«Ми» про гепатит.

Не так давно жваво обговорювалася проблема з вірусними гепатитами, зокрема — з вірусним гепатитом «С». До мене дійшли чутки, що планується запис програми з такою темою ток-шоу «Ми». Хто має бути головним експертом, думаю, зрозуміло всім. Але в мене виникла ідея, а чому б теоретично не обговорити, хто б з блогерів міг би бути також присутнім. Можливо, в гостьовій ложі, можливо — в якості коментатора. Одразу на думку прийшла Аліна, звісно. Ще, можливо, Віталій погодився б щось сказати.

В мене є пропозиція. Дмитро колись давав контактні телефони редакції ток-шоу «Ми». Хто бажає прийняти участь в цій темі, чому б не зателефонувати за ними?

Нагадаю ті телефони: 24-42-57; 099-020-95-73; 067-939-07-07. 27-85-26. ОДТРК, каб. № 134

Сподіваюсь, Дмитро не образиться, що я так оголошення роблю. Мені просто здається, що тема важлива, можливо є люди, які мають, що сказати. Ну а редакція вже прийме рішення, кого вона хоче бачити в програмі, а кого — ні. Правильно?

P.S. А сьогодні в ефірі був випуск «Ми» про Кіровоград очима автомобілістів (якщо я правильно запам’ятав тему). З’явиться цей випуск в онлайні — напишу замітку з посиланням. 🙂 Принаймні, планую це зробити. 🙂 🙂 🙂

«Ми» про гепатит.: 47 комментариев

  1. Андрій, ми тобі зарплатню повинні платити за таку роботу.)))

  2. Саме у тому і родзинка, що не платите 🙂

  3. Дмитрий Кобец говорит:
    31.01.2013 в 16:20
    &
    горожанин говорит:
    31.01.2013 в 16:33
    ==========================
    🙂 🙂 🙂

    Дякую Вам, друзі…
    Однак, КПД такої «роботи», як ми бачимо дуже низький: два коментарі…

    Видимо, цікавості мої слова ні в кого з шанованих блогерів не викликають… Дивно. І сумно.

    Тема начебто важлива. Може, я щось не так пишу? :scratch:

  4. Андрей, дело не в тебе… Просто в разное время читают разные блогеры, с разным настроением, с разным восприятием, с разной активностью… если нет комментариев или их мало, это НЕ значит, что тебя не читают…
    Ты же знаешь, что в основном пишут одни и те же активные блогеры и одни и те же активные комментаторы…

  5. …если в этой теме начнётся дискуссия, то всё-равно разговор закончится политикой…
    :yahoo: :mail:

  6. Андрей, спасибо! :rose:
    Я действительно хотела бы принять участие в программе на эту тему.
    В январе была в Киеве на противогепатитной встрече, которую проводила организация «Совещательный совет сообществ по вопросам доступа к лечению в Украине». Вот здесь http://www.ucab.org.ua/ru/node/195 о результатах встречи.
    Через неделю еду на встречу с представителями одной из фармкомпаний.

  7. Тема, конечно, архиактуальная, очень важная…Но, сдается мне, делается это все для галочки…
    Поговорили, а воз и ныне там… Реальных шагов делать никто не будет!
    какой реальный процент людей имеет вирус гепатита «С» ? Какова стоимость анализа? Могут ли малоимущие, каковых большинство в этой стране сделать этот анализ?
    Причина роста больных? Ведь передача происходит и в стоматкабинетах, и в парикмахерских и в лечебных учреждениях…
    Раньше стоматолог хоть спрашивал, болели ли гепатитом…
    Что делают лечащие врачи, когда узнают, что анализ на вирусный гепатит дал положительный результат?
    Вопросов много. Ответов нет.

  8. Александр , была у нас программа по СПИДу. Вы не поверите, но у нас был конкретный человек, который побывал в конкретном стоматкабинете и…конкретно заразился СПИДом.Так, что не просто поговорить. Знание-сила, как известно.

  9. Бесспорно, во многих вещах я с Вами, Александр, согласна.
    Но только если думать, что ничего не стоит и начинать делать, потому что ничего не будет — мне кажется, это не правильно.
    Для меня хороший пример — это пример с лечением ВИЧ, в нашей стране, и не только. Когда сами пациенты массово стали отстаивать свои права на лечение, когда под их давлением фармкомпании снизили цены на лечение с десятка тысячи долларов в год на лечение одного пациента, до 200 долларов в год, за самые распространенные схемы — то это уже показатель.
    В этой стране никому ничего просто так не дается. Надо только зубами выгрызать свое право, в том числе и на лечение. Только большинство сидят и не высовываются. Не в правилах украинцев — бороться за себя.

  10. Стоп-стоп, Дмитрий. Во-первых, СПИДом заразиться невозможно. Заразиться можно только ВИЧ. СПИД — это просто одна из стадий заболевания, т.е. последняя.
    Во-вторых, откуда человек может знать, что это именно в стоматкабинете его «заразили СПИДом»???

  11. Пардон, колеги меня поправили. Человеку (вич инфицированому) отказали в медицинской помощи.

  12. Александр говорит:
    01.02.2013 в 09:48 (Изменить)

    Но, сдается мне, делается это все для галочки…
    Поговорили, а воз и ныне там…
    =============================
    Я не дуже знаюся на англійській, але, якщо не помиляюсь, то слово «ток-шоу» походить від англ. «Talk» — розмовляти. Розмовляти — це завдання ток-шоу.

    Чи є користь від того, що поговорили? Впевнений, є! Аліна має рацію: є два варіанти: або нічого не робити, хіба що критикувати тих, хто щось намагається на цю тему сказати. Або, другий варіант — точити камінь, як та вода.

    Підняли тему — проінформували як населення, так і деяких лікарів. Загострили проблему. Можливо, й досягли якихось кроків від держави. Звісно, рай на землі чи на окремо взятій Кіровоградщині за тиждень ніхто не зробить. Це зрозуміло. Але розмови бувають різні. Деякі приносять користь.

  13. Чесно, я не вірю, що в найближчій час ситуація з гепатитом в країні, області, місты зміниться на краще. Проблема у фінансуванні. Не знайдеться в бюджеті країни можливості фінансування. Якщо в поліклініках запровадити діагностику, як аксіома поруч із діагностикою має іти і лікування, а скільки коштує лікування гепатиту — Ви і самі знаєте, шановні блогери. В бюджеті країни є уошти лише на премії, на авто та на лікування для властьімущіх. яка відповідь була надана сьогоднішнім губернатором з питання гепатиту — на обліку в області 365 чоловік, , а що до программи обласної з діагностикі та лікування — а ні слова. Тільки при в ступі на посаду було сказано, що можливо ніяких нових глобальних проектів запущено не буде. А нашо нам такі речі — лікування гепатиту в області, будівництво нового обласного центру зі СНІД. В нового губернатора немає на це вільного місця в бюджеті області. Хоча може перед президентськими виборами згадають, адже хворі на гепатит, ВІЛ — інфекцію та СНІД, це всеж таки частина електорату….

  14. Вибач, Андрію, Саша Кочін таки виявився правий, щодо політики, просто на змінення ситуації потрібні кошти і немалі, тому так чи інакше розмова зводиться до політики.

  15. По любому, разговор сведется к бездействию властей. А диагностика, без лечения-это сами понимаете….

  16. Это не так. В ходу будут слова «рациональность», «эффективность» и «ответственность».

  17. Аліна Ярославська говорит:
    01.02.2013 в 07:53
    Вот здесь http://www.ucab.org.ua/ru/node/195 о результатах встречи.
    «..На круглом столе, в котором приняли участие общественные организации, МОЗ, народные депутаты, фармацевтические компании и международные эксперты из Египта и Франции, пациентами было выдвинуто предложение за счет присутствия на рынке биоподобных лекарств снизить стоимость лечения гепатита С в Украине…»
    «Мы снизим стоимость годового курса лечения от гепатита С с 20 тыс. долларов до 2, – заявил Дмитрий Шерембей»
    =============================
    Это полная чепуха. Транснациональные корпорации Шеринг Плау и Роше вбухали миллиарды долларов на разработку пегилированных интерферонов и Украина даже приблизится не сможет к выпуску препаратов подобного качества.

  18. После просмотра осталось такое ощущение, что доктора пришли не для того, чтобы обсудить проблему и привлечь к этому внимание, а доказать, что никакой эпидемии нет и лечить большинство больных совсем не надо.
    Алина и Бочаров и третий мужчина из общественной организации выглядели более компетентными.

  19. Среди населения области, которое не колется наркотой и не ведет беспорядочный половой образ жизни эпидемии как раз и нет, в отличии от того контингента, за здоровье которого ведут бой Алина и Бочаров и третий мужчина из общественной организации… Так что докторов осуждать нет смысла.

  20. Віталій, ти б прийшов та виглядав би більш компетентним. Я тобі, зокрема, пропонував. Ти вважаєш це непотрібним, але тих, хто прийшов ти критикуєш. Це не зовсім чесно.

    І ще: я не відрікаюсь від своїх слів: не можна порівнювати припущення, зроблені на розрахунках в осіб з групи ризику зі статистикою. Тому я був прикро враженим: якщо казати чесно, то треба було з початку казати, що ми припускаємо, що хворих в області 18000. Але подавалася інформація, нібито точно підрахували. Так не можна.

    Інша справа, які є причини заниженої статистики та на що з тих причин можна повпливати. Знову ж таки, прийшов би та сказав би своє слово…

    Ти знаєш, я з усією повагою, але кажу та пишу те, що думаю.

  21. Фреде, дякую тобі просто навіть за факт підтримки медиків, не очікував. 🙂

    Стосовно епідемії поза групою ризику — тут складне для мене питання… Бо дійсно, рахувати важко. І ми знаємо про ті випадки, які офіційно звернулися по мед. допомогу. Боюся, що це таки верхівка айсбергу.

  22. Удивительно, что Вы так уверенно об этом говорите. А я лично знаю людей, «которые не колятся наркотой и не ведут беспорядочный половой образ жизни», и тем не менее, больны гепатитом С. И медицина в их случае была единственной возможностью заражения (через переливание крови во время операции,) .

  23. Оксано, я ледь сам не став писати спочатку про можливі способи зараження без вживання наркотиків і т.п. Але потім збагнув: Фред писав не про те, що НЕ МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ, а про те, що НЕМАЄ ЕПІДЕМІЇ.

    Це також спірне питання для мене (я вже про це написав), але це вже зовсім інше питання.

    Ти розумієш, що я не розумкую, а просто думаю, що ти не дуже правильно зрозуміла Фреда. Тому дуже довго виправдовуватися за це своє пояснення не буду. :rose: 😉

  24. А так, Андрюша, выгораживая медиков, вы создаете стереотип «Больные ВИЧ и гепатитом С — однозначно асоциальные люди». Не думаю, что это верная дорога.

  25. Ксюш… стоп…
    Давай зважати на те, що ми пишемо, добре? І не треба за мене казати такі речі, які б я в житті своєму ніколи б не сказав. Бо ЗНАЮ, що це не так. Мало того, я не думаю, що такий закид можна висловити і Олені Смирновій та Анатолію Гатичу. Те, що процент серед груп ризику вищий — це факт, який складно заперечити. Те, що хворіють всі: і гарні, і погані, і молоді, і у віці, і жінки, і чоловіки, і націоналісти, і комуністи, і демократи — це вже мені доводити не потрібно… Я взагалі дивуюсь, що так могла повернутися розмова. 🙁

  26. Хоча, Фред висловився дійсно різкувато… Я не дуже вчитався. По сенсу не можна заперечувати: Аліна, Володимир та Олександр казали про групи ризику (а я більше дивився на сенс, а не на форму). По формі — дійсно. Бо опинитися в групі заражених може кожен. Мало того, опинитися в групі ризику — також. «От сумы да от тюрьмы». В когось є 100%-ва віра в нашу систему правоохоронну? Навряд…

    Тому, не треба судити. Тим не менше, по сенсу те, що я писав — я не заперечую.

  27. «І не треба за мене казати такі речі, які б я в житті своєму ніколи б не сказав.»

    Андрей,зная тебя, я больше, чем уверена в том, что ты не можешь так даже подумать, . И мои слова больше относятся именно к категоричному Фреду.
    Просто со словами на блогах, действительно, нужно быть очень осторожными.

  28. ვიტალი говорит:
    13.02.2013 в 21:26
    ================
    Виталий, так вы за закон или против?

  29. До речі, я залюбки буду за закон про ліки, якщо буду переконаним, що він дійсно направлений на перевірку якості та на користь для пацієнта, а не для корупційних схем та не для того, щоб зробити нечесну конкуренцію. Плюс, якщо буде гарантованим те, що ніхто не помре через введення цього закону в дію. На жаль, я поки що сумніваюсь. Дай Бог, щоб я даремно сумнівався…

  30. Андрій, я не зрозумів, де ми будемо обговорювати закон про ліки. Кочин свворив тему, то ,може, ти приліпиш завтра програму туди? Чи створит нову тему на базі опитуванняУЦ і туди програму приліпити?

  31. Почав я першим. 🙂

    http://uc.kr.ua/%D0%BC%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B8/

    Саша Кочін — молодець, підтримав.

    А от де вивісити програму — навіть я задумався. :scratch: Давай так: якщо вважатимеш за потрібне — створюй нову тему. Всі підтримаємо, я так думаю. Принаймні, за мною — точно не заіржавіє.

    А якщо вирішиш, що варто у Саши в темі — я також не маю жодних заперечень. Мені головне — результат. Ця тема важлива. Вона варта обговорень. Хай мене вже вибачають в управлінні охорони здоров’я, але я просто хочу бути впевненим, що це дійсно задля хворих (повторююсь) та всі залишаться живі, попри прийнятий закон. Смайлик би поставити, та щось не весело…

  32. Боже, яка дурь в результаті опитування… Хоча, чому я дивуюсь? В нас створено імідж медиків, як якихось монстрів… На першому місці варіант, в якому кажеться, що лікар призначає ліки тільки через свою вигоду матеріальну…

    Ех, знали б ви, як хєрово на душі, коли молода людина вмирає в тебе на очах та в тебе є підозра, що, якби були в неї гроші на дорогі ліки — вона могла б бути живою… Навряд би ви могли казати таке про мотивацію призначень. Дім, це не до тебе, це взагалі, до суспільної думки… До речі, я ніколи не призначаю «фірму», я кажу про різні аналоги різних препаратів (якщо про них знаю, звісно). Але дуже боляче від такого «першого місця»…

  33. «На першому місці варіант, в якому кажеться, що лікар призначає ліки тільки через свою вигоду матеріальну…»

    Так могут думать, в основном, те люди, которые к большому счастью ( и слава Богу) не столкнулись с серьезными болезнями, и которые легко обходятся простыми лекарствами от простуды.
    Врачи разные бывают, как и все люди. С другой стороны, неправильно все шишки из-за ужасного состояния медицины сбрасывать исключительно на рядовых врачей.

  34. Давайте не будем , может быть единичные случаи, как-то заражение после переливания и им подобные , превращать в системные явления. В программе, оппоненты официальной медицины все время акцентровали данные именно «группы риска», проецируя результаты на общее количество населения, что по моему личному мнению есть совершенно не правильно.

  35. Зря Вы так думаете, что единичные случаи, особенно учитывая сегодняшнее состояние медицины, когда не всегда есть даже одноразовые шприцы в арсенале у врачей.
    Сегодня, это действительно системное явление, и по моему мнению, даже более ужасное, чем когда человек заражается в силу своего образа жизни.

  36. Єлисаветградський лікар говорит:
    13.02.2013 в 22:01
    Знову ж таки, прийшов би та сказав би своє слово…
    ==============================
    Я и здесь каркаю.
    Еще «порадовало» мудрое решение Азарова сократить-оптимизировать сотрудников санитарно-эпидемиологическую службы, который посчитал, что теперь все должны контролировать себя сами.
    Прозвучало от сотрудницы СЭС, что согласно постановы КМУ, проверки стоматкабинетов и прочих субъектов теперь будут гораздо реже.
    Как я понял, реже одного раза в год.
    Только, если будут жалобы.

Добавить комментарий