Інструкція: як отримати закордонний паспорт

Вирішив поділитися з Вами своїм досвідом в оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон, так званого закордонного паспорта.

Щодо місцезнаходження, часу роботи управління державної міграційної служби у Кіровоградській області Ви можете ознайомитись на їхньому сайті http://kr.dmsu.gov.ua/.

Але після того, як  Ви зі знаннями, отриманими із сайту,  прийдете до приміщення міграційної служби, то тоді можна Вам сказати: «Welcome to reality»

У приміщення міграційної служби майже завжди людно, а іноді і дуже людно, ну,  принаймні, так було у квітні – травні цього року.  В один і той самий кабінет стоїть кілька черг. Майже всі бажаючі виїхали за кордон знервовані. Розібратись самостійно, в яку чергу Вам ставати, майже не можливо, допомогти – нікому. Тому,  з власного досвіду розповім алгоритм Ваших дій.

Перше, необхідно отримати банківські реквізити для сплати держмита, вартості послуг та вартості бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Для цього Вам необхідно «озброїтись» оригіналом паспорту громадянина України та реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного коду). Чому необхідний саме оригінали для того, щоб просто  отримати реквізити  для оплати – для мене залишилось таємницею, можливо хтось знає відповідь, то поділіться інформацією. Але факт залишається фактом і без оригінала паспорта і  ідентифікаційного коду Ви ці заповітні реквізити не отримаєте.  Видають же їх у кабінеті під номером 1, в який стоїть три черги, саме тому треба питати, яка з черг  стоїть саме за отриманням реквізитів для проведення оплат.

Друге, не спішить вибігати з приміщення і шукати банківську установу, Вам ще  необхідно отримати реквізити на оплату послуг за видачу довідки про відсутність у Вас судимості. Реквізити видають у кабінеті № 23. Черга загальна. Чому не можна видавати ці реквізити разом з іншими трьома – для мене загадка № 2.

Третє, ставши щасливим власником реквізитів для проведення всіх оплат  Ви повинні знайти де ж ці оплати провести. Найближче відділення банківської установи – відділення «ПриватБанку» у приміщенні ПАТ «Кіровоградобленерго» на розі вул. Тарковського (Володарського) та проспекту Комуністичного. Дещо менша комісія за банківські послуги у відділенні Ощадбанку, але воно і знаходиться трохи далі —  на розі вулиць Велика Перспективна (Карла Маркса) та проспекту Комуністичному.

Чому не встановити сітіпей у приміщенні міграційної служби для мене чергова – третя загадка.

Четверте, після оплати Ви повинні зробити ксерокопії у двох примірниках з паспорта громадянина України, ідентифікаційного коду  та військового квитка, але це тільки для чоловіків від 18 до 25 років. Зробити ксерокопії можна по вулиці Тарковського (Володарського) у книжковому магазині, якщо підійматись від вулиці Єгорова до проспекту Комуністичного, то він буде зліва від Вас.

Але не забувайте, що оригінали цих документів у Вас повинні бути з Вами.

П’яте, повернувшись у приміщення міграційної служби, Ви повинні стати у чергу до 23 кабінету і залишити там оригінал платіжного документа, що посвідчує оплату такої необхідної для Вас і не передбаченої чинним законодавством довідки про відсутність судимості та ксерокопії паспорту громадянина України і ідентифікаційного коду.

Шосте, після цього Ви займаєте  чергу до  кабінету 1, але питаєте ту чергу, яка стоїть для того, щоб здати документи. Після цього в кабінеті № 1 Ви заповнюєте заяву, віддаєте оригінали платіжних документів по сплаті держмита, вартості послуг та бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, показуєте оригінали та залишаєте копії паспорту, ідентифікаційного коду та, якщо Ви чоловік у розквіті сил (з 18 до 25 років), військовий квиток.

Ще не забудьте взяти, якщо звісно він у Вас є, оригінал паспорту громадянина України для виїзду за кордон, строк дій якого закінчився. Про це ніхто не каже, але його необхідно здавати, інакше заяву у Вас не приймуть.

Там же у першому кабінеті Вас фотографують, фото чорно – білі.

Сьоме, через місяць після здачі документів Ви приходите у вже знайоме приміщення міграційної служби і займаєте чергу у  кабінет 1, але ту, яка стоїть вже за отриманням паспортів.

Ось так: п’ять черг, місяць чекання і Ви щасливий власник закордонного паспорту.

Сподіваюсь, для когось цим записом я заощадив час, який можна використати   приємніші і важливіші справи.

Інструкція: як отримати закордонний паспорт: 8 комментариев

  1. Тут прямо хочеться заговорити словами, які ховають за звуками «пі-пі-пі-пі»…
    Зрозуміло, що «все для людей», а як взагалі щодо того, що за довідку про судимість не треба платити?
    Ось тут http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0068-05 «Про затвердження Порядку провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини».

    Може, теж комусь стане в нагоді.

    А взагалі дякую за такий детальний опис. Скористаємося неодмінно :yes:

  2. Я ж і пишу: «…не передбаченої чинним законодавством довідки про відсутність судимості»

  3. Взагалі цікаво, яка необхідність отримання довідки «про відсутність судимості» кореспондується з конституційно закріпленим принципом презумпції невинності? Питання…

    Єдине, навколо чого можна подискутувати, так це з приводу відсутності у приміщенні ДМС відділення комерційного банку або платіжного терміналу якоїсь мережі. Так, дещо незручно для людей. Але, по-перше, чому не можна організувати прийом платежів через внутрішню бухгалтерії самої установи, за прибутковими касовими ордерами? Заодно і витрати людей зменшилися б на величину банківської комісії. А, по друге, якщо запустити у приміщення державної установи відділення якогось банку або темінал якоїсь мережі із числа багатьох, то виникатиме питання: а чому саме ці, а не інші. Необхіднсть проведення тендеру у такому випадку є для мене очевидною. А розуміючи ЯК можуть проводитись такі тендери — вже зовсім неочевидною. B-) Тому якщо ДМС не може або не хоче збирати гроші самостійно, то хай вже залишається як є.

  4. спасибо за информацию. Только у меня вопрос а что там по чем? хоть примерно.

  5. Держмито – 170 грн. (Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито»).
    Вартість послуг – 87,15 грн. (Постанова КМУ від 4 червня 2007 р. N 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання»)
    Вартість бланка – 120 грн. (п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг»)
    Довідка про відсутність судимості приблизно 100 грн.

  6. итого почти 500 гривен, не плохо

  7. А год назад еще давали квитанцию на оплату страховок — около 200-250 грн.
    На мой вопрос «обязательно ли платить страховку» отвечали утвердительно.

  8. Єдине, навколо чого можна подискутувати, так це з приводу відсутності у приміщенні ДМС відділення комерційного банку або платіжного терміналу якоїсь мережі. Так, дещо незручно для людей.
    ************************
    от і я про це!!!
    як альтернатива найближчий банк на розі В.Перспективної та Єгорова (хоч пропіарюсь :yahoo: :yahoo: )))))))) приймаємо недорого ….
    не забувайте паспорт з кодом та реквізити…для вірних платежів до бюджету…

Добавить комментарий