фахівця з паліативної медицини, тому поділюся своїми враженнями рядового лікаря. Можливо, це комусь буде цікавим…
Перший доповідач — Брацюнь Леся Петрівна (Голова ліги сприяння паліативної та хоспісної допомоги) поділилася з тими проблемами, які є на законодавчому рівні стосовно організації паліативної та хоспісної допомоги тим, кому неможливо вилікувати хвороби та необхідно зробити максимально гідним завершення їхнього життя. Та з тими маленькими кроками, які вже зроблені в цьому напрямку. Вона ж ствердила мені в думці, що необхідним є правдиве спілкування лікаря з пацієнтом, що брехнею або напівправдою справі допомогти неможливо. Вона сказала, що отримувати паліативну допомогу може тільки та людина, яка знає всю правду… І це ще повторювалося різними словами у різних докладах.
Дуже вразила енергійність головного лікаря Івано-ФранкІвського хоспісу. Така важка робота, а стільки в людині енергії!
Очікувалася присутність обласної влади, навіть в програмі стояли доповіді голови ОДА та начальника управління охорони здоров’я при ОДА, але на жаль, їх не було.
Втім, конференція відбулася. Сподіваюся, що це стане стартом все ж таки для появи в нашому місті хоспісу та ліжок паліативної медицини в лікарнях.
ой.. а вот и ответ.. а то я в соседней теме спросила, как прошла конференция))
«Сподіваюся, що це стане стартом все ж таки для появи в нашому місті хоспісу та ліжок паліативної медицини в лікарнях.»
и я надеюсь..
Дякую, Юля! Ще знаю, що Аліна також вболіває за його появу. Тож, небайдужі люди є. І їх не так мало, як здається…
Мені сподобалася конференція, особливо Людмила Іванівна, головний лікар хоспісу з Івано-Франківська, а ще лікар з Черкас.
Особливо Івано-Франківськ! Скільки праці та любові вкладено у цей заклад…
Сподіваюся, що у нас все вийде.
Алинка.я там немножко другой текст хотела-бы,посмотри.Жаль не могла поприсутствовать на конференции.Тема очень актуальная.Но мне кажется еще не скоро будет у нас хоспис
Дело очень нужное и важное. главное, что бы сдвинулось с места…
Оксано, я дуже сподіваюся, що Ви помиляєтесь. Хоча мене й засмучують відсутність представників обласної влади на конференції та невелика кількість коментарів (а отже й цікавості нашого товариства до цього питання?) в цій замітці. І все ж таки, я хочу бути оптимістом. Вже є головний спеціаліст управління охорони здоров’я при ОДА з паліативної допомоги. Тож, сподіваюся, що все це не марно…
Інго, дякую за коментар. Погоджуюся з Вами.
не марно, Андрію.. поки є ініціативні і небайдужі-не марно!! :good:
Да, Оксана, я уже посмотрела, спасибо за подсказку! )
А по поводу хосписа… Знаете, мне иногда не понять. Вернее, мне совсем не понять (просто иногда я отключаю всякие мысли, чтобы не рвать понапрасну сердце), какие ценности сейчас у людей. Мне не хочется верить, что мы, люди, так черствы, что у нас совсем другие приоритеты, чем человеческая жизнь, душа человека, взаимопомощь…
Кто-то сейчас еще и покрутит пальцем у виска, прочитав мои слова.
Может, и не будет так, как хочется. Или будет, но не так быстро. Только что посмотрела фильм «Море внутри». Ведь все-таки находятся в этом мире люди, способные своей внутренней мотивацией и целеустремленностью изменить положение вещей. Я надеюсь, что кто-то найдется и у нас.
А что обсуждалось?Были хоть какие-то наметки о территории,бюджете..?
Очень здорово, что об этом стали говорить, нужно объяснять простому народу, что это такое.
Инга, там не было простого народа. Были медики, да и то некоторые не до конца понимали, что это такое. По крайней мере, я одного такого человека знаю. Не хочу просто здесь об этом говорить.
:scratch: Цікаво, кого це ти маєш на увазі…
Оксана Александровна во время своего выступления сказала, что есть два варианта размещения хосписа — это корпусА на территории больницы на Валах. То есть или один корпус, или второй. Как будто на этот год в бюджете предусмотрены деньги на создание проектной документации.
Как-нибудь скажу )
Не тебя, точно )))))
В принципі, Оксано, нам показували приклади тих міст, де такі центри вже діють, і діють давно. І нас закликали розпочинати щось робити, не очікуючи одразу всього. Від кіровоградської сторони були пропозиції стосовно приміщень 1-ї міськ. лікарні… Якщо організовувати все по максимуму, так, як має бути — то це дуже затратно, і Ви це й так розумієте. Але якщо йти шляхом — організувати початок, не вимагаючи дуже великого, а потім розвивати те, що є — такий шлях може бути більш перспективним…
После конференции была внутренняя встреча, на которой уже обсуждались технические вопросы. Но она была для ограниченного круга участников. Подробности не известны )
Но очень хотелось бы знать )))
🙂 :rose:
А я вже подумав… :yahoo:
:rose: вірю в це.
Ну эту тему и должны раскрутить медики.Было-бы очень неплохо разместиь опросник «Насколько ьнужен куировограду хоспис?»,и тогда можно было-бы оценить заинтересованность общества этой темой
Проэктная документация-это уже что-то.Конечно надо начинать хоть с малого,а там..есть спрос-будет и предложение
Оксана, надо бы еще провести информационную кампанию о том, что это такое и почему это важно.
У каждого может быть свое трактование.
Вот неплохо было сказано, что хоспис предназначен для тех «у кого прогресує безповоротна стадія захворювання».
На своем же опыте Людмила Ивановна говорила, что есть люди, которые думают что это — как приют для бездомных, как дом престарелых, или вообще как приют для богатых старичков. Уверена, что это не она сама придумала ))
Мені дуже сподобалася фраза, яку навела Людмила Іванівна: «Ніхто не може додати днів до життя, але ми можемо додати життя до днів»… :good:
:good: точно!)
Да,нужна какая-то информационная публикация.А журналисты были на конференци? Может быть будет статья(надеюсь в УЦ) посвященная конференции,а заодно и ликбез по поводу хосписов
гм-гм..
*»Музыка внутри»
видно, подсознание подводит.
пора задуматься об отпуске )))
Я бы с удовольствием написала )
По крайней мере, я попробую. Хотя бы в формате блога.
Було б непогано. А якщо разом з твоїм записом ще й в паперовому варіанті газети з’явиться стаття на цю тему — це було б ще краще (враховуючи кількість аудиторії, яка читає газету, але не має можливості відвідувати сайт).
Блога мало.Блоги читают не так много людей.Может обратиться с просьбой к Ефиму Леонидовичу?
вот я об этом же.. Хотеось бы верить, что в медицинском сособществе никого убеждатьв необходимости таких вещей не нужно. А вот простым людям — нужно объяснять и проводить информационную кампанию. А вот интересно отказались ли от идеи оборудовать хопсис на територии роддома? Была такая идея у нашего городского начальства…
Инге.Идея была другая:считали,что в Кировограде иного гинекологических и акушерских коек и род.дом (Св.анны)хотели закрыть.А как вариант на его территории обустроить хоспис.Но это же невозможно
Обращайтесь!
Хоспис — это показатель уровня развития общества. К сожалению, считаю, что нашему обществу еще очень далеко до правильного понимания необходимости Хосписа.
Ну почему? Неужели мы так разительно отличаемся от Ивано-Франковска?
Я, к сожалению, не обладаю информацией о работу Ивано-Франковского Хосписа. Не знаком с философией его работы. А именно в ней — главное.
Вы правы, Александр. Дело действительно в философии. А у нас с ней очень туго.
Туго. Але, якщо не робити нічого, то нічого не зміниться. А ти робиш. І є ще люди, які роблять для цього те, що можуть. Тому, особисто в мене є оптимізм щодо цього питання. Обережний, але оптимізм…