Вважаю, що тема реформування медичної галузі у місті Кіровограді стосується, без перебільшення, кожного мешканця міста. Всі ми пам’ятаємо, що у липні 2011 році Верховна Рада України прийняла зміни до Закону «Про основи законодавства України про охорону здоров’я». Саме цими змінами медичну допомогу у країні було розділено на:
екстрену (бригади швидких»);
первинну медичну допомогу (надають сімейні лікарі у амбулаторіях та фельдшерсько-акушерських пунктах);
вторинну (спеціалізована допомога вузькопрофільних спеціалістів, що надається у багатопрофільних лікарнях, хоспісах, консультативно-діагностичних центрах);
третинну (високотехнологічна допомога).
Ввести ці зміни в дію передбачається згідно цього ж закону з 1 січня 2015 року.
Але, щоб не ставити експеримент над всією Україною, законодавець обрав у якості пілотних три області: Вінницьку, Дніпропетровську, Донецьку та місто Київ. Для цих пілотних регіонів було навіть прийнято окремий Закон «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві». І кінцевий термін реалізації цих пілотних проектів чітко визначений – 31 грудня 2014 року. Саме подивившись на результати реформування медичної допомоги, що були б отримані у цих регіонах і повинно було б прийматись рішення, чи необхідно воно у такому вигляді для всієї Україні.
Але, як часто буває в нашій країні, вирішили лізти поперед батька в пекло і не дочекавшись кінцевих результатів реформування у пілотних регіонах деякі міські і районні ради почали приймати рішення, спрямовані на реформування медичної галузі на місцевому рівні. На жаль, не став виключенням і Кіровоград.
30 травня на розгляд сесії міської ради вноситься проект рішення «Про зміну найменування 5-ої міської поліклініки та комунального закладу «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини», який передбачає створення на базі поліклінік двох Центрів первинної медико – санітарної допомоги.
Я виступаю категорично проти ухвалення такого рішення і ось з яких причин:
Перша — у місті Кіровограді відсутні у достатній кількості фахові сімейні лікарі. Адже, щоб отримати нормального спеціаліста, сімейного лікаря, то йому необхідно закінчити медичний вуз, закінчити інтернатуру і попрацювати мінімум п’ять років. Скажіть, Ви бачили багато таких лікарів? Я – ні. Не зможе виправити ситуацію і направлення лікарів на курси на півроку, після яких вони отримають сертифікат сімейного лікаря, але навряд чи отримають знання у необхідному обсязі.
Друга причина – це фактичне знищення на первинному рівні педіатрії. Тобто, Вам з Вашою дитиною треба буде йти до свого сімейного лікаря, котрий, згідно з навантаженням, повинен обслуговувати 1200 дорослих та дітей, чекати в загальній черзі і потім потрапити на прийом до лікаря, який прослухав курс педіатрії ще коли навчався у медичному вузі та кілька лекцій на піврічних курсах. А як ми знаємо, анатомія дитини та особливості фізіології мають свою специфіку.
Знищення педіатрії одна з найголовніших проблем цієї реформи, про що свідчать масові акції протесту батьків у пілотних регіонах.
Третя причина — ліквідується загальнодоступна спеціалізована медична допомога, яку переводять на другий рівень. І якщо зараз ми у поліклініці без проблем можемо попасти на прийом до хірурга, уролога, травматолога, ендокринолога, інфекционіста, кардіолога, ревматолога, невропатолога, то після реформи такої можливості уже не буде.
Четверта причина – реформа не вирішує головних проблем, а саме, не підвищується розмір оплати праці лікарів та за ними залишаються функції по веденню звітно – облікової документації, якій лікарі присвячують більшість свого робочого часу.
Маю сподівання, що здоровий глузд переможе над партійною дисципліною партії Регіонів і у Кіровограді 30 травня не почнеться реформування медичної галузі.
Цитата: «Маю сподівання, що здоровий глузд переможе над партійною дисципліною партії Регіонів «. Как здравый смысл работает в Кировограде можно судить по транспортной реформе!
Надія помирає останньою
Интересная ссылка:
http://www.proza.ru/2010/01/06/1546
и это при том, что семейная медицина в Англии очень хорошо финансируется, за счет обязательного медицинского страхования, а у нас ее пытаются пародировать и насаждать не имея для этого ни специалистов, ни финансов.
Не все так просто с этой системой в благополучных и развитых странах, чего уж говорить у нас:
http://www.privetcanada.com/notcanada/med.shtml
Мы легких путей не ищем 🙂
Завдяки послідовним діям влади, слово «реформа» у людей викликає ненависть та паніку. І, маю сказати, підстави для цього у них є…
Цікаво, а як люди стануть вмирати колективно, це цих «добродіїв» зупинить?
Павло абсолютно правий: спочатку реально підготуйте справжніх сімейних лікарів (а не направляйте дільничного терапевта, який пропрацював 50 років на піврічні курси), а потім вже впроваджуйте сімейну медицину…
А так… І медицина є невигідною для держави, і зависока кількість громадян видимо… 🙁
Так, хочуть «оптимізувати» зайвих, стільки батраків і «нахлібників», скільки є зараз, не треба.
Отличная статья! :good: :good: :good:
Да нужно что-то делать с системой здравоохранения! Нужно! Называйте это реформированием, реорганизацией, покращенням… как угодно. Но в результате должно быть обязательно УЛУЧШЕНИЕ оказания медицинской помощи.
Год прошел, как я писал это: http://uc.kr.ua/%d0%ba%d1%83%d0%b4%d0%b0-%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d1%88%d1%8c-%d0%bc%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d1%86%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%e2%80%93-2-%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d0%b4%d1%8b%d0%bc-%d0%b2%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%b8/comment-page-2/#comment-106366 И шо?
Представьте, вы работаете на стройке прорабом. Вам говорят: «Построй на месте добротного здания новое. При этом стройматериалов мы тебе не дадим, но это здание снесем, вон уже бульдозеры рычат!» Построите, конечно. Но это будет шалаш, или хижина, ну изба деревянная или мазанка.
А Павлу Сергеевичу респект, молодец. Только ничего это не даст, увы и ах.
Хотя,
На собственном горбу и на чужом
я вынянчил понятие простое:
бессмысленно идти на танк с ножом,
но если очень хочется, то стоит.
И.Губерман :yes:
«Друга причина – це фактичне знищення на первинному рівні педіатрії»
Вот это меня как-то тоже коробит. По-моему, педиатр — совершенно особенный врач, который может найти общий язык с малышом и выяснить, что у него болит. У педиатров какие-то специфические приемы общения с детьми, которым вряд ли можно научиться на курсах.
Павел, обнародуйте результаты голосования, чтобы все избиратели могли видеть, как депутаты-регионалы защищают их интересы.
Да при чем тут депутаты местных советов? Что они могут сделать?
И вообще. Смотрю новости сейчас. Мальчику требуется пересадка костного мозга. В Украине пересадка костного мозга от чужих людей запрещена. Комментатор давит на слезу. Ребенка жалко. Но не её ли коллеги-журналисты смаковали тему «черных трансплантогогов»? Не благодаря ли в том числе журналистам ребята в черных масках врывались в операционную? Ничего, НИЧЕГО в итоге не подтвердилось! Но транспланталогию в Украине похоронили. Кому лучше?
Могут не принять решение о реформировании 30 мая 🙂
Я считаю, что нужно дождаться окончания эксперимента в пилотных регионах, сделать выводы нужна ли реформа в таком виде вообще, а только потом приниматься за реформирование в масштабах всей Украины.
Ок, результаты голосование по фракциям обнародую.
Это да, это могут. :yes: Только поинтересуйтесь сначала у коллег из Светловодска, как они гордились в прошлом году тем, что не дали согласия на передачу «Скорой». Недели две такие гордые ходили! Пока не получили проект городского бюджета на 2013 год. А там строчки «Скорая» и нетути! И вся гордость быстренько прошла. 😉
А со вторым абзацем согласен полностью.
Результаты голосования: за — 38, из них 36 голосов — партия Регионов, 2 — внефракционные.
Решение не принято.
Павел и вся фракция «Батьківщины»-молодцы! :good: :good: :good:
И что дальше?
Молодцы бы они были, если бы решили этот вопрос на законодательном уровне. А так пшик..
Ну на законодательном уровне депутатам городского совета вопрос об отмене реформирования медицинской отрасли решать проблематично 🙂 , так как есть еще и народные депутаты Украины.
Вчора, 4 липня вдруге розглядався вищевказаний проект рішення. Результати голосування: ПР — 33, ФЗ (СД) — 6, позафракційні — 4, всього 43. Рішення про створення трьох центрів медико — санітарної допомоги — прийнято.