Ну вже так сталося в Україні, що після накопичення первинного капіталу, людина обтяжена статусом мільйонера-мільярдера починає думати про вічне – як в чергове змінити Україну на краще. При цьому, не беруться до уваги розробки вчених, які вже давно прорахували алгоритм дій для виведення країни з кризи, нехтуються бачення моральних лідерів нації… Раз людина-мільярдер, вона сама все знає. Так є в Україні, в Росії, інших країнах колишнього СРСР та країнах третього світу. Саме через особистий прихід до влади, крупний бізнес, бачить можливість щось в країні змінювати.
Але є і інші приклади. Не книжні, а живі, які були втілені в Україні і вже діють. Наведу приклад на такій простій і непомітній, водночас важливій сфері життя і розвитку українців, як бібліотечна. Так, в сільській місцевості, бібліотеки, фактично залишаються єдиними культурними центрами. Саме туди приходять люди які прагнуть культурно провести дозвілля, почитати книжки та періодичні видання. А зараз ще і скористатися послугами інтернету. Саме так, багато сільських бібліотек України отримали нові, сучасні, комп’ютери в своє користування. І знаєте як це диво сталося? Завдяки програмі Бібліоміст, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoft безкоштовно передала публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. До 2014 року більше 1800 публічних бібліотек було обладнано комп’ютерною технікою в рамках програми. Кожна централізована бібліотечна система отримала до 15 комп’ютерів з веб-камерами і навушниками для аудіо- та відеозв’язку, а також до чотирьох комплектів принтерів, сканерів і роутерів. Бібліотекарі пройшли спеціалізоване навчання і можуть надавати фахові консультації відвідувачам.
До чого я веду? До того, що для добрих справ Біллу Гейтсу не треба було ставати президентом США. Людина захотіла зробити добру справу (звісно маючи для цього ресурси і можливості) і вона її зробила.
Натомість в Україні, численні мільярдери-олігархи прагнуть змінити країну, але тільки одним шляхом – очоливши її, або принаймні розсадивши у високі крісла підконтрольних людей. Чому українські багатії не бажають змінити на краще ту країну, доброта та довірливість людей якої та її багаті ресурси зробили, ще в недалекому минулому простих громадян, домінантами рейтингу Forbes? Адже активи, на яких було зароблено ці мільярди, належали народу України! Просто самі «зубасті і оборотисті» встигли вихопити ласий шматок з майна колись багатої держави.
Україна має велике майбутнє! Рано чи пізно люди усвідомлять, що бізнес мусить бути відділений від влади! Тільки тоді державними справами будуть займатися люди, які мають до цього прихильність, а бізнес, мусить чесно працювати, на створених для нього прозорих і загальних умовах.
Слава богу,ещё прогресс.Но как интересно можно теперь этих миллиардеров,миллионеров из власти выкинуть???Добровольно ведь не уйдут???
Це правда – добровільно від влади в Україні ніхто не іде…
А тому, як би це банально не звучало, все залежить від громадян країни. Самий простий і цивілізований шлях, це вибори. Люди мають усвідомити, що гарний бізнесмен і гарний політик – абсолютно різні і не пов’язані між собою речі. Тобто бізнес має займатися бізнесом, вносячи саме такий, економічний, вклад в зміцнення і розбудову України. Політики в свою чергу мають займатися політикою, скеровуючи обраний народом України курс в зовнішньому і внутрішньому напрямках. Головним є народ, саме так! Тільки під дієвим народним контролем (не плутаємо з інтересами певної групи осіб, які об’єднують якусь кількість громадян, не пояснюючи їм своєї справжньої мети) можлива нормальна співпраця і розвиток бізнесових і політичних еліт країни.
Вибори – обираємо політиків! Бізнесом займається бізнесмен, лікар – лікує і таке інше. Кожен вносить свою частку роботи в становлення міцної України.
Аваков — гарний політик чи гарний мінстр МВС?
Чого дурні?-Бо бідні!
Чого бідні?-Бо дурні.
Чого багаті?-Бо духовно бідні. 😉
Аксиома. 😉