«Жильцам – от начальника ЖЭКа»

«В номері шановної газети «Украина-Центр» від 30 січня 2014 року була опублікована стаття «Выпадет ли городу ЖЭК-пот?»» , — так начинается письмо, которое на днях получила редакция «УЦ». «Враховуючи важливість теми, ми хотіли б висловити свої думки стосовно фактів та коментарів, що було висвітлено в цій статті», — уведомил нас его автор. Что ж, ни на счёт «шановної газети», ни касательно «важливості теми» возражений не возникает. Поэтому, как и подобает в таких случаях, печатаем письмо полностью, на языке оригинала, с сохранением орфографии и пунктуации.

Отже, цитата 1: «В столице же созданное кировоградским специалистом ООО «Киевжитлосвит»…сегодня обслуживает 600(!!!) многоэтажек…».

Житловий фонд територіальної громади м. Кіровограда налічує 1423 багатоквартирні житлові будинки та 14 гуртожитків загальною площею майже 2,7 млн. кв. м. Їх обслуговують 10 житлово-комунальних підприємств. Так склалося, що не всі ці будинки, особливо в центральній частині міста, є багатоповерховими. Але ж безперечним є факт, що обслуговувати багатоповерхівки економічно значно вигідніше, ніж малоповерхові будинки.

Цитата 2: «Из 650 единиц персонала более 500 — люди именно рабочих специальностей и профессий, остальные — инженерно-технические работники. А теперь сравним каким было бы это соотношение в типичном, но сравнимого размера ЖЕКе, где минимум 95% получаемых денег уходит на оплату до неприличия раздутых штатов…».

Тобто, можна обрахувати, що в київському ТОВ робітники складають приблизно 80% загальної чисельності (520:650=80%). Загальна штатна чисельність всіх комунальних ЖЕКів (КРЕПів) м. Кіровограда складає 891 одиницю і не всі вакансії заповнені. З них робітників — 750 одиниць (750:891=84%). До того ж, у складі ІТР — 17 паспортистів, які ЖЕКам не потрібні, але вони (ЖЕКи) вимушені вести паспортний облік. В найближчий час ці функції будуть передані міграційній службі України.

Кіровоградські ЖЕКи (КРЕПи) додатково до тих послуг, що надає київська компанія, надають послуги з вивезення побутових відходів, обслуговування димвентканалів, дератизації, енергопостачання та технічного обслуговування ліфтів, що працюють, та підкачування води там, де є в цьому потреба.( «Предприятие оказывает 4 ключевых услуги (не считая мелких, второстепенных», указывается в материале «УЦ» от 07.02.14. — ред.) Крім того, тарифи в м. Києві на утримання житла суттєво вищі, ніж в Кіровограді. Як приклад, тарифи для 7-9 поверхових будинків в м. Київ 0,56-14,91 грн. за 1 кв.м, а в м. Кіровограді 0,973-2,0674 грн. за 1 кв.м.

Таким чином, враховуючи більший розмір площі, що обслуговується, поверховість будинків, більшу кількість послуг, що надаються та різницю в тарифах, жодної переваги тут не вбачається.

Цитата 3 (про Л.В. Шубіну): «…да и ЖЭКи, по ее утверждению, отмывают хорошие деньги».

Знати про злочин і не повідомити про нього — це теж злочин. Шановна Людмило Володимирівно! Якщо Вам дійсно відомо про факти «відмивання» грошей в ЖЕКах, будь-ласка, надайте інформацію. Вона буде ретельно перевірена, про що Ви будете проінформовані.

Цитата 4 (про Л.В.Шубіну): «В доказательство она приводит хотя бы тот факт, что уже несколько лет не может добиться, чтобы получить раскрытую калькуляцию тарифов, принятых депкорпусом».

По-перше, тарифи встановлює міськвиконком, а не депкорпус, по — друге, як приклад, можна привести номер «Вечірня газета» від 28 червня 2012 року, де опубліковані рішення виконкому по тарифах для ЖЕКів №7 і 12 з розкладкою на вартість кожної послуги та періодичність їх надання. Аналогічна інформація є на сайті міської ради. Якщо ж потрібна інформація, починаючи з вихідних даних то, враховуючи той факт, що тарифи приймаються по кожному будинку окремо, з цього питання можна звернутися до ЖЕКу.

Цитата 5 (від Л.В.Шубіної): «…каждому дому — свой счет…Суммы и статьи проплат, размеры задолженности и т.д.- все на виду, все в электронном режиме и виде…»

Абсолютно згодні. Це велика робота і вона вже підходить до завершення. Третій етап роботи, як і другий, проходитиме тестування в ЖЕКу №12. Інформацію про презентацію другого етапу можна отримати на сайті Головного управління житлово-комунального господарства Кіровоградської міської ради від 10.12.2013 р.

Що стосується створення «приватного ЖЕКу», то для цього не потрібні сприяння ні губернатора, ні міського голови. Інша справа — це проведення наступної роботи з депутатами та мешканцями щодо переходу на обслуговування в новостворений «ЖЕК». Як перший крок, шановна Людмила Володимирівна могла б створити ОСББ в будинку, в якому вона проживає.

Таким чином зрозуміло, що головним є не форма власності, не структура і чисельність, а розуміння власниками житла, що вони є співвласниками будинку в цілому, а також створення конкурентних ринкових умов для цієї галузі, в чому ми повністю згодні з автором публікації.

З повагою, заступник міського голови з пиань діяльності виконавчих органів ради С. Поліщук.

От редакции:

Что ж, отрадно, что составители обращения согласны с основной мыслью, изложенной в статье. А это значит, признают монопольное положение жилконтор и необходимость менять эту систему. Правда, менять поручают не себе, а жильцам — мол, «головним є не форма власності, не структура і чисельність, а розуміння власниками житла, що вони є співвласниками будинку в цілому».

Кроме того, в доме с колоннами, очевидно, не усматривают (или не хотят усматривать) разницу между ОСМД и частным ЖЭКом — одна форма объединяет тех, кто ПОЛУЧАЕТ услуги, вторая — тех, кто их ПРЕДОСТАВЛЯЕТ.

И последнее: мэрия подвергает сомнению утверждения как раз тех двух экспертов, которые в обсуждаемом материале высказались «за» создание приватных ЖЭКов. Тогда как мнение об экономической нецелесообразности таких образований дом с колоннами анализировать необходимым не счёл. Надо понимать, этот факт признается заранее неоспоримым и не требующим доказательства. А это значит, перспектива альтернативных нынешним хозяевам коммунального рынка предприятий остается, мягко говоря, иллюзорной.

Редакция «УЦ».

«Жильцам – от начальника ЖЭКа»: 2 комментария

  1. Действительно,что комментировать?…Грустно,круги от паскудной работы Кировоградского горсовета и не только,расходятся по всему региону и являются примером для подражания для таких же воровитых бездарей на местах.

  2. Мне очень жаль, что господин Полищук дискутирует не по существу,а по принципу : «сам-дурак». Не удивляюсь, львиная доля чиновников действует по этому принципу.
    А теперь по сути : с представителями «органов» общалась после Вашего обвинения в » соучастии».
    Все, что знала ( и не только о ЖКХ) сообщила.
    Вы не хуже, а лучше меня знаете, в какие двери в доме с колонами им надо заходить.
    Не переживайте, зайдут !
    Любая веревочка имеет конец !
    Создать ОСМД в доме, где 40 квартир — Вы сами понимаете обсурдность этого. Тем более, что я имею другие планы на проживание.
    Но суть не в этом, Вы ( горисполком) в очередной раз забалтываете решение этого вопроса.
    Я готова говорить о создании структуры, которая БУДЕТ РАБОТАТЬ ЛУЧШЕ, ЭКОНОМИЧНЕЕ, и САМОЕ ГЛАВНОЕ ПРОЗРАЧНО !!!!
    И еще. Не лукавте, Вы прекрасно знаете, что частное предприятиеВСЕГДА работает РЕНТАБЕЛЬНЕЕ и ЛУЧШЕ , чем структура с другой формой собственности !
    Мое предприятие было одним из первых частных в Украине, кто начал работать в системе производства товаров для инвалидов. Сопротивление было, как в нашем горисполкоме.
    Но система тендеров НЕ ДАЛА нас отторгнуть и сегодня мы — одно из лучших предприятий в отрасли, которое выпускает технику на уровне мировых стандартов.
    Поэтому Вы и БОИТЕСЬ дать мне возможность РАБОТАТЬ в городе Для ЛЮДЕЙ , потому , что я ДОКАЖУ ВАМ НЕСОСТОЯТЕЛЬНОСТЬ ВАШЕЙ ДЕЙСТВУЮЩЕЙ СИСТЕМЫ в ЖКХ.
    Готова встречаться, обсуждать, считать и т. д.
    И РАБОТАТЬ НА РЕЗУЛЬТАТ.
    Я в нем НЕ СОМНЕВАЮСЬ !
    А Вы ГОТОВЫ ?

Добавить комментарий