«Із двох зол — жодного!»

Прямо скажем, нечасто журналистам нашего издания приходилось брать интервью у настоящего националиста. Поэтому к разговору с исполняющим обязанности главы Кировоградского областного штаба Всеукраинского объединения «Свобода» Александром Ромащенко мы отнеслись с большой серьезностью. И для сохранения его «автентичності» печатаем интервью на языке собеседника.

— Олександре Михайловичу, хто такі сучасні націоналісти? Досі в уявленні багатьох людей вони існують такими, що ходять ночами зі шмайсерами і розстрілюють комісарів, євреїв та російськомовну інтелігенцію. Багато міфів та страшилок на цю тему навернуто ще з воєнних та післявоєнних часів…

— Я гадаю, що люди, говорячи про націоналістів, часто плутають між собою поняття патріотизму і шовінізму. Багато стереотипів на цю тему залишилося ще з радянських часів, і, на жаль, вони до сих пір підтримуються окремими людьми при владі. Як сказав ідеолог українського націоналізму Дмитро Донцов, націоналіст — це та людина, для якої важливі особисті засади честі, моралі і порядності. І таких людей сьогодні багато. Та інколи мене просто дивує, коли політик говорить гарною українською мовою і при цьому промовляє якісь антиукраїнські, антидержавницькі речі. Я також не розумію, як можна бути патріотом України і не говорити рідною мовою. В одному з творів нашого земляка Володимира Винниченка я натрапив на такі цікаві слова: «Якщо комусь із соціалістів не подобається в Україні українська мова, він може брати валізи і їхати в Москву. Там він значно легше це переживе». Я б застосував цей вислів до всієї країни. Хоча, маючи досвід навчання в російській школі, розумію, що важко протистояти умовам. Держава, на думку націоналістів, і повинна створити саме такі умови, щоб людям було комфортно повернутися до мови своїх предків.

Мені досить часто доводилося стикатися з немотивованою агресією людей стосовно націоналістів. Ставлення до націоналістів насамперед залежить від рівня освіченості людини. Наприклад, у нас в Долинській був випадок, коли ми запропонували одну з вулиць нашого міста перейменувати на честь Симона Петлюри. Відразу ми натрапили на жорстке несприйняття нашої ідеї. Але потім, коли місцеві націоналісти провели велику роботу серед долинчан і пояснили, підтвердили історичними документами, що Петлюра, не дивлячись на свою неоднозначність, приніс Україні велику користь, реакція стала зовсім іншою.

— Які основні ідеї ВО «Свобода» на чолі з Олегом Тягнибоком сповідує на виборах-2007?

— ВО «Свобода» іде на вибори з програмою захисту українців. Ця програма створювалася ще в 2004 році, перед цим у нас відбулися численні зустрічі з людьми, а потім ми запросили до співпраці спеціалістів багатьох галузей. Так що, на відміну від програм, які сьогодні презентують демагоги від політики, наші плани носять універсальний і професійний характер.

Велику увагу у програмі ВО «Свобода» приділено захисту української мови, культури, відродженню промисловості, національної політики, соціального захисту населення. Ми не говоримо, що завтра стане краще жити, бо це просто слова. Краще пообіцяти менше, але виконати. Можливо, саме тоді українці повірять владі. Бо коли я зараз чую, наприклад, як деякі політики обіцяють значно підвищити допомогу при народженні дитини, то в мене відразу виникає питання, а скільки ж в такому випадку буде коштувати колиска?..

Першим законом, який пропонує затвердити ВО «Свобода», є закон люстрації, який неодмінно буде прийнято у разі приходу нашої партії до влади. Це закон повного очищення за принципом чотирьох «К», що заборонить колишнім і теперішнім комуністам, кагебістам, кучмістам і корупціонерам обіймати будь-які посади в органах державної влади та місцевого самоврядування. Адже саме збереження при владі осіб, які, в залежності від необхідності, миттєво змінюють свої політичні уподобання і перефарбовуються у потрібні кольори, відрізняє нас від багатьох цивілізованих країн. За нашими підрахунками, близько 90% народних депутатів минулого скликання і більшість кандидатів до наступної Верховної Ради у прохідних частинах прохідних партій — це і є ті особи, які підлягають люстрації.

— Яку позицію займають «свободівці» відносно нацменшин? Якими конкретними прикладами ви можете підтвердити свою лояльність до них?

— Так само, як і інші члени ВО «Свобода», я вважаю, що зараз в Україні нацменшини нічим не ображені. Більше того, час від часу перебуваючи в Кіровограді, Києві, Кривому Розі, це я відчуваю себе національною меншиною. Через те, що не завжди маю можливість придбати ту чи іншу книгу українською мовою, цікаву газету, художній фільм. Я гадаю, що це все робиться державою цілеспрямовано. Хоча деякі зрушення в цьому сенсі останнім часом все-таки відбулися.

Наша сила відстоює насамперед інтереси українців. А ті партії, які нібито захищають інтереси росіян, насправді захищають інтереси великого капіталу. Бо сьогодні росіян, так само, як і представників інших націй, в Україні ніхто і не пригноблює. Ми тільки справедливості заради вимагаємо розподілення місць в парламенті за національними квотами залежно від кількості населення тієї чи іншої національності в Україні, так записано в нашій програмі. Тому для українців ми вимагаємо 78% місць у Верховній Раді замість 36%, для росіян, відповідно, 18% і так далі. Це і є прикладом нашої лояльності до нацменшин.

Крім того, ВО «Свобода» є продовжувачем боротьби, яку в свій час вела Українська повстанська армія. В її складі були цілі загони людей інших національностей — росіян, узбеків, білорусів… Якби відносно них українські націоналісти сповідували шовінізм, хіба вони воювали б за інтереси нашої держави?.. Особисто моя думка така, що в Україні немає історичного досвіду гноблення інших народів. А якщо по телебаченню показують якогось Корчинського, то я вважаю, що це 100%-й провокатор.

— Із сучасних українських націоналістів ми знаємо хіба що Олега Тягнибока. Хто ще з відомих людей зараз є прихильником вашого руху, в тому числі і у Кіровоградській області?

— Як сказав Шевченко: «З мільйону свинопасів один козак знайшовся». Це не значить, що нас мало. Просто ми ще не всі зібралися докупи. Крім Олега Тягнибока в першу п’ятірку входить відомий у всьому світі кінематографіст, лауреат Шевченківської премії Юрій Іллєнко. Він автор і кінорежисер світових шедеврів, більшість яких в Україні просто заборонено до показу, незважаючи на так звані часи демократії. Один з його останніх фільмів «Молитва за гетьмана Мазепу» на міжнародному конкурсі йшов поза конкурсом, а у нас його ніхто не бачив взагалі. Ми також пишаємося, що серед нас і народний артист Україні, відомий театральний діяч і кіноактор Богдан Бенюк. До речі, він заступник голови нашої партії. Також поруч з нами жінка, прізвище якої, напевно, відоме всім українцям, бо вона зцілила від багатьох хвороб не одну тисячу людей — це Наталія Зубицька (Земна). Мережа її аптек представлена у багатьох містах України. Нещодавно я мав зустріч з першим головою Руху в Кіровоградській області Василем Бондарем, який також висловив нам свою підтримку.

— Останнє моє питання виходить за рамки звичайного передвиборчого інтерв’ю. Чому ви звернулись в російськомовну газету, яка взагалі ніколи не проповідувала націоналістичні ідеї — ні українські, ні російські?

— Сьогодні знову національно-свідомий електорат намагаються використати — мовляв, голосуйте за менше зло, щоб не виграло більше. Нещодавно я почув англійське прислів’я, яке мене просто вразило. На відміну від наших стереотипів, воно говорить, що з двох зол не вибирають жодного. Ось саме тому англійці й живуть значно краще, ніж ми з вами. Отже через вашу газету, бо я знаю, що її найбільше читають розумні й інтелігентні люди, я закликаю усіх українців, членів національно-державницьких партій, колишніх і теперішніх керівників партійних організацій у Кіровоградській області — Руху, УНП, ПРП, КУНу, «Нашої України», «Батьківщини» — долучитися до спільної роботи над розбудовою справжньої ідейної правої партії. Багато з них мене добре знають, ми не раз зустрічалися, обговорювали це питання, сперечалися, і майже всі приходили до висновку, що потрібно створювати партію з самих низів до верху. А не так, як були створені всі інші партії…

Адреса обласного штабу ВО «Свобода»: м.Кіровоград, вул.Фісановича, 6, тел. 8-066-124-40-20.

«Із двох зол — жодного!»: 2 комментария

  1. >>За нашими підрахунками, близько 90% народних депутатів минулого скликання і більшість кандидатів до наступної Верховної Ради у прохідних частинах прохідних партій — це і є ті особи, які підлягають люстрації>>

    Так оно и есть.
    Кто-то может возразить?

Добавить комментарий