Як правило, така валізка являє собою укомплектований рюкзак об’ємом від 30 і більше літрів, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування. Всі речі в тривожному рюкзаку є новими (періодично поновлюваними) і не використовуються власником у повсякденному житті.
Отже, на випадок екстреної евакуації радиться мати напоготові міцний і зручний рюкзак з найнеобхіднішим. У нього рекомендується покласти наступне:
1. Копії важливих документів у водонепроникній упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів – паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль тощо. У деяких джерелах так само вказують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких.
2. Кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей.
3. Дублікати ключів від будинку і машини.
4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв’язку у місці, де за складних умов має зустрітися ваша родина.
5. Засоби зв’язку та інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і FM діапазоні. Запасні батарейки до радіоприймача ( якщо потрібні). Варто взяти мобільний телефон із зарядним пристроєм.
6. Ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього.
7. Компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним).
8. Мультитул – багатофункціональний інструмент, в якому заховані лезо ножа, шило, пила, викрутка, ножиці тощо.
9. Ніж, сокирка.
10. Сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр)
11. Штук п’ять пакетів для сміття об’ємом 120 літрів – вони можуть замінити намет або тент, якщо розрізати.
12. Рулон широкого скотчу.
13. Упаковка презервативів (12 штук без коробки, без мастила і ароматизаторів).
14. Шнур синтетичний 4 -5мм, близько 20 м.
15. Блокнот і олівець.
16. Нитки та голки.
17. Аптечка першої допомоги. В описі будь-якої «тривожної валізки» значне місце відводиться медикаментам. Майже завжди їх має бути більше, ніж у стандартній автомобільній аптечці.
18. Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки (2 пари), запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавички, шарф. Зручне, надійне взуття.
19. Міні-намет, поліуретановий килимок, спальник (якщо дозволяє місце).
20. Засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, невеликий шматок мила, рушник, туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих хусток або серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби інтимної гігієни. Можна взяти бритву і манікюрний набір.
21. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металеву 0.5л), розкладний стаканчик.
22. Сірники (бажано, туристичні), запальничка.
23. Запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається, особливо необхідна питна вода. Отже, короткий список харчів: запас питної води на 1-2 дні, висококалорійні солодощі (кілька шоколадних батончиків ), жменю льодяників, набір продуктів (кілька банок хорошої тушонки, галети, суп-пакети, м’ясні та рибні консерви). Якщо ще дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис довгозерний, пшоно, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати тощо. Знадобляться також горілка, вино, спирт питний. Півлітра горілки для когось може бути засобом для зняття стресу і валютою.
Я гадаю що в умовах України такий запас «необхідних» речей і не потрібен.