Міська рада підтримала мій депутатський запит «Про розробку міського енергетичного плану міста Кіровограда». Обгрутовував необхідність розгляду даного питання наступним:
Енергетична політика керівництва держави та керівництва міст до цього часу полягала у забезпеченні обсягів генерації теплової енергії на основі спалювання генераційними установками природного газу, що до останнього часу вважався безальтернативним видом первинних енергетичних ресурсів для теплової енергетики. За останні 20 років внаслідок такої політики природний газ витіснив з паливного балансу всі інші види палив, і таким чином була сформована повна залежність теплової енергетики в Україні від імпортованого природного газу.
На сьогодні міська теплоенергетика побудована на теплогенераційних установках, які практично досягли межі своєї життєздатності. Стрімке зростання цін на природний газ поставило міські теплопостачальні підприємства у вкрай скрутне становище – тарифи на теплопостачання підвищуються на тлі зниження його якості, що призводить до зростання боргу населення перед підприємствами „теплокомуненерго”, і відповідно – боргів ”теплокомуненерго”перед газопостачальними організаціями. З іншого боку, основні пожирачі теплової енергії в українських містах – бюджетні та житлові будівлі – є вкрай неефективними, середні показними енергетичних характеристик будівель складають 200-250 кВт. *год/ кв.м на рік, що в 4 рази вище від стандарту енергоефективної будівлі за нормативами енергоспоживання ЄС (близько 60 кВт. *год/ кв.м на рік), а значить, теплозабезпечення цих будівель традиційною комунальною енергетикою вимагає спалювання величезних обсягів природного газу. Внаслідок цих ключових факторів без вжиття радикальних заходів кризові явища в системах міського теплозабезпечення будуть стрімко наростати, загрожуючи енергетичною катастрофою уже в найближчому майбутньому.
Виходячи з цих передумов, розробка міського енергетичного плану м. Кіровограда є надзвичайно актуальною.