Громадські експерти проаналізували навий закон про вибори і окреслили шляхи реформування виборчого законодавства в майбутньому

На днях відбулася прес-конференція Громадського консорціуму виборчих ініціатив на тему «Реформа виборчого законодавства в Україні: все тільки починається». У прес-конференції взяли участь: Ольга Айвазовська (Громадянська мережа «ОПОРА»), Денис Ковриженко (Голова Лабораторії законодавчих ініціатив), Олександр Черненко (Комітет виборців України).

«Ніхто не сумнівається, що прийнятий нещодавно закон про вибори – «одноразовий», — зауважив голова Правління КВУ Олександр Черненко, — відтак вже сьогодні ми розпочинаємо роботу над вдосконаленням виборчого законодавства у майбутньому. Ми проти того, щоб політики писали закони для політиків. Під час організованого Консорціумом відкритого громадського обговорення виборчої реформи в Україні у експертному опитуванні, публічних дискусіях, фокус-групах протягом місяця прийняли участь 1359 експертів з усіх регіонів України. Їх думки і досвід — це безцінний матеріал, який, сподіваюсь, стане відправною точкою для подальшого реформування законодавства — прийняття Виборчого Кодексу, перехід до системи відкритих регіональних списків, прозорісті фінансування виборчої кампанії, відкриоісті інформації про кандидатів».

«Найбільш проблемні точки виборчих перегонів 2012 р. – це процес нарізки округів, складання списків виборців, організація голосування і встановлення його результатів. Також існує вірогідність тиску на ЗМІ та складності оскарження порушень в судах виборчих комісіях. Але найголовніший ризик – це змішана система, яка зумовлюватиме вплив адмінресурсу на результати виборів», — відзначив директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив Денис Ковриженко.

Голова Правління Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська заявила: «Вибори 2012 року відбуватимуться за тим сценарієм, який дозволить собі партія влади. Чинний закон може сприяти проведенню чесних та демократичних виборів, втім, реальна конкурентність — під великим питанням. Адже завдяки адміністративному ресурсу можна організувати попередню зачистку округів від популярних кандидатів. Методи можуть застосовуватися різні: від переслідування правоохоронних та податкових органів до залякування на побутовому рівні. Тож, велика доля відповідальності за результат лежатиме на керівництві країни».

Громадські експерти проаналізували навий закон про вибори і окреслили шляхи реформування виборчого законодавства в майбутньому: 27 комментариев

  1. Господа, а кто такие эти ваши эксперты?
    Денис Ковриженко, Александр Черненко?
    Ссылки на анкету в Одноклассниках дадите хоть?

  2. Знаете, роль громадянського суспильства меня абсолютно не волнует. Кто те люди, которые чего-то там прессе рассказали?
    Денис Ковриженко, Александр Черненко — это кто? Где родились, учились? С кем пили водку и морально разлагались? И про Ольгу Айвазовскую не забудьте пожалуйста
    З повагою. Я

  3. Шановний Игорь Вьюн !!!
    Ми тепер знаємо що ВАС хвилює и що « абсолютно не волнует». Ви як спеціаліст в галузі Маркетинг/Реклама/PR, ЗМІ/Медіа-бізнес маєте свій специфічний професійний інтерес. І так на Ваше прохання представляємо Александр Черненко:
    Місце народження, освіта. Народився 26.02.1976, у м. Бородянка Київської області. У 1997 р. закінчив Український державний педагогічний університет ім. М. Драгоманова за спеціальністю “вчитель історії та народознавства”. Крім того, пройшов Курси громадської активності у Національно-демократичному інституті США.
    Кар’єра. 1993-1994 рр.. – Позаштатний кореспондент газети “Україна молода”.
    У 1994 р. – співробітник прес-служби Студентського центру “Свобода вибору”.
    1994-1995 рр.. – Помічник-консультант народного депутата Україні.
    1996-1997 рр.. – Прес-секретар Союзу українського студентства.
    У 1997 р. – заступник редактора молодіжного проекту «Вік XXI”.
    1997-1999 рр.. – Співробітник прес-служби Комітету виборців України, заступник редактора газети КВУ “Точка зору”.
    1999-2009 рр.. – Прес-секретар КВУ, голова Аналітичної служби КВУ.
    З березня 2009-го – голова правління Комітету виборців України.
    Як спостерігач або експерт з 1996 року працював на всіх загальнонаціональних виборчих кампаніях та десятках місцевих виборів в Україні. Має досвід роботи на виборах та в політичних кампаніях в США, Білорусі, Росії, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Польщі, Грузії та ін
    Паралельно з роботою в КВУ займався журналістикою. Працював редактором політичної інформації журналу “Власть денег”, політичним оглядачем журналу “Фокус”, редактором програм на “5 каналі”, активно писав у десятки загальноукраїнських та регіональних ЗМІ.

    Будуть ще питання звертайтесь.
    Творчих удач Вам і професійного росту

  4. Предложение Редактору и Админу: творчество таких «блогеров» (партий, общественніх организаций и т.д.) в сортире не мочить, но брать с них плату по рекламным расценкам. По десятке за слово 🙂

  5. А к Кировограду, этот «член-корреспондент» какое отношение имеет?
    А остальные персонажи останутся неназванными?

  6. Согласен! Осталось уговорить квазиблогеров

  7. Ясно. рабочий день у блогера окончен. Блогер пошел ужинать, любить противоположный класс и копить человеколюбие на завтра

  8. Знаете , лица прошедшие » Курси громадської активності у Національно-демократичному інституті США.» в нашей стране все больше и больше выглядят как «засланные казачки » 🙂

  9. 2 КВУ Кіровоград говорит: 19.12.2011 в 14:27
    …Будуть ще питання звертайтесь.
    =============================
    Я не І.Вьюн. Але є питання. Навіщо Ви усе це написали? Ні, якщо Вам це запропонували написати недруги пана А.Черненка, то Вам премію потрібно платити.
    Вдумайтесь! Людина, яка ПРАКТИЧНО нічим реальним не займалася, яка грубо кажучи життя не знає, МАЄ НАХАБСТВО ЩОСЬ ТАМ ОЦІНЮВАТИ!!! Це як імпотент вчив би когось займатися сексом.

    Ф топку!

  10. Шановні колеги блогери !!!
    Игорь Вьюн – перший відкликнувся на матеріал і попросив додаткові відомості. Частково, йому була надана інформація. Можливо занадто розширено. І ми розуміємо реакцію деяких блогерів. Відносно експертної оцінки блогер Борменталь піднімає велику проблему «.. а судьи кто?». КВУ розпочинає проект по виявлення впливових осіб, які володіють високим рівнем суспільно-політичної підтримки і можуть бути претендентами – кандидатами на виборах до Верховної ради. Сім округів можуть бути утворені в Кіровоградській області і кандидатів як мінімум п’ять по кожному ТВО. Хто ці претенденти в кандидати? Хто вони майбутні слуги народу???
    Звідки беруться депутати??? Кому ми віримо? Кому ми довіряємо? Кого ми оберемо?
    Хто буде представляти нашу Кіровоградську область у Верховній раді? Ми запрошуємо БЛОГЕРІВ ( експертів ) до розмови та дискусії . Хай вам щастить!!!

  11. «Це як імпотент вчив би когось займатися сексом.»

    «Специалисту не обязательно уметь самому. Он должен уметь учить других!» (с) т/ф «По семейным обстоятельствам» 🙂 🙂

  12. Самое интересное, те, которым гражданское общество пофигу, накинулись не на сам текст, а на личности экспертов. А уважаемые мной люди, повелись на провокацию.

  13. 2 Руслан Мишериченко 19.12.2011 в 18:20
    «Це як імпотент вчив би когось займатися сексом.»
    «Специалисту не обязательно уметь самому. Он должен уметь учить других!» (с) т/ф «По семейным обстоятельствам»
    =============================
    Погоджуюсь. Виправляюсь. » Це як імпотент ділився би з сексуально активними людьми враженнями від сексу!» Десь так…)))

  14. mln_ukr-cev говорит:
    19.12.2011 в 18:33
    Самое интересное, те, которым гражданское общество пофигу, накинулись не на сам текст, а на личности экспертов.
    ==============================
    Простите, а где там о гражданском обществе? Там откровенный, наглый, самоуверенный пиар! Де конкретика? Пропозиции? Предложения? Бла-бла-бла!

  15. А как Вы, уважаемый, относитесь к появлению этих коллективных «партнеров» (по типу Лени Голубкова) на блогах?

  16. Внимательно вчитался в название. «Громадські експерти проаналізували навий закон про вибори і окреслили шляхи реформування виборчого законодавства В МАЙБУТНЬОМУ».
    Бляха-муха, за 20 лет пишем хрен знает какой по счету вариант закона о выборах, в очередной раз получается лажа полная, но все так же мечтаем, что где-то там, «В МАЙБУТНЬОМУ», наконец-то напишем нормальный. 🙂

  17. Такой текст написать , я имею ввиду тот , которые создали т.н. «громадські експерти» , ума много не надо , куда не посмотри , практически везде все хреново. В плане этого другое интересно , кто уполномочивал , например КВУ , говорить от имени выборцев ? что-то я такого не помню. Эт ов плане того , что верхи тянут страну в ЕС , а у народа про то , хотим ли мы туда никто не спросил 🙂

  18. Ефим Леонидович, все больше удивляюсь, как быстро с Вами соглашаюсь.
    Просто покоробило,что о таких серьезных вещах — «роль громадянського суспильства», журналист государственного (!) ТВ рассуждает словно бомж о евроремонте — » меня абсолютно не волнует».

  19. Адже завдяки адміністративному ресурсу можна організувати попередню зачистку округів від популярних кандидатів. «ОПОРА» Ольга Айвазовська-Для автора понятие «презумпция невиновности» отсутствует.Вспоминаю,как оранжевые готовились к выборам 2004-если победим-воля народа,проиграем-фальсификации.Именно по такому плану,до выборов,готовились апельсины.Теперь мы знаем,что фальсифицировали ОБЕ стороны.Более того,ПР они не особенно были нужны-экономика развивалась стабильно,это не та разруха,которую апельсины оставили после себя.Газ,например.

  20. «…Теперь мы знаем,что фальсифицировали ОБЕ стороны.)))
    Уточните плиз, источник «фактов».

  21. Мне просто интересно, за каким НЕКТО НЕМЕСТНЫЙ будет чего-то там оценивать???
    Ребята, я сильно уважаю КВУ, особенно его Одесское отделение, но это за гранью…

  22. Ой, шо вы говорите….
    Какая серьезная вещ… это ваше громадянское суспильство. Налицо старое проверенное правило маркетинга. Придумай мышь-нагони жути-продай мышеловку…
    Меня ДЕЙСТВИТЕЛЬНО мало волнует гражданское общество в том варианте, в котором его подают грантовые организации

Добавить комментарий