«УЦ» против Ярошенко. Новый круг

15 октября вступило в силу решение Европейского суда по правам человека, которым действия украинских судов по отношению к еженедельнику «Украина-Центр» признаны нарушающими международное законодательство. Евросуд обязал правительство Украины компенсировать газете ущерб, нанесенный неправосудными решениями. Но не в компетенции ЕС даже рекомендовать независимому государству отменить вынесенные украинскими судами вердикты или, скажем, объявить хотя бы порицание судьям, дискредитировавшим страну. Это исключительно внутреннее дело Украины. А потому — суд продолжается!

Не буду в очередной раз пересказывать фабулу глупой тяжбы 8-летней давности между Владимиром Ярошенко, на то время председателем Кировского суда и кандидатом в мэры, и газетой «Украина-Центр». Зато с огромным удовольствием еще раз процитирую самую малую часть решения Евросуда (привел бы его целиком, но не хватит газетной площади):

«Рішенням Європейського суду з прав людини заява № 16695/04 від 15.07.2010 визнано, що під час розгляду цивільної справи № 2-3042/2002 в Ленінському районному суді м. Кіровограда 10.12.2002 р., Кіровоградському Апеляційному суді 12.03.2003 р. у справі № 22а-569/03 та Верховному суді України 02.10.2003 р. за позовом пана Ярошенка В.І. до редакції газети “Україна-Центр” про захист честі, гідності та ділової репутації встановлено порушення п. 1 ст. 6 Конвенції основних прав і свобод людини та ст. 10 Конвенції відносно права на справедливий судовий розгляд та втручання у право заявника на свободу вираження поглядів у демократичному суспільстві».

Странные ощущения переполняют: справедливость есть, и за нее стоило-таки бороться долгих восемь лет. Но — какая-то «недосправедливость».

По логике событий, раз Украина взяла на себя обязательства соблюдать международные обязательства, то после вступления в силу решения Европейского суда она должна была бы не только выплатить газете ущерб, но и привести в соответствие с ним и решения украинских судов по делу «Ярошенко против газеты “Украина-Центр”». Логичным было бы и наказать судей Бутельскую, Вербицкого, Егорову и Дуковского, которые вынесли (умышленно или нет — другой вопрос) необъективные решения, нанесли материальный ущерб Украине и «подставили» страну перед международным сообществом. Нашей «третьей власти» стоило бы поучиться, скажем, у федерации футбола — если доказано, что судья допустил ошибку, повлиявшую на ход матча, скорые дисциплинарные санкции по отношению к нему неизбежны!

Глава Кировоградского апелляционного суда Юрий Медведенко в ходе одного интервью нашей газете доходчиво описал все трудности на пути людей, пожелавших воздать по заслугам нерадивым служителям Фемиды. Нам придется обратиться в Высшую квалификационную комиссию судей, которая де-юре создана, а де-факто еще не начала действовать. Даже несмотря на то, что жалоб, подобной нашей, скопилось более десяти тысяч! И ждать своей очереди «Украине-Центр», по мнению Юрия Медведенко, придется несколько лет. Ну да ничего, нам не привыкать…

Есть, конечно, слабая надежда, что господа Бутельская, Вербицкий и Ко поступят так же, как в схожей ситуации поступил их коллега Ярошенко, — сами сдадут судейские мантии на склад. Впрочем, это дело их чести и совести.

Еще одна аналогия. «УЦ» недавно писала о гинекологе, врачебная ошибка которого стоила жизни матери и неродившемуся ребенку. После недолгих разбирательств врача понизили в должности и обязали пройти курсы повышения квалификации. Мне кажется, подобная схема скорее уместна в случае «кривосудия» в отношении «УЦ». А еще хотелось, чтобы хоть кто-то из господ судей или их прямых начальников просто, по-человечески извинился перед коллективом редакции — за бессонные ночи, сожженные нервы, напрасные надежды и разочарования. И за «передчасне посивіння», как любил говаривать г-н Ярошенко…

В юриспруденции есть такое понятие restitutio in integrum, что означает «возвращение в первоначальное состояние, восстановление в прежнем положении, в прежних правах». Международное законодательство, которое обязалась соблюдать Украина, предусматривает запуск подобной процедуры, если Евросуд вынес решение, в котором указал на нарушения закона национальными судами. Таким образом, у «УЦ» есть все основания обратиться в Верховный суд Украины с заявлением о пересмотре, в связи с исключительными обстоятельствами, решений судов первой и второй инстанции по делу «Ярошенко против “Украины-Центр”». Мы хотим раз и навсегда снять с себя судимость, и снять ее в кировоградских судах.

Ну и последнее. Одним из наиболее распространенных видов restitutio in integrum является возвращение присвоенной кем-либо вещи ее законному владельцу. Если кто-то еще не понял — речь идет о 50 тыс. грн., которые «УЦ» по решению суда выплатила г-ну Ярошенко. В те годы это были действительно немалые деньги, теперь они обесценились почти в 5 раз. Но если Владимир Ярошенко, так любящий в своих предвыборных речах доказывать необходимость и обязательность соблюдения всеми гражданами законов Украины, захочет продемонстрировать свою законопослушность, уважение к решению Евросуда и без исполнительного листа просто предложит вернуть нам деньги и пойти на мировую, мы мелочиться не будем…

«УЦ» против Ярошенко. Новый круг: 10 комментариев

  1. Ярошенко не віддасть газеті ні копійки, це й дурню зрозуміло. Але дивує те, що УЦ заплатила свого часу Ярошенку такі великі гроші. От вона, "преступная самонадеянность". Що, не можна було перереєструватися? — як це зробила Кіровоградська правда. Він так нічого з неї і не стягнув.

  2. Вы написали "Есть, конечно, слабая надежда, что господа Бутельская, Вербицкий и Ко поступят так же, как в схожей ситуации поступил их коллега Ярошенко, — сами сдадут судейские мантии на склад…" это неправда.
    Пан Ярошенко не сам сдавал свои судейские доспехи. У него небыло статуса судьи, когда его попросили выйти с кабинета председателя Кировского суда. Он был нелегитимным судьей

  3. Голові місцевого суду Кіровського району м.Кіровограда, кандидату юридичних наук, заслуженому юристу України Ярошенку В.І., претенденту на посаду міського голови м.Кіровограда
    "Вечірня газета"
    29.12.2001, 10:01
    ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

    18 грудня 2001 року прослухали Ваш, Володимире Івановичу, черговий виступ по телебаченню, в якому Ви, вже звично для себе, звинувачуєте депутатів у всіх наших бідах, та й вирішили звернутись до вас через газету.

    Це зумовлено тим, що, по-перше, Ви, м’яко кажучи, неправі. По-друге, звернення до Вас із судовими позовами ні до чого не призводять. Хоча Ви і закликаєте всіх звертатись до суду за захистом порушених прав, але в нашому місті та області порушення Вами наших прав є непідсудними, оскільки позови до Вас залишаються нерозглянутими. Ми маємо надію, що Ви, як і всі громадяни України, повинні нести відповідальність за неправдиві публічні висловлювання.

    Володимире Івановичу, ми б хотіли запитати Вас про наступне:

    1. Ви вже розпочали свою виборчу кампанію задовго до того, як це передбачено законами України. Або Ви їх не знаєте, або зумисне їх порушуєте, вважаючи себе непідсудним?

    2. Згідно зі ст.1 Закону України “Про статус суддів”, суддя є носієм судової влади. Це значить, що якщо Ви публічно поширюєте відомості про винність чи невинність особи (в даному випадку про депутатів), Ви маєте це робити на підставі винесеного рішення чи вироку суду. Звідси запитання: чому Ви, заслужений юрист, дозволяєте собі публічно звинувачувати нас, депутатів, без відповідних рішень суду, де вказано, що саме ми, а не інші посадові особи, винні в таких негараздах, які є в місті?

    Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” чітко розмежовані повноваження між радою і депутатами з одного боку і виконкомом та виконавчими органами — з іншого. Питання забезпечення міста водою, комунальними послугами, ремонту доріг та інші, на яких Ви акцентуєте увагу наших виборців, стосуються компетенції виконкому і виконавчих органів, а не ради та депутатів. Чи Ви не знаєте цього Закону, чи маєте особисті причини обходити у своїх звинуваченнях міськвиконком?

    3. Згідно зі ст.5 Закону України “Про статус суддів”, суддя не може брати участь у будь-якій політичній діяльності. Будь ласка, поясніть нам та мешканцям міста, нашим виборцям, чому Ви дозволяєте собі порушувати Закон?

    4. Згідно зі ст.6 Закону України “Про статус суддів”, судді зобов’язані не допускати вчинків та будь-яких дій, що дискредитують звання суддів і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності. Чому Ви, Володимире Івановичу, систематично, публічно, без рішень суду, від імені голови суду, а не просто громадянина, даєте оцінку нашій діяльності? В той же час Ви замовчуєте порушення та недоліки, які допускає виконком і виконавчий орган? Невже після таких Ваших дій ми та наші виборці можемо бути впевнені у Вашій об’єктивності, неупередженості та незалежності при розгляді спорів у суді?

    5. Відповідно до п.2 Постанови Пленуму Верховного суду України №4 від 12.04.1996 року суддям заборонено виконувати невластиві суду функції. Поясніть, будь ласка, нам та нашим виборцям, чому Ви в свій робочий час берете участь у різних політичних зібраннях, круглих столах, інших передвиборчих заходах, тоді, коли мешканці міста чекають вирішення своїх справ у суді?

    Ви розповідаєте про те, як депутати міської ради не виконують свої функції. Тож пропонуємо Вам, Володимире Івановичу, проінформувати нас та мешканців міста про стан справ у суді, який Ви очолюєте. Надайте нам інформацію про те, по скількох судових справах порушені строки розгляду; по скількох справах направлені скарги на їх неналежний розгляд, скільки їх змінено чи відмінено; скільки кримінальних справ повернуто на додаткове розслідування. І найголовніше, вкажіть, будь ласка, як працює очолюваний Вами суд, трудовий колектив суду та про свій особистий внесок у те, щоб наші виборці, та ваші потенційні виборці, звернувшись до суду, отримали судовий захист, передбачений Конституцією, у термін, визначений Законом. Зважаючи на ваші особисті досягнення в роботі суду, виборці, може, і довірять Вам посаду міського голови. Ми також просимо Вас надати нам і нашим виборцям відповідь: чи не заважає Вам громадська і політична діяльність у виконанні суддівських повноважень і чому Ви, заслужений юрист, вирішили замінити суддівську мантію на булаву мера?

    Володимире Івановичу!

    Ми не проти того, щоб Ви балотувались на посаду міського голови. Але ми проти того шляху, який ви обрали для досягнення цієї мети. Вам, як голові суду, ніхто не дав права паплюжити депутатів міської ради. Тим більше, що про нашу роботу та її результати Ви не знаєте.

    Ми та наші виборці, слухаючи вас, все частіше замислюємось: чи має право бути міським головою особа, яка для досягнення мети порушує права інших? Маємо надію, що після опублікування цього лис-та не розпочнуться “законні” переслідування нас за намагання висловити свою думку.

    Депутати міської ради: А.Гуменний, В.Скороход, А.Кислун, Н.Пупань, М.Жуков, Л.Сановська, Л.Ауліна, А.Приліпко, Т.Балугланова, А.Катренко, О.Яковенко, М.Ярова, Л.Мажарова, Н.Ромащенко, С.Сурнін, В.Александров, С.Чебана, М.Борисова, Т.РомашОва, О.Краснокутський, М.Ткач, Л.Андреєва.

  4. Кіровоградська міська виборча комісія винесла попередження кандидату на посаду Кіровоградського міського голови Володимиру Ярошенку.

    Про це повідомив член комісії Анатолій Авдєєв.

    За його словами, підставою для такого рішення стало те, що кандидат проводив агітаційний захід в іншому місці, ніж було вказано в заявці на його проведення.

    Скаргу на дії Володимира Ярошенка подав кандидат у депутати міськради від ПР Віктор Ніколаєнко.

  5. на эти деньги он купил у ныне покойного вора в законе базу отдыха в Обозновке…

  6. Ярошенко никогда законопослушным не был — 1)он нелегитимный судья;2)решения нелегитимного судьи незаконны и подлежат закрытиюб;3)на зарплату судьи 90-х годов нельзя ь заиметь недвижимости в полКировограда и в одночасье, после отставки, стать олигархом местного пошиба (конечно,если ты не "колядувальнык"). И этот человек хочет стать нашим градоначальником? Ганьба! В.И.! Верните деньги народу и газетам! Как рокотал Жеглов — Кто должен сидеть в тюрьме!

  7. Уважаемый Ефим Леонидович! СПАСИБО за правду об обладателях судейских мантий, которые вхожи в кружок "Умелые ручки" (Вербицкий, Дуковский, Егорова) и опередившая их знаменитая Бутельская, с которой, как помнится, ни с того, ни с сего воевал на страницах уже забытой приватизированной газеты "Страна советов" сам г-н Я-нко. Говорят, что судьи со стажем стремительно уходят в отставку. Туда им и дорога, но без отставки. Уважаемый Юрий Сергеевич Медведенко, не отпустите в отставку названных "УЦ" ветеранов борьбы за поруганную честь г-на Я-нко до справедливого суда и над ними!

  8. на эти денежки втомчисле) ярошенко пооткрывал продуктовые маркеты.

  9. Подавайте на регресс, пусть возвращает 50 тыщ!

  10. Таких действий можно было бы ожидать от правосудия в цивилизованной стране, а у нас…)))
    А господин Ярошенко денежки, как пить дать, давно прогулял…

Добавить комментарий