Подзвонив мені мій колега та розповів, що в новинах розповідали про те, як в центральній міській лікарні спробували виписати безпритульну. Жінка отримала лікування, однак виписувати безпритульних по якимось неписаним законам не можна, навіть, якщо завершене лікування, і безпритульні стараються як мінімум перезимувати у відділеннях міських лікарень. А то й жити в них.
Ось тут випуск новин, дивитися з 1:25 до 4:35 — це другий сюжет програми:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rLLqfUWO-wY
З одного боку, людей, які залишилися без даху над головою дійсно шкода, і їм дійсно треба десь жити. З іншого боку, якось негарно виходить — влада умила руки, негласно взагалі заборонено виписувати хворих, медичні заклади так само негласно мають підміняти собою соціальні служби…
З третього боку, люди, як дійсно лягають отримувати лікування в ту ж саму лікарню, мають лежати в тих самих палатах, де «живуть» безпритульні люди, і нерідко жаліються на не дуже соціальну поведінку декого з своїх сусідів. Починаючи від плювання на підлогу, закінчуючи іноді зникненням особистих речей…
Завтра (23 травня) на ток-шоу «Ми» в прямому ефірі о 19.45 на каналі «Кіровоград» ми зберемося для того, щоб обговорити — чи дійсно можна підмінити соціальні служби та заклади звичайними палатами міських лікарень, чи дійсно ніхто нічого не має робити, бо у нас є такий собі додаток у вигляді напівзруйнованих міських лікарень… Які перебувають в жахливому стані, однак турботи влади поки що не дуже видно, а от намагання використати їх не за призначенням — видно…
Знову призначимо винними лікарів та інших медичних працівників? Через те, що немає притулку. Та видимо й не дуже він потрібен… Давайте, може чесно на ЦМЛ поміняємо вивіску, напишемо — притулок для безпритульних, та припинимо приймати туди інших хворих?
Мені здається, що треба ФАКТИЧНО втілити у життя слова, які сказала Оксана Макарук: дана категорія громадян має лікуватися дійсно на загальних засадах. Є певні терміни лікування різних станів, є певні МЕДИЧНІ показання для госпіталізації та виписки хворого. А заводити документи хворому, надавати йому притулок, забезпечувати соціальну реабілітацію мають відповідні служби. Як державні, так і благочинні недержавні…
Так я думаю. Ефір — завтра. Кому не байдуже — дивіться, приймайте участь. Наступного дня запис ефіру буде на сайті каналу «Кіровоград».
http://www.kodtrk.tv/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=16&Itemid=14
P.S. Якось ніхто не помітив в сюжеті слова вимушених сусідок героїні сюжету… Геройськи Андрій Лейбенко та вся Гаряча Лінія повторно госпіталізували Тамару, знову дали їй де жити, а от жіночки правильно запитали: «Невже влада не може знайти для них притулок?» Але запитання їхнє залишилось без відповіді. Мені здається, навіть залишилося непочутим… Якась у нас країна кривих дзеркал. 🙁
Я видел тогда этот репортаж…
Андрей, абсолютно согласен с твоими доводами… При всём уважении к женщине, но в больнице лечат, а не содержат на неограниченный срок… Действительно её, если ей негде жить, необходимо определить в приют…
—-
Ладно, представим, что завтра появилось ещё две-три такие старушки, и в той же больнице, и в том же отделении… И всем некуда будет идти, плюс эта старушка…
И получится действительно не отделение где лечат, а приют…
Этого допустить нельзя…
Не очікував, що підтримаєш. Дякую.
Незнаю, Андрію така ситуація… ПРитулків в місті немає, що жінці робити? В каналізаційний люк лізти? В такій ситуаціїї, тут або лікарня або смерть. І докоряти жінці, за те, що вона хоче жити, ніхто права не має.
А нас тут возле мусорный контейнеров живут несколько бомжей…визуально тоже нуждаются в госпитализации…Буду просить врачей, чтобы в то же отделение госпитализировали…если болячки у них те… И парочку интеллигентов — чистоплюев к ним подселить… и тогда посмотрим как на следующее утро чистоплюи взвоют…
*мусорных
Шановний, ви забуваете, що безхатченки, це теж люди. І відношення до них, повинно бути, як до людей. Цю межу, переходити не можна… Потрібно будувати притулки, а не вигоняти людей на вулицю і чекати, коли вони помруть біля «вуличного сміття».
Александр Тертица говорит:
21.05.2013 в 22:41 (Изменить)
Незнаю, Андрію така ситуація… ПРитулків в місті немає, що жінці робити? В каналізаційний люк лізти? В такій ситуаціїї, тут або лікарня або смерть. І докоряти жінці, за те, що вона хоче жити, ніхто права не має.
===================
Саша, дякую за небайдужість.
Але. Де ти прочитав про мої якісь докори саме цій жінці? Те, що вона хоче жити — це нормально. Але…
Чи не маємо ми докоряти владі, що вона знайшла легкий шлях — підмінити поняття «соціальна служба» — поняттям — лікарня? Чи правильно це, зробити крайніми лікарів, та власне й пацієнтів тієї лікарні?
А ще, влада закриває очі на те, що взимку вимирає значна частина безпритульних, яка живе на вулиці та гріється в тих самих каналізаційних люках… Місця в міських лікарнях для всіх не вистачає… То що, хай виживають тільки ті, хто потрапив на зиму в палати ЦМЛ?
Я не врач и могу ошибаться, но лечить и содержать на балансе больницы конкретный срок это две разные вещи…
Я лично, в данном случае, полностью на стороне врачей…
Пока построят притулок пройдёт уйма времени… Кстати, на Щорса, 8 есть притулок… Вот пусть и определят туда бабушку…
Потрібно будувати притулки
======================
О! Ми ж з тобою за одне й те саме! Потрібно будувати притулки, а не сплавляти цю «проблему» влади на плечі лікарів.
Пристроить на Щорса,8…
Андрію, я тебе теж розумію. Ти як «лікар», правий на всі 100%, але виходу іншого зараз немає… Добре, що зараз літо, а прийде зима і все. ПРо це потрібно говорити, більше, можливо, тоді чиновники почують. Влада не повинна відмовчуватись в таких важливих питаннях. Я би дуже хотів, щоб твою статтю прочитав Ларін. Можливо, він би, посприяв.
з.і. Завтра обов»язково подивлюсь «Ми».
У бабці ще й паспорта немає. І тому її не приймають в притулок. Наскільки я зрозумів, то від лікарів вимагається ще й паспорт їй перед випискою зробити. Або тримати в себе довічно. І це контролюватиме Гаряча Лінія.
Як на мене — цирк, який зроблено з невеселої події…
Лікар я без лапок, як-ніяк, це моя професія. 🙂
Стосовно решти коментаря — дякую.
але виходу іншого зараз немає…
====================
Але те, що роблять зараз — це не вихід, зовсім не вихід…
Ну паспорт можно восстановить…
Тем паче, что на Щорса, 8 ещё живы пожилые люди, у которых паспорта были образца бывшего СССР…сомневаюсь, что им кто-то менял те паспорта…
—
А в чём нарушает больница закон?
Що мене ще не дуже гарно вражає, так це заляканість наших мед. працівників. І це не докір медичним працівникам.
Як жваво всі пояснюють, що ніхто нікого не виписував! А в нормальному суспільстві: отримала людина лікування, є показання до виписки — і лікарі, сестрички чітко кажуть: «Так! Хвора отримала лікування, подальшого лікування в стаціонарі хвора не потребує, була виписана.». І в нормальному суспільстві — немає що приховувати…
А у нас все базується на якихось негласних законах та розпорядженнях… А у нас приїхав БАРІН (зараз це Андрій Лейбенко) — і всі з готовністю: «Так, барін, так, все готово, приймаємо гостю, бо Вам же немає коли забезпечити діяльність соціальних служб! Нехай живе у нас!!! Всіх хворих виженемо, але їй житло забезпечимо!!!»
Все у нас не по Закону, а по «понятіях»… Коли ж це зміниться???
А в чём нарушает больница закон?
==================
А у нас не головне закон. У нас є ще якісь негласні вимоги… Щось таке, що ніде не написане, але всі мають здогадатися… Ну і воля баріна, яку озвучують по ТБ…
Ну в чём тогда проблема: больница финансируется из городского бюджета, вот пусть горсовет и выделяет деньги на содержание этой гражданки, для начала, а нет добиваться от соцзащиты — пусть пристраивают это их парафия…
А будет медицина молчать, скоро со всей округи повезут…
Вибач, це я шось хотів написати і не прибрав лапки :unsure:
Андрей Лейбенко выполнят чётко свою работу. К нему нет претензий.
====
У меня два вопроса: кто позвонил на «гарячую линию» и тв и второй — что сделал соцзахист, чтобы бабушку пристроить в приют?
На сьогодні, я бачу 2 варіанти або лікарня, або теплотраса. Достатньої кількості місць в притулках в місті немає. Андрію, які у тебе варіанти?
Без проблем, Саня. Я знаю, що ти нічого поганого не мав на увазі.
А будет медицина молчать, скоро со всей округи повезут…
===================
Справедливо.
Тогда нужно с освиты деньги перебросить на медицину для содержания этих граждан…
В школах заселити. ))))))
Або в міськраді. ))))))
Саша, це не варіанти. Варіанти — це налагодити нормальну соц. службу, яка якраз і буде опікуватися тим, щоб поновити людям документи, стимулювати (а не ставити палки в колеса) благодійні організації, притулки. Навіть відкрити рахунок на будівництво та утримання таких притулків — люди небайдужі скинуться, майже впевнений…
А так… Помістити безпритульних в одну палату з хворими людьми… Це навіть не смішно.
це до
Александр Тертица говорит:
21.05.2013 в 23:43
На перше запитання — мені сказали, що у бабусі безпритульної виявився мобільний телефон. 🙂
На друге — тільки моє припущення — ні фіга не зробив. Однак, воно, це припущення є очевидним, з огляду на те, що показано в сюжеті. І робота соцзахисту не цікавить Андрія Лейбенка, в нього є закиди тільки до медиків, тому до Андрія в мене є певні претензії. Або я не зовсім правильно зрозумів сюжет. Хоча, навряд…
Андрію, я думаю ти чудово розумієш, що ніхто безхатченками займатися серйозно не буде.
Причин тут дуже багато. І не тільки економічних. Та ризикну назвати одну, на мій погляд, з провідних — безхатченки безперспективний для будь_якоі влади електорат. Піклування про них ніколи не дасть ій політичних дивідентів. Хіба що може увага по дрібницях, дозволяє інколи «засвітитися» на нещасних окремим сановним БАРІНАМ.
Андрей Лейбенко правильно сделал, что не дал выгнать гражданку на улицу… А ты хотел бы, чтобы он её пинками вытолкал…
—
НО!!! Соцзахист должен был решить вопрос за несколько дней… Но гражданка, как я понимаю, в больнице до сих пор… Это вопрос НЕ «гарячей линии» и больницы, а теперь соцзахиста, хочется им этого или нет… Это Ленинский район — где больница, паспорта то нет у неё, вот Ленинский райсобез и должен шевелиться, а не дремать сидеть…
Розумію, Валерію Леонідовичу, але нічого не можу із собою вдіяти… Так полишити та промовчати я не зміг: Владислав (колега, про якого я написав на самому початку поста) — попросив зв’язатися після того випадку з редакцією ток-шоу «Ми». На завтра планується ефір, хочеться, щоб якомога більше людей його подивилися… І тут, я без надії сподіваюсь, що можна бодай не на 100%, але трохи зрушити цю проблему, не дати її замовчати… Не дати підмінювати поняття… Може хоч щось вийде?..
А може, як казав Юхим Леонідович, «Я сам обманываться рад»… Час покаже…
Андрей Лейбенко правильно сделал, что не дал выгнать гражданку на улицу… А ты хотел бы, чтобы он её пинками вытолкал…
====================
Не пересмикуй. Але те, що Андрій «Призначив винних» — і назвав винними тільки медичних працівників (хоча, в мене є певні зауваження і до колег), те, що Андрій не вирішив за доцільне щось сказати про соціальні служби, те, що програма максимум — це повернути жінку в лікарню, а не забезпечити їй соціальний захист… Все це в мене викликає враження того, що це було використано просто як піар, що робота якісно не була зробленою. Що призначили крайніх та на них все звалили. Таке моє враження від цього.
А от чи перебуває жінка зараз в лікарні, чи ні — в мене такої інформації немає. Завтра дізнаємось.
Заодно, дізнаємось, які ще кроки для жінки зробила Гаряча Лінія, та чи дійсно за її долею був ретельний нагляд в подальшому.
Цей КУТ настільки глухий, що………..
хоча безпритульні не мають і такого.
А загалом, ви все правильно робите :good:
А це ось про безпритульних показують у Львові:
https://www.youtube.com/watch?v=uUHTeqlBEec
Ну, звісно, там же живуть націоналісти, фашисти, вони ж набагато гірші за нас…
Андрей, это не я, это — мне 🙂 Пушкин «Признание» — гениальные строки
Параллельные прямые не пересекаются! У женщины нет паспорта? Так есть же в Кировограде служба, которая может решить вопрос с паспортом и пропиской. Потом женщину оформить в интернат. В чем проблема? Лучше сюси-пуси разводить?
Другой вопрос: а эта гражданка хочет жить НОРМАЛЬНО? Бомжи — люди с оригинальной психологией.
«Потрібно будувати притулки, а не сплавляти цю «проблему» влади на плечі лікарів.» — полностью согласен! :yes:
Всё остальное — комментарии на тему. Не представляю, что тут можно возразить.
Те, що в нас виникає така ситуація — закономірність. В І лікарні зараз виділена ціла палата для безхатченків. Тож поки в місті не буде притулку — проблема існуватиме. Це те, про що ми говоримо вже нем один рік та стукаємось не в одні двері… Мабуть треба вже не стукатись, а починати виносити їх. Може тоді влада почує.. може..
Це не погроза, це приступ відчаю…
Добре, згоден, потрібно будувати притулки і т.ін. Тоді наступне питання до лікаря (оціни без лапок)))). Я думаю, ти розуміешь, що навіть, якщо після випуску «Ми», влада «заворушиться» і виділить якісь кошти, то притулки за 1-2 дні не побудують. На це потрібен час, і не маленький. Де вони в цей час (поки вирішується їхні питання) повинні бути? :scratch:
о данной конкретной ситуации слышала, что этот репортаж был частью спланированной кампании по увольнению главврача (не защищаю главного, но кампания, безусловно, ведется). выводы такие работники больницы сделали из того, что у женщины откуда-то появилась мобилка, по которой она связалась со съемочной группой, когда в отделении не было персонала (хотя, почему не было — это, разумеется, вопрос), потом мобилка так же таинственно пропала… Ну и всякие гигиенические нюансы — говорят, женщина намеренно вела себя так, чтобы выжить других людей из палаты и т.п.
а по теме: во многих больницах тихо и не высовываясь держат бомжей — в основном тех, кто готов помогать санитаркам и т.п. конечно, это плохо, но ситуации бывают разные…
Другой вопрос: а эта гражданка хочет жить НОРМАЛЬНО? Бомжи – люди с оригинальной психологией.
—————————————
Я бы тоже начинал с этого вопроса. Я правильно понял, что у нее есть мобильный телефон?
Другими словами: Вопрос иможно решать коллективно — строить приют для всех. Можно иначе, персонально и адресно — паспорт, пенсия по старости, дом престарелых. Знаю-знаю, сейчас скажите — дом престарелых — это каторга. Так давайте сделаем эти дома приятными для нахождения там людей.
«Так есть же в Кировограде служба, которая может решить вопрос с паспортом и пропиской»
Серьезно? расскажите об этом Кадацкому, который прописывает у себя дома бывших заключенных, или Винницкой, которая, чтобы своих подопечных в каком-нибудь селе прописать, взятки дает…
В будинок для «літніх людей», якщо людина не отриміє «пенсію» потрапити, дуже важко.
Ольга, ну, это явно увод темы в сторону. Про кампанию по увольнению главврача. Давайте не класть все яйца в одну корзину. Приходите на программу.
извини, не приду — я по вечерам не могу.
не хотела уводить тему — просто написала, что слышала от непосредственных, так сказать, участников…
Ладно, обсудим.
Дмитрий,
когда я еще работал в Кировограде, к нам приезжал волонтер из Берна, как раз по поводу в том числе и приюта для бездомных. Так вот, в процессе общения оказалось, что в благополучном Берне, по населению сопоставимым с Кировоградом, столько же бомжей, сколько и в Кировограде. Приглачи на передачу Краснокутского, он на эту тему многое может рассказать. Я к тому, что приют нужен по-любому.
По поводу «домов престарелых». Ими пугают как детишек Бабаем. Ты приятно удивишся условиями пребывания пожилых людей, к примеру, в Александрийском Доме ветеранов (или он как-то сейчас по-другому называется).
Не важко, а неможливо. Але можна оформити або соціальну (як ммінімум) пенсію, або пенсію по інвалідності.
Серьезно. Кадацкий и Винницкая молодцы, как и многие другие, занимающиеся этой темой. Но они тоже знают, что прописать можно. И где прописать.
Інга,
Ви ж не гірше мене знаєте, що влада у даному випадку не всесильна. І чому повноцінний притулок у Кіровограді не створений знаєте.
«як казав Юхим Леонідович, «Я сам обманываться рад»…» — повеселил)))
Та я ж не про авторство. 🙂 Я про те, що саме Ви цитували ці рядки на суботнику. 🙂 🙂 🙂
Андрію, тобі оффтоп: http://novosti.kr.ua/index.php/news/events/20226-reviziia-vyiavyla-v-koledzhi-im-mukhina-vtrat-na-33-mln-hrn
дякую.
Я дуже Вам вдячна за те, що саме Ви зробили. Бо як би не Ваше втручання, то б навіть і Центру реєстрації не було б, не було б і цієї палати в І лікарні. Бо решта можновладців просто саботувала вирішення питання. То ж я говорю про владу ні як про конкретну особу, а про інстутуцію. Вона в нас квола. І ви правильно сказали «всі ідеї як в подушку»..
Оль, та ви так всі чіпляєтесь до слів, що мені аж ніяково. 🙂
Треба наступного разу писати мені буде уважніше. Треба було написати: «»Як цитував, звертаючись до мене на суботнику, Пушкіна Юхим Леонідович»… 🙂 🙂 🙂
Бо тут дуже вимогливо ставляться до слова. Аж невдобно получилось. 🙂
А я не знаю. Але ходити по теленовинах та казати, що «ай-яй-яй, випхали з лікарні!», погрожувати покараннями за те, що людина, яка не потребує медичної допомоги, була виписана з лікарні — це не вихід. Ось це — на 100 відсотків.
А решта — для того і існують немала кількість розумних посадовців, щоб зібратися хоч і круглим столом, та вирішити, де цей час можна утримувати людей. Навіть домовитися з адміністрацією лікарні та на якийсь час (але чіткий — день, тиждень, місяць) — виділити якусь окрему палату, а не примушувати реальних хворих отримувати лікування поруч з безпритульними, які «живуть» на сусідньому ліжку.
За правилами сан.-епід режиму те, що робиться зараз, як на мене, взагалі ЗЛОЧИН. І те, що в таке становище поставлені лікарі, мед. сестри, санітарки — в мене мало добрих слів, якими можна це охарактеризувати.
а… поняла, теперь есть центр регистрации. простите, я это пропустила как-то и не поняла, о чем это вообще Сергей Степанович говорит… наехала вот.
Извините))
простите. У меня просто информация несколько устаревшая.
извини, ничего личного, просто смешно ведь вышло))
🙂 :rose:
По передачі:
1. Дуже добре, що так швидко відновили документи, тепер з’явиться можливість, знайти цій пані, постійне житло в притулку.
2. Виявляється, існує нормативний документ, який регламентує утримання безхатченків в лікарні (як я зрозумів). Якщо це так, притулок побудують не раніше 3000 року.
3. Пану лікарю, який читав епікриз та діагноз своєї пацієнтки, в прямому ефірі, я би, дав в пику, щоб наступний раз думав головою, що робить…
4. Респект Єлисаветградському лікарю, Андрію, ти намагався, але… :unsure:
Саш, дякую за респект, але:
1. Стосовно «дав би в пику» — це ти погарячкував. Бо ніякої великої таємниці не було розголошено. А те, що людина зловживала алкоголем — це інформація, яка стала відома і без Владислава, та взагалі-то це важлива інформація в цій ситуації. Хоча, де в чому ти правий. Мені на майбутнє варто буде винести деякі висновки та обережно оперувати словом «діагноз» в ефірі. Бо є таки певна конфеденційність. Однак, тут законів порушено не було, бо ніякої чіткої, а тим більше секретної інформації розголошено не було.
Про нормативний документ. Там не зовсім про те. Там від імені Богатирьової висловлено прохання, щоб людям, які опинилися в скрутних обставинах надавалася б усіляка допомога і з харчуванням, і з медикаментами, тощо… Однак не сказано конкретно про безпритульних (хоча ті і є в скрутних умовах), не сказано про терміни (цілком ймовірно, що на термін лікування в ЛПЗ), не вказано, чи буде для цього фінансування. Можливо, є ще нормативні документи, які відповідають на питання фінансування.
Однак, ніякого нормативного документу, який би сказав, що можна лікарню перетворити на притулок для безпритульних — наведено не було. І, якщо логічно розмірковувати, його не має бути. Бо це може вщент зруйнувати і так напівмертву медицину.
Народ, вам не буде де лікуватися! В Кіровограді біля тисячі безпритульних (обговорювалося до програми). Якщо всім розрекламувати, що вони можуть вночі жити в лікарнях, а вдень лазити по смітниках та бухати… Місць навіть для безпритульних не вистачить у всіх міських лікарнях. Про звичайних хворих я взагалі не кажу. Буде майже природній відбір. Тільки виживати будуть в першу чергу бомжі, а в другу ті, в кого здоров’я дозволятиме взагалі не звертатися по медичну допомогу…
«Послевкусие».
Систему створювати ніхто в масштабному плані не збирається. Міське управління охорони здоров’я проігнорувало програму. Не цікаво. Не важлива проблема, видимо. Адміністрація лікарні, завідуюча відділенням, яка виписувала хвору — також не були присутніми. Бомжі, які перебували в лікарні, до речі, також відмовилися їхати.
Респект Олегу Володимировичу Краснокутському за його зусилля, але один в полі не воїн.
Нашим владним структурам (і обласній владі, і міській), як мені здається, вигідніше такі питання вирішувати в наказовому та авральному режимі. Ось Андрій Лейбенко (я дійсно поважаю його роботу, але мова ж не про це) — підняв «на уши» всі служби — і питання вирішене.
А решта або не будуть звертатися в ЗМІ та на гарячу лінію — то й вирішені не будуть, або всі будуть тільки через «Гарячу лінію». Також через те, що ставитимуть всіх на вуха.
Показово, що номер телефону названий в ефірі не був. Я сам питав про номер декілька разів. Показовою є й тиха розмова Владислава з Олегом Володимировичем:
— То куди дзвонити?
— До нас.
— Дайте номер телефону.
— Не дам, його немає.
Ось і все. Всі зобов’язані знати, куди дзвонити, але ніхто не може сказати цю інформацію. Просто лікарі зобов’язані самі знати і все. Ось, інші ж знають! І НІХТО НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за інформування лікарів!!! Ніхто!
І ще, в ЦМЛ адміністрація не зацікавлена у вирішенні даної проблеми, так мені здається. Все звалено на рядових лікарів… Крутіться, як можете. Ви маєте вигнати безпритульних, а потім викручуватися, доводячі, що нікого ви не виписували… Це все ганебно. Це не тільки вина лікарів, наголошую, у нас залякали всіх лікарів — вони слово бояться сказати, щоб не бути трактованими спотворено… Але така система гнила… І від суспільства залежить, чи буде вона змінюватися.
Вибачте за «многабукаф». Не можу байдуже я на цю тему, якось не можу…
Передача сдвинула немного акценты, после вчерашней дискуссии здесь…
Выводы:
1.Когда врач В.Сташок зачитал приказ Минздрава, что не только лечебные функции выполняться должны, а и социальные — сам себе подпилил сук, на котором сидит… лучше бы он не зачитывал (для медицины лучше….теперь поднять этот приказ, и попробует любое медучреждение бомжа вышвырнуть — повторюсь, лучше бы не афишировал)…
2.Очень правильно сказала И.Дудник, что другие больницы заранее позаботились про таких граждан, чтобы самим же гембель не иметь… А в данном случае в этой больнице — прохлопали, а теперь они её долго ещё будут содержать…
3.По словам В.Сташка бомжи сами не хотят документов… Вполне может быть… Но я не понял каким боком к нашей бабульке это имеет отношение…
4.В.Сташок огорошил бюрократизмом похлеще бюрократа — «ну в инструкции же не указано»… Нельзя всё мерить директивами… Времена директив прошли… А если уж хочется — читаем приказ Минздрава, что он «удачно» для себя и сделал…
4.Документы действительно быстро восстановили… Теперь осталось после документов бабульку в приют определить (хотя про судьбу этой бабульки дальше так на передаче так ничего и не прозвучало)…
5.Согласен с Александром Тертицей, что нельзя было зачитывать диагноз в прямом эфире: я сомневаюсь, что у врача В.Сташка было согласие пациентки на публикование её диагноза, во-вторых, это нарушение врачебной тайны… Там на передаче советовали обратиться в прокуратуру… Можно обратиться к прокурору г.Кировограда Д.Титору, с просьбой дать юридическую оценку доктора В.Сташка, когда он в прямом эфире озвучил диагноз пациентки (при этом главное, чтобы за ночь не появилось письменное согласие самой пациентки в трёх экземплярах)… А даже если пациентка дала согласие на использование своих данных, то врачебную тайну пока никто НЕ отменял…
6.Проблему постройки приюта в итоге постепенно решат…
7.Понравились слова О.Краснокутского о том, что звонить должны не все врачи подряд, если возникнет подобная ситуация, а врачи, что абсолютно логично, должны поставить в известность руководство лечебного учреждения, а те, в свою очередь, должны уже принимать решение… А врач должен лечить…
8.Понравилось как А.Лейбенко всё чётко пояснил по данной ситуации…
Вот как важен был сегодняшний прямой эфир — оказалось не совсем так, как мы тут вчера обсуждали…
—
Андрей, видишь как дело-то обернулось…
*юридическую оценку действиям доктора В.Сташка…
Якщо всім розрекламувати, що вони можуть вночі жити в лікарнях, а вдень лазити по смітниках та бухати…
================
В.Сташок, зачитав приказ, успешно «прорекламировал»…
Андрію, я згоден, це не секретна інформація, але вона настільки приватна, що оперувати нею, на телебаченні, ну це взагалі ЖАХ. Я кажу не про алкоголізм (як кажуть алкоголізм «понятие растяжимое»), але він назвав цілий діагноз — це мене дуже обурило.
По документу, так це рекомендація чи шо? Він якось не зрозуміло сказав.
(Однак, тут законів порушено не було, бо ніякої чіткої, а тим більше секретної інформації розголошено не було.) Андрію, був зачитаний діагноз з яким, її виписали… От, я і кажу, якщо був би закон, то подав би до суду, а так просто в пику.
Саша, а если бы диагноз был «перелом руки», тоже — в пыку?
Це якійсь лист від Кабміну (документ той), який посилається на Закон. Тобто, це не є нормативним документом в повному розумінні цього слова, якщо я правильно розумію (я ж не юрист). В мене його на руках немає, тому переказую прочитане по пам’яті.
По діагнозу: мова на програмі пішла про те, чи були показання до госпіталізації. Владислав пояснив, що були — назвав, що було знепритомнення та порушення нервів ніг на тлі зловживання алкоголем. Він не зачитував повний діагноз. Але відповісти він на запитання це мусив, інакше як? Промовчати, послатися на таємницю та гордо піти від відповіді?
Я розумію, про що ви, але не придирайтеся. Повторюю: ніякої таємної інформації озвучено не було. І даремно ви накинулися на лікаря. Його справа була спробувати допомогти створити систему, коли таким людям була б надана РЕАЛЬНА, а не ДЕМОНСТРАТИВНА в поодиноких випадках допомога. Він це спробував зробити. А ви придираєтесь… Не треба, я так вважаю.
А.К. від 22:29
1. Владислав не зачитував Наказу Міністерства ОЗ. Ця бамажка я навіть не знаю, як називається, це якійсь лист з проханням. Це зовсім не наказ.
2. Не залякуй людей. І не перекручуй, ти тут мастер. «А даже если пациентка дала согласие на использование своих данных, то врачебную тайну пока никто НЕ отменял…»
Ти сам розумієш, що ти пишеш? Якщо моя пацієнтка вирішила, що вона не робить таємницю з того, що в неї рак шлунку, то вже ні про яку лікарську таємницю мова не йде! Таємниця це тоді, коли пацієнт бажає приховати проблеми зі своїм здоров’ям.
А в програмі, повторюю: виникло питання: чи обґрунтовано госпіталізовано хвору? Лікар мусив відповісти. Весь діагноз зачитаний не був, була тільки названа підстава для госпіталізації. Ніякої таємної інформації надано не було. Припиняй тролити, Саша. І не відводь від проблеми обговорення.
Бо тобі краще, я розумію, причіпитися до дрібниць, когось очорнити, та закрити очі на те, що замість вирішення питання по суті, замість створення системи — вирішуються поодинокі питання героїчними зусиллями — в нас можна надати соціальну допомогу безпритульному тільки «ПОСТАВИВШИ ВСІХ НА ВУХА». І твоє завдання продемонструвати лояльність владі. Розумію. Але не варто намагатися потопити всіх, кого можна, тільки для якихось своїх цілей. Це низько, це гірше за створення анонімних клонів.
Повторюю, завдяки таким, як ти, у нас решта лікарів (більшість їх, особливо тих, хто на посадах) — взагалі відмовляються від ефірів, бояться слово сказати. Бо ти та твої в цьому однодумці — причепляться до людини. І проблему не вирішиш, і життя своє зіпсуєш. САМЕ ТОМУ І Є МЕДИЦИНА дуже закритою.
І через таку ось політику «розумні» лікарі (ті, що при посадах) — взагалі ВІДМОВИЛИСЬ ВІД УЧАСТІ В ПРОГРАМІ В ОСТАННІЙ МОМЕНТ. Ледь не зірвавши ефір… Ось так.
Я, кажу не про той діагноз з яким ее приймали, «алкоголізм» чи «втрата свідомості». Я кажу, про медичний висновок (епікриз), це трошкі різні речі. Щодо «перелома руки», я можу вам відповісти тим же, а якщо там би був «психічний розлад», або ще щось цікаве, і людина не хотіла би щоб в місті всі про це знали?
тоже – в пыку?
==========
«…зачем такие жертвы — прямо к прокурору…»
Можно було відповісти «абстрактно», не зачитуючи з «епікризу». Щодо діагнозу, я залишився при своїй думці. Добре придиратись не буду :mail:
Єлисаветградський лікар говорит:
22.05.2013 в 22:52
А.К. від 22:29
1. Владислав не зачитував Наказу Міністерства ОЗ. Ця бамажка я навіть не знаю, як називається, це якійсь лист з проханням. Це зовсім не наказ.
2. Не залякуй людей. І не перекручуй, ти тут мастер. «А даже если пациентка дала согласие на использование своих данных, то врачебную тайну пока никто НЕ отменял…»
Ти сам розумієш, що ти пишеш? Якщо моя пацієнтка вирішила, що вона не робить таємницю з того, що в неї рак шлунку, то вже ні про яку лікарську таємницю мова не йде! Таємниця це тоді, коли пацієнт бажає приховати проблеми зі своїм здоров’ям.
А в програмі, повторюю: виникло питання: чи обґрунтовано госпіталізовано хвору? Лікар мусив відповісти. Весь діагноз зачитаний не був, була тільки названа підстава для госпіталізації. Ніякої таємної інформації надано не було. Припиняй тролити, Саша. І не відводь від проблеми обговорення.
================
1.Приказ или письмо…это уже детали…
Я понимаю, что тебе неприятно, что всё так повернулось, но ты же хотел эфира…
2.Вот в прокуратуре пусть и дадут оценку, прав он или нет, зачитав «бамажку»… И про госпитализацию… Владимир был прав…
На счёт того, что хочет гражданка скрыть болячки или нет — сведений нет…
Я не троллю, а высказываю своё видение… Я же не обязан говорить то, что ты хочешь слышать…
Александр Тертица говорит:
22.05.2013 в 22:52
===================
:good: :good: :good:
В мене після всіх цих слів з’явилося недобре передчуття, що лікареві, який намагався винести проблему на розгляд суспільства, щоб спробувати посприяти якось її вирішенню можуть помститися. Зроблять крайнім. Призначать винним. Ось, як Саша Кочін — причепляться до слів… І бомжам не легше від того — як вмирали в зимку десятками в центрі міста, так і вмиратимуть, а от людині життя спотворять…
Саме тому я офіційно звертаюсь до Юхима Леонідовича Мармера, до Андрія Богдановича, до Дмитра Кобця — якщо лікаря будуть цькувати за його відкритість, прошу піддати це максимальному розголосу, прошу захистити цю конкретну звичайну людину!
Я реально боюсь, що погодившись допомогти зв’язатися з редакцією ток-шоу «Ми», наївно думаючи, що якраз відкритість потрібна медицині, що треба ставити важливі питання відкрито — я тим самим підставив людину. І її знищать через те, що вона не була такою закритою, як більшість лікарів (за закритість яких так багато було критики).
Вірю у вашу, панове, порядність, тому дуже розраховую в цьому питанні на вас!
Або всі напишіть, що в нашій країні в цілому, або в нашій області зокрема — не можна бути відкритими, не можна якось пробувати вирішувати питання… Що треба боятися щось сказати, бо чиновники використають кожне твоє слово проти тебе та знищать тебе, якщо ти не доктор юридичних наук по сумісництву…
Якщо буде помста за питання до влади, то хто знає, скільки це 50 неоподатковуваних мінімумів? 850 гривень? Це штраф, який можна сфабрикувати. Варто на нього скинутися, якщо будуть переслідування. Скидатися пропоную тільки порядним людям, тим, хто не буде користатися цією ситуацією, щоб потопити людину за те, що вона насмілилася бути небайдужою.
Андрію, ти робиш з мухи слона. Навіть не слона, а слоняру. 850 грн.
Деталі. Ха. Різниця між наказом та листом в сенсі обов’язковості до виконання. І ти оперуєш своїм розумінням, а не точною цитатою. А розумієш так, як вигідно тобі. Немає в листі того, що хочеться тобі. А ти можеш поговорити. Це твоє.
Ефіром в цілому я задоволений. Питання поставлене. Це тобі здається, що щось вийшло не так. Важливо якраз те, що обговорюється значущість питання. Це — шанс, що щось колись зміниться. Тобі цього не хочеться. Тобі важливо, щоб похвалити гарячу лінію — вона повернула людину в лікарню (не надала житло, просто повернула її в лікарню, хоча лікуватися їй не треба) та організувала паспорт. Респект гарячій лінії. Але питання глибше. Тобі це вигідно «не помічати».
Я не знаю, що зроблять з людиною через Сашу Кочіна. Через його ініціативи. У нас не все по закону. У нас багато чого «па панятіям». Саме тому я хвилююсь. Дуже сподіваюсь, що я марно хвилююсь.
Александр Тертица говорит:
22.05.2013 в 23:15
Андрію, ти робиш з мухи слона. Навіть не слона, а слоняру. 850 грн.
===============
:unsure: :good:
А ще, для Владислава 850 гривень — це все ж таки гроші. Майже половина зарплати. Це якщо я правильно підрахував ті 50 мінімумів. Я ж не підрахуй.
Єлисаветградський лікар говорит:
22.05.2013 в 23:19
Я не знаю, що зроблять з людиною через Сашу Кочіна
================
Не нужно меня делать виновным в том, что он там наговорил…я его за язык не тянул… Нужно думать, что говорить в прямом эфире, нужно было его подготовить, учитывая то, что он не привык к подобному формату… Если бы были просто его эмоции, то ради Бога, все мы люди, но тут дело совсем другое…
За что? Ты же говоришь, что всё в порядке, что его вины нет. Чего беспокоится?
Саша Т. прав, ты слишком преувеличиваешь…
Хорошо, если тайны нет, пришли мне, пожалуйста, если есть такая возможность, по инету, сканированное письмо, всё останется в нашей переписке…
Я знаю, що в нашій країні цілком можливо на замовлення ЗРОБИТИ людину винною. А твій шантаж мене все більше розчаровує. Ти відводиш на окремі подробиці увагу, навмисно уводячи розмову від важливого. Це дуже недостойно, Саша. Дуже.
Якби цей лист був у мене на руках — така можливість була б.
Андрей, он не Бухарин и не Рыков, чтобы его делали специально «виновным»…
Дело принципиальное, мы здесь всех обсуждали по всем флангам на протяжении не менее полутора лет: гаишиков (в том числе всех силовиков), чиновников, преподов, журналистов…. Почему нельзя обсудить врача, да на конкретном примере? Тут конкретный случай… Замалчивать нельзя…
*гаишников
Ладно, сам попытаюсь отыскать…может ещё чего интересного попадётся для чтения…
Якщо Даішник, чиновник, викладач, журналіст хоче щось покращити, небайдужий, відкрито піднімає проблему, а хтось причепиться до його одного слова та почне цькувати — я також висловлю свою незгоду. Дуже серйозну незгоду. І вже це робив. І робитиму надалі.
Лікар в даному випадку — це не виняток. Хтось хоче причепитися до слова. Мовляв, треба готувати було до ефіру. Хто мав готувати? Я? Кинути роботу? Моя робота не полягає тільки в тому, щоб по вулицям ходити та дивитися, хто ходить по мітингах. Я прийшов на ефір також тільки тому, що мені не байдужа ця тема.
Саша, припиняй розкручувати цю тему, будь ласка. Я пишу дуже розлого та багато, бо намагаюсь писати ввічливо. Але запас ввічливих слів в мене вичерпується… От чесно.
Через такі речі наша держава довго не стане достойною. Ви вчепитесь мертвою хваткою та втопите будь-кого, хто намагатиметься вас закликати до СПРАВЖНЬОЇ РОБОТИ… Ви використаєте будь-який шанс….
Як це потворно. Я припиняю дискусію на цю спекулятивну тему.
Далі — прошу обговорення САМОЇ ПРОБЛЕМИ, а не особистості лікаря, який насмілився її підняти!
Наказ (тут декілька міністерств, мабуть про цей наказ казав Олег Володимирович Краснокутський — наказ 7 міністерств) Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що надають соціальні послуги бездомним громадянам
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0419-09
2.1.6. У разі виявлення на вулиці або в іншому місці
бездомного, який не в змозі самостійно пересуватися з будь-якої
причини (інвалід, хворий, поранений, у стані алкогольного або
наркотичного сп’яніння), і у разі коли такий стан загрожує його
життю або безпеці оточуючих, фахівець, що здійснює соціальне
патрулювання, викликає виїзну бригаду служби швидкої медичної
допомоги. Медичний персонал виїзної бригади служби швидкої
медичної допомоги зобов’язаний надати медичну допомогу та, за
необхідності, доставити бездомного в стаціонарне відділення.
У разі виявлення безпритульної дитини фахівець, що здійснює
соціальне патрулювання, негайно повідомляє про це служби у справах
дітей та центри СССДМ.
2.1.7. Після надання необхідної медичної допомоги (лікування)
заклад охорони здоров’я, на бажання бездомного громадянина,
направляє його до закладу для бездомних з відповідними медичними
висновками обстеження на інфекційні захворювання (туберкульоз,
шкірні, венеричні захворювання тощо).
Той самий наказ. Розділ про медичну допомогу. Ані слова про те, що лікарі мають заводити документи, реєструвати та розміщати на вічне проживання в палатах лікарень. Необхідне обстеження. Необхідне лікування. І відповідні служби, які ставляться до відома та займаються соціальною реабілітацією.
2.3. Медична допомога, обслуговування, обстеження бездомних
громадян
2.3.1. Заклад для бездомних надає бездомному громадянину
направлення на медичне обстеження, у тому числі на рентгенівське
обстеження органів грудної порожнини, до закладу охорони здоров’я
за місцем територіального розташування та щорічно надає цьому
закладу інформацію про загальну чисельність клієнтів закладу для
бездомних та чисельність таких, які пройшли таке обстеження.
2.3.2. У закладі для бездомних (за винятком центру обліку)
здійснюються:
первинний огляд клієнта;
санітарна обробка клієнта;
дезінфекція усіх речей клієнта (за наявності дезкамери);
надання першої медичної допомоги (за необхідності);
виклик виїзної бригади служби швидкої медичної допомоги (у
разі різкого погіршення стану здоров’я бездомного або виникнення
гострого стану в клієнта);
інформування територіальної установи/закладу державної
санітарно-епідеміологічної служби про випадки педикульозу та
інфекційних хвороб;
надання послуг щодо добровільного консультування і тестування
на ВІЛ з дотриманням принципів конфіденційності.
2.3.3. Органи та заклади охорони здоров’я:
виявляють бездомних громадян та безпритульних дітей, які
потрапляють до закладів охорони здоров’я, у тому числі за викликом
виїзної бригади служби швидкої медичної допомоги, і надають їм
необхідну медичну допомогу та повідомляють про них заклад для
бездомних та/або службу у справах дітей за територіальним
розташуванням;
надають за укладеною угодою між закладом охорони здоров’я та
закладом для бездомних у використання дезкамеру закладу охорони
здоров’я (за відсутності її у закладі для бездомних);
здійснюють щорічно рентгенівське обстеження органів грудної
порожнини бездомних громадян та надають інформацію закладу для
бездомних про чисельність бездомних громадян, які пройшли таке
обстеження за направленням закладу для бездомних або самостійно;
забезпечують проведення за направленням закладу для бездомних
медичного обстеження бездомного, зокрема з метою виявлення
соціально небезпечних та інфекційних хвороб, та, у разі потреби,
направляють його для проведення огляду МСЕК щодо встановлення
інвалідності або до закладу охорони здоров’я для проведення
лікування;
забезпечують необхідними лікарськими засобами клієнтів
закладів для бездомних, які мають право на безоплатне або пільгове
забезпечення лікарськими засобами відповідно до чинного
законодавства;
надають медичну та медично-консультативну допомогу та
забезпечують за направленням закладу для бездомних консультацією
медпрацівниками в закладах охорони здоров’я клієнта закладу для
бездомних;
сприяють у закладах для бездомних в організації проведення
санітарно-просвітницької роботи (соціальна реклама, випуск
санітарних бюлетенів та ін.) з питань здорового способу життя,
профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, алкоголізму,
наркоманії тощо та інформаційно-роз’яснювальної роботи (лекції,
бесіди тощо) з питань особистої гігієни та інше;
проводять у закладах для бездомних профілактичні заходи з
метою нерозповсюдження соціально небезпечних та інфекційних хвороб
(дезінфекція, дезінсекція, дератизація).
2.3.4. Заклад охорони здоров’я за результатами обстеження
видає клієнту довідку про стан здоров’я з обов’язковими
результатами рентгенівського обстеження органів грудної порожнини
та, у разі згоди клієнта, результатом тесту на ВІЛ-інфекцію, дані
лабораторних досліджень, консультаційні записи лікарів.
У разі проведення лікування клієнта заклад охорони здоров’я
надає йому виписку з медичної карти амбулаторного хворого чи з
медичної карти стаціонарного хворого, процедурні листи тощо.
Вищезазначені довідки зберігаються в особовій справі клієнта,
що заводиться на кожного клієнта у закладі для бездомних.
2.3.5. У разі виявлення у бездомного громадянина захворювань
заклад для бездомних сприяє (за необхідності в супроводі
соціального працівника цього закладу) направленню його на
лікування, у тому числі примусове; проведенню (продовженню)
лікування клієнта у закладі охорони здоров’я.
2.3.6. На час профілактичних оглядів або лікування бездомного
громадянина, який має дитину, дитина, у разі необхідності,
направляється до закладу, притулку для дітей чи центру
соціально-психологічної реабілітації дітей за територіальним
розташуванням.
та розміщати на вічне проживання в палатах лікарень.
=========
Не гиперболизируй…
Саша, припиняй розкручувати цю тему, будь ласка.
==============
…я подумаю…
Андрей, а давай бабульку эту проведаем в ЦМЛ… Или не стоит… Как думаешь… :whistle:
Що на мій погляд має бути зроблено, які є корисні плоди програми?
1. Має бути налагоджена система, коли лікуючий лікар, тільки дізнавшись про те, що людина, яку він лікує, є бездомною — зобов’язаний (І МАЄ МОЖЛИВІСТЬ) повідомити відповідну соціальну службу по телефону (або налагодженими мають бути документальні, письмові повідомлення).
Для реалізації цього — кожен лікар кожної лікарні має бути проінформованим — яким чином, за якими телефонами це робити.
2. Закінчивши лікування, згідно з протоколами, хворому має бути виданою на руки виписка (довідка) встановленого зразку, хворий має бути офіційно виписаним. Питання поновлення втрачених чи видачі документів, проживання, зимування, харчування такої людини має вирішувати відповідна соціальна служба. Владні структури мають припинити шантажувати лікарів та забороняти виписувати таких людей після надання необхідної медичної допомоги.
3. Мають бути створеними механізми дотримання пацієнтами-бездомними режиму лікарні на тому ж рівні, як і для інших хворих. Правоохоронні органи мають сприяти охороні громадського спокою і в лікарнях в тому числі. Лікарня також є територією нашої держави, тут також мають діяти закони. І, якщо відбуваються випадки, наприклад, коли людина робить випорожнення посеред палати, мають бути вжиті відповідні заходи: якщо в людини психічні захворювання — вона має лікуватися в профільному закладі, якщо це така поведінка — має бути адекватна відповідальність за це.
Якщо людина не виконує призначення лікаря, якщо день проводить на смітнику, якщо вживає алкогольні напої — лікар повинен мати право виписати таку людину за порушення режиму, повідомивши відповідні соціальні служби (соціальні служби, дайте номер телефону!).
4. Якщо 4 лікарня знає, куди дзвонити, психіатрична лікарня — знає, а в ЦМЛ немає такої інформації, тоді дуже шкода, що адміністрація ЦМЛ виявилася незацікавленою в тому, щоб бути на програмі. Хто може надати таку інформацію адміністрації ЦМЛ? Яким чином попросити адміністрацію ЦМЛ допомагати в таких питаннях лікарям? Це ж адміністрація лікарні має організувати лікування бездомної людини та зв’язок з соціальними службами?
Довготривале перебування бездомних в лікарнях, коли це не необхідність лікування, а підміна лікувальними установами соціальних служб — є все ж таки порушенням чинного законодавства. До того часу, коли не буде взаємодії всіх служб, коли не буде зацікавленості у вирішенні цього питання — буде тільки видимість активної роботи, буде тільки допомога тим, хто звернувся на «Гарячу лінію». Тобто, видимість — буде, роботи — ні.
Будь ласка, всі, від кого залежить вирішення цієї проблеми — ЗАЦІКАВТЕСЬ цим вирішенням. Допоможіть і бездомним, і тим, хто мусить бути їхніми сусідами в палатах лікарень, і медичним працівникам, і благодійним організаціям. Але проявіть реальний інтерес до цієї справи… Якщо ми дійсно відрізняємось від тварин, як казав Андрій Лейбенко (відмінність має бути не в тому, що не треба читати інструкції — тварини якраз не читають ніяких інструкцій, відмінність має бути у ставленні до всіх категорій людей, у тому, як забезпечені права їх так, щоб не порушувати права й інших людей, так мені здається).
Андрей, программа это хорошо, а давай бабульку эту проведаем в ЦМЛ… Или не стоит… Как думаешь… :whistle:
Сташок — молодец, врача не трогать! Никакие эпикризы он не читал. Он не трус и подписывается своим именем под своими словами. В отличие от некоторых. А про «пыку» …, даже не знаю как реагировать. Вы такой джентельмен, заступились за даму. 😉
Давай спочатку ветерана.
Якщо ти хочеш допомогти Тамарі, якщо в тебе є можливість забезпечити соціальну допомогу — провідай.
Я не можу тут допомогти. І в лікуванні алкоголізму я також не дуже сильний. Тому від мого візиту толку не буде жодного. Це зовсім не те, щоб провідати ветерана, якого всі забули.
До речі, готуйся на неділю. Зайдемо, мабуть в гості до ветерана. Втрьох. Ти, я та Саша Тертиця. Якщо не буде інших ініціатив від Геннадія.
Ну, добре, на 2 місяці, як у випадку з Тамарою, на 3 роки, як у випадку з хворим 1 міської лікарні.
Ой, не з хворим, з бездомним.
Не повторюй питання. Я вже тобі відповів. Читай. Я не встигаю так швидко відповідати.
:wacko:
Діма, респект тобі, уважуха, і дуже дякую! Я і так знав, що ти порядна та справжня людина, але все одно дуже приємно читати підтвердження цього. :good: :good: :good:
Так с ветераном заглохло… :unsure:
Никакие эпикризы он не читал
===========
Видео можно просмотреть… Не эпикриз, а отрывок…
Готуйся на ЦЮ НЕДІЛЮ.
Саша, спеціально для тебе: неділя, це не тиждень, неділя — це ВОСКРЕСЕНЬЕ. На цьому тижні.
А что там готовиться… Я давно хотел проведать ветерана…
це ВОСКРЕСЕНЬЕ
==============
…я понял… :mail:
Ще одна конструктивна пропозиція. Тільки, якщо це на рівні закону, тоді це до наших народних обранців. Треба зняти вимогу мати паспорт для безпритульних для того, щоб їх помістити в інтернат. Принаймні, дати якийсь термін, протягом якого соціальні служби матимуть змогу владнати всі питання з документами… Бо з лікарні виписати не можна людину, а от відмовити в дійсній реальній соціальній допомозі на підставі відсутності документа — можна. Парадокс.
Даже не сомневайся, Андрей! Сташка знаю, травить его не дадим.
Дякую! І моя шана!
так закон є.. ЗУ «про захист персональних даних»
пацієнт дав згоду на розголошення персональних даних..
Як би все робилось «по уму» тоды б схема була б такою: людина звернулась в центр реєстрації безпритульних. Поки її роблять паспорт, вона проходить медичне обстеження: воно теж необхідне для того потрапити в інтернат. Цей час вона знаходиться чи в лікарні чи в притулку.
Инга, умница! :yes:
Можу тільки підтримати слова Борменталя. Слово в слово. І я вже також повторював слова Інги.
Але ще раз: кожен рядовий лікар МАЄ ЗНАТИ НОМЕР ТЕЛЕФОНУ. Особливо в такій лікарні, як ЦМЛ, де адміністрація самоусувається від вирішення цих проблем, покладаючи їх на плечі рядових лікарів. (А ми бачимо, що міське управління просто демонстративно проігнорувало цю програму — НЕ ЦІКАВО. Рядовий лікар один на один з цією проблемою!!!)
А номер телефону ми просили декілька разів протягом випуску програми. МИ ЙОГО НЕ ОТРИМАЛИ!!!
ЯК ЙОГО ОТРИМАТИ???
Згадав один нюанс. Коли лежала хвора, її лікар намагався зв’язатися зі службами, які видають паспорт. Їх відшили. Коли з тими самими службами зв’язався Андрій Лейбенко — паспорт видали в майже рекордні терміни.
Честь і хвала Андрієві Лейбенку. Але питання: ЯК ЗРОБИТИ, ЩОБ СЛУЖБИ ПРАЦЮВАЛИ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, чи звертається АНДРІЙ ЛЕЙБЕНКО, чи звертаються лікарі лікарні???
Всем добрый день.
Подошло время ответить на вопрос темы: ЛІКАРНЯ? ЧИ ПРИТУЛОК? Ответ конечно же ПРИТУЛОК.
Заявительница получила паспорт и устроена в психо-неврологический диспансер, гериатрическое отделение.
Слава Богу! и людям с «Горячей линии» губернатора!
А вот скажите, а на хрена нам в городе и области такие, блин, специалисты (врачи, социальные работники, руководители разного калибра)? Способные довести ситуацию до такого масштаба?
Бездушные, безответственные, ленивые чинуши. :unsure:
Геніальне запитання! 🙂
Розігнати всіх взагалі, буде одна «Гаряча лінія»! Може й роботи не буде, але видимість буде створена, а що ще треба? А на хрєна нам щось інше??? 🙂
Согласен.
Андрію, хоч один коментар тут Вас влаштовує. 🙂 А от коли мені хвора розповідала, як їй було лежати поруч з безпритульною, яка «відмітила» на смітнику День народження померлого чоловіка з компанією, а потім прийшла ночувати в лікарню, коли буле забруднене, вибачте, сечею пальто, коли інші люди, в яких серйозні хвороби, просто спати не могли тієї ночі… Я тоді пошкодував, що не мав при собі диктофона — я б сюди цю розповідь виклав би. Вона дуже яскрава та жива. Так моя хвора якось полікувалася в ЦМЛ, колишній 3 міській лікарні…
Але, навіть при згадуванні цієї історії у неї піднявся тиск, тому повторювати це саме я її просити не стану. Це може загрожувати її здоров’ю…
А ми законсервували проблему, вибачте, з Вашою допомогою. Навіщо щось робити з безпритульними, якщо є лікарні, на які можна спихнути цю проблему? Навіщо якісь служби в нашому місті та області, якщо є «Гаряча лінія»? 🙂
Вас самого такий стан речей влаштовує? Якщо це так, тоді дуже сумно. Дуже.
Повторюю, все це з повною повагою до того, що Ви робите. Діяльність «ГЛ» заслуговує на повагу. Однак спроби нею підмінити все — завчасно провальні… Хоча, виглядають для де-кого майже геройством…
Зачастую «ГЛ» — чуть ли не последняя надежда. Так, конечно, быть не должно. Сколько обращений, которые решаются простым исполнением своих обязанностей чиновниками…
У Вас интересный взгляд на ситуацию. Если проделанная работа «Горячей линии» в конкретном случае это видимость, то какая была бы Ваша оценка «ГЛ» если бы человек был на улице?
Ви знаєте про мій погляд. Якби людина залишилась би на вулиці — то й видимості б не було. )))
Андрію, не ображайтеся, я зовсім не применшую роботи «ГЛ», однак, якби на рівні ОДА ще б піднялося питання — що можна зробити з безпритульними, як зробити, щоб безпритульні не жили в лікарнях (той, що 3 роки в першій лікарні жив — там і досі, просто цікаво?)…
Якби був би бодай початок СИСТЕМНОЇ роботи — тут був би взагалі респект та уважуха. А так, зробили з лікарні ночлежку… Тільки реальних хворих забули звідти прибрати…
Це не вирішення питання, вибачте…
Та я якраз те саме кажу, Андрію! Я ж з повагою до тої роботи, коли це дійсно остання надія. Але я проти підміни понять. Якщо можна зробити, щоб працювали звичайні, пристосовані для цього служби — тоді не треба підміняти їх гарячою лінією. А соціальні служби — підміняти палатами міських лікарень. Я тільки про це…
С чего Вы сделали вывод что только один комментарий меня устраивает? По моему я не давал оценку ни одному сообщению. Да я согласен, что нужно всем работать лучше. Я вам приведу пример, что в одну из организаций я 4 дня пытаюсь попасть, оформить документы. Оказывается подобными вопросами, как в моём случае занимается только начальник, так как другие в этом ничего не понимают, а её 4 дня застать невозможно. Что делать смириться или ломать эту систему? Думаю ломать.
З приводу зламати — згоден на 100% і моя шана!
З приводу мого висновку, ну як же, пане Андрію? Пам’ятаєте, ми в автобусі після ефіру обговорювали, що Вам не цікаво тут коментувати через невисоку якість обговорення, коментаторів. А коментар пана Задова навіть удостоївся честі бути прокоментованим Вами. Ось звідти мій висновок. Не наполягаю на його стовідсотковості, я можу й помилятися. Але хіба я помилився? 😉
Ой, а цей коментар я прогавив.
Пане Андрію, приношу свої вибачення. А заодно, дякую за гарні новини. Це дійсно важлива новина. Тепер важливо, щоб була система вирішення подібних проблем в майбутньому.
Я разговор наш помню. Я говорил о том, что мне не всегда интересно читать комментарии и вступать в переписку, так как я лично для себя очень мало полезного из комментариев могу извлечь. Можно много говорить, как делают очень многие, а можно просто брать и делать. Я всегда говорю о том, что делаю. Почитайте даже сообщения в этой теме про подставную бабушку, заказ против глав врача. Вот об этом я говорю. Это просто бред. Зачем что то комментировать или как то реагировать?
Андрей Лейбенко говорит:
11.06.2013 в 16:43 (Изменить)
Всем добрый день.
Подошло время ответить на вопрос темы: ЛІКАРНЯ? ЧИ ПРИТУЛОК? Ответ конечно же ПРИТУЛОК.
Заявительница получила паспорт и устроена в психо-неврологический диспансер, гериатрическое отделение.
Ответить
=====================
І тут напишу. За кількістю коментарів я прогавив цей, і приношу, пане Андрію, свої вибачення. Бо сьогоднішні мої попередні коментарі були без врахування цієї новини.
За новину — дякую. Це дуже важливо. Моя шана! Повторю своє побажання — ще й система щоб створена була, коли подібні випадки вирішуватимуться рутинно, а не тільки через долучення ГЛ.
Вот видите я же говорю, что сообщаю о том, что конкретно сделано. Всё встало на свои места)))
Ну, це припущення. В наш цинічний час можуть бути будь-які припущення. Бо, коли треба було інформаційну компанію створити проти Миколи Шевчука — багато чого було… Тому в народі можуть з’явитися різні думки.
Але це коментувати я й не пропоную.
З іншого боку, коли кажуть, що у безпритульної якось з’явився телефон, потім зник — це цікаво та незрозуміло. Але ці запитання не до «Гарячої лінії» і не до Вас особисто.
Стосовно «говорити» та «робити». Кожен з нас робить свою роботу. РОБИТЬ. І говорить про проблеми, які йому видні, ділиться своїм баченням їх вирішення.
Треба, щоб всі слухняно мовчали? Так буде краще?
Хто не може сам побудувати дім, хай мовчить, навіть, якщо бачить, що ті, хто його будує цемент не використовує? Бо краще робити, ніж говорити?
Згоден. Ще раз перепрошую.
Телефон кстати у неё никуда не делся. Мы звонили и уточняли информацию с ответа соц. защиты.
Я надеюсь, ты представляешь какой кадровый голод в области…практически в любой области…
Не по сути- я подготовил ответ по твоему письму, но интернет сломался. Завтра отправлю.