Антикорупційний щоденник

Шановні блогери та небайдужі читачі УЦ. Так вже сталося, що питання корупції не сходить зі шпальт ЗМІ. У 2014 році одним із пріоритетів діяльності влади стане боротьба з корупцією, про це заявив Президент України.

Варто зазначити, що питання корупційних діянь, чітко прописані в Законі України «Про засади запобігання і протидії корупції». І коли уважно цей Закон прочитати, то стане зрозумілим, що переважна більшість українців є в тій чи іншій мірі учасниками корупційних дій.

Ми вже звикли до того, що в певних закладах і установах, для того, щоб отримати належне, підкреслюю належне, тобто передбачене законом і те, за яке певна особа отримує заробітну плату, ставлення – треба щось дати цій особі. І це не ті, ненажерливі корупціонери, які крадуть з державного бюджету мільйони і мільярди, тих, здебільшого, люди, дякуючи ЗМІ, вже знають в обличчя.

Але пост задумувався для висвітлення «простих здирники» місцевого ґатунку, з якими ми, кіровоградці, змушені стикатись щоденно. Звісно коли ця тема буде цікавою громаді. Кажу одразу, не мав на меті ділити когось за партійною приналежністю. Просто таке собі міні-дослідження де в Кіровограді «беруть на лапу».

Буду радий бачити коментарі найширшої, небайдужої, аудиторії, всіх кому що є розповісти про певні випадки корупційних діянь, які мали місце з ним(нею) особисто, чи просто були почуті від знайомих.

Ще одна мета посту: «Попереджений – означає озброєний!». Можливо, звісно коли ті історії будуть, хтось знайде для себе матеріал для роздумів. А можливо, та особа, яка полюбляє отримувати за свою, вже оплачену державою роботу, «додаткову подяку» непередбачену законодавством, почитавши пост одумається. Зрозумівши, що згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», вчиняє посадовий злочин.

А можливо не буде ніякої реакції. Подумає собі шановна громада, що це питання не варте дискусії…

Побачимо.

Антикорупційний щоденник: 73 комментария

  1. Метастазы коррупции-как раковой опухоли , проникли во все сферы деятельности общества и на сегодняшний день эта болезнь в Украине приобрела неизлечимые формы. Коррупция в Украине была и раньше. Но наибольшего расцвета и развития приобрела в годы ускорения и перестройки. В годы «Незалэжности» совершенствовалась, в ряде случаев легализовалась и сегодня непобедима.Поэтому борьба с ней сегодня, носит символический характер. Даже если оживить памятники Сталину и Ленину, то и это мероприятие уже не поможет.

  2. 1 — Перші прояви корупції — лікарні!
    Спробуйте взяти хоча б одну довідку БЕЗКОШТОВНО!!!????
    2 — Далі — пенсійний фонд — вам нарахують НОРМАЛЬНУ(я не кажу про більшу, а саме про ту, на яку ви заслуговуєте) пенсію тільки після того, як ви дасте на лапу!
    3 — Оформлення закордонного паспорту — узаконена корупція з їх непомірними та незаконними поборами!
    4 — навчання в вузах та школах! спробуйте нічого не «подарувати» вчителю(-ьці) на яке не будь свято — гаплик навчянню для вашої дити чи для вас!
    5 — ДАІ-шники, МНС-ники, чи ще якісь чиновники, які розвозять своїх дітей чи дружин у школу чи на роботу на службових авто — теж корупція та зловживання службовим положенням!
    6,7,8….10000000000…..
    ТРЕБА ПОВЕРТАТИ СМЕРТНУ КАРУ!!!

  3. Смертна кара — це сильно. Який відсоток населення треба перестріляти? Ну та добре, не коментую. 🙁

    Мене цікавлять саме лікарні в цьому переліку, які на «почесному» тут першому місці. Гена, коли ти брав якусь довідку в лікарні? Кому ти платив за це? Яких ти вжив заходів, щоб повідомити про злочин та припинити злочин (якщо було здирництво стосовно тебе)?

    Заодно, прочитайте, на всякий випадок, панове, вказаний в пості закон уважніше… Термін «Корупція» та частину першу статті 4… Ну, якщо, звісно, є бажання читати. Але я не примушую. Так, побажання…

  4. Вірно зазначено, корупцією просякнуте все суспільство і коли задуматись, одразу і не пригадаєш сфери суспільного життя, де б «не давали і не брали»…

  5. Пане Андрію, а чого ви так берете до серця? Ну коли особисто ви є чесною людиною, яка працює заради громади і чесно отримує за це заробітну плату, на яку і живете, то чи можете ви це сказати за всіх медичних працівників міста Кіровограду? А України в цілому?

  6. Замінив би 2-й і 4-й пункти місцями. Освіта, в нинішньому її вигляді, дасть фору Пенсійному фонду.

  7. Тут не стільки, пане Сергію, беру до серця, скільки прошу писати конкретніше, якщо всіх скопом звинуватили.

    Плюс, дійсно важливо прочитати текст закону, якщо вже пішло його обговорення.

    А стосовно — сказати за всіх… Начебто у нас поки що немає презумпції винуватості. Поки що. Тому я не маю клястися в кришталевій чистоті всіх, хто має будь-яке відношення до медицини, щоб не варто було б просто так вкотре всіх звинувачувати. Цілими групами.

    Але розвивати тему не хочу. Говорено-переговорено. Я — за оцінку кожної людини окремо. Плюс за оцінку системи в ракурсі — чи дає вона можливість з одного боку працювати, з іншого боку — отримувати належної якості послуги для клієнтів (пацієнтів, якщо ми про систему саме охорони здоров’я).

    Комусь цікавіше вкотре назвати найбільшими «корупціонерами» саме лікарів. Так і простіше, і декому це дуже вигідно… Щоб не занурюватися в реальні недоліки життя в Україні.

  8. Hunter говорит: 17.02.2014 в 17:35
    1 – Перші прояви корупції – лікарні!
    Спробуйте взяти хоча б одну довідку БЕЗКОШТОВНО!!!????
    ===========================
    Ви, пане-товаришу, взагалі з глузду з»їхали? Ви взагалі сповна розуму, щоб зрозуміти, що таке корупція? Ваш революційний запал показав Вашу суть. Ви не хочете зі мною зустрічатися? Та навіть якщо захочете — я Вас пошлю куди подалі.

  9. Пункти по переліку — не означають ступінь важливості — просто так вийшло!)))))
    Можете змінювати їх порядок як завгодно — нічого не зміниться!
    Довідки…. в 2013-му брав — з 4-ї лікарні, з кожвен, тубдиспанцеру, з «дурки», з нарко, аналізи на СНІД, — усюди платив гроші…
    Одне, що виправдовує — це аналізи на СНІД, там хоча б щось робили, усі інші просто брали гроші за те, що вони повинні і так робити!!!!
    Яких заходів вжив протидії? — не дав! зі скандалом та матюками але отримав довідку у кожвені…
    Смертна кара — за корупцію… тому хто дав і тому хто взяв!
    В Грузії ж побороли корупцію в поліції як? Кардинально змінивши особовий склад…

  10. Звідки Ви знаєте, що я не ХОЧУ з Вами зустрічатись? Може саме тому, що Ви пошлете???)))))
    І чого така реакція???
    Я за що маю платити при отриманні довідки в, наприклад, 4-й міській лікарні?Поясніть, може я щось не так розумію!
    (Дуже поважаю Вашу професійну колегіальність! Респект!!!!)

  11. Блін, ну як можна судити всіх по одному піда*асу??? А ще мене бісить прямо оте ниття типу ( от врачі гівнюки, бабло деруть і т.д) а хто їм те бабло пропонує, не гівнюки? Я кілька разів була свідком коли жінка з моєї палати пхала самовільно гроші в кишеню лікаря який реально відпихав її руку, а потім наступного дня вона казала іншій, що всі тут хабарники.
    ПИ.СИ — Перш ніж судити когось — глянь на свої колеса.

  12. Абсолютно згоден!
    Саме тому за смертну кару тому хто ДАВ і тому хто ВЗЯВ!
    І я вносив пропозицію — СПРОБУЙТЕ ВЗЯТИ ДОВІДКУ ДЕ НЕ БУДЬ БЕЗ ГРОШЕЙ!!!!АБО ПРОЙДІТЬ КОМІСІЮ В ПОЛІКЛІНІЦІ!!!
    І що ви всі вципились в ту медицину — КОРУПЦІЯ ВСЮДИ, АЛЕ ЗАЦВІЛА ВОНА НАЙБІЛЬШЕ САМЕ ОСТАННІ ТРИ РОКИ!!!!!!

  13. А Ви свої коменти подивіться. Чи з пам»ятю проблеми? Знайти Ваш допис щодо Ви мені руки не подасте? Що я людина нікчемна?

    Чому така реакція? Та тому що ви (множина) гробите медицину і самі себе гробите, не розуміючи, що творите.

    Якщо Ви скажете, кому, скільки, коли, за що заплатили — це буде достойно. В іншому випадку Ви балаболка звичайна. Поваги не достойні.

  14. Пане Андрію! Ну як, в звичайному пості, навіть на такому шанованому дискусійному майданчику як УЦ, можна конкретно , як тут пишуть з прізвищами, місцями події і фото-відео засобами фіксації правопорушення називати осіб? Адже факт дачі-отримання хабара можна зафіксувати лише при виконанні певних умов… Одна з яких це повідомлення правоохоронних органів, заздалегідь, про факт вимагання хабара.
    З іншого боку, люди кажуть… І навіть коли більша частка чуток є перебільшеною, все рівно немає диму без вогню. Ви праві, про «перевертнів в халатах» (наводжу назву з легкої руки 1+1) вже писано-переписано. Але ж галас не вщухає, кожного дня з загальнодоступних джерел інформації стає відомо про нові і нові факти зловживань в медичній сфері. Вони різноманітні і в залежності від посад, різняться на звичайний хабар (молодший медичний персонал) і корупційне правопорушення (чиновники з профільних відомств і управлінь).

  15. Ніхто не бажає затаврувати чесне ім’я лікарів в цілому, та хвалена медична кастовість, грає не на руку іміджу професії. Адже, коли б в розслідуваннях певних правопорушень, експерти від медичної сфери проводили процедуру експертизи неупереджено, то і питань у людей було б менше.

  16. При проходженні комісії в 4-й лікарні одразу ВИМАГАЮТЬ сплатити «ДОБРОВІЛЬНИЙ»!!!! внесок у визначеній сумі!!, потім 5 гривень за аналізи…
    кожвен — до 25 гривень за довідку — платиться в реєстратурі — інакше не дадуть карточку(або не заведуть її)
    тубдиспанцер — 10 гривень в реєстратуру поліклінічного корпусу
    наркодиспанцер — 24 чи 27 з копійками при заведені карточки
    дурка — біля реєстратури — платиться сума за довідку в залежності від того, куди треба вона!
    ще від 5 гривень при проходженні ренгенкабінету(при тому, що знімки не дають!!!!)
    Прізвищ не напишу — бо усюди назмінах кожного разу інші робітники, а прізвище міністра МОЗ Ви і самі знаєте!)))
    Що я людина нікчемна? — що, прямо так і написав???
    Чому така реакція? Та тому що ви (множина) гробите медицину і самі себе гробите, не розуміючи, що творите. — Ви там працюєте, а ми її гробимо!!!?? — прикольно!
    То ми ж і винуваті, що в нас ДАІ-шники такі, міліція, прокуратура???
    А ви всі білі і пухнасті, а ми вас такими злодіями робимо!!???
    Ха-ха три рази…

  17. Шановні панове лікарі, при написаних мною фактах корупції, я не звинувачую УСІХ працівників цієї галузі тому, що
    1 — НЕ ВСІ ТАМ ТАКІ
    2 — там не всі такі, тому, що моя дружина має 25-річний стаж медичної сестри і мати також має такий самий стаж, теж медичної сестри!! Тому усю кухню я можу вам розповісти з, як то кажуть, середини!!(і про те, як складають графіки роботи медсестер на місяць, і про те, що впроваджується в відношеннях медсетра-лікар-хворий)
    3 — ЧИТАЙТЕ ПУНКТ ПЕРШИЙ!!!!!!

  18. Працівники МВС, прокуратури, ОДА міськвиконкому та райвиконкомів — де ви??? Чи у вас немає корупції???
    Що корупція тільки в лікарнях??
    Чи правда очі свербить????

  19. Для того, щоб бути об’єктивними при розгляді питань певних протиправних діянь, пов’язаних з корупцією і хабарництвом, а іноді навіть з їх можливими проявами, треба чітко усвідомлювати, що певні зловживання можливі, наголошую, можливі там де є право печатки і підпису. Тобто в тих місцях, де від особистості залежить, чи буде певний папірець підписаний, а іноді підписаний вчасно, можливі прояви корупції і хабарництва.

  20. На жаль Ви перекручуєте як мої слова, так і юридичні терміни, підмінюєте поняття. Причини я не знаю. Мети — також. Але сперечатися знову на цю тему не маю ані найменшого бажання…

  21. Hunter говорит:
    17.02.2014 в 20:44

    При проходженні комісії в 4-й лікарні одразу ВИМАГАЮТЬ сплатити «ДОБРОВІЛЬНИЙ»!!!! внесок у визначеній сумі!!, потім 5 гривень за аналізи…
    кожвен – до 25 гривень за довідку – платиться в реєстратурі – інакше не дадуть карточку(або не заведуть її)
    тубдиспанцер – 10 гривень в реєстратуру поліклінічного корпусу
    наркодиспанцер – 24 чи 27 з копійками при заведені карточки
    дурка – біля реєстратури – платиться сума за довідку в залежності від того, куди треба вона!
    ще від 5 гривень при проходженні ренгенкабінету(при тому, що знімки не дають!!!!)
    ====================
    Гено, от не хотів я відповідати. Але з поваги до тебе зроблю це.

    Ти плутаєш корупцію (мова про посадові особи та через особисту вигоду) з так званими «благодійними внесками». Держава поставила раком лікувальні заклади в Україні. І давно. І тепер всі вони по всій країні вимушені збирати напів-законні добровільно-благодійно-примусові внески. Або закритися на фіг. Бо окрім мізерної зарплатні та їжі для хворих на 4 гривні на добу (сума умовна, я точно не пам’ятаю, але вона смішна) — в бюджеті не передбачено.

    Є, звісно, вихід. Закрити до біса всі лікарні та обходитися взагалі без них. Тоді всім вам легше буде. Але, якщо ви зруйнуєте й без того далеко не бездоганну систему, тоді відбудувати її назад буде дуже непросто, як на мене — майже неможливо.

    Тому й збираються ті довбані кошти в 5 гривень, в 25 гривень. Бо щоб зробити аналізи треба мати довбані реактиви. Якщо хтось розбив скло — його треба вставити. Якщо згоріла розетка — її треба замінити. Бо суспільство вимогливе до умов в лікарнях, і в разі чого — винен головний лікар… Попри те, що держава не вбачає за необхідне фінансувати ремонти в лікарнях замість золотих унітазів та наддорогих гелікоптерів…

    Щоб зробити нормальний ремонт в моєму відділенні варто було б залучити декілька сотень тисяч гривень. Щоб люди, які приходять отримувати хіміотерапію у відділення денного перебування могли почекати її в красивому коридорі, посидіти на комфортних диванах, почитати красиві журнали. А у нас побудоване в СРСР страхіття, яке виглядає більш-менш пристойно, але зовсім не так, як мало б виглядати.

    Держава мені не дасть такі кошти. В тебе немає бажання профінансувати? Собі жодної копійки не візьму!

    Це так, просто задля прикладу. А умови в міських лікарнях варто тільки уявити. Якщо навіть дитяча обласна лікарня в жахливому становищи. Дякувати Богу, на неї увагу звернули хоча б…

    А Борменталю ти даремно наносиш образи. От чесно. Серед тих, хто є в регіонах так мало адекватних людей, як на мої спостереження. А Борменталь — реально адекватна, порядна та розумна людина. І таких людей налаштовувати проти себе? Загострювати конфлікти?

    Звісно, нормальна людина не змінює щосекунди радикально свої погляди. Але знаходити спільну мову можна. І це розумніше, ніж постійно чубитися.

    Тому дуже сподіваюсь, що ви таки знайдете спільну мову та зможете обнулити ваше спілкування, забути те лайно, яке вилили один на одного. Хочеться, щоб нормальні люди могли нормально між собою спілкуватися. Але не буду лізти. То ваше, вирішуйте самі.

  22. Трохи дивує небажання певних осіб бачити або визнавати існування проблеми як такої. Адже коли з вуст багатьох людей лунають певні і зверніть увагу, однакові, нарікання, то мабуть таки не все так добре у тій сфері. А буває послухаєш людину, яка там, не важливо де працює, так все пречудово, добрі і усміхнені люди, не покладаючи своїх зусиль, всупереч всім негодам… Ну і таке подібне – як з плакату часів СРСР…
    А життя воно різнокольорове і коли кажуть, що є не тільки білі і пухнасті, то мабуть це не тому, що хтось хоче наклеп зробити на чесних і бідних трударів, мабуть, проблеми мають місце. Але замість того, щоб це визнати, знову ж таки мовою радянського плакату наводиться гарна і безперечно героїчна історія про чудово проведену роботу… То що, все ж таки, всі ЗМІ кажуть кривду, не існує зловживань в галузі охорони здоров’я? А всі, хто кажуть інше лише пересмикують факти і роблять наклеп? Так виходить? Але коли уважно прочитати наведений матеріал зі статті http://www.dom2000.com/main/article/id/20899, стає зрозумілим, що таки проблеми існують.

  23. Угу. І усі ці Ваші 25, 10, 24 чи 27 з копійками і інші «побори» медики розтикали по своїм бездонним кишеням. Крохобори! Брали б вже від 100 грн і вище, а то 27 та ще й з копійками. 🙁

  24. :good: Андрей, ты все правильно написал. Но я уже давно убедился, что переубедить никого нельзя. Это знаешь, как говорят, не тот кормит, кто деньги на еду зарабатывает, а тот, кто на стол подает. Так и тут: не те виноваты, которые не в состоянии нормально работать, чтобы государство могло достаточно денег выделять на их лечение, а врачи, которые вынуждены брать с них деньги для того, чтобы их обследовать и пролечить. Психология, аднака! 🙂

    Касаемо Hunter, так я на него ничего не выливал. Наоборот, в гости приглашал и номер своего телефона дал. А он меня никчемным (или мелким, уж не помню, а искать влом) человеком обозвал. Абидна! 😥

  25. Сергію,
    а мене дивує, що Ви плутаєте Божий дар з яєшнею. Наприклад, для того, щоб зробити Вам (підкреслю, не лікарю, а ВАМ) рентгенівський знімок, потрібно:
    а) мати справний рентгенівський апарат. А враховуючи, що йому, апарату, зазвичай більше 20-30-ти років, то він ламається, потребує ремонту, який коштує грошей;
    б) потрібна рентгенплівка, яку також потрібно купити за гроші, безоплатно ніхто її не дасть;
    в) потрібні реактиви, щоб цю плівку обробити, які також у лікарнях з»являються не з неба впавши;
    г) часто потрібен контраст, за що його купувати?
    От із цього і випливають ці злощасні 5 грн, із-зі яких Ви звинувачуєте лікарів у корупції.

    А Ви порівнюєете ДАІшника, який взяв гроші НІ ЗА ЩО, і медика, кому Ви не заплатили, а на Ваші кошти придбаються різні речі для Вашого ж лікування. Хоча якщо, наприклад, ДАІшник зупинив Вас за порушення ПДР, а Ви від нього відкупилися, то ще невідомо, хто більший злочинець.

    Далі. Якщо лікар відмовляється робити те, що зобов»язаний робити, поки Ви йому не заплатили — це хабарник, однозначно. А якщо Ви просите лікаря зробити те, що він не зобов»язаний робити? Наприклад, щоб він у свій неробочий час проконсультував Вашого родича? І він бере з Вас гроші, які, до речі, нормальні люди дають самі, лікарі їх не вимагають, то це що?

    І останнє у цьому коменті. Я не настільки наївний, щоб заперечувати хабарництво і навіть корупцію в медицині. Це професія масова, а люди різні. АЛЕ! Так звані «побори» в лікарнях ніякого відношення ні до хабарництва, ні до корупції не мають. Сумно, що Ви цього не розумієте.

  26. До речі, Сергію. Є і інший варіант. Ви приходите до лікаря зробити рентгензнімок. Плівки немає. Лікар каже — принеси плівку, зроблю. При цьому лікар не каже, ДЕ цю плівку Ви можете придбати, тому що Ви ж його звинуватите у відкатах! І от Ви рискаєте по аптеках, шукаєте плівку, потім повертаєтесь до лікаря і він Вам робить знімок. Так краще? От Ви своїми мантрами про «побори» досягнете того, що так буде.

  27. Ти плутаєш корупцію (мова про посадові особи та через особисту вигоду) з так званими «благодійними внесками». Держава поставила раком лікувальні заклади в Україні. І давно. І тепер всі вони по всій країні вимушені збирати напів-законні добровільно-благодійно-примусові внески.
    ______________________________________
    Я думаю, что Гена ничего не путает, а вы не хотите или делаете вид, что не хотите его понять.
    Пока у нас задекларированы в Конституции бесплатное медицинское обслуживание/образование, любые денежные поборы (даже, если они легализированы подзаконными актами) в заведениях этих министерств — КОРРУПЦИЯ.
    Насчет личной выгоды — обратите внимание как и кем собираются т.н. «благодійні внески». Ради прикола, можете попросить у медсестрички выдать вам корешок приходного кассового ордера к вашему «внеску». 😉

  28. Я у Вас спитав — поясніть мені ЗА ЩО Я ПЛАТИВ ЦІ ГРОШІ??????? А Ви мені про інше, а потім ще й сердитесь…

  29. Ви мені номер телефону давали?
    То Ви Ігнатову давали, а не мені!!((((((
    Щодо тих «поборів» — так це і є УЗАКОНЕНА КОРУПЦІЯ!!!І ми, як пересічні громадяни, а не медичні працівники саме так і сприймаємо, от і вся логіка!!!!! Так що не ображайтесь, просто сприймайте це як думку пересічного громадянина, а про вашу(множина) безвихідь, я знаю не по слухам, а з середини…

  30. Для Борменталь: «От із цього і випливають ці злощасні 5 грн, із-зі яких Ви звинувачуєте лікарів у корупції.». Вы отстали от жизни, уважаемый! В июле прошлого года с меня за один снимок в неотложке (4 больница) брали 20 грн. А снимков делали 4. 2 — до наложения гипса и 2 — после.

  31. Для Елисветградского лекаря: 6 лет назад дочка рожала в облбольнице. Делали кесарево. Потом мне сказали заплатить 250 грн. за использованные медикаменты и пр. Я попросил список, чтобы возместить расходы натурой. Долго бегали, собирали по мелочам. А потом весь этот список я купил в аптеке этажом ниже и потратил 200 грн. Этому есть пояснения? Да, просили заплатить через кассу, но на чеке будет написано ДОБРОВОЛЬНЫЙ ВЗНОС! То есть никакая бухгалтерия мне бы не возместила. Хитрость? Вымогательство? Назовите сами, пожалуйста.

  32. Сейчас в Облбольнице все КАРДИНАЛЬНО поменялось . Ни в одном отделении деньги НЕ БЕРУТ . все оплачивается в кассу больницы и выдается корешок об оплате.
    Так, что коррупция кончилась, а это и , правда ,получился прообраз медицинских касс, когда все собирают деньги для всех.
    Поэтому ПРЕКРАТИТЕ хаять тех последних их могикан, кто еще нас ЛЕЧИТ !
    Скоро будем ездить за рубеж лечиться. Там не собирают по 5-25 гривен, там -/ ЕСТЬ ДЕНЬГИ ( и много) — заходи, полечат , а НЕТ — вали на х… !
    И хоть сдохни под больницей, никто на тебя не посмотрит! Сколько % людей не имеет мед страховки и НЕ ЛЕЧИТСЯ ? Вот то- то и оно !
    Спасибо ребята ( лекари) !

  33. «все оплачивается в кассу больницы и выдается корешок об оплате»- в облбольнице есть утвержденный в установленном порядке перечень платных услуг, которые оплачиваются в кассе ? Если есть, и за это оплачиваются деньги в кассе, то все правильно, а если нет такого — то это «замаскированное вымогательство». Тем более, что если типа оплачиваются «благотворительные взносы», то надо в таком случае еще и писать заявление, ну это к тому, что-бы все было «честно» для больницы.
    На а по поводу того,что «ЕСТЬ ДЕНЬГИ ( и много) – заходи, полечат , а НЕТ – вали на х…», извините, в мире капитала по другому просто быть не может.

  34. Чисто риторический вопрос — у а нас, если без денег привезут, упаси Б-г, в неотложку, будут бесплатно лечить? Меня, как я уже писал, «облегчили» почти на 200 гривен.

  35. Для ЛВШ. С меня в облбольнице тоже наличку нкито не требовал — все через кассу, «ДОБРОВОЛЬНО»!

  36. Дивно. ХТОСЬ запропонував ВАМ заплатити за ЩОСЬ. ВИ заплатили КОМУСЬ. А пояснити, за що ВИ заплатили повинен Я??? :wacko:

  37. Serg говорит: 18.02.2014 в 10:35
    Для Борменталь: «От із цього і випливають ці злощасні 5 грн, із-зі яких Ви звинувачуєте лікарів у корупції.». Вы отстали от жизни…
    ===========================
    При всем желании не могу отстать. Во-первых, я написал «наприклад». Во-вторых, эта цифра прозвучала, учитывая пост Hunter говорит: 17.02.2014 в 20:44. В-третьих, что принципиально изменилось бы если бы было написано «випливають ці злощасні 20 грн»? В-четвертых, одно дело сделать снимок зуба, другое — придаточных пазух носа, третье — желудка с контрастом и т.д.

  38. Scavenger, Вам, Вашим родным, близким, друзьям и знакомым — крепкого здоровья! Но если всё же кто-то заболеет, делюсь рецептом. Берете Конституцию, законные и подзаконные акты и прикладываете к больному месту. Терпеливо ждете результата. Предупреждаю: в электронном виде (на дисках, флешках) не помогает. Только и исключительно типографским способом отпечатанные. :yes:

  39. Шановний Сергію Степановичу, переконати розумну людину, а переважна більшість блогерів УЦ є розумними, можна! Але це можна зробити при умові наявності вагомих аргументів і відсутності негативного досвіду по конкретному питанню з боку особистості, яку ви намагаєтесь в чомусь переконати. І коли з людини брали гроші, під різними приводами, то їй дуже важко пояснити, що в тому винна якась стороння особа, яка змушує когось щось брати…
    Не беріть! Вимагайте від влади, у виключно законний спосіб, збільшення заробітних плат до достатнього, але водночас обґрунтованого рівня, який дозволить гідно жити і працювати. Але не можна перекладати, не виконання державою певних умов, на плечі пересічних громадян. Які звертаються до медичних установ через потребу в лікуванні.

  40. А чому Ви тоді за них відповідаєте, що у вас(множина) усі такі білі та пухнасті і ніякої корупції нема!??? Ви представник медицини, самі відповіли на моє зауваження щодо корупції в лікарнях, а далі просто спригуєте з теми, ну гаразд.

  41. По пунктам: 1. Для многих 20 гривен большая сумма. 2. Мне делали рентген большого пальца правой руки. Правда, это не так сложно и дорого, нежели упомянутые Вами пазухи носа или, не про нас будь сказано — рентген желудка?

  42. Просто перекажу те, що мені розповіла людина, яку я бачив один раз і можливо більше життя нас не зведе разом. Ну як буває, рано чи пізно будь яка розмова торкається грошей. От і каже людина таку фразу, що у неї всі гроші, зараз, ідуть на ОНКО. Я попросив більш детально пояснити. А він і каже, що його теща має онкологічне захворювання, так як фактичний годувальник родини він, то всі гроші, які родина відкладала на вступ старшого сину до ВНЗ, пішли на хіміотерапії для тещі. Він озвучив суму в 30 тис. грн., не рахуючи суміжних платежів. Як було сказано, тещі вже провели 5 сеансів, що є приблизно половиною від необхідного курсу лікування. А родзинкою розповіді було те, що він наголосив, підходить час проведення терапії – кажуть немає черги. Заніс грошей через медичну сестру – одразу черга з’явилась.
    Я не претендую на те, що така ситуація відбувається у 100% випадків лікування онкологічних захворювань. Просто переказую те, що мені розповіла людина.

  43. А що такого відбулось останнім часом в Кіровоградській обласній лікарні, що все могло змінитись?
    Лікуватись закордоном? Наврядчи, кіровоградці, принаймні 90% з них, зможуть це собі дозволити!

  44. Сергію Степановичу! От ви кажете: «І останнє у цьому коменті. Я не настільки наївний, щоб заперечувати хабарництво і навіть корупцію в медицині. Це професія масова, а люди різні. АЛЕ! Так звані «побори» в лікарнях ніякого відношення ні до хабарництва, ні до корупції не мають. Сумно, що Ви цього не розумієте. Борменталь говорит:18.02.2014 в 07:14»
    Те, що ви взагалі не заперечуєте такого ганебного явища, як корупція і хабарництво в галузі охорони здоров’я, вже добре. Тому, що більшість людей, що представляють вашу ж професію, одразу кричать: «То є наклеп! Такого немає!»
    А визнання існування проблеми, це вже перший крок до її вирішення!

  45. Так, як мета посту була про висвітлення проблеми корупції і хабарництва в цілому, то наведу ще одну історію, яку нещодавно розповіла людина.
    Вона, ця історія про ДАІ і судову систему. Розповім як запам’ятав, на автентичність не претендую. Так от, це водій, який припаркував автівку в районі центрального ринку, в межах дії знаку «Стоянка заборонена», так-як дозволене місце для паркування було зайняте. Сидячі в авто, він побачив, що в зону дії того ж знаку в’їхала патрульна автівка ДАІ, і працівники цієї служби почали складати протоколи на порушників. Машина розповідача була третьою і він, доки складались протоколи, встиг виїхати і припаркуватись вже в дозволеному місці. А потім підійшов до працівників ДАІ і запитав, чому вони самі порушують ПДР, адже забороняючий знак діє однаково на всі транспортні засоби. Після звичайного для такого випадку: «Ти що самий розумний?» На нього було складено протокол під видуманим приводом, а після його запре речення провини, йому пообіцяли «провчити». Вилилось це в ще один протокол, складений в той самий день в іншій області України, з різницею в 2 години. Відстань між областями, не позволяла подолати цей шлях, з огляду на відстань і стан дорожнього покриття за такий час. Та чомусь, це не стало перешкодою для судді одного з районних судів міста, про винесення вироку про позбавлення прав! При цьому розповідач наголосив, що суддя повівся до нього пристрасно, навіть не вислухав і просто глузував з його заяви, що той прийшов в суд по-справедливість. Пройшовши декілька судових інстанцій, витративши на цю всю тяганину понад 5 тис. грн., та більше 3-х місяців часу, людина таки знайшла справедливість.
    Він сказав, що суддя апеляційного суду поставилась до його питання дуже уважно, все ретельно зважила, провела додаткові дослідування і скасувала ухвалу суду першої інстанції.
    Насамкінець нашої розмови людина мені каже: «Так я добився справедливості, але якої? Мені повернули права. Але при цьому, працівники ДАІ не зазнали жодних незручностей, вже не кажучи про якісь там стягнення. Витрачено понад 5 тис. грн., які також ніхто не поверне, згаяно багато часу і головне нервів, під час цієї процедури!» І знову він риторично себе ж запитав: «А чи треба воно було йому взагалі?»

  46. Будут, а после попросят, если есть возможность вернуть ЛЕКАРСТВА в фонд СКОРОЙ НЕОТЛОЖНОЙ ПОМОЩИ.
    В прошлом году я почти месяц пролежала в интенсивке. Там людей с улиц привозили и спасали. А потом просили родню, при возможности, восполнить лекарства. Что бы других СПАСАТЬ было чем!
    Вот и ТУДА идут деньги из благодийных вноэскив.А еще на питание добавляют. Сегодня это съедобная еда. Ремонты делают и т. д. Так что не надо всех под одну гребенку стричь!

  47. Не буду спорить, ибо и с таким столкнулся в 3 больнице. Сделали все, что могли, а потом попросили(!) возместить. Но никак не через кассу и, типа, добровольно. Просто надо набраться мужества и не рассказывать, что «капуста подешевела», а сказать людям правду, что денег нет. Деньги пошли на вертолетные площадки, повышение зарплат силовикам и т.п.

  48. Уточню. Возместить израсходованными лекарствами.

  49. Когда-то видел в новостях, что в Донецке кто-то лечил болячки прикладывая к ним портрет президента…Говорят, помогало.

  50. Людмила Владимировна, извините, но никто не берет во внимание, сколько наших людей НЕ ЛЕЧАТСЯ потому, что у них НЕТ ДЕНЕГ не только врачу заплатить, что, и правда, НЕКОТОРЫМИ врачами не ставится во главу угла, но и в кассу больничную заплатить. Я в прошлом году оперировала почку, это стоило мне почти 6 тысяч гривен — в кассу за операцию и на лекарства. А у всех ли найдутся эти деньги? Что делать человеку, который живет на минималку? Так что в медицине нужно какие-то варианты искать, чтобы можно было лечиться и малообеспеченным. А когда озвучивают суммы на лечение онкобольных детей — причем и у нас, и за границей, волосы дыбом становятся.
    Ну а что касается коррупции, то она везде — и в образовании, и в медицине, и при решении каких-то вопросов чиновниками. Здесь нужно глобально и очень жестко бороться.

  51. Сергій Васильченко говорит: 19.02.2014 в 08:46 Шановний Сергію Степановичу, переконати розумну людину, …
    ========================
    Шановний Сергію Сергійовичу!
    Мова ж іде не про заробітну плату, не про хабарі і хабарників. Я вище писав
    «Борменталь говорит: 18.02.2014 в 07:14 Якщо лікар відмовляється робити те, що зобов»язаний робити, поки Ви йому не заплатили, – це хабарник, однозначно». Хабарників потрібно притягати до відповідальності згідно законодавства, тут немає питань і тут ми, як я розумію, однодумці.

    А от що стосується «поборів» і Вашого твердження «Не беріть! Вимагайте від влади», тут між нами розбіжності. Ви розмірковуєте як опозиційний політик, і я Вас розумію. І добре, що є опозиція, яка вимагає від влади виконання законодавства. А я практик і працюю в реальних умовах. Давайте говорити конкретно-практично. Вище Serg обурюється, що з нього взяли 20 грн за рентгензнімок. Те, що Serg обурюється, зрозуміло і правильно. Але його обурення спрямоване не за адресою! Ну, приміром, на рік потрібно 10 тис грн на плівку, а бюджетом передбачена 1 тис грн (цифри, зрозуміло, умовні). Закупили плівку на 1 тисячу, використали її і що далі? Уявімо, звертається пацієнт з переломом у рентгенкабінет. А там рентгенплівка вже закінчилась. Прогнозований діалог:
    — Мене прислали до вас на знімок
    — Не зробимо, у нас плівка закінчилась
    — Так у мене ж перелом!
    — Так від цього у нас плівка не з»явиться
    — Так а по Конституції…
    — Знаю, але від цього плівка все рівно не з»явиться
    — Добре, я заплачу скільки треба за плівку
    — Ні, ми грошей не беремо, ми вимагаємо їх від влади
    — А що влада?
    — А влада каже, що у неї грошей немає
    — Що ж мені робити? (останнє питання риторичне, відповіді не буде)
    Уявили? Хто виграв? Пацієнт залишився без медичної допомоги. Медики ні в чому не винні, вони люди законослухняні. Та й набридло їм клянчити ці копійки, від яких їм нічого не перепадає, а їх роблять винними за те, що у нас немає безоплатної медицини. Воно їм треба? І таких прикладів з ліками, обладнанням, транспортом, ремонтами, придбаннями і т.д., і т.д., і т.д. … кожний головний лікар наведе Вам вагон і візочок. Кожного дня. І запитання до Вас абсолютно конкретне: що б Ви зробили на місці керівника медичного закладу? Знайшли б схему, як пацієнт може оплатити своє лікування, чи «встали б у позу»? При цьому Вас проклянуть у буд-якому випадку. Організуєте більш-менш законне прийняття від пацієнтів плати за лікування — проклянуть як корупціонера. Не організуєте — проклянуть за те, що не змогли організувати надання медичної допомоги. Особисто я обираю перший варіант. Нехай я буду у Ваших і багатьох інших людей очах корупціонером, але вони отримуватимуть медичну допомогу. Ніж буду білим і пухнастим, а люди не матимуть можливості отримати медичну допомогу. І в цій позиції немає ні геройства, ні жертовності, ні самолюбовання, ні безмежної людяності… Це проза життя. Я, як і мої колеги, просто намагаємося добросовісно робити свою справу. Як кажуть: «Роби, що потрібно, і будь, що буде». Отакі от справи.

    Админ! Мої вибачення за багато букафф! Мова про наболіле.

  52. Serg говорит: 19.02.2014 в 12:51 Когда-то видел в новостях, что в Донецке кто-то лечил болячки прикладывая к ним портрет президента…Говорят, помогало.
    =====================
    Это да. Это усиливает эффект.

    Serg говорит: 19.02.2014 в 12:48 … надо набраться мужества и не рассказывать, что «капуста подешевела», а сказать людям правду, что денег нет. Деньги пошли на вертолетные площадки, повышение зарплат силовикам и т.п.
    ============================
    Деньги есть. Но их катастрофически недостаточно. А вот куда они пошли, это уже не проблема медиков. Разбирайтесь.

    Hunter говорит: 19.02.2014 в 08:55 А чому Ви тоді за них відповідаєте, що у вас(множина) усі такі білі та пухнасті і ніякої корупції нема!??? Ви представник медицини, самі відповіли на моє зауваження щодо корупції в лікарнях, а далі просто спригуєте з теми, ну гаразд.
    =============================
    І де це я сказав, що я відповідаю «за когось»? Я висловлюю свої думки, ні з ким їх не погоджуючи. Це можна? З приводу пухнастості медиків і відсутності корупції, читайте мій коментар Борменталь говорит: 18.02.2014 в 07:14

    Сергій Васильченко говорит: 19.02.2014 в 11:35 … більшість людей, що представляють вашу ж професію, одразу кричать: «То є наклеп! Такого немає!»
    А визнання існування проблеми, це вже перший крок до її вирішення!
    =========================
    Не знаю, хто з моїх колег таке кричить. Не можна заперечувати очевидне. Інша справа, що масовість цього явища знаааааааачно перебільшується населенням і ЗМІ. А от як з цим боротися, я не знаю. Та й ніхто не знає, переконаний. У Китаї, наприклад, корупціонерів страчують. А корупція як була, так і є.

  53. Офіційно коментувати те, що «розповіла одна людина» не можу. Якщо є зловживання конкретною особою — має бути звернення до адміністрації відділення, якщо не допомагає — до адміністрації диспансеру. І це допоможе, якщо звертатися. А не просто розповідати один одному. Особисто чи публічно в мережі.

    Поки що, це плітка, яка не має для мене ані підтвердження, ані спростування.

    Враховуючи те, що я працюю у відділенні хіміотерапії, то скажу, що не дуже зрозумів вислову «немає черга — з’явилась черга». Що це за черга така, для виникнення якої ще й платять? :wacko:

    Але, якщо мова про вільні місця у відділенні, то скажу, що в наше відділення ми не кладемо на госпіталізацію у крайніх випадках. Інколи дійсно наплив такий хворих, що немає куди покласти людину. Особливо, якщо мова про понеділок-вівторок. Але жодного разу я не «торгував» місцями. І про жоден випадок не чув. Зазвичай я надаю інформацію, яким чином можна дізнатися про наявність вільних місць по телефону та призначаю додаткове «побачення». У випадку, якщо людині є де ночувати все набагато легше — я не пам’ятаю жодного випадку, коли було відмовлено в госпіталізації у відділення денного перебування через відсутність місць.

    Специфіка цього відділення така, що одне ліжко може обслужити декілька людей. Лежати вночі ж там немає неохідності!

    Стосовно цін на медикаменти, тут в мене тільки одне питання: це навмисно «смешались в кучу люди, кони?». Чи люди дійсно не розуміють, що корупція, незаконне вимагання грошей, благодійні внески та ціні на медикаменти — це все різні питання?

    Сподіваюсь, що це не свідома спекуляція.

    Звинувачувати голослівно — легко. Звертатися, якщо порушуються твої права (якщо дійсно порушуються) — ось це важче. І відстоювати свої права.

  54. Проблема корупції в різних галузях нашого життя — важка, важлива. І, бажано, щоб боролися з нею не ті, хто її очолює. 🙂

    А от цей пост — це спроба відволікти від дійсної проблеми підміною понять. Назвали «Антикорупційним щоденником», але поговоримо не про корупціонерів, а про все та всіх, чим ми незадоволені. Такий собі збірник пліток та книга скарг в одному флаконі. Безвідповідально та марне струшування повітря. Вибачте за відвертість, напишу своє оціночне судження.

    Заклик прочитати в наведеному в пості ж законі визначення терміну корупція та частину першу статті 4, на яке є посилання у визначенні — проігноровано. Думаю, що не випадково.

    Якби писалося фаном ПР, я б був впевнений, що навмисно відволікається увага від того, що відбувається в країні… Чому даний автор пише такий пост та наповнює такими невідповідними до заголовку коментарями, мені важко збагнути. Може, я чогось не розумію?.. :unsure:

  55. Сергію Степановичу!
    Так, ви праві, я опозиційний політик, але я не закликаю до якихось протиправних речей. І я вас розумію, але не можна бути наполовину демократом! Або-або. Так само я розумію, що одна людина, чи то головний лікар, чи то просто медик, ситуацію не змінить, але то один! А от скажіть мені, так само конкретно, коли ви умовно знаєте, що на потреби закладу треба 10 тис. грн., а виділили 1 тис. грн. то чому не об’єднуєтесь з іншими колегами, думаю умови фінансування приблизно однакові, та не виходите з законними вимогами до влади на мирний мітинг? От хтось чув про мітинг медиків, які б протестували проти недофінансування медичних програм? Коли є проблеми з виплатою заробітної плати, трохи «поскрипують», але не голосно, щоб міське управління охорони здоров’я не насварило. То чому ж так? Виходить самі не вимагаємо, а списуємо все на турботу про долю пацієнтів (за їх же рахунок).
    Не сприймайте як особисте!

  56. «Хитрость? Вымогательство? Назовите сами, пожалуйста.»
    ==============
    Не корупція — однозначно. Моє ставлення — негативне. Чи всі причини тільки в лікарні? Навряд. Але розмова довга. Буде бажання, варто зустрітися особисто та поговорити. Варто тільки знайти час. Писати тут свої думки на 3 сторінки А4 з Вашого дозволу не буду.

  57. По-перше, хто мені нагадає, чи дозволено медичним працівникам мітингувати? А страйкувати?

    По-друге, це вже не до Вас, Сергію Сергійовичу, я думаю, що Вас в чомусь тут переконати або неможливо, або майже неможливо. Вже як написав Сергій Степанович, але у Вас головне знайти аргументи, чому проти. Напишу до тих, хто читає ще.

    А чому Ви вирішили, що умови надання ВАМ медичної допомоги мають цікавити тільки медичних працівників? От скільки вже років та десятків років ви знаєте, шановне суспільство, що ліки (при задекларованій безкоштовній медицині) не фінансуються, реактиви не фінансуються, плівки не фінансуються, ремонти не фінансуються, обслуговування медичної техніки — не фінансується, право швидкій допомозі їздити з «мігалкою» — не фінансується, а грошей на ліцензію для цієї «мігалки» у медиків немає…

    Ось ви про все це знаєте, і чекаєте, що ми всі припинемо надавати вам ту медичну допомогу, яку можемо — а попремо на безтерміновий мітинг? Чи один мітинг одразу встановить рай?!

    А де ж ваші мітинги? Чи вам по фіг, які умови для надання медичної допомоги? Чи це проблема виключно медиків, бо вам хтось щось винен, тільки не ви самі?

    Я ставлю риторичне запитання. Можна не відповідати та подумати. А можна ще знайти навколо винних. Другий шлях простіший. Чекаю, який — ваш.

  58. І це не ті, ненажерливі корупціонери, які крадуть з державного бюджету мільйони і мільярди, тих, здебільшого, люди, дякуючи ЗМІ, вже знають в обличчя.

    Але пост задумувався для висвітлення «простих здирники» місцевого ґатунку, з якими ми, кіровоградці, змушені стикатись щоденно. Звісно коли ця тема буде цікавою громаді.
    =========
    Цікаво, що не цікаво про «крупних» говорити.

    Але ще цікавіше, що начебто ми про корупцію, але далі розмова пішла про те, що плівку для рентген-обстеження пацієнти вимушені оплачувати самі, враховуючи відсутність її фінансування з бюджету та про ДАІ-шника, до якого придовбалися із зауваженням (а не звернулися в правоохоронні органи щодо порушення ПДР) і який, судячи з висловленого — скористався службовим становищем, щоб «помститися» та хтось склав фальсифікований протокол. Це, якщо викладене — правда. Навіть в цьому випадку мова не про корупційні дії, а про інші правопорушення.

  59. І в мене про пост виникла анологія.

    Уявімо, що є людина, в якої пидвищився артеріальний тиск. Всі ж знаєте, що є така — гіпертонічна хвороба? А через підвищений тиск — розболілася голова. І ось невдоволена головним болем людина б’є себе по голові. Молотком.

    Звісно, начебто голова ж болить, вона винна. Але так проблему не вирішиш. Хоча, не всіх можна переконати, що бити по голові молотком — не дуже розумне вирішення проблеми.

    Ось так і ви, можете продовжувати обурюватися, що вам не надають безкоштовно рентгенівську плівку. Та саме з цього приводу обливати лайном мед. працівників. Якось звикли вже.

    Авторові посту: я сто разів, якщо не більше, повторював, що реальні злочини мають бути покараними. І проблеми в нашій сфері дійсно існують. Але повторювати це в сто перший раз вважаю зайвим — це всім і так зрозуміло.

    Вирішувати треба реальні проблеми, а не звинувачувати всіх навколо. І не домагатися того, щоб всі (в тому числі мед. працівники) бажали тільки одного: зникнення медицини повністю. Але це так, моя думка. У вас, видимо, інша.

  60. Стосовно мирних протестів передбачених законодавством: у медиків немає вихідних? Чи ви 24 години на добу і 7 днів на тиждень на роботі? Було б бажання. Ми вже колись з вами спілкувались стосовно мітингів, так тоді ви дорікали мені, як представнику опозиції, на неналежне інформування про час і місце проведення заходу… Натомість скажу вам, свою думку, хто бажає – той робить, а хто шукає причини – той не бажає! Звісно ж ви можете це сприймати як саме другий варіант (А можна ще знайти навколо винних. Другий шлях простіший.)
    Але особисто я знаходжу і час і можливості, виключно в правовому полі, відстоювати інтереси людей, яким це потрібно.

  61. Про плівку для рентгену написав не я, а колега блогер. Виходить, це питання його турбує і цікавить. А ви вважаєте, пане Андрію, що таке питання не мало бути поставленим?

  62. Так відстоювати свої права, справді, дуже важко. І добре, що ви, як людина яка піднімає питання недофінансування медицини, але нічого для вирішення цієї проблеми не робить, розумієте!

  63. А вот ли является ли реальним злочином : » Три комісії обласної ради – з питань власності, бюджету та охорони здоров’я – підтримали проект рішення, який виноситиметься на найближчу сесію, про приватизацію єдиного майнового комплексу КП «Знам’янська бальнеологічна лікарня»» ?
    http://www.pravda-kr.com.ua/najsvizhishe/992-tri-komisiji-oblradi-pidtrimali-proekt-rishennya-pro-privatizatsiyu-balneologichnoji-likarni.html

  64. Сьогодні, 19.02.2014 року відбувався мирний мітинг, про проведення якого саме сьогодні о 17.00 на площі імені Кірова, повідомлялось заздалегідь через загальнодоступні джерела інформації. Чи знову не вистачило інформації? А можливо часу? Він відбувався майже до 20.00 і зібрав близько 1000 небайдужих осіб. Було багато дуже різних людей: пенсіонери, молодь, люди середнього віку – ті хто не шукає для себе відмазки, а має громадську позицію (виключно в дозволений законодавством України спосіб).

  65. Ви підтримали про плівку, тому, будь ласка, не відмежовуйтесь.

    Що я вважаю? Я вважаю, що до корупції це не має жодного відношення. Якщо ми визнаємо цей беззаперечний факт — тоді я готовий обговорювати плівку.

  66. Ось тому, що нормально повідомлено було — зібралося 1000 осіб, а не десять. Саме про це я казав при минулому обговоренні, коли критикував проінформування.

    Якщо ви «втихаря» збиратиметесь — будете збиратись по 5-10 мітингувальників. Якщо зачепите так народ, що він буде впевнений, що неможна не вийти — буде десятки, сотні тисяч. Все просто.

  67. Серію Сергійовичу!
    Ви, як депутат міської ради, добре знаєте, що для більш-менш нормального життя місту потрібен бюджет щонайменше удвічі більший. Ви ж не організовуєте мітинги, не виходите з законними вимогами до влади. Чому? Думаю, тому, що Ви прекрасно розумієте, що якщо навіть усі 200 тисяч дорослого населення міста будуть мітингувати цілодобово, ще один міський бюджет з неба не впаде. В державі реально не вистачає коштів. Це по-перше. По-друге, кожний повинен займатися своєю справою. Справа медиків — надавати медичну допомогу у тих реаліях, які є. Наочний приклад — сьогоднішні події у Києві. Медики надають медичну допомогу потерпілим. Хто — безпосередньо у гущі бойні, хто — на «Швидких», хто — у лікарнях. Вони роблять свою справу. Чи буде краще, якщо вони покинуть свою роботу, візьмуть у руки кийки і кинуться у бійку на тій чи іншій стороні? А от ви, політики, вимагайте, організовуйте мітинги… Для того ж ви і політики! :yes:

  68. Андрію, даруй, я писав відповідь Сергію Сергійовичу, не прочитавши твій допис. Вийшов у якійсь мірі плагіат 😉

Добавить комментарий