Знову про радіо.

Хто про шо, а я про своє продовжу.

Я вже писав про плани поговорити в «Сімейному лікарі» про лікування гіпертонічної хвороби. Сподіваюсь, це таки відбудеться цієї середи. До вас питання таке: чи є у вас якісь запитання? Можливо про саму гіпертонію, можливо про дію урядової програми щодо її лікування. Якщо є — чекаю їх в коментарях.

Знову про радіо.: 13 комментариев

 1. универсальное лекарство. Какое оно? Или,какое самое сильнодействующее? И возможно ли нормализовать давление, если есть гипертония? тем более, если были гипертонические кризы?

 2. Какие методики есть в лечении. И какие у ас в Украине. Кто из врачей продвинулся в лечении этой болезни в украине? Есть ли возможность попасть к ним на прием?

 3. У меня дедушка всегда пил боярышник, глухую крапиву и чернобыль (обыкновенная полынь), если я правильно помню. Это когда были проблемы с сердцем и давлением.

 4. Андрію, ваше ставлення до методів лікування,як гепертонії, так і інших хвороб від доктора Аткінса?

 5. Головне тут — ставлення моїх гостей — це ж вони мають постійно справу з лікуванням гіпертонії.

  Від себе скажу, що брехати не стану, я вперше чую про цю дієту, однак полистав трохи.

  Особисто в мене ставлення до різного роду дієт та інших дієтичних методів наступне: якщо ситуація некритична та немає загрози для життя — можна пробувати. Але під контролем лікаря. Треба чітко обстежуватись та отримувати дані про реальні результати.

  Якщо мова про серйозну гіпертензію: тоді не до експериментів, треба спочатку здійснити те, що є доказаним (є таке поняття доказова медицина), а потім вже, в плановому порядку — вирішувати, чи є бажання експериментувати над власним організмом.

  На жаль, серйозних досліджень щодо подібних дієтичних методів не проводиться, в університеті та на кафедрах та конференціях такі методи не вивчаються, тому мені важко стверджувати: чи це дієвий та дешевий спосіб, чи чергова мильна бульба…

 6. Юро, важливими є декілька складових: це ступінь проблем із серцем та тиском (бо народ давно вже вирішує ці проблеми бояришником енд Со, але не всі проблеми він міг вирішити), і ефективність цих заходів.

  Судячи з твого комента, скоріше за все ефективність була нормальною (просто через факт існування комента). Стосовно вираженості проблем — думаю, що інформації буде замало.

  Тим не менше, є ситуації, коли «дідові» методи (не про твого конкретно мова, а взагалі про народну медицину) можуть виявитися достатньо дієвими. Головне, грамотно їх використовувати та обстежуватись, щоб знати, коли вже годі бавитися та треба серйозно зайнятися «техобслуговуванням».

 7. Дякую Андрію. Цю дієту рекомендував один кіровоградський кардіолог. Головне чи може організм зовсім обходитися без вуглеводів?
  За методом доктора Аткінса лікуються багато хвороб, в першу чергу зайва вага.
  Але який необхідний рівень вуглеводів треба підтримувати в тілі, щоб не нашкодити собі?

 8. Тема, к сожалению, актуальная. Все, что я хотел бы спросить — спросил Андрей Богданович. Теперь, жду твою радиопередачу.

 9. Одна проблема: після розмови з головним лікарем кардіологічного диспансеру, не впевнений, що можу озвучити всі запитання. Ганна Миколаївна проти розмови про нетрадиційні методи…

  Стосовно вуглеводів: не може повністю без. Але запропонована дієта не може припинити повістю потрапляння вуглеводів в організм. Вона й не ставить за мету це. Просто обмежує.

  Тут би коментар дієтолога… Взагалі-то, цікава штука. По свободі — постараюсь більш докладно вчитатися.

 10. О, в мене буде слухач! 🙂 Дякую тобі за це!

  Можливо в нас, можливо в мене. Світлана трохи застуджена, тож я точно не знаю, скільки буде ведучих завтра. Побачимо, можливо доведеться віддуватися самому…

Добавить комментарий