Журналістські «правки» нового голови районної ради

28 лютого, у п’ятницю, в Олександрівці на сесії районної ради було обрано нового голову районної ради Миколу Марфулу. А 3 березня, у понеділок, можна сказати, у перший день керівництва, зранку однією з його вказівок було… редактору районної газети «Вперед» принести макети сторінок майбутнього номера. Та, як з’ясувалося вже в кабінеті нового голови районної ради, жоден макет, навіть жодна стаття чи інформація, його не цікавила, крім матеріалу про сесію, на якій його обирали.

Ретельно прочитавши цю статтю комусь по телефону, Микола Марфула вніс ряд «правок». Перша — колишнього голову районної ради не примусили скласти повноваження, а він добровільно пішов з посади. Друге — депутати не під тиском присутніх — самооборони з Кіровограда та громади селища,- а цілком добровільно віддали свій голос за нового голову. Це — основні «уточнення», хоча були й ще інші.

Газета врахувала «побажання» Миколи Марфули, але підпису під «новою» статтею я вже не ставила. Читачам пропоную обидва варінти.

Сесія пройшла без «бою»

Тридцята сесія районної ради шостого скликання, яка відбулася 28 лютого, на попередні схожою не була. По-перше, за кількістю присутніх. Цього разу, крім депутатів районної ради, керівників підприємств, відомств та управлінь, сільських та селищних голів, участь у роботі сесії взяли члени загонів самооборони Майдану з Кіровограда, представники Кіровоградської обласної федерації хортингу та громадськість селища.

І по-друге, тривалістю сесії – розгляд питань зайняв біля п’яти годин з численними перервами.

На початку всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих на Майдані. Далі голова районної ради Василь Скляренко зачитав заяву депутатів районної ради фракції Партії регіонів про вихід із фракції та заяву Володимира Тімановського про складання повноважень депутата районної ради. Оскільки Володимир Тімановський очолював лічильну комісію, то потрібно було й обрати нового голову. Депутати внесли кандидатуру Миколи Малини до складу лічильної комісії, а комісію очолив Олександр Зінченко.

Потім прибулі гості поставили питання про дострокове припинення повноважень голови районної ради Василя Скляренка. Василь Іванович повідомив, що заяву з цього приводу вже написав. Залишилися дрібниці – депутати повинні були проголосувати за його відставку. Та робити їм це довелося двічі. Першого разу шляхом таємного голосування не вистачило голосів «за». Тоді вже Василь Іванович звернувся з проханням все ж дати добро на його усунення з посади. І під час другого голосування одержали цей результат.

Тоді відбулося основне, заради чого на сесію прибули активісти самооборони з Кіровограда та представники громадськості райцентру, — висунення нового кандидата на голову районної ради. Депутат Андрій Лаврусь запропонував на цю посаду кандидатуру Миколи Марфули, його підтримали гість з обласного центру Микола Джоган, підприємець Сергій Шпирка. Саме Марфулу бачили головою районної ради й члени загону самооборони Майдана з Кіровограда, які вигукували його прізвище, правда, трішки неправильно, у гучномовець, та громада Олександрівки. Так, підприємець з райцентру Олена Чепіга, виступаючи з трибуни, навіть поставила ультиматум: «Якщо не оберуть Миколу Марфулу, я платити податки не буду!» На підтримку кандидатури Марфули виступив також підприємець Юрій Рацевич, хоча його виступ містив в основному образи на адресу депутата, колишнього голови Олександрівської районної державної адміністрації Валерія Авксентьєва.

Підрахувавши голоси депутатів, яким доводилося працювати напевно все ж під психологічним тиском, вийшло, як забажала громада, – за Миколу Марфулу свій голос з 41 присутнього на сесії депутата віддали 28. Його конкурент Олександр Закревський, який свою кандидатуру висунув сам, набрав 10 голосів. Троє депутатів проголосували проти обох кандидатів.

Кіровоградські гості та громадськість Олександрівки, одержавши бажаний для них результат, під оплески та овації залишили сесійну залу. А депутати під керівництвом вже нового голови районної ради Миколи Марфули приступили до розгляду внесених в порядок денний питань. Та з запланованих двадцяти питань розглянули лише два — про внесення змін до рішення районної ради від 31 січня 2014 року №290 «Про районний бюджет на 2014 рік» та про затвердження ліквідаційного балансу Олександрівського районного комунального агролісогосподарського підприємства, і оголосили перерву до 4 березня.

Галина Шевченко.

Сесія районної ради обрала нового голову

Тридцята сесія районної ради шостого скликання, яка відбулася 28 лютого, на попередні схожою не була. По-перше, за кількістю присутніх. Цього разу, крім депутатів районної ради, керівників підприємств, відомств та управлінь, сільських та селищних голів, участь у роботі сесії взяли члени кіровоградського Майдану, представники Кіровоградської обласної федерації хортингу та громадськість селища.

І по-друге, тривалістю сесії – розгляд питань зайняв біля п’яти годин з численними перервами.

На початку всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих на Майдані. Далі голова районної ради Василь Скляренко зачитав заяву депутатів районної ради фракції Партії регіонів про вихід із фракції та заяву Володимира Тімановського про складання повноважень депутата районної ради. Оскільки Володимир Тімановський очолював лічильну комісію, то потрібно було й обрати нового голову. Депутати внесли кандидатуру Миколи Малини до складу лічильної комісії, а комісію очолив Олександр Зінченко.

Після цього голова районної ради Василь Скляренко заявив про дострокове припинення своїх повноважень. Депутати повинні були проголосувати за його відставку. Та робити їм це довелося двічі. Першого разу шляхом таємного голосування не вистачило голосів «за». Тоді вже Василь Іванович звернувся з проханням все ж дати добро на його усунення з посади. І під час другого голосування одержали цей результат.

Наступним на сесії було питання про обрання нового голови районної ради.

Депутат Андрій Лаврусь запропонував на голову кандидатуру Миколи Марфули. Свою кандидатуру на посаду голови висунув депутат Олександр Закревський. Кандидати виступили перед депутатами зі своїми програмами. В обговоренні кандидатів на посаду голови виступили Олена Чепіга, Юрій Рацевич, Микола Джоган, Сергій Шпирка та ін. Вони підтримували кандидатуру Миколи Марфули.

За підсумками таємного голосування за Миколу Марфулу з 41 присутнього на сесії депутата віддали свій голос 28. Його конкурент Олександр Закревський набрав 10 голосів. Троє депутатів проголосували проти обох кандидатів.

Після обрання голови депутати вже під керівництвом нового голови Миколи Марфули приступили до розгляду внесених в порядок денний питань. Та з запланованих двадцяти питань розглянули лише два — про внесення змін до рішення районної ради від 31 січня 2014 року №290 «Про районний бюджет на 2014 рік» та про затвердження ліквідаційного балансу Олександрівського районного комунального агролісогосподарського підприємства, і оголосили перерву до 4 березня.

P.S. Журналістикою займаюся майже тридцять років. У 2011 році одержала нагороду ОБСЄ за статті, що висвітлюють питання жірналістської відповідальності, професійної етики. Переконана, у своїй статті я чітко дотрималася професійної етики — чесно і правдиво передала хід подій сесії, нікого не образила і нічого не вигадала. Та вийшло, що чесність і правдивість не у пріоритетах нової районної влади?

Журналістські «правки» нового голови районної ради: 6 комментариев

  1. Исправьте — «жірналістської…».

    А подписи нет под обеими вариантами. О ком речь?

  2. Под первым вариантом подпись есть — Галина Шевченко.

  3. Все идет в тренде 🙂 Я еще удивлен, что нет репортажей в местных СМИ о собраниях в «трудовых коллективах» , на которых полностью и безоговорочно поддерживают все дела «новой старой власти» .

  4. Это типа обращения российских писателей и обращения российских деятелей культуры в поддержку Путина? Так страна — не та, чего тут удивление изображать…

  5. Да нет, я о том, что уже про то , что начали корректировать СМИ .

Добавить комментарий