А чи потрібні нам 450???

Президентом України підписано Закон «Про вибори народних депутатів України». Не буду зупинятись на різних суперечливих положеннях цього закону, вони ще не раз породять дискусію. Мене цікавить питання кількісного і якісного складу Верховної ради України сьомого скликання… Стаття 1. Основні засади виборів народних депутатів України

2. Кількісний склад Верховної Ради України складає 450 депутатів.

3. Вибори депутатів здійснюються за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою:

1) 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (далі – загальнодержавний округ) за виборчими списками кандидатів у депутати (далі – виборчі списки) від політичних партій (далі – партії);

2) 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах (далі – одномандатні округи).

Тобто в новій редакції закону кількісний склад парламенту не змінюється. А давайте пригадаємо, кого з депутатів Верховної ради ми, громадяни України, знаємо або чули про їхню законотворчість. З кожної парламентської фракції назбирається не більше п’яти відомих нам депутатів. Така сама невелика кількість депутатів і займається своєю основною діяльністю – працює над створенням нових законів України. Більшість просто тисне на кнопки за вказівкою одного з парламентських диригентів.

Але всі 450 депутатів отримують величезну заробітну плату і користуються пільгами на рівні колишніх фараонів. При цьому, більшість депутатів навіть не з’являються в сесійній залі, трансляції каналу «Рада» наочне цьому підтвердження. Я думаю, нам ще дуже далеко до країн розвиненої демократії, де люди ідуть в найвищій законодавчий орган країни для того, щоб займатись законотворчістю.

Тож можна з впевненістю констатувати той факт, що для українського парламенту навіть 300 депутатів – забагато!

А чи потрібні нам 450???: 44 комментария

  1. Я думаю, нам ще дуже далеко до країн розвиненої демократії, де люди ідуть в найвищій законодавчий орган країни для того, щоб займатись законотворчістю.-Пора перестать идеализировать Запад,а начать его объективно изучать.А так получается,в УЦ читаешь,что приезжего в США чиновник предупреждает:»асфальт влажный,не поскользнитесь!» ,а с другой стороны -молчание о жестком полицейском разгоне акции «Оккупируй Уайт-холл!» ,которая длиться уже НЕСКОЛЬКО МЕСЯЦЕВ и проявила себя не только в США,но и в Европе,Австралии.
    Что касается 450депутатов-то это связано с нормами представительства парламентариями своих избирателей.Нормы европейские.Детали не помню,да и не интересны.Одно важно-450-не случайно.Но,не исключаю,что можно придумать способы сократить численность депутатского корпуса,хотя-демократия-дело ДОРОГОСТОЯЩЕЕ.Значит,Украине нужно быть богатой страной.Но пустят ли ее в круг богатых стран?

  2. Шановний пане Alex!
    Не треба плутати демократію з анархією або безвладдям. Демократія, це влада народу, яка не заважає жити всім без виключення членам соціуму. Тож абсолютно неприйнятним є порівняння поліцейської акції в США і міліцейських акцій на Україні. На акції «Захопи Уолл-Стріт» в Америці і аналогічні в Європі є реакції урядів цих країн, акції чорнобильців і афганців українські можновладці показово ігнорують.
    Стосовно «Значит,Украине нужно быть богатой страной.Но пустят ли ее в круг богатых стран?». Так Україна і є заможною країною, але громадяни не отримують передбачених в конституції дивідендів від багатств надр. Все в країні сконцентровано в певних сімейних кланах. А депутати ВР перетворились на сліпих виконавців волі найбагатших кланів України.

  3. Сергей! Система олигархата не предусматривает в своей сути передачи всего того, что вы перечислили народу…
    Система олигархата — устойчивая, но не вечная… И на смену олигархату придёт авторитарный или диктаторский режим единовластия…А вот потом, кто из нас всех до того времени физически доживёт, после падения диктатуры, и увидит демократию… А раньше не ждите…
    Прискорбно, но таковы реалии…

  4. Десь я вже це чув, здається в Макіавеллі і давньогрецькій філософії 😉

  5. Це було коли населення було за 50 млн… зараз приблизно 45 млн…. Пропоную на один вимерший мільйон один застрелений депутат :))))

  6. Та це Кучма хотів, але я підтримую… Менше синків та ін. бєздарєй….

  7. Вы меня не поняли и рассудили довольно примитивно.В самом деле,полагать так,что » думаю, нам ще дуже далеко до країн розвиненої демократії, де люди ідуть в найвищій законодавчий орган країни для того, щоб займатись законотворчістю.»-значит воспринимать европейский опыт на основе статей УЦ о Западе-розово-елейных.И я привел пример брутального отношения к своим гражданам демократических США.Про «двойные стандарты» Запада-писано-переписано,не буду повторяться.Значит,строительство демократии действительно сложное дело.Поскольку речь шла о Западе, а не Украине,в данном случае,упрек
    «Тож абсолютно неприйнятним є порівняння поліцейської акції в США і міліцейських акцій на Україні.» -неуместен,не к делу. Еще раз,заимствование должно опираться на укр.реалии.
    «Так Україна і є заможною країною, але громадяни не отримують передбачених в конституції дивідендів від багатств надр. «-настолько наивно,что спорить,все-равно,что бить лежащего. Добавлю,в мире идет жесткая конкуренция за ресурсы,сферы обитания и Европе новый ,сильный конкурент НЕ НУЖЕН.
    Социальный переворот 1991 породил республиканскую олигархическую республику.Вот она и устанавливает правила игры.Или новая социальная революция??
    Что касается закона,то смешанная избирательная система уже была.Есть ее критика.Ознакомьтесь.
    Совсем пропустили мой тезис о неслучайности числа 450.Между прочим,его изменение может быть истолковано как нарушение Ваших гражданских прав.

  8. Кучма предлагал двухпалатный парламент-Верхняя палата-всеукраинские законы принимает,нижняя занимается региональными проблемами.Рационально то,что если кировогрдацы избирают своего депутата ,то могут его спросить за работу в нижней палате.А когда ВР-однопалатный орган закон.власти,то очевидно,собственно региональные проблемы решать сложно,поскольку в первую очередь решаются всеукраинские.Отсюда безделье депутатов ,одна из причин.Но все это напоминало федерализм,вот и испугались политики.

  9. Да… Саме це я мав на увазі… Але якщо брати з написаного вище… ВР — це оплот олігахії, за якою повинна прийти диктатура… Так «Долой ВР!»…. «Да здравствует диктатура Пиночетовского типа!» 🙂

  10. Диктатура может быть только одна-диктатура Закона.Но -диктатура!Поэтому её,долгожданную,поддержаит подавляющее большинство.Будет ли она?Посмотрим как пройдут выборы.

  11. Ми вже дуже недалеко знаходимось від диктатури де-юре, де-факто ми вже 2 роки живемо при диктаті однієї особистості. Адже навіть не Партія регіонів, а Президент одноосібно приймає рішення, які впливають на життя мільйонів українців. І нажаль ці рішення не завжди керуються здоровим глуздом. Піночет був ідеалістом, Кастро був ідеалістом, Віктор Федорович – НІ…

  12. Пане Alex, я з вами не згоден! Запитайте у школярів ким вони хочуть бути, значна кількість дасть відповідь: депутатом, або політиком. На Україні вже давно сформовано суспільний стереотип про те, що депутат має бути заможним. Це прикра реальність, адже в політику іде бізнес для того, щоб не позбутись свого бізнесу. І саме цю різницю я мав на увазі, коли приводив приклад Європейських країн. Я абсолютно не ідеалізую західний спосіб життя. Більше того, я впевнений, що на Заході ніхто не хоче бачити Україну сильною і заможною Країною. Я писав про те, що Верховна рада України в нинішньому виконанні є великим театром абсурду. Де збираються заможні люди для того, щоб побитись і покричати, а коли доходить час голосувати за свої пільги – одноголосно проголосувати «За» їх збереження чи розширення. Тож при такому розвитку подій, для України вистачить і 300 людей, які просто проїдають державні гроші!!!

  13. Безумовно має бути диктатура закону, але кожен хто приходить до влади, хоче бути над законом! І в сучасній українській історії не багато прикладів коли б люди протестували проти чогось неправомірного. У нас прийнято збурюватись тільки з приводу того, що у когось щось забрали.

  14. Та ні Янукович песик олігархів….. Це в Росії Путін — державний олігарх і приручив деяких олігархів як цуциків… І встановив фактично авторитаризм….

  15. Диктатура Пиночета-тюрьмы и расстрелы. Имя Хуахина Мурьеты Вам ничего не говорит? Вы в самом деле полагаете,что агрессивность США,ЦРУ-выдумка агитпропа?

  16. Ну ,а что ему оставалось делать,ведь не он,а молодые либералы проводили приватизацию,породившую олигархию.Или смотреть как Ходорковский собирался продать Западу нефтяные и газовые запасы России?Чтобы у них покупать СВОИ богатства?

  17. Українська влада невпинно рухається за Російським сценарієм. Те, що Росія зробила за 10 років, у нас вже зроблено за 2 роки. Я маю на увазі те, що вся повнота влади сконцентрована в руках однієї людини. А зараз вже на всі ключові посади в «силових» міністерствах ставляться люди не просто однодумці, а люди наближені до однієї родини. І майже у всіх крупних бізнес-проектах України ця сама родина вже має дольову участь. Тож куди там Путіну братись! Доженемо і переженемо – от девіз сучасної української влади. Єдине, що прикро, на житті українського народу ці перегони відображаються негативно! Варто тільки порівняти рейтинги Януковича і Путіна…

  18. Ув.СВ!На мой взгляд власть может заиграться. Предпосылки есть.И проявились они в России. Посмотрите сколько набрали коммунисты!И это при таком подлоге.Сейчас люди не знают за кого голосовать,но стоит найтись организатору-найдётся,сомневаться не приходится.У коммунистов в этом плане опыт огромный.

  19. может у коммунистов опыт и есть , точнее был , но у них нет ни лидера , ни ресурсов, не идеи 🙂

  20. Згоден. Як на мене, то влада вже загралась… Україну не можна порівнювати з Росією, ми ментально різні. Якщо росіяни фактично і не жили без диктаторів, українці мали змогу відчути на собі демократію і свободу слова. А що до лідера, то я думаю він може з’явитись тільки сам по собі, не з партійного середовища. Всі сучасні українські партії побудовані на принципах вождізма. Де голова партії сам вичищає навколо себе всіх талановитих і молодих політиків, всі бояться конкуренції. От і виходить, що коли через якісь обставини з лідером партії стаються якісь прикрості, партію немає кому очолити і вести вперед.

  21. На жаль ви праві – немає ідеї, є тільки бажання одноосібно правити країною…

  22. Как же мы ошибаемся ,когда говорим что напр. у к-в нет лидера…И за их ресурсы переживать не следует.Если в КПУ возьмёт верх группа Царькова-мы о них услышим вещи невероятные!Есть люди и в НУ,БЮТ… Посмотрите,кто знал «Свободу»буквально 3 года назад?А сейчас?Конечно от вождизма надо избавляться,но в период становления роль личности переоценить трудно.Но события в России внесут ,обязанны внести, коррективы в формирование партсистем в Украине.

  23. А я і не казав, що в партіях немає лідерів. Я казав, що нашим, сучасним партійним вождям, притаманно знищувати всіх, хто починає «подавати надії». І робиться це виключно через інстинкт самозбереження. Розгляньте партійні системи країн Єврозони чи Америки – там домінує ідея, яку втілюють всі члени партії. У нас є воля лідера партії, яка зовсім не завжди відповідає інтересам нації, ось про що я казав.

  24. Хотя актуальность левой идеи очевидна как для Украины,так и Европы и Америки.Оккупируй Уайт-холл!

  25. Вам,Alex,этот известно не хуже,мягко скажем чем другим.Пусть извинит СВ за вмешательство.

  26. На самом деле,интересы нации-понятие не определенное,особенно в стране,где людей делят на олигархов и «биомассу»-как выразилась Тимошенко Юлия

  27. На мою думку, будь яке об’єднання людей має якусь ціль. Групи за інтересами, громадські об’єднання, партії, інші форми об’єднання громадян – всі мають якусь мету, для досягнення якої вчиняють певні дії. Приблизно те саме і в ситуації з країнами, США і Росія – прагнуть світового панування і ладні навіть на військові дії задля його досягнення. Швейцарія – позиціонує себе, як країна нейтральна, яка створює гарний клімат для грошей. Так само більшість країн мають свою національну ідею і незалежно від того, хто зараз при владі, рухаються в вибраному напрямку. В ситуації з Україною, нічого не зрозуміло. Кожен новий президент змінює вектор зовнішнього розвитку, не звертаючи уваги на інститути і економічні чинники. Так за часів Кучми пропагувалась багатовекторність і Леоніду Даниловичу якось вдавалось балансувати між потужною Росією, Сполученими Штатами Америки і Європою. Віктор Андрійович Ющенко розсварився з Росією прагнучі привести нас у Європу. Зовнішньо політичний курс Віктора Федоровича, принаймні зараз, явно проросійський. От і виходить, що лідери нашої країни керуються не вибудуваною, з залученням фахівців, стратегічною метою, а виключно своїми баченнями і міркуваннями.

  28. Віктор Андрійович Ющенко розсварився з Росією прагнучі привести нас у Європу.-Получается,чтобы войти в ЕС ,нужно поссориться с Россией?
    Ющенко-националист,а националистическая идеология построена на противопоставлении догматов,причем таким образом,что если пропадает оспариваемый,то нет и того,что утвержается.В политической практике это означает-борьба с Россией есть НАЦИООБРАЗУЮЩИЙ ФАКТОР.Поэтому Ющенко завил,что готов отапливать своей дом соломой,но не будет искать компромисс с Россией.Он полагал,что будет построена нация ,будет и экономический прорыв.Но вначале нация,а значит,война с внешним врагом и с пятой колонной внутри страны.Это и есть национальная идея националистов.Даже в УЦ ,между прочим,можно было прочитать про 5 колонну.

  29. Если будет как сегодня, достаточно 5. Представители победивших партий/блоков с соответствующим количеством голосов каждый.

  30. Здається це було при прем’єрові Кучмі, який згодом з гаражу витянув завгарчика Януковича 😉

  31. Не дарма вже неодноразово лунали припущення про Чечетова з пультом в руках. Треба «За» — тисне зелену, «Проти» — червону…

  32. Нічого зараз інфляція піде нормальна, недарма ж банки дають гривневі депозити в 20%, там же не дурні сидять…Потім піде ріст долара та обезцінення гривні…. А потім подивимось скільки ця влада протяне свої копита 🙂 А російського сценарію не буде, бо українці — це не росіяни 😉

  33. Ні в якому разі я не ратую за Ющенка, чи проти когось особисто. Вважаю, що головною метою будь кого з президентів, або інших представників влади має бути ДОБРОБУТ народу України. Такого президента люди будуть обирати раз за разом. Та чомусь кожен приходить до влади, як «татарин» — тільки з метою пограбувати. Дивно, що за 20 років безперестанних стягнень, українці ще взагалі мають якусь власність. А з ким хто буде приятелювати, не дуже і важливо, головне не забувати свій інтерес!

  34. Так, рівень скритої інфляції дуже значний. Сходіть в магазин зі 100 грн. – ви повернетесь з майже порожньою сумкою… Не кажучи вже про оплату комунальних послуг. Прикметним є ласка Божа до нашого народу, хоча б морозів немає! Мабуть Господь думає – українцям і так непереливки, тож нехай хоча б на цьому заощадять…

  35. Та ні непотрібно цієї ласки, а то так і будуть терпіти… Народ наш терплячий, але допередчасу 😉

  36. Виктор Андревич,не дай Бог пройдя на 2-й срок,сделал бы с Украины «больницу будущего»
    как пить дать.Не было у него и в мыслях привести Украину ни в Эвропу,ни в Азию.В могилу,вот его голубая мечта.Это- вражина!Не больше и не меньше.Терпимость украинцев-миф!В экстремальной ситуации украинец становится бесстрашным и беспощадным.И это хорошо знают» наши» рулители.

  37. Для Alex.
    В продовження теми національних інтересів. Здача економічної незалежності, я так думаю, абсолютно не входить в перелік інтересів української нації! Та інформація яка стає відомою з «Дзеркала тижня», каналу ТВІ не може не турбувати. Адже нова угода про українську ГТС, в редакції коли українцям залишиться 34%, а 66% відійдуть росіянам просто руйнує Українську енергетичну незалежність!

  38. А когда она была,»незалежність»?Экономическая или тем более политическая?
    После подлисания Б-х соглашений пришедшие к власти «патриоты» разворовали Украину вчистую и продолжают дальше.Более того,убеждают народ снова и снова голосовать за них,ибо у них целей,кроме как послужить народу иных нет!В России положение похуже.Ну заберут они магистраль,сомневаться не приходится,ведь в Украине у власти «патриоты» и что,россияне лучше жить будут?Держи карман шире…Но для защиты экономических интересов ввести в Украину своих вояк-алкоголиков они смогут.И Эвропа на это посмотрит…Никак не посмотрит,газ-то им нужен…Так что спасибо за нынешних правителей как Вите Ю.,так и Юле Т.

  39. Так може вче час почати будувати цю саму незалежність… Як ви думаєте, шановний пане «snaiper»? Ви подивіться, як у нас відбувається зміна влади. Був Кучма, його критикували і кляли як тільки могли, прийшов Ющенко, багато хто почав пригадувати часи Леоніда Даниловича, як зовсім непогані. З приходом Віктора Федоровича до влади, ситуація не змінилась. Кожного разу Україна починає жити начебто з «чистого листа». Новий вождь каже, що до нього все було невірно, а саме він, знає як треба зробити так, що б було вірно. Через п’ять років націю спіткає чергове розчарування. От я і ратую за те, що б було вибудовано державну стратегію розвитку і держава рухалась згідно неї, в незалежності від особистостей на «троні».

  40. І знаєте, ще одне жахає. Поміркував, хто приблизно зможе зайти до парламенту сьомого скликання і о жах, «на манеже всё теже». Всі ті, хто ці роки обманював народ, тільки вони, мають реальну змогу пролізти до парламенту. А як ці «народні обранці» працюють, всі ми бачимо кожного дня. І гірко те, що за нинішніх обставин жодна молода людина не буде в змозі потрапити до парламенту. У нас, на виборах 2012 року, буде вирішуватись єдине питання — бути твоєму бізнесу твоїм і надалі, чи його заберуть одразу після того, як ти не пройшов до Верховної ради. Адже якщо бізнесмен не зможе отримати депутатський імунітет і стати над законом, то одразу відповість перед цим законом за всією суворістю. Тож не пошкодують олігархи ніяких грошей, аби заховатись за депутатською недоторканістю, а сплачувати за банкет будемо знову ми, громадяни України.

  41. Ну так а зачем тогда нынешние нардепы и соорудили такой Закон!Я подсчитал: если всё пойдёт по этому Закону.в новой Раде останется %60-70 нынешнего состава т.н. н\д. И дело не в том что не будет среди кандидатов нормальных людей-они просто не будут «раскручены»,ибо не за что…Тут бы вмешаться нам,но сомнительно что даже в нашей,считаю отнюдь не глупой среде ,найдём компромиссс…Но знаете,призыв не голосовать за нынешних,находит понимание у многих избирателей.Независимо от симпатий. А деньги…Знаю многих:деньги взяли,а проголосовали как захотели.В основном против всех.А сейчас будут портить бюлетни.

Добавить комментарий