Зовсім не хочу продовжувати срач, який постійно викликає і в цих блогах, і взагалі «в інтернетах» (в реальному житті якось менше) День Перемоги… Тому, я одразу скажу, що я пишу це, щоб поділитися своїми враженнями, а не когось в чомусь переконати. Можете розслабитися, панове, які День Перемоги використовують для нового витку сварки…
9 травня вирішив сходити на «Вали». Прийняв участь у ході, яка відбулася з площі Кірова до Валів. В колоні прапори КПУ та ПР. Окремо стоять Батьківщина та Фронт Змін (в різних місцях) з плакатами про вдячність ветеранам…
Я йшов поруч із колоною (якось не хотілося приймати участь в партійному, точніше в двопартійному заході).
Що сподобалось: молодці солдати на автомобілі, який їхав попереду колони (декілька десятків хвилин завмерли, як скульптури, час від часу вигукуючи «УРА!»… як на мене, дуже непогано передали дух епохи), молодці оркестранти. Молодці діти в колоні. Може вони й не добровільно брали участь в марші, але виглядали цілком щирими. Сподобалось, що не побачив танців на кістках (я побоювався, що в це перетворюється свято, чесно кажучи).
Що не сподобалось. Перед «урочистим мітингом», вже на Валах йшла колонна: представники влади (голова ОДА, голова облради, міський голова тощо), за ним — священики, за ними — комуністи, ще й так, що червоні прапори майорили над головами священиків, таке враження, що вони і йдуть під тими прапорами. А серед прапорів — плакат-портрет Сталіна. Не було більше жодного портрету, щоб носили, як плакат (я принаймні, не побачив) — ані маршалів, ані солдату… Тільки портрет Сталіна. Як на мене, свято Перемоги використовується тупо в якості піару Сталіна (ну, окрім вже згаданої мети — пересварити весь народ).
Ще не сподобалось, що не було чути, не можливо було розібрати слів тих, хто виступав на мітингу. Ну, Руслан писав, що там не було чого й слухати, в нього вийшло розібрати слова… Але от я собі думаю. Начебто достатньо важливий для влади міста та області захід, невже не можна було організувати пристойний звук? Начебто, дрібниця. Але, як на мене — неповага до тих, хто зібрався.
Ще традиційно немало людей з радянськими орденами з віком 50-60 років…
Ось який в мене висновок з’явився. Ті, хто щиро святкує це Велике Свято — викликають відповідну повагу. Але фальшивість, пафосність, наносна урочистість — вони як раз тої поваги не викликають. А ще б хотілося, щоб окрім декларативної турботи про ветеранів від держави з’явилася реальна. Їх не так багато залишилось, можна було б вже й не ганьбитися державі. В цьому сенсі в мене навіть більшу повагу викликає рух «Ветеран онлайн», якщо я не помиляюсь — від Олександра Рихлицького. Принаймні, не тільки в День Перемоги згадують про ветеранів та мабуть щось корисне для них роблять… Або те, що почув від Олени Кваши — про акцію для ветеранів нашого обласного телебачення. Але це окремі люди роблять окремі справи, в міру своїх сил… Держава — тільки в пафосі… На жаль.
А про яку шану ветеранам від держави може йти мова? Яка шана?
Розмір пенсії Азарова, Литвина, Рибака, народних депутатів який? До 15-20 тис.грн. на місяць.
А яка пенсія ветеранів/інвалідів ВВв? До 2,6 тис. грн.
Хто більший вклад зробив для Батьківщини? Азаров? Литвин? Рибак? Нардепи «и иже с ними»? Чи ветеран?
А весь пафос «сценарію» і клоунаду з партійними прапорами при святкуванні Дня Перемоги давно перетворили на відбувальщину. Тому на такі заходи останні років 20 не ходжу. Огидно дивитися на весь цей цирк і наіграність, відбувальщину, сценарність.
А у колі рідних завжди поминаємо дідуся, провідуємо могилку. Який пройшов усю війну. Має бойові нагороди. Мав 2 тяжкі поранення. З війни повернувся інвалідом 2 гр. Нажаль, прожив лише 64 роки…
Слишком быстро прошла официальная часть церемонии. Не успела начаться, как тут же закончилась. Я бы ее растянул на 2-3 часа. Кто-то скажет, что это издевательство — 2-3 часа под палящим солнцем. А вы думаете нашим солдатам тогда было легко?
Очень интересно смотрелись представители нашего духовенства в своих черных одеждах до пят. Мой пятилетний сын подумал, что это ниндзи…
«Не було більше жодного портрету (я принаймні, не побачив) – ані маршалів, ані солдату… «____— то Вы не видели,были люди с фото своих близких, и не только военных,а разные: и подростки и женщины.Ведь не мало было и мирных жителей угнано и расстреляно.
Я не мав на увазі маленькі фотографії, я про плакати. Треба буде виправити в тексті замітки, бо читається двояко. Дякую за те, що звернули мою увагу.
Андрію повністю погоджуюсь, при цьому згадаю ЩЕ декілька моментів:
Приємних:
— виставка різноманітних речей (іграшок, букетів, велисопедів, кораблів, літаків, тощо)
— живий коридор школярів, які тримали написи з ПІБ загиблих ветеранів (до речі думаю батькам було завдання, але ради такого можливо один вечір присвятити вишивці )
— напис «дякуємо за перемогу»
негативні:
— біля напису «дякуємо за пемогу» та на іншому пагорбі зібралися люди в різних позах (сидячі, лежачі, стоячі) -не дуже красить ..
— багато людей було як кажуть «нє в тємє», який тупо вигнали на роботі на мітинг, вони відстояли скраєчку і на лижі….інші ж відразу під дерева «розстиляти» стіл….
— спробував сфоторгафувати дитину біля військової техніки, скромно дочекався черги та тільки фотографувати , так капєц…штовхають…висаджують туди ще дітей, через голови….я тихенько зробив 2 кадри тай пішов звідти…а люди -то тільки за себе думають….жаль(((
— ОРГАНІЗАТОРАМ: сто грамів роздавали, а хоча б 1 бочку зі вичайною водою поставили, щоб попити ( це б зменшило кількість пластикових пляшок після «відпочинку» людей)
П.С. щодо «танців на кістках» після фортечних валів поїхали в Дентропарк прокатати дитину на декількох атракціонах, а там справжній концерт з ЖАРТАМИ, піснями та танцями….я був в шоці….
А про яку шану ветеранам від держави може йти мова? Яка шана?
===================
Та отож… 🙁
Я боявся подібний концерт, про який ти пишеш, побачити саме на валах.
Дякую за доповнення.
По поводу танце вставлю 5 коп. Все таки 9 мая, официально в стране считается как праздник, а не день памяти… По этому, на счет танцев в Дендропарке вопрос спорный…День памяти, если не ошибаюсь, у нас 22 Июня.
значит у меня неправильное отношение к этому празднику….вспоминаю свою бабушку. Ветеран, но к сожаления до сегодня не дожила, ее почему-то на 9 мая не тянуло плясать и петь….
Андрію, от тобі і танці :http://uc.kr.ua/9-травня-післямова/
Бачив, Саш. Шкода, що мама там не тямить. Однак, це, слава Богу, поодинокий випадок. Сподіваюсь, що поодинокий.
А мене здивувала майже відсутність, якщо порівняти з парою-трійкою минулих років(хіба що двірники не чіпляли іх на своі помаранчеві жилети), георгіівських стрічок.
Тут у мене два пояснення:
або всі прочитали оце — http://www.istpravda.com.ua/columns/2011/06/2/41536/;
або, що більш вірогідніше, не прижився у нас вигаданий в путінській Росіі символ ВОВ.
Согласен с вам на 100%, но правительство думает по иному…
Дай-то Бог, може розум з’являється…
Як на мене, свято Перемоги використовується тупо в якості піару Сталіна
============
Полная маячня… :wacko:
Їм дуже личив портрет Сталіна, що завжди був поруч з ними… Одна команда, так би мовити…
…ты руки вымыл, чтобы имени Сталина касаться? :mail:
багато людей було як кажуть «нє в тємє», який тупо вигнали на роботі на мітинг, вони відстояли скраєчку і на лижі….інші ж відразу під дерева «розстиляти» стіл….__________ Мне кажется, Вы сильно ошибаетесь,по поводу «тупо вигнали на роботі на мітинг», для этого дня посещаемость и без «выгнанных» зашкаливает.Вот на 1 мая,единицы по желанию и сотни «выгнанных».
А что касается концерта, то на Валах тоже был концерт,были муниципальный и, наш любимый, военный оркестры,хор ветеранов и еще что-то,мы уже ушли.
«Чем кумушек считать трудиться, / Не лучше ль на себя, кума, оборотиться?
Из басни «Зеркало и Обезьяна» (1815) И. А. Крылова (1769—1844). «
Согласен.