Не хворійте!

Тетяна Ткаченко написала це в Facebook. Не стану кидати посилання, не кожен там зареєстрований. Процитую, бо це, як на мене дуже важливо.

Це необхідно міняти. Маю сказати, що в нашій сфері, якщо не в державі вцілому, хамство є нормою. І не так часто начальство у нас хоч якось реагує на те, що хворих принижують, зневажають. А відпихувати від себе хворого інколи є ледь не вимогою начальства. А ті, хто цього не робить, нерідко має просто додаткові проблеми.

На мій погляд, має бути створена якась робоча група, яка б заохочувала пацієнтів направляти до неї відгуки; та лікарів і сестер також направляти відгуки та пропозиції з гарантіями безпеки та того, що уважно проаналізують не тільки слова головного лікаря, начмеда та зав. відділенням в крайньому випадку, але й рядових лікаря, сестрички, санітарочки… Не регалії стануть визчальним а кількість раціонального в запропонованому…

Мені здається, тоді буде шанс щось змінити. Ну й розраховую на тісну співпрацю народного депутата Костянтина Яриніча з такою комісією, якщо така з’явиться.

Отже, слова Тетяни. Перепрошую, «многабукаф», але це варто прочитати…

=================================================

Не хворійте! Ніхто! Ніколи!!!

Бо для того, щоб відвідати поліклініку — треба мати неабияке здоров’я.

Я застудилася… по дорозі з відрядження, ще 15 листопада (страшенно був холодний та ще й без світла вагон поїзда «Львів – Маріуполь»)… трохи, як мені здалося, підлікувалася і на роботу… цілий тиждень, не зважаючи на високу температуру, працювала, багато чого треба було зробити, щось «підігнати», перевірити… та вже в цей понеділок мені стало геть поганенько, а вранці у вівторок (25-го) – зовсім зле… Температура була вже не високою, трохи менше 38, але стан… значно погіршився, «всю ломило», боліли м’язи шиї і спини і — нечувана слабкість, що для мене зовсім нехарактерно. Щоб нікого не турбувати – викликаю дільничного терапевта. Приїхала лікар, уважна, приємна жінка (вказала, що з іншої дільниці, що багато викликів). Я повідала їй свою «історію», лікар мене ретельно оглянула, послухала, поміряла тиск, подивилася горло, яке теж виявилося червоним, хоча боліло так, що ще можна було терпіти, у порівнянні з м’язами, призначила ліки, прогрівання, мазі… і сказала прийти до поліклініки у п’ятницю.

Цей день настав, сьогодні о 9-й ранку у віконця беру талончик, піднімаюся, чекаю свою чергу, відвідаю лікаря в 202 кабінеті. Вона мене впізнала, знову ретельно оглянула, послухала, спитала про мій стан, зробила запис у картці про виклик і… повідомила, що я з іншої дільниці і мені, за правилами (а я законослухняна!) треба тепер йти до мого терапевта, але він приймає після 12-ї, а поки, у зв’язку з тим, що спина ще болить, потрібно відвідати невролога. Необхідно піти завести ще одну карточку (бо це інша поліклініка!!! Медична реформа!!! Знову все для людей і чергове покращення!!!). А також, так як в мене часу достатньо можу сходити на фізпроцедури (цьому я зраділа, бо дуже хочу скоріше одужати).

І знову я на 1-му поверсі біля віконця, переоформлюю картку, прошу талончика вже до мого терапевта та до невролога. До терапевта отримую, а для отримання талончика до невролога мене відправляють до іншого віконця, чекаю своєї черги… Починають оформлення картки, дають лист-направлення на профогляд… з листком іду до 104 кабінету, чекаю своєї черги, мені міряють тиск, питають чи буду міряти «внутриглазное давление» кажу «ні, в мене температура», «пишите здесь отказ!»… пишу та ставлю підпис… далі в кабінет 103-а до гінеколога, чекаю своєї черги, заходжу, пояснюю, що перевірятися не буду, бо була і у гінеколога і мамолога влітку та можу показати картку. Дякую Костянтину Володимировичу Яринічу та Андрію Леонідовичу Гардашнікову, що наполягли влітку на обстеженні!!! Картка з усіма обстеженнями, аналізами, оглядами була з собою, що мене дуже врятувало. Лікар-гінеколог, почитала, подивилася УЗД, Мамографію, аналізи, зробила відповідні записи і відпустила мене… я, з полегшенням, знову до віконця, мені кажуть – на флюрограму, кажу – не піду, в мене з червня 4-ри рентгени легень… шукає, знаходить в картці червневий запис, щось фіксує, ще кажу в мене є більш свіжі записи з КООД… але це вже не цікавить… і нарешті я отримую на руки ще одну картку і талончик в 402 кабінет до невролога. Піднімаюсь, черги біля кабінету не має, радію, заходжу. Лікар-невролог!!! Достатньо неввічливо спитала мене чому я прийшла, кажу, що направила терапевт, що лікую застуду і болить спина, вона! лікар-невролог! забирає мій талончик, з дуже вираженим незадоволенням каже щоб я залишила кабінет і до неї «только после выздоровления!!!». Я намагаюсь пояснити, що я до неї чи іншого невролога (можливо є там і виховані або не такі знервовані неврологи!) не просилася і повторюю їй (може не почула з першого разу), що мене направила лікар-терапевт. Вона ж досить агресивно сказала знову, що приймати хвору не буде і це зараз скаже усім терапевтам! Я кажу «добре, зробіть у картці запис, що прийти до Вас після одужання», на що отримала достатньо у грубій формі відповідь, що нічого писати не буде і не збирається, і майже швирнула в мене моєю новою карткою. Це для цього я майже годину отримувала картку щоб відвідати лікаря-невролога!!! От їй, вже виходячи з кабінету, я сказала, що такого хамства я не очікувала і ні чим її не образила, і про її поведінку я змушена буду повідомити Макарук. Шкода, що Оксани Олександрівни не має у Фейсбуці, бо вона стверджує, що лише подяки отримує управління охорони здоров’я міськради від пацієнтів поліклінік (це коли під час проведення в музеї круглого столу про необхідність хоспісної і паліативної допомоги в Кіровограді, я та ще один чоловік розповідали про митарства рідних по поліклініках задля отримання «червоного» рецепту…).

Я розуміла, що можу зробити дзвінок чи декілька і знову, як завжди, був би забезпечений кращий прийом…, але я цього не зробила, поклала під язик «корвалмент» і пішла на 6-й поверх на фізпроцедури.

Мене зареєстрували, вказали на скриньку «на благодійну допомогу відділенню», поклала гроші і відвели на УВЧ. Потім на тубус-кварц, де мене ввічливо спитали чи маю я свій спирт і вату, я перепитала, що якщо благодійних внесків замало то принесу ще й спирт і вату… після паузи мені сказали «не треба», а іншим медсестричкам чи санітарочкам сказали, що «все на тубус-кварц не направляти більше, бо не має чим обробляти». Дивуюсь, поки сиділа на УВЧ чула як медсестричка говорила за ширмочкою біля мене пацієнтці, що «ця процедура у вас п’ята-остання, а вже працює тубус-кварц, то сходіть, хоча б один раз пройдете»… а вже за декілька хвилин я чую, що вже після мене не зможуть проводити цю процедуру… йду сходами вниз, а вверх піднімається бабуся старенька, каже на процедури… а тепер думаю, а якщо їй на тубус-кварц… завтра віднесу і спирт і вату…

Йду на 2-й, вже в 205 кабінет до свого дільничного лікаря. Вже 12-та, лікаря не має… розумію багато викликів… я в черзі друга. В 12.35 починається прийом. Десь о 13-й заходжу… мене оглядає, зауважу дуже уважна і ввічлива лікар-терапевт – вже мій дільничний, я їй кажу про невролога, вона пояснює, що вони бояться заразитися… і каже, що так як температура тримається вже довго треба здати аналізи. Направляє мене на 3-й поверх в лабораторію, з позначкою cito!

Достатньо швидко здаю аналізи, оплачую і чекаю відповідь… все в нормі!!! десь близько 14-ї години знову йду до терапевта (дякую хлопцю, що пустив без черги). Поки я була в лабораторії медсестричка по проханню терапевта перенесла до моєї основної картки всі обстеження і відомості з картки КООД (дякую!). Лікар призначає ліки, ретельно переглядаючи, що я вже приймали з вівторка і вносить деякі корективи і додає антибіотики.

Повертаюсь додому після 15-ї… Їхала в поліклініку вранці температура була 37,6, приїхала додому – 38,4…

Віта Атаманчук! Костянтин Яриніч! Олег Рибальченко! Давайте щось міняти в цій країні!!! На рівні ВР, ОДА, департаменту… необхідна дієва реформа, бо щось не те відбувається з медичною системою… Це я, практично здорова, трохи застуджена, так провела сьогоднішній день…, думаю цей час могла б використати з більшою користю (хоча намагалася працювати у «хвилинки» черг дистанційно, та й коли дома, весь час на зв’язку і он-лайн). А які митарства проходять кожного дня «безмолвні» пацієнти. Вже чула від деяких медпрацівників, «що ви хочете за таку зарплату»? Я хочу поваги і людяності до всіх! І щоб приймали всіх на рівних, а не лише «за протеже»! І мені прикро, але розумію, що знову, при необхідності, буду звертатися лише до «своїх» лікарів, яких щиро поважаю і довіряю, і радію з того, що такі є.

Не хворійте!: 30 комментариев

  1. Да-а-а… (((((((( Больше года, почти два не была в поликлинике и после этой статьи и не скоро пойду, наверное.

  2. Наташ, це не вихід. По-перше, в такому разі, інгоруючи поліклініки (ЦПМСД) ми ризикуємо занедбати хвороби. По-друге, нажаль, бувають ситуації, коли без первинної ланки питання не вирішуються. Особливо, якщо ми про призначення опіоїдів для знеболення, про вирішення питань після смерті людини… Та й багато іншого.

    А отже, мова йде про те, щоб постаратися в кожному закладі (бажано і не тільки медичному) домогтися контролю за етичністю ставлення до пацієнта (або клієнта, якщо ми про інші сфери). Треба продумати, як зробити дані послуги орієнтованими на споживача…

  3. Ну вот и обьясните, почему 100-50-30 лет назад человека , у которого просто простуда !!!!, лечил один врач, а сейчас аналогичному больному надо пройти кучу ненужных специалистов? В чем дело?

  4. Потому что 100-50-30 лет назад врач занимался своим делом — лечил. А не «делал» показатели, статистику и прочей фигней маялся.

  5. ….. поэтому он может не только хамить, но ещё и…»плеваться и дули давать»(с) ))).

  6. Одним словом, раньше были врачи, а сейчас «ремесленники» от медицины ?

  7. Чтобы болеть, нужно быть очень здоровым человеком.

  8. Та ну! Глупости! Лично знаю много Врачей с большой буквы «В». Но и «ремесленников» знаю, куда ж без них))

  9. Может, у невропатолога были «критические дни»))
    А менять нужно. И психологию пациентов тоже.

  10. Как не меняй нашу психологию, но — первое лекарство, это ВРАЧ!

  11. 100%
    Але додам від себе: раніше не було інтернету. Раніше ті, хто хотів — лаяли лікарів на лавочках, лузаючи «сємкі». А ще раніше — просто поміж собою, чого варто почитати класичну літературу та ставлення в тому числі до лікарів…

    Зараз є інтернет, є відкритість — більше можна прочитати негативу. Інша справа, якщо інтернет замінить лавочки та всі просто поливатимуть медицину лайном, то все залишиться, як було. Якщо відкритість таку спрямувати в доброму напрямку — сподіваюсь, можна щось змінити на краще…

  12. Приятная дискуссия,погладили друг друга,только Фредд затесался не к месту.Готовится второе пришествие Борменталя в Кировоград,или уже Гардашников подрос.

  13. Вчера в аптеке одное женщине, пожилой и страдающей заболеванием суставов(ходить трудно) всей аптекой, человек 5 читали-что ж ей врач назначил,до такой степени неразборчиво написано. А если бы не прочитали, то пришлось бы бабуле топать еще раз. Может уж пусть врачи диктуют пациентам назначения и печать ставят? Если самим влом писать нормально? Сама была не раз в подобной ситуации.

  14. Судя по тому что министром охраны здоровья проталкивают америкаского грузина, то-ли еще будет.

  15. Судя по тому что министром охраны здоровья проталкивают америкаского грузина, то-ли еще будет.___________— Т-с-с-с, мы все умрем! Инфа 146 %! Только , чур, никому!!!

  16. Разве что некоторые русскоговорящие челюсти невыдержат.

  17. Я не стану оцінювати нового міністра охорони здоров’я. Але поділюся частиною звернення, яке оприлюднив Костянтин Яриніч в мережі Facebook. Костянтину Володимировичу в його оцінках я таки став довіряти в чималому ступені. Але — час покаже. Тим не менше, ось точка зору людини, яка багато що може об’єктивно оцінювати в медичній сфері. Та й в політичних сферах не є дуже наївною.

    …»Сподіваюсь, нікого не здивує, що я хотів би зосередитись саме на МОЗі. Олександр Квіташвілі – колишній міністр охорони здоров’я Грузії, колишній ректор Тбіліського Національного Університету. Це людина, яка вже довела свою спроможність робити якісні реформи. Адже реформу охорони здоров’я Грузії вважають однією з найрадикальніших, та однією з найуспішніших у світі.

    Наша ситуація у цій сфері мало відрізняється від тієї, яка була у Грузії до реформи. Тому мати такого міністра – великий успіх. Він точно знає, «що?», «де?» і «як?» потрібно змінити, аби вийти з ганебного становища, в яке поставили українську медицину колишні владоможці за 23 роки незалежності. На своїх зустрічах я постійно ставив Грузію як приклад тих, на кого має рівнятись Україна. І от в нас є можливість досягти такого ж успіху, як грузини, а може, і перевершити»

  18. Дай то Бог. Есть у меня знакомый врач, хирург, грузин. Много лет работал у нас. Потом вернулся на родину. Приезжал в гости этой весной. Мягко говоря недоволен медициной Грузии.

  19. У нас уже был министром американский украинец без соответствующего диплома, теперь будет грузин из США министром здравоохранения без базового медицинского образования. Если таким образом будет продолжаться, то следующим президентом страны будет простой фермер из Небраски 🙂

  20. А медициной Украины ваш знакомый доволен? Наверняка ведь сравнивал?

  21. Ух ты, а презика крутильщика бычьих хвостов у нас еще не было. Ото круто будет.

  22. 🙂 Судя по тому, что происходит в стране, это вполне возможно.

  23. Хлопці, не захоплюйтеся) Просто тут я маю такі ж права в модерації, як і Адмін з Редактором. Якщо дискусія піде остаточно в напрямку наукової фантастики — не виключаю, що чиститиму.

    Хоча поки що — я скоріше вдячний за Вашу активність в фантастичних передбаченнях. Прикольно читати. 🙂

  24. Сравнивал. У нас лучше. Пока. Во всяком случае свою жену к нам привозил лечиться.

  25. тогда подождем программу Квиташвили и не будем радоваться раньше времени.

  26. Дык выбора у нас нет! Подождем, конечно.

  27. Андрей, все твои слова о реформах становятся фантастикой когда вспоминаешь о том, как хотят в следующем году сделать секвестр всего и вся… И не только медицины…

Добавить комментарий