Заступник гендира КОДТРК Андрій Богданович збирає на своєму блозі запитання на прямий ефір С.М.Ларіна, який він планує провести завтра о 19.45. Мене цікавить доля пропозицій, висловлених на зустрічі Ларіна з керівниками обласних партійних організацій Олександром Ратушняком, тому що ні письмової, ні публічної відповіді не надійшло, а минуло вже більше місяця. Для того, щоб блогерам було зрозуміло, про що йтиме мова на завтрашньому прямому ефірі в тому числі, пропоную детальніше ознайомитися із пропозиціями…
Пропозиції до „перезавантаження” програми «Центральний Регіон-2015»
Шановний Сергію Миколайовичу!
Викладені нижче пропозиції були зібрані і зведені в один документ від представників багатьох місцевих організацій, кіл (журналістів, істориків, філологів, краєзнавців, учителів та ін.) і просто окремих громадян, до думки яких місцева влада чомусь не хоче прислухатися. Сподіваємося, що це ігнорування припиниться, і наші пропозиції будуть розглянуті і внесені до програми дій.
Усі зібрані пропозиції умовно можна об’єднати у чотири блоки:
1 блок пропозицій стосується „Положення про порядок перейменування об’єктів міської топоніміки”.
1. Вважати таким, що втратило силу «Положення про порядок найменування (перейменування) об’єктів міської топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у місті Кіровограді», затверджене рішення міськвиконкому № 1025 від 18.08.2000 р.
2. Затвердити «Положення про порядок найменування (перейменування) об’єктів міської топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у місті Кіровограді» в новій редакції (додається).
3. Вважати таким, що припинив свою діяльність нинішній склад міської топонімічної комісії.
- Призначити нового голову міської топонімічної комісії, котрому в місячний термін подати на затвердження склад комісії згідно з новим «Положенням».
- Призупинити дію рішення міськвиконкому про перейменування вулиці Леніна на Дворцову як таке, що було прийняте з порушенням ст. 9. „Закону про місцеве самоврядування в Україні” та не відповідає чинному «Закону про мови в Українській РСР» та духу рішення міськвиконкому № 581 від 25.11.2003 р. «Уточнені назви і переклад українською мовою проспектів, вулиць, провулків, проїздів, тупиків м. Кіровограда», а також викликало негативний резонанс громадськості та критичні оцінки філологів, істориків, краєзнавців міста.
- З нагоди 130-річчя заснування першого професійного Українського національного реалістичного театру розглянути питання встановлення групового пам’ятника корифеям театру на площі Кірова з перейменуванням її на майдан Корифеїв Українського театру, перейменування вулиці Леніна (Дворцової) на Театральну, увічнення пам’яті ще не згаданих у топоніміці міста таких діячів театру як М. Садовська-Барілотті, М. Садовський, П. Ніщинський.
- Запропонувати до розгляду новоствореної топонімічної комісії такі пропозиції щодо перейменування вулиць обласного центру:
ñ вул. Орджонікідзе — у вул. Братів Ельворті;
ñ вул. Фрунзе — у вул. Євгена Чикаленка (відомого українського мецената);
ñ вул. Щорса — у вул. Анни Дмитрян (меценатки, засновниці лікарні Св. Анни);
ñ вул. Калініна — у вул. Родини Шульгіних;
ñ вул. Дзержинського — у вул. Миколи Садовського;
ñ вул. Мєдвєдєва — у вул. Леоніда Куценка;
ñ вул. Леніна (Дворцову) — у вул. Театральну.
2 блок пропозицій стосується відзначення у наступному році 130-річчя з дня заснування першого професійного Українського національного театру.
- Створити оргкомітет для відзначення цього ювілею на загальнодержавному рівні.
- Розглянути питання встановлення групового пам’ятника корифеям театру на площі Кірова з перейменуванням її на майдан Корифеїв Українського театру.
- Призупинити дію рішення № 865 сесії Кіровоградської міської ради від 27 жовтня 2011 року в пункті перейменування вулиці Леніна у вулицю Дворцову.
- Дати експертну оцінку такого перейменування із залученням фахівців (філологів, істориків, краєзнавців та ін.) обласного і загальнодержавного рівня.
- Провести громадські слухання з питання перейменування вулиці Леніна.
- На честь корифеїв українського театру з нагоди ювілею перейменувати вулицю Леніна у Театральну.
- Підтримати проведення в Кіровограді Всеукраїнської конференції науковців, театральних мистецтвознавців, дослідників творчості наших видатних земляків — корифеїв першого Українського національного професійного театру.
- Клопотати про перевидання у державному видавництві книги нашого видатного земляка письменника і науковця Миколи Смоленчука „Ой літав орел” (єдиного художньо-біографічного роману про життя Марка Кропивницького), виданої в Одесі ще у 1969 році.
- Перевидати книгу „Кіровоград театральний”.
3 блок стосується пропозицій відзначення 150-річчя (9 грудня цього року) від дня народження видатного українського мецената та громадсько-культурного діяча Євгена Чикаленка.
- Рекомендувати навчальним і культурним закладам області провести у грудні низку заходів на тему: „Той, хто любив Україну не лише до глибини душі, але й — власної кишені”, присвячених постаті Євгена Харлампійовича Чикаленка.
- Перейменувати вул. Фрунзе, на якій знаходиться приміщення колишнього Реального земського училища, де навчався Євген Харлампійович у вулицю Чикаленка.
- Сприяти проведенню просвітницьких заходів про видатного мецената:
◦ перегляд документального фільму про Є.Чикаленка;
◦ презентація книги Володимира Панченка про Є. Чикаленка та ін.
4 блок стосується вшанування жертв Голодомору 32-33 років та політичних репресій.
- До гуманітарного блоку програми Центральний Регіон включити пункт щодо розробки проекту меморіалу жертвам Голодоморів та політичних репресій і встановлення його на місці пам’ятного хреста на фортечних валах.
Чи івважаете Ви, що перейменування вулиць така важлива тема? Спитайте у кіровоградців! Дослідження показують, що більше 60% до перейменування вулиць відносяться негативно, 22% — байджі до цього, і тільки 16% позитивно сприймають цей процес.
Давайте обговорювати питання ремонту дорожнього покриття на тих вулицях, які Ви пропонуєте перейменновувати, вивіз сміття, наявність сміттєвих баків, стан дахів, тощо. Ці питання дійсно турбують кіровоградців, що підтведжують дослідження. І взагалі, перед тим, як обговорювати будь-які питання, необхідно з’ясувати думку кіровоградців будь-яким спсосбом (соц.опитування, референдум).
Обговаривай,не обговаривай ситуацию с дорожным покрытием и вывозом мусора,а она как была катастрофической,так и остается,и останется. Как воровали,так и будут воровать чиновники из бюджета, вне зависимости от того,переименуют или не переименуют улицы.
Так может все таки переименуем? Если все равно чиновники воруют,а дороги ремонтироваться не будут?
Не для нас, для наших детей и внуков. Я надеюсь,что внуки наши не будут ездить по плохим дорогам и вывозка мусора для них не будет животрепещущей проблемой.
Зелинский, а вы так не считаете?
Надеюсь, что внуки будут ездить по хорошим дорогам и жить лучше, чем мы. Но для этого надо, чтобы мы тоже что-то делали для той радужной перспективы. Именно делали, а не только переименовывали. Как минимум, сначала определяли приоритеты, изучали мнение горожан, а потом имея аргументы, требовали выполнения насущных городских проблем.
Пане Зелінський! Ви б Вашу статистику щодо важливості тем для обговорення та показали б секретарю міської ради І.Волкову. А то він не знає і перейменовує. У нього що, статистика інша, чи нічим більше зайнятися у міському господарстві. Підкажіть, ви ж одна регіональна команда!
Та й питання запровадження буккроссінгу в Кіровограді, яким так щільно опікується куратор міста О.Шаталов, мабуть, важливіше за » питання ремонту дорожнього покриття на тих вулицях, які Ви (тобто я і мої друзі — Авт.) пропонуєте перейменновувати, вивіз сміття, наявність сміттєвих баків, стан дахів, тощо.» Раз він цим питанням займається, а дорогами, сміттям і дахами — ні! Ви підкажіть боссу, а то в нього Ващої статистики немає. От і втуляє Олександр Сергійович креативні книжки замість асфальту на дороги.
Взагалі ж обговорювати не забороняється будь-які теми, а реалізацією займається правляча партія. Бюджет у ваших руках, тож визначайте пріоритети — і руліть!
Вот именно,господин Зелинский делайте,а не надейтесь и меньше воруйте. И не мешайте изменить хоть что-то в этом городе. Хотя бы с названия. Потому как «сначало было Слово», а потом все остальное.
Я уверен,что вы никогда не сделаете ни дорог в городе ,ни построите нормальное комунальное хозйство,потому как это сделать невозможно в отдельно взятой области страны,которую покрыла коррупция.
Число налоговых платежей в Украине – 183. В той же Швеции или Грузии всего по четыре базовых налога.
А это питательная среда для воровства , и никто не хочет менять-сокращать-упрощать систему. В противном случае, на чем вы будете «зарабатывать» господин интеллектуальный чиновник?.
Карьеру в госорганах делают только для того, чтобы хорошо «сесть» на дармовой финансовый поток.!!! И хватит врать и выкручиваться, потому как вами руководствуется не мнимая забота о городе,а возможность усидеть на теплом месте,потому как иннициированная правительством Азарова и Януковича политика реваншизма говорит вашими словами. Вы боитесь всего украинского,национального,вы видите в этом угрозу вашей власти и вашего пребывания в ней и поэтому выдумываете,все чтобы украинского было меньше в городе. Вас устраивает полжение вещей,когда в городе,в стране разруха, бурление говен и антагонизмы, можно тихонько рыбку ловить в мутной воде.
Поэтому никогда у нас не будет хороших дорог, нормального комунхоза, порядка на улицах,покак вы находитесь во власти.
Во-первых, не надо делать огульных выводов, не зная человека. Как говорил, проф. Преображенский «космического масштаба и такой же глупости».
Во-вторых, зарабатывать надо именно интеллектом,хотя интеллект нынче не в моде.
В-третьих, я не боюсь украинского и национального.
В-четвертых, если хотите, чтобы что-то было не употребляйте частицу «НЕ».
Я висловлюю свою думку, і відповідаю за свої слова і дії.
Ви праві, ми всї маємо право обговорювати будь-що, але мені здається, що питання автошляхів, ліфтів, дахів більш важливі для кіровоградаців.
Згоден.
Поєтому оно не решиться ни-ког-да.
Чем тогда будут заниматься чиновники?
Придется вас вышвырнуть процентов на 90.
А так,да,совещания,собрания,кулуары.
Очковтератьльство это все господин Зелинский. Небудет никаких дорого!!!!!
Вы неспособны на это!
Зелинский,вы чиновник, этим все сказано. Поэтому я беру на себя право делать огульно выводы.
Посмотрите на результаты вашей работы:нищие пенсионеры,молодежь без будущего,мечтающая только уехать из страны,коррупция,полное неуважение со стороны власти к традициям народа и его национальной памяти, угробленное и разграбленное народное хозяйство.
И при этом жирующие депутаты,которые имеют право убить несколько человек на перекрестке и выйти из зала суда на свободу. А что ваша власть устроила с судилищем Тимошенко?
И вы прислуживаете этой власти.
Вы один из них.И не нужно прикрываться мусорными бачками и плохими дорогами.