ПРАВО НА ЖИТТЯ БЕЗ БОЛЮ

Цієї п’ятниці, 31 жовтня о 13.00 в актовій залі Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру відбудеться форум, що має назву

<<ПРАВО НА ЖИТТЯ БЕЗ БОЛЮ>>.

Мова йде про знеболення хворих на невиліковні хвороби — як онкологічні, так і інші. Ініціатор форуму — Вікторія Лінцова. Підтримує цю ініціативу онкологічний диспансер на чолі з Костянтином Яринічем.

На сьогоднішній день є позитивні зрушення в питанні знеболення таких хворих. З’явилися таблетовані форми морфіна (морфін в таблетках). Чому це важливо? Щоб людину адекватно знеболити морфіном, його треба вводити кожні 3-4 години, а онко-бригади можуть виїхати хіба що 2-3 рази на день. Отже, адекватне знеболення просто не було можливим до появи таблеток. Таблетки хворий купляє за рецептом, отже може приймати так, як належить їх приймати, а не так, як виходить.

Але є декілька проблем.

1. Така аптека одна на область — в Кіровограді. Отже, це доступно тільки тим, хто може часто їздити в цю аптеку. Та мешканцям віддалених районів — точно неможливо цим скористатися.

2. Більшість лікарів не хочуть виписувати рецепти та призначати морфін в адекватних дозах. Чи то через те, що бояться, чи через погану проінформованість, чи просто через байдужість.

Захід, якій планується на цю п’ятницю запрошує пацієнтів, їхніх родичів, журналістів, просто небайдужих людей. Мета акції — дати інформацію про належне знеболення, про дотримання прав пацієнта, про можливості захисту цих прав.

Звісно, було б чудово, якби на захід прийшли ті, від кого залежить якісне знеболення — представники міської та обласної медицини (управлінь, департаментів), представники обласної державної адміністрації, депутати обласної та міської рад. Хочеться вірити, що вказані чиновники та посадовці не є байдужими до страждань цих людей. Ці люди — також громадяни України, вони також заслуговують на відповідну повагу та потребують захисту.

П’ятниця, 31 жовтня 2014 року, 13.00, актова зала Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру.

ПРАВО НА ЖИТТЯ БЕЗ БОЛЮ: 2 комментария

Добавить комментарий